Godziny otwarcia:

Środa: 7.30 – 16.30

Czwartek: 7.30 – 10.00

Piątek: 11.45 – 14.45

Biblioteka Publiczna gromadzi i udostępnia literaturę popularnonaukową ze wszystkich dziedzin, literaturę piękną dla dzieci i młodzieży oraz dla dorosłych czytelników. Obecnie posiada w swoich zbiorach 6812 woluminów. Księgozbiór jest na bieżąco uzupełniany o nowości wydawnicze. Informacja o zbiorach bibliotecznych dostępna jest poprzez katalogi: alfabetyczny, rzeczowy oraz elektroniczny katalog biblioteczny MAK+.

Wśród pozycji nieksiążkowych znajdują się płyty CD, DVD i czasopisma: Przyjaciółka, Victor Junior, Victor Gimnazjalista,  Kumpel,  Gazeta Nowomiejska, Gazeta Olsztyńska, Kurier Iławski.

Wszelkie zasoby (książki, czasopisma, płyty) udostępnianie są czytelnikom zarówno do domu, jak i na miejscu.  W 2016 roku rozszerzyliśmy naszą ofertę i proponujemy naszym czytelnikom dostęp do czytelni IBUK LiBRA.

W bibliotece znajduje się 6 stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu.

Ponadto biblioteka prowadzi usługi w zakresie:

-  udzielenie informacji z zakresu posiadanych zbiorów

- organizacja konkursów czytelniczych i recytatorskich

- wystawy tematyczne i autorskie

- lekcje biblioteczne

- zajęcia feryjne i wakacyjne

- dostarczanie książek do domu starszym osobom