Zespół Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie

Logowanie
Wiadomości - rok szkolny 2009/2010 Wiadomości - rok szkolny 2010/2011

Archiwum

Wiadomości - rok szkolny 2009/2010

Rok szkolny 2009/2010

 

Strona powstała (27.08.2009)

Strona WWW naszej szkoły jest już opublikowana w Internecie. Znajdziesz tu wiele pożytecznych i interesujących informacji.

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010 (02.09.2009)

W końcu jesteśmy z powrotem razem. Po wakacjach z nadzieją spotkamy się z kolegami i koleżankami.

 

Integracja klas pierwszych gimnazjum (18.09.2009)

Dnia 18 września 2009 r. w godz. 16.00-20.00 odbyły się zajęcia integracyjne uczniów klas I gimnazjum. Uczniowie obejrzeli i wysłuchali prezentacje multimedialne na temat historii i patrona szkoły. Brali udział w quizie związanym z prezentowaną tematyką. Następnie odbyły się zajęcia integracyjne w klasach (gry i zabawy) i wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek i pokazem tańca z ogniem.

 

  Sprzątanie (21.09.2009)

Rozpoczęła się w naszej szkole akcja Sprzątanie Świata. Koordynatorzy przygotowali zadania dla każdej klasy, najmłodsi porządkowali teren wokół szkoły, starsi uczniowie wraz z wychowawcami dbali o czystość na terenie całej miejscowości.

 

 

 

 Sprzątanie (28.09.2009)

Wszyscy uczniowie szkoły przybyli na spotkanie podsumowujące akcję Sprzątanie Świata. Tegoroczne hasło "Pomagamy ziemi codziennie". Klasa VI z wychowawczynią mgr Gabrielą Mioskowską przygotowała krótką część artystyczną, w czasie której przypomniała o segregacji odpadów.

 

 Chłopcy są z Marsa... (07.10.2009)

oto hasło tegorocznej dyskoteki, którą Samorząd Uczniowski zorganizował 30.09.2009 (czwartek). Bawili się wszyscy, uczniowie klas 1-3 SP od godziny 15.00 do 17.00, a ich starsi koledzy z klas IV-VI SP i I-III G od 17.00-20.00. Były konkursy, zabawy i loteria fantowa oraz ciasto. Nad wszystkim czuwali opiekunowie RSU.

 

 Poczytaj mi… (02.10.2009)

Od 1 października 2009 roku włączyliśmy się do programu „Poczytaj mi przyjacielu”, który mamy nadzieję, że uświadomi wszystkim uczniom (ale i rodzicom), że książki uczą dzieci czegoś dobrego, pobudzają do refleksji lub śmiechu, doskonalą język, rozwijają wyobraźnię, przynoszą dobre wzorce zachowań.
Uczyć będziemy, aby czytać 20 minut dziennie - codziennie!

 

 Dzień Edukacji Narodowej (13.10.2009)

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszyscy pracownicy szkoły udali się na spotkanie do Wójta Gminy Nowe Miasto Lubawskie.

 

 

  Festyn Charytatywny (18.10.2009)

W niedzielne popołudnie – 18 października 2009, w Młynie Brata Jana w Bratianie, odbył się festyn charytatywny pod nazwą „Dobrocią z kolan go podnieś”, na rzecz Roberta Dreszlera, 14-letniego chłopca, który podczas wakacji uległ wypadkowi. Chłopiec stracił wówczas piętę. Obecnie porusza się na wózku inwalidzkim. Czeka go długie leczenie i rehabilitacja, których koszty są bardzo wysokie

 

Gminne Indywidualne Biegi Przełajowe w Jamielniku (10.10.2009)

W sobotę 10 października, uczniowie naszej szkoły wzięli udział
w Gminnych Indywidualnych Biegach Przełajowych, które odbyły się
w Jamielniku.
Wszyscy startujący, a było ich 17 osób zaprezentowali przyzwoity poziom, ale awans do zawodów powiatowych uzyskało tylko 6 najlepszych uczniów.
Byli to: Agata Patalon, która była 3 oraz Kordian Szczypski i Łukasz Mioskowski, którzy zajęli odpowiednio 4 i 5 miejsce.
Z grupy gimnazjalnej awansowali : Małgosia Nowińska – 1 miejsce, Paweł Marszelewski – 1 miejsce oraz Bartosz Markowski – 5 miejsce.
Wszystkim życzymy powodzenia na zawodach powiatowych
18.11.2009 r. w Nowym Mieście Lub.

 

 Mecz piłki nożnej (16.10.2009)

W piątek 16 października na stadionie szkolnym rozegrany został mecz piłki nożnej chłopców i dziewcząt. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta grali z uczniami Gimnazjum w Jamielniku.

 

Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt (26.10.2009)

Dnia 26 października w Nowym Mieście Lubawskim został rozegrany Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt. W turnieju udział brało pięć drużyn z powiatu nowomiejskiego: Gimnazjum Nowe Miasto Lub, Kurzętnik, Grodziczno, Bielice i Bratian.

 

 Święto Niepodległości (10.11.2009)

Dnia 10 listopada 2009r. w Zespole Szkół im. Rodu Działyńskich odbyła
się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości.
Apel przygotowali uczniowie gimnazjum pod kierownictwem p. Dariusza
Marcinkowskiego, p. Sylwii Bączek, p. Ewy Pietrzykowskiej, p. Doroty Lipskiej, p.
Ani
Kremskiej i p. J. Mierzyńskiej.

 

 Święto Niepodległości (Szkoła Podstawowa) (10.11.2009)

Najmłodsi uczniowie (0-III Szkoły Podstawowej) naszej szkoły także uroczyście uczcili 91 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Oprócz pieśni o żołnierzach z tamtych lat dzieci mówiły jak wielka rolę w krzewieniu patriotyzmu pełni rodzina. Z uwagą słuchały historii o swojej miejscowości, wierszy o urokach krainy w której żyjemy.

 

 Lekcja zasad właściwego żywienia (4.11.2009)

Prelekcję dla rodziców na temat właściwego odżywiania się ucznia przeprowadziła G. Wiechowska (n-l biologii). Rodzice skorzystali z zaproszenia szkoły i licznie przybyli na spotkanie. Prowadząca spotkanie wyjaśniała zasady zdrowego żywienia: Czy wiesz co jesz?; Czy masz wpływ na to, co jesz? Szczególną uwagę zwrócono na zbilansowaną dietę i znaczenie aktywności fizycznej.

  (27.11.2009)

Dla uczniów klas 0-III został ogłoszony konkurs plastyczny pod hasłem ŚWIAT ZWIERZĄT. Poprzedzony był apelem na którym dzieci słuchały ciekawostek, wierszy o zwierzętach żyjących na całym świecie. Zadaniem dzieci było zatem, wykonanie dowolnego zwierzątka z darów lasu. Łączenie różnorodnych materiałów przyrodniczych dało bardzo ciekawe efekty. Najbardziej jednak oryginalne prace wykonali: Bartosz Czarnomski, Monika Benc, Estera Orzechowska, Karolina Maćkiewicz, Monika Błaut, Patryk Benc, Błażej Orzechowski, Natalia Beyer i Mateusz Czarnomski.

 

 

 Andrzejki (26.11.2009)

26 listopada odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa. Zabawę przygotowała Rada Rodziców wraz z Samorządem Uczniowskim. Bawili się wszyscy uczniowie – od przedszkolaka po gimnazjalistę. Przygotowano szereg atrakcji: wróżby, konkursy, zabawy. Można było także skosztować pysznych ciast i gofrów. Imprezę zaliczmy do udanych.

 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2010(10.01.2010)

10 stycznia 2010 roku w naszej szkole zagrała po raz kolejny Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Przybyła widownia, która jak zwykle nas nie zawiodła, mogła obejrzeć m.in. pokaz pierwszej pomocy, występy artystyczne dzieci i młodzieży z naszej szkoły oraz pokaz kick boxingu. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa oraz licytacja orkiestrowych gadżetów. Nie zabrakło także atrakcji sportowych. Od samego południa w hali sportowej odbywały się drużynowe rozgrywki siatkarskie oraz zawody wspinaczkowe. Dla sportowców intelektualistów przygotowaliśmy natomiast turniej scrabblowy. Światełkiem do nieba, który uświetniła grupa teatralna WENA i pokaz fajerwerków, zakończyliśmy wielkoorkiestrowe granie.
Wolontariusze, którzy tego dnia wykazali się ogromnym zaangażowaniem, zebrali sumę pieniędzy
w wysokości 2100 zł. Tym samym został pobity kolejny nasz rekord szkolny, z czego wszyscy jesteśmy bardzo dumni.

 

 Koniec I semestru 2009/2010 (8.2.2010)

Podsumowanie minionego semestru zimowego można odnaleźć w "Ważnych informacjach".

 

 Działania w zakresie programu edukacyjnego „ Trzymaj Formę” w Zespole szkół im. Rodu Działyńskich w Bratanie. (17.03.2010)

Od 1 do 8 marca  trwała akcja pod nazwą „Jestem sobą – nie ulegam nałogom”. Uczniowie gimnazjum rozwiązując quizy i testy dowiadywali się jakie zagrożenia niosą za sobą różnego rodzaju używki.

Działania w zakresie programu edukacyjnego „ Trzymaj Formę” w Zespole szkół im. Rodu Działyńskich w Bratanie.

Uczniowie promowali zdrowy tryb życia.

Dzięki organizowanym zabawom plastycznym wymyślali hasła propagujące zdrowy tryb życia. W zespołach klasowych opracowywali gazetki ścienne o uzależnieniach, które następnie były zawieszane na zewnętrzne drzwi gabinetów.

Przygotowali również profilaktyczne przedstawienie o nazwie „Telewizja (Wy)trwam”.

- W poniedziałek (8 marca 2010) apelem podsumowaliśmy tydzień zdrowia w naszej szkole. Wyłoniliśmy zwycięzców w konkursie na najlepszy plakat (klasy I B, III A oraz II a gimnazjum) oraz fraszkę ostrzegającą przed nałogami. Wyróżnione zostały Kinga Gabriel, Martyna oraz Paulina Dąbrowskie z klasy III B gimnazjum.

Podczas apelu uczniowie  pokazali ciekawe doświadczenia, które pokazały jak nikotyna oraz alkohol niszczą ludzki organizm. Doświadczenia zostały przygotowane pod kierunkiem n-la G. Wiechowskiej.

Wyróżnionym uczniom i wychowawcom, dyrekcji szkoły wręczono dyplomy za zaangażowanie i udział w tygodniu zdrowia oraz pamiątkowe smycze” Trzymam formę- dbam o zdrowie cały rok”.

Koordynatorem podejmowanych działań był nauczyciel G. Wiechowska oraz Rada Samorządu Uczniowskiego.

Więcej zdjęć można znaleźć w Galerii.

 18 marca 2010 r - nadanie szkole sztandaru (31.05.2010)

Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w kościele parafialnym w Bratianie. Liturgii przewodniczył J.E. ks. bp Andrzej Suski, który poświęcił sztandar szkolny, a  w swej homilii  wyraził podziw dla wyboru patrona (nadanie imienia odbyło się w dniu otwarcia nowej szkoły, 18.03.2005r.), zwrócił uwagę na różne wymiary patriotyzmu, które kultywuje szkoła, wybierając ród Działyńskich na patrona szkoły.

         Dalsza część uroczystości to przemarsz z kościoła do szkoły. W sali gimnastycznej zebrali się uczniowie, dyrekcja, nauczyciele i goście, którzy podziwiali dekorację (widok starej i nowej szkoły z cytatem z hymnu: „W Bratianie między rzekami”) oraz występ uczniów gimnazjum w polskim polonezie, w strojach z epoki, a także scenki historyczne z dziejów Działyńskich i występy chóru.

          Dyrektor szkoły, Ewa Przybylska, przypomniała historię szkoły w Bratianie i przewodniczyła ceremoniałowi wręczenia sztandaru  i przekazania go uczniom. Były życzenia, prezenty i kwiaty od przedstawicieli władz lokalnych,     m. in.Wójta Gminy Nowe Miasto Lub., Romana Trąpczyńskiego, dyrektorów szkół z gminy i powiatu, absolwentów szkoły. Były też podziękowania dla Dyrekcji od grona pedagogicznego oraz dla fundatorów sztandaru od społeczności szkolnej. Uroczystość podniosła, wzruszająca, precyzyjnie i pięknie przygotowana - jak powiedzieli  Goście Święta Szkoły. Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

 Uczciliśmy pamięć naszych wspaniałych Rodaków, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiej (12.04.2010)

Dnia 12 kwietnia 2010 roku, na pierwszej godz. lekcyjnej odbył się uroczysty apel, poświęcony polskiej delegacji, która zginęła pod Smoleńskiem. Ich droga do Katynia była ostatnią.

Niedawno nasza szkoła świętowała uroczyste nadanie sztandaru.

Dziś wprowadzenie sztandaru ubranego w żałobny kir rozpoczęło bolesną dla wszystkich uroczystość, podczas której wysłuchaliśmy przemówienia dyrektora szkoły - p. E. Przybylskiej oraz orędzia do narodu Premiera p. D. Tuska. Wspólnie wysłuchaliśmy listy osób, którzy zginęli w katastrofie i uczciliśmy Ich pamięć minutą ciszy.

Łączymy się w bólu z całą Polską.

Cześć pamięci Wielkich Polaków.

 Katyń ... ocalić od zapomnienia (20.04.2010)

Dnia 20 kwietnia 2010 roku w Bratianie posadzono "dąb katyński". Uroczystość odbyła się ku czci zamordowanego w Miednoje mieszkańca Bratiana Franciszka Hincmana. Oddano również cześć wszystkim pomordowanym w Katyniu oraz innych miejscach kaźni na Wschodzie w ZSRR oraz zmarłym w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.

 Młodzież uczyła się ratować życie! (30.05.2010)

Dnia 24 kwietnia 2010 r. miały miejsce w naszej szkole Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy.  Do etapu rejonowego przystąpiły drużyny z powiatu nowomiejskiego, w składzie których znaleźli się uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowali: Paulina Dąbrowska, Martyna Dąbrowska i Igor Turulski. Opiekę nad naszym zespołem dzielnie pełniła p. mgr Gabriela Wiechowska. 
Młodzi ludzie udzielali pierwszej pomocy ofiarom wypadków samochodowych, ale też innych nieszczęśliwych zdarzeń oraz musieli rozwiązać test w formie pisemnej. Działali drużynowo, a kapitan miał na celu rozsądne pokierowanie swoimi ludźmi w taki sposób, by ci jak najlepiej pomogli poszkodowanym.
Jury - osoby działające w PCK, strażak -  oczywiście zwracało uwagę na każdy element. Jurorzy nie byli surowi, ale poprzeczkę zawiesili wysoko. Zwycięzcą drużyną w kategorii klas ponadgimnazjalnych została drużyna z Zespołu Szkół Zawodowych w Nowym Mieście Lubawskim, natomiast w kategorii klas gimnazjalnych niepokonaną okazała się nasza drużyna. Serdecznie gratulujemy!!! Zapraszamy do galerii!

 Dzień Ziemi i Wiosenne Sprzątanie Warmii i Mazur (30.05.2010)

Akcję Wiosennego Sprzątania Warmii i Mazur połączyliśmy z obchodami Dnia Ziemi, które odbyły się w naszej szkole 26.04.2010 r. Cykl działań rozpoczął się prelekcją Pana Krzysztofa Puwalskiego pracownika Wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego na temat: „Różnorodność biologiczna  w naszym rejonie”. W czasie prelekcji prowadzący zaznajomił uczniów z przyczynami zmniejszającej się populacji zajęcy. Po zakończonej prelekcji odpowiednio ubrani i wyposażeni w sprzęt uczniowie wyruszyli w przydzielone rejony sprzątania. Staraliśmy się, by zbiórka odpadów odbywała się selektywnie. Zapraszamy do galerii.

 

 

 

 Powiatowe Podchody Ekologiczne

W dniu 8 maja jak rokrocznie odbyły się w naszej szkole Powiatowe Podchody Ekologiczne, w których brały udział 3-osobowe zespoły ze szkół w Skarlinie, Bratianie, Nowym Mieście Lubawskim, Gwiździnach i Tylicach.

Po ciepłych słowach powitania przez organizatorów p. G. Mioskowską oraz p. A. Wieczerzycką 3-osobowe drużyny zaopatrzone w mapy pod czujnym okiem opiekunów wyruszyły na trasę podchodów. Po drodze drużyny musiały odnaleźć ukryte w lesie kolejne zadania do rozwiązania oznaczone charakterystycznym żółtym znakiem zapytania. Zadania dotyczyły głównie wiadomości przyrodniczych, które uczniowie zdobywają przez cały rok w szkole na lekcjach przyrody, a na podchodach mieli okazję do ich wykorzystania w praktyce. Wspólne rozwiązywanie sprzyjało także integracji grup. Trasa podchodów zawiodła wszystkich do stanicy zaprzyjaźnionego ze szkołą Koła Łowieckiego „Ponowa”. Tam też odbyła się prelekcja leśniczego leśnictwa Białą Góra p. Henryka Nowackiego na temat „Zwierzęta naszych lasów”. Następnie nadszedł czas na wspólne ognisko pieczenie kiełbasek oraz podsumowanie konkursu. Jednym z ciekawszych zadań było dokończenie rysunku szaraka przez poszczególne grupy oraz opisanie go w gwarze myśliwskiej. Oto wiersz jednej z grup (Tylice).

 

„ Nadstawia słuchy, wytrzeszcza trzeszcze,

Jak myślicie co on robi jeszcze?

Pędzi przez bór

Z marchewkami niesie wór,

Wypręża skoki, macha omykiem

Hop! I skacze nad strumykiem.

Nagle ujrzał zajęczą samicę,

Wpadł do strumyka i zmoczył turzycę,

Samica z niego się śmieje – od tego ci sierść wylenieje.

Biegnie przez las, goni go czas

Myśliwych spotyka, ale im umyka

Zostawia tropy, obgryza kory,

I spieszy się do swojej nory.

Wita rodzinkę swoją z daleka,

Obiad już na niego czeka.

Marchewkowa zupa, marchewkowe dania,

Marchewkowe  piecie – takie to zajęcze życie.

I na koniec powiem Wam,

Że ZAJĄCEM jestem sam!”

 

Jako, że podchody nie mają charakteru typowego konkursu lecz uczą poprzez zabawę na łonie natury wszyscy uczniowie – uczestnicy podchodów zostali nagrodzeni książkami o tematyce przyrodniczej, które zakupiliśmy dzięki dofinansowaniu ECEE. Podobne nagrody książki otrzymała każda ze szkół biorąca udział w podchodach.

Zdjęcia w galerii!!!

 MTB u Brata Jana już za nami ...

15 maja o godz. 13.00 w Bratianie wystartował maraton kolarski „MTB u Brata Jana” – edycja wiosenna. Do wyścigu przystąpiło 83 zawodników z różnych stron Polski. Wyścig należący do Pucharu Czterech Pór Roku został zorganizowany na naszych terenach już po raz trzeci. Trasa wyścigu wiodła traktami leśnymi lasu tylickiego i nie należała do łatwych. Kilkudniowe opady deszczu zmieniły ją w błotniste i grząskie  bagienko. Jednak pomimo ogromnego zmęczenia zawodników dało się zauważyć ich dobre humory. Znaleźli nawet nowe znaczenie skrótu „MTB” –  po prostu „Mamy Tu Błoto”.  Nasi uczniowie też brali udział w zmaganiach rowerowych i zajęli miejsca na podium. Oto ich wyniki:

* Zuzanna Skubaja - I m-ce w kat. HK1

*Julia Jaźwiec - II m-ce w kat. HK1

*Agata Patalon - III m-ce w kat. HK1

*Łukasz Pietrzykowski - I m-ce  w kat.HM1

*Andrzej Granica - III m-ce w kat. HM1

Serdecznie gratulujemy!!!!

Organizatorem imprezy był Piotr Patalon z GKL- AGA Team, LSZ, Zespół Szkół im. Rodu Działyńskich. Więcej informacji  na stronie www.aga-team.pl

Zdjęcia można obejrzeć w naszej galerii. Zapraszamy!!!

 Powiatowy Konkurs matematyczny klas I - III Szkoły Podstawowej

W dniu 15 maja 2010r. odbył się w naszej szkole siódmy Powiatowy Konkurs Matematyczny . W konkursie brało udział 28 uczniów klas kształcenia zintegrowanego(dwoje dzieci nie dojechało), którzy w konkursach gminnych zajęli I i II miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Po uroczystym powitaniu opiekunów i dzieci przez dyrektora Gminnego Zespołu Oświaty, panią K. Danielewską oraz gospodarza uroczystości dzieci pod nadzorem 3 osobowej komisji wyłonionej w drodze losowania uzupełniały test matematyczny. Testy dla poszczególnych grup przygotowały nauczycielki klas   I-III nasze szkoły: p. G. Obuchowską, p. G. Gawron i p. K. Uliasz.

 Po rozwiązaniu zadań uczniowie udali się na poczęstunek, a 2 osobowe komisje zajęły się sprawdzaniem prac. W tym czasie uczestnicy konkursu obejrzeli przedstawienie przygotowane przez koło teatralne składające się z uczniów klas IV i VI.

Potem nadszedł czas na podsumowanie konkursu i rozdanie nagród. Podsumowaniu towarzyszyły:  dyrektor Zespołu Szkół w Bratianie  pani E. Przybylska  oraz naczelnik Wydziału Oświaty, Zdrowia i Polityki Społecznej p. E. Kalisz- Górzkowska. Obie panie pogratulowały osiągnięć uczniom jak również ich opiekunom , podziękowały opiekunom za zaangażowanie w pracę z uczniem uzdolnionym matematycznie.

Nagrody książkowe  za I i II miejsce w każdej kategorii wiekowej ufundowało Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lubawskim, a za III miejsce dyrektor Zespołu Szkół w Bratianie. Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom oraz słodki upominek – czekoladę ufundowaną przez Radę Rodziców przy Zespole Szkół w Bratianie.

Wyniki konkursu

Klasa I

I miejsce – Mackiewicz Karolina, II- Dembińska Daria, III- Markuszewska Joanna, IV- Pietrzykowski Paweł, Miąskowska Weronika, V- Rochewicz Mariusz, Telus Julia, VI- Czepek Dagmara i Grugiel Paweł

Klasa II

I miejsce – Wiśniewski Michał, II- Czyżewska Julia, III- Wajc Karolina, IV- Kłosowska Alicja, V- Markuszewski Michał, Łukwiński Karol, VI- Lubańska Julia, VII- Seweryn Wiktoria, VIII- Nadarzyński Marcin

 

Klasa III

I miejsce – Zapolski Dawid, II – Szymankiewicz Krzysztof, III – Wyrostek Maciej, IV – Tkaczyk Dawid , V – Gurzyńska Klaudia, Szczepańska Magdalena, Lewandowska Julia, VI – Kawiecki Jakub, Kurnikowska Alicja, Lesińska Klaudia

Największą liczbę  punktów zajmując I miejsce zdobyła gmina Kurzętnik i puchar Starosty Powiatu Nowomiejskiego. Na II miejscu z zaledwie 0,25 mniejsza ilością punktu uplasowała się gmina Grodziczno otrzymując puchar Dyrektora Zespołu Szkół im. Rodu działyńskich w Bratianie 

 

 Majowe wycieczki ekologiczne!

Świadomi tego, iż wiedza zdobyta na drodze bezpośredniej obserwacji na długo pozostaje w pamięci uczniów, uwrażliwia dzieci na piękno otaczającej nas przyrody, zorganizowaliśmy zajęcia terenowe na ścieżkach parków krajobrazowych naszego województwa. Na wycieczki wybraliśmy miesiąc maj. Staraliśmy się, by w zajęciach uczestniczyła każda grupa wiekowa. Najmłodsi uczniowie przemaszerowali ścieżką do jeziora Jasnego i brali udział w zajęciach w sali wystawowej i ogrodzie botanicznym w Jerzwałdzie. Nieco starsi - uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej podziwiali piękno krajobrazu Wysoczyzny Elbląskiej, a wiedzę zgłębiali na ścieżce przyrodniczej „Las Kadyński”. Najstarsi – gimnazjaliści odwiedzili „Piekiełko” i przemierzyli ścieżkę przy leśniczówce oraz odbyli zajęcia w salach wystawowych w Jeleniu. Zdjęcia w galerii.

 

 XII Gminne Spotkania Samorządowe

27 maja 2010 r. odbyła się uroczysta sesja Rady Gminy Nowe Miasto Lubawskie z/s w Mszanowie z okazji XX -lecia samorządu terytorialnego. W spotkaniu, oprócz lokalnych samorządowców, wzięły udział dzieci ze szkół nowomiejskiej gminy — przedstawiciele szkolnych samorządów w ramach XII Gminnych Spotkań Samorządowych.  

Naszą szkołę reprezentowali: Kornelia Tejer – przewodnicząca RSU G, Daria Orzechowska - członek RSU G, Joanna Grabowska – członek RSU G, Agata Patalon – przewodnicząca RSU SP, Zuzanna Skubaja – z-ca przewodniczącej RSU SP i Błażej Mioskowski – członek RSU SP wraz z opiekunami: p. mgr Ewą Pietrzykowską i p. mgr Dorotą Lipską.

Mieliśmy okazję poznać historię XX-lecia samorządności w nowomiejskiej gminie, którą przedstawiła nam p. sekretarz gminy – Renata Śliżewska. Młodzi samorządowcy z sześciu szkół prowadzonych przez  gminę nowomiejską też mieli okazję zabrać głos. Przygotowali oni prezentacje multimedialne na temat rozwoju swoich placówek i samorządności szkolnej  w ostatnich 20 latach. Można było także zwiedzić Urząd Gminy, a nawet zasiąść w fotelu pana Wójta!!!

Podczas sesji miało miejsce także podsumowanie konkursu fotograficznego  "Echa przeszłości". Z naszej szkoły wyróżnienie otrzymał Igor Turulski.

To był dzień pełen wrażeń i emocji. Mogliśmy „posmakować” dorosłego życia samorządowego. Może kiedyś my będziemy piastować tak ważne funkcje.   
Może???

 

 Dni Rodziny 2010

W naszej szkole spotkanie z rodzicami w ramach Dni Rodziny miało miejsce 27 maja. Odbyło się ono pod hasłem:„Dom rodzinny – miejsce święte…” to słowa księdza Mieczysława Malińskiego, który poucza dalej, że „Matka uosobienie ciszy… Ojciec opiekun, obrońca…” .

Takie serdeczne życzenia płynęły z ust uczniów naszej szkoły, którzy dla swoich rodziców przygotowali miłe spotkanie. Byli to gimnazjaliści z uczniami zerówki oraz klasy III, IV i VI SP. Nad wszystkim czuwali opiekunowie: Dorota Oczkowska, Katarzyna Uliasz   i Joanna Mierzyńska

  Spotkanie rozpoczęła pani Aldona Wieczerzycka – wicedyrektor naszej szkoły. Powitała wszystkich rodziców, a młodym aktorom dodała otuchy. Pierwsi wystąpili trzecioklasiści. Pięknie recytowali wiersze poświęcone rodzinie, ale również wykazali się niezwykłymi umiejętnościami odgrywając scenki kabaretowe. W ten sposób podkreślali trud jaki musi włożyć każdy rodzic w wychowanie dzieci. Cały występ uświetnili śpiewem. Po nich rozbawiali nas gimnazjaliści, którzy połączyli siły z uczniami klas IV-VI. Przedstawili nam odcinek specjalny „Familiady”, prowadzącym był Paweł Czychewicz – uczeń klasy III b. W trakcie trwania tego programu wystąpiła Wiktoria z klasy III, która profesjonalnie zaśpiewała piosenkę „Pięknie żyć”. Na samym końcu organizatorzy spotkania oddali glos małym artystom z klasy „0”, którzy przygotowani przez panią Dorotę Oczkowską występowali na scenie jak prawdziwi aktorzy. Recytowali wiersze i  tańczyli.

Na koniec wszyscy rodzice zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez panią Annę Kremską. Dzieci w tym czasie brały udział w grach i zabawach specjalnie dla nich przygotowanych przez uczniów klasy VI – tu należą się słowa podziękowania dla Michała Konopackiego z klasy VI, który zaprezentował swoja nową piosenkę oraz poprowadził konkurs „Łapy”. W tak milej atmosferze zakończyliśmy uroczystość.  

Natomiast dnia 30 maja nasi gimnazjaliści: Kinga Gabriel i Paweł Czychewicz wraz ze swoimi kolegami z Klubu Teatralno – Muzycznego działającego w ramach Młodzieżowego Klubu Integracji Społecznej oraz opiekunem – Dorotą Lipską, wzięli udział w obchodach XII Warmińsko – Mazurskich Dni Rodziny odbywających się pod hasłem „Silna i aktywna rodzina szansą na godne życie”. Gospodarzem tej imprezy była Szkoła Podstawowa w Tylicach.Organizatorem zaś Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej z/s w Mszanowie. Młodzież zaprezentowała sztukę pt. „Napiętnowani” opartą na sztuce Adama Piekarzewskiego „Lament Paranoika”. Podczas imprezy miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Rodzinka kochana". Wśród nagrodzonych znalazł się nasz uczeń - Wojciech Droma (kl. III SP). Gratulujemy!!!

Zdjęcia w galerii. Zapraszamy!!!

 

 Z okazji Dnia Dziecka "Spotkajmy się w Europie".

Tegoroczne święto dzieci powiązaliśmy z Dniem Europy. Chcieliśmy, aby nasi uczniowie nauczyli się łączyć przyjemne z pożytecznym.

Dzień 1 czerwca rozpoczęliśmy spotkaniem w auli szkolnej. Pani wicedyrektor Aldona Wieczerzycka powitała wszystkich uczniów, złożyła serdeczne życzenia z okazji Dnia Dziecka i życzyła miłej zabawy.

Następnie rozpoczęło się wystąpienie gimnazjalistów zatytułowane„Spotkajmy się w Europie”. Na początku uczniowie klasy II b przypomnieli główne cele Unii Europejskiej, jej członków, symbole. Później zaprezentowali Dziedzictwo kulturowe Polski w Unii Europejskiej i Dziedzictwo kulturowe państw Unii Europejskiej. Dzięki tym prezentacjom mogliśmy prześledzić kształtowanie się Polski w Europie. Po części oficjalnej wystąpili uczniowie klasy I c, którzy ukazali mitologiczne dzieje Europy. W czasie przedstawienia zaprezentowali swoje lingwistyczne zdolności i  talenty muzyczne. Na koniec zaśpiewali hymn UE. Wszystko odbyło się w miłej atmosferze dzięki paniom: Justynie Kordalskiej i Joannie Mierzyńskiej.

Wszyscy wzięli też udział w rozgrywkach sportowych przygotowanych przez naszych wspaniałych nauczycieli wychowania fizycznego, którzy zawsze pamiętają, że sport to zdrowie. Wśród konkurencji znalazły się m.in. „wyścig rzędów”, rzut do celu oraz TRIOBASKET. Wszystkim dopisywały świetne humory. Wśród klas szkoły podstawowej zwyciężyły egzequo klasy IV i VI, natomiast wśród gimnazjalistów niepokonaną okazała się klasa II a. Pan Maciej Dąbrowski i Juliusz Wiśniewski byli w tym dniu sędziami, a pani Dorota Lipska jak zawsze czuwała nad wszystkim.

 

W czasie gdy gimnazjaliści i uczniowie klas IV-VI zmagali się z różnymi dyscyplinami sportowymi uczniowie klas 0-III spotkali się w auli i tym razem oni posłuchali jak państwa Unii Europejskiej wpływają na kształt kultury w Polsce. Tym razem uczennice z klasy VI – Patrycja Nowakowska i Anna Tęgowska, przypomniały młodszym kolegom czym jest Unia Europejska. Wszyscy musieli uważnie słuchać, bo na końcu spotkania należało rozwiązać kilka zadań związanych z państwami Unii Europejskiej. Do zabaw włączyli się nawet zerówkowicze.

W tym dniu każdy uczeń otrzymał pyszną kiełbaskę z grilla z surówką, a na deser lody. Na wszystkim czuwała Rada Rodziców. Zdjęcia w galerii.

 

 Ks. Jerzy Popiełuszko - Orędownik Dobroci ...

6 czerwca 2010 r. ks. Jerzy Popiełuszko został ogłoszony błogosławionym. List apostolski z decyzją papieża Benedykta XVI odczytał podczas uroczystej mszy św. na pl. Piłsudskiego w Warszawie prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, abp Angelo Amato, który przewodniczył uroczystości. - Beatyfikacja ks. Jerzego Popiełuszki, to wielki dar dla wielkiego narodu, którego księga świętości wzbogaca się o kolejną szczególną kartę - powiedział podczas homilii papieski wysłannik.

My także, pamiętając o ks. Jerzym, uczciliśmy Jego pamięć . W dniu beatyfikacji nasi uczniowie zaprosili mieszkańców Bratiana do wysłuchania montażu słowno – muzycznego pt. „Ks. Jerzy Popiełuszko – Orędownik Dobroci…”  Występ odbył się w  Kościele p/w Św. Brata Alberta  Chmielowskiego a  nad jego przygotowaniem czuwała p. katechetka – Barbara Karbowska.  Zgromadzeni wierni zasłuchani, zadumani z głęboką refleksją uczestniczyli w przedstawieniu.Zdjęcia w galerii.

 

 Spotkanie przyszłych gimnazjalistów ...

Dnia 9 czerwca w auli Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich  odbyło się zebranie  przyszłych pierwszoklasistów naszego Gimnazjum. Na zebraniu, oprócz uczniów z Tylic, Gwiździn i Bratiana, obecni byli także ich rodzice oraz „nowi” wychowawcy. Spotkanie rozpoczęły:    p. dyrektor Ewa Przybylska oraz p. wicedyrektor Aldona Wieczerzycka ciepłymi słowami powitania. Następnie p. dyrektor przedstawiła krótką historię placówki, działania podejmowane przez uczniów oraz możliwości rozwoju,  w jakich uczniowie  - jako gimnazjaliści - będą mieli okazje uczestniczyć w naszej szkole.

Uczniowie poznali także swoich nowych wychowawców. Wychowawczynią klasy I a będzie p. Ewa Pietrzykowska, natomiast wychowawczynią klasy I b – p. Sylwia Bączek. Po wspólnym spotkaniu uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami udali się do klas. Tam był czas na „przełamanie lodów”, czyli  zapoznanie się z nauczycielem i rówieśnikami oraz uzyskanie odpowiedzi na nurtujące pytania.

Pierwsze koty za płoty!!! Do zobaczenia we wrześniu! Zdjęcia w galerii.

 V Gminna Olimpiada Zerówkowiczów

W piątkowe- bardzo gorące przedpołudnie (11.06.2010 r.)  do naszej szkoły zawitali uczniowie klas zerowych ze szkół gminy Nowe Miasto Lubawskie  wraz z opiekunami  aby spróbować swoich sił na V Gminnej Olimpiadzie „Zerówkowiczów”.   Tego dnia dzieci ze szkoły podstawowej w Tylicach  przy pomocy p. Marii Pichalskiej  zamieniły się w koniczynki a  dzieci z Gwiździn z pomocą p. Katarzyny Zelmy w żabki. Drużyna  z Radomna, pod opieką p. Jolanty Pokojskiej,   była dziś słoneczkami a ekipa z Jamielnika, pod opieką p. Sylwii Szulowskiej - żabkami. Natomiast gospodarze, pod czujnym okiem p. Doroty Oczkowskiej,  zamienili się dziś w biedronki.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od powitania przybyłych gości, wśród których znaleźli się: z-ca Wójta Gminy Nowe Miasto Lubawskie - p. Cezary Kawiecki, Dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty – p. Krystyna Danielewska, z-ca Dyrektora Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich – p. Aldona Wieczerzycka, intendent Zespołu Szkół w Bratianie – p. Marta Sienkowska oraz Przewodnicząca Rady Samorządu Uczniowskiego – Kornelia Tejer. Pani Dyrektor Krystyna Danielewska zachęciła wszystkich uczniów do rywalizacji przekazując opiekunom pamiątkowe książki. Następnie miała miejsce uroczysta prezentacja wszystkich drużyn oraz przekazanie władzom gminy „ognia olimpijskiego” przez kapitanów ekip. Z-ca Wójta podpalił znicz olimpijski ogłaszając  tym samym V Gminną Olimpiadę „Zerówkowiczów” za otwartą.

Dzieci rywalizowały w sześciu konkurencjach, w których liczyły się sprawność, celność oraz  czas pokonania danego toru przeszkód. Zerówkowicze pokazały sportowego ducha walki. Wszyscy świetnie się bawili a walka była wyrównana.  Musieliśmy rozegrać dogrywkę o II miejsce między drużyną z Radomna a drużyną z Gwiździn.

Po podsumowaniu wyników komisja sędziowska a składzie: p. Cezary Kawiecki, p. Aldona Wieczerzycka, p. Marta Sienkowska, Kornelia Tejer ogłosiła wyniki:

I m-ce i Puchar Wójta Gminy Nowe Miasto Lubawskie zdobyły ŻABKI z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku;

II m-ce i Puchar Dyrektora Gminnego Zespołu Oświaty zdobyły SŁONECZKA  ze Szkoły Podstawowej w Radomnie;

III m-ce i Puchar Dyrekcji Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich zdobyły ŻABKI ze Szkoły Podstawowej im.ks.K. Wróblewskiego  w Gwiździnach;

IV m-ceBIEDRONKI z Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich  w Bratianie;

V m-ce KONICZYNKI  ze Szkoły Podstawowej w Tylicach;

Wszystkim gorąco gratulujemy!!! Do zobaczenia za rok.

Sportowe zmagania przygotowały – p. Dorota Oczkowska i p. Dorota Lipska oraz uczennice – Karolina Szmejter, Patrycja Nowakowska, Zuzanna Skubaja, Anna Tęgowska, Agata Patalon. Zdjęcia w galerii.

 Wycieczka – Olsztyn

Dnia 11 czerwca nasi uczniowie wybrali się na wycieczkę do Olsztyna....

Więcej informacji w zakładce "Wycieczki". Zapraszamy. Zdjęcia w galerii.

 

 Bal Gimnazjalistów

Dnia 11 czerwca 2010 roku odbył się, już po raz kolejny, Bal Gimnazjalistów klas III. Młodzież bawiła się świetnie, spisała się na medal. Balowały też Wychowawczynie – p. Ewa Pietrzykowska i p. Sylwia Bączek oraz pani Dyrektor Ewa Przybylska i pani Wicedyrektor Aldona Wieczerzycka.

Wychowawcy bardzo dziękują rodzicom za pomoc w przygotowaniu balu oraz sprawowaniu opieki podczas zabawy.

Zdjęcia w galerii!!!

 Wycieczka w Bieszczady ...

W dniach 14-18 czerwca 2010 r. Społeczność Uczniowska Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie uczestniczyła w wycieczce szkolnej w Bieszczady... Więcej informacji w zakładce "Wycieczki". Zapraszamy!

 

 Zajęcia terenowe - piesza wycieczka.

Dnia 22 czerwca 2010 roku uczniowie klasy I c gimnazjum z panią Dyrektor, panią pedagog i wychowawcą wyruszyli na pieszą wycieczkę ... Więcej informacji w zakładce "Wycieczki". Zapraszamy!!!

 

 Nasi u Wójta!!!

22 czerwca 2010 r. w Urzędzie Gminy Nowe Miasto Lubawskie miało miejsce spotkanie Wójta z przodownikami nauki ze wszystkim szkół gminy nowomiejskiej. Naszych reprezentantów tam oczywiście nie zabrakło. Byli to: Igor Turulski (średnia ocen 5,64), Paulina Dąbrowska (średnia ocen 5,27), Joanna Grabowska (średnia ocena 5,18) – uczniowie gimnazjum oraz Agata Patalon (średnia ocen 5,27), Barbara Bączek (średnia ocen 5,27) i Cezary Bączek ( 5,09).  

Wszyscy uczniowie przedstawiali swoje osiągnięcia a za wysiłek i pracę otrzymali cenne nagrody książkowe. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze. 

 

  23 czerwca Dniem Samorządności ...

23 czerwca Dniem Samorządności. Jak co roku, tak i w roku bieżącym w ostatnią środę roku szkolnego miał miejsce w naszej szkole Dzień, w którym to uczniowie przejmują „władzę”... Więcej informacji w zakładce "Samorząd Uczniowski". Zapraszamy!!! 

 

 Wizyta uczniów klasy III a z nowomiejskiej podstawówki.

24 czerwca 2010 r. nasza szkoła miała przyjemność przyjmować niecodziennych Gości. Byli to uczniowie klasy III a z nowomiejskiej podstawówki wraz z wychowawczynią p. Marią Szymankiewicz oraz innymi opiekunami (nauczyciele i rodzice).Uczniowie z Nowego Miasta Lub. nawiązali kontakt z naszymi trzecioklasistami. Wspólnie spędzili czwartkowe przedpołudnie. Było ciekawie i zabawnie. Przewodnicząca RSU g – Gimnazjum oprowadziła Gości po szkole (była to długa wędrówka!!!), po czym wszyscy razem spotkaliśmy się w auli szkolnej. Tu p. Wicedyrektor – Aldona Wieczerzycka bardzo serdecznie powitała Gości i gospodarzy życząc im miłego dnia. Nowomieszczanie mieli okazję obejrzeć prezentację multimedialną przedstawiającą rozwój naszej szkoły na przestrzeni ostatnich 20-tu lat przygotowaną przez Przewodniczącą RSU G - Kornelię Tejer i Opiekuna RSU SP –p. Dorotę Lipską oraz wysłuchać bajki pt. „Królewna Śnieżka i 7-dniu Krasnoludków” w nowoczesnej formie przedstawioną przez  uczniów klasy VI SP pod czujnym okiem p. Joanny Mierzyńskiej. Na koniec Michał Konopacki wraz z chórkiem zaprezentował skomponowany przez siebie utwór „Dbajmy o środowisko”, który bardzo zainteresował zebranych.  P. Maria Szymankiewicz i jej wychowankowie złożyli podziękowania p. Katarzynie Uliasz – wychowawczyni klasy III oraz Dyrekcji szkoły za miłe przyjęcie. Ze szkoły uczniowie udali się jeszcze zwiedzać ruiny zamku bratiańskiego. Na tym spotkanie się zakończyło. Oby więcej takich wizyt. Zdjęcia w galerii.

 

 Pożegnanie Gimnazjalistów.

Dzisiaj pożegnaliśmy kolejnych absolwentów Zespołu Szkół
im. Rodu Działyńskich. W bieżącym roku  uczniów pożegnała p. Dyrektor – Ewa Przybylska  oraz
Wychowawczynie p. Sylwia Bączek i p. Ewa Pietrzykowska. Dopisali również zaproszeni
Goście. Świadkami tej podniosłej uroczystości byli rodzice absolwentów
oraz przedstawiciele klas II gimnazjum.              

Życzymy naszym absolwentom „szczęśliwej drogi". Zdjęcia w galerii.

 

 Cześć "Zerówkowicze"!!!

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2009/2010 zorganizowano  także dla najmłodszych uczniów naszej szkoły, czyli dla „Zerówkowiczów”. Na uroczystości obecna była Dyrekcja szkoły: p. Ewa Przybylska i p. Aldona Wieczerzycka oraz Rodzice milusińskich. Maluchy pokazały czego się nauczyły przez ten rok pobytu w szkole w części artystycznej. Mamy wiele talentów!!! Otrzymały także pamiątkowe dyplomy ukończenia „Zerówki” z rąk p. Dyrektor oraz Wychowawczyni – p. Doroty Oczkowskiej.

Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze. Do zobaczenia we wrześniu na szkolnych korytarzach!!! Zdjęcia w galerii.

 Hura!!! Wreszcie wakacje!

Dnia 25 czerwca z wielkim entuzjazmem pożegnaliśmy rok szkolny 2009/2010. Dzień rozpoczęliśmy Mszą świętą w parafialnym Kościele, następnie przeszliśmy do szkoły na uroczysty apel prowadzony przez nowych Przewodniczących: Lilianę Różyńską i Kordiana Sołtysika. Pani Dyrektor złożyła wszystkim uczniom gratulacje za wytrwałość i pracowitość. Przybliżyła także jak wyglądał ten rok szkolny w naszej placówce. A działo się naprawdę wiele!!! Powiedziała też kilka słów o przodownikach nauki oraz o frekwencji uczniów.  Przede wszystkim jednak podziękowała za trud jaki wszyscy włożyli w pracę.

Na apelu wręczono świadectwa i nagrody wyróżnionym uczniom, po czym uczniowie udali się do swoich klas na spotkanie z wychowawcami.

Nareszcie można złapać oddech!!! Do zobaczenia we wrześniu! Wracajcie do nas cali i zdrowi!!!  

Zdjęcia w galerii.

 Pożegnanie uczniów kl. VI.

Wiktor Hugo powiedział „Życie składa się z przywitań i pożegnań”. Właśnie dziś - 25 czerwca 2010 r. - nadszedł czas rozstania z uczniami klasy VI SP. Czas  podsumowania tego , czego się nauczyli i tego, co przeżyli. Choć chwila zamknęła pewien etap ich życia, nie mogą mówić tu o końcu. „To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca, to dopiero koniec początku.” – W. Churchill.

Uczniów pożegnali:  p. Dyrektor Ewa Przybylska, Wychowawca – p. Gabriela Mioskowska, Zaproszeni Goście: Wójt Gminy Nowe Miasto Lubawskie – p. Roman Trąpczyński, Przewodnicząca Komisji Oświaty – p. Halina Wolska.

Po części oficjalnej uczniowie ruszyli do zabawy!!!  Do zobaczenia we wrześniu! Zapraszamy do galerii.

 IV Marsz na Grunwald!!!

W dniach 25 - 27 czerwca 2010 roku już po raz czwarty odbywa się impreza pod hasłem  „Marsz na Grunwald”. W piątek miał miejsce spływ kajakowy Drwęcą „pod prąd” z Nowego Miasta Lubawskiego do Bratiana, IV Krzyżacki Zlot Motocyklowy oraz turniej rycerski rzutu włócznią i toporem. W sobotę natomiast wojska, rycerze i reprezentanci szkół gminy nowomiejskiej (w tym także naszej szkoły) spotkali się w Bazylice p/w św. Tomasza Apostoła w Nowym Mieście Lubawskim, gdzie odbyła się uroczysta odprawa i błogosławieństwo wojsk przez ks. Kanonika Zbigniewa Markowskiego oraz Pasowanie Mirosława Leśniewskiego Komtura
Bractwa Rycerskiego XXVI Chorągwi Zamku Bratian na rycerza. To była bardzo widowiskowa chwila. Po uroczystościach w Kościele nastąpił wymarsz rycerstwa z Bazyliki do Bratiana. Orszak wędrował ulicami miasta i Mszanowa wesoło grając i pozdrawiając zgromadzoną na ulicach ludność.   Po przybyciu na miejsce orszak został przywitany przez Wójta Bratiańskiego Zamku – Romana Trąpczyńskiego.  W późniejszych godzinach miał miejsce Turniej Walk Rycerskich, inscenizacja ostatniej narady i uczty Wielkiego Mistrza Zakonu  Krzyżackiego Ulryka von Jungingena z dostojnikami Zakonu przed bitwą grunwaldzką pt. „Ostatnia Wieczerza”  oraz wiele, wiele innych atrakcji.
Opiekę nad uczniami sprawowali: Anna Kremska, Joanna Truszczyńska-Wiergowska, Anna Zatorska, Dorota Lipska i Dariusz Marcinkowski.

Zdjęcia w galerii!!!

 Podsumowanie wyników nauczania w II semestrze roku szkolnego 2009/2010.

Podsumowanie wyników nauczania w II semestrze roku szkolnego 2009/2010 w Zespole Szkół im. Rodu Dzialyńskich znajduje się w zakładce "Ważne informacje". Zapraszamy.

 

 Winda!!!

Rozpoczęły się upragnione wakacje. Relaks, odpoczynek, słoneczko … Jakie to wszystkie piękne i miłe…  Na samą myśl puszczają wodze fantazji!

Czas wakacji jednak to nie dla wszystkich czas odpoczynku. W szkołach rozpoczynają się wówczas remonty, poprawki, aby we wrześniu uczniowie mogli komfortowo rozpocząć nowy rok szkolny. Tak też jest i w naszej placówce. Od poniedziałku 28 czerwca ekipa budowlana firmy: Lubawskie Przedsiębiorstwo Budowlane -  Zdzisław Wierzbowski wzięła się ostro do pracy!!! Będziemy mieli kolejny luksusik – windę!!! Projekt tego cudeńka wykonała firma „Dźwigpol” SA z Mławy a całkowity koszt budowy i montażu, który wynosi UWAGA 250 tyś. złotych, pokrywa Urząd Gminy Nowe Miasto Lubawskie!!! Społeczność szkolna Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich chyli czoła za to przedsięwzięcie!!!  Winda jest budowana z myślą o dzieciach niepełnosprawnych i ma być oddana do użytku przed rozpoczęciem roku szkolnego 2010/2011. Czekamy na ten moment z niecierpliwością!!! Zdjęcia w galerii.