| Projekt edukacyjny "Rozwój kompetencji kluczowych poprzez sport" zakończony! | | |
Od października 2010 roku, 32 uczniów ubiegłorocznych pierwszych klas gimnazjum, a dziś drugoklasiści, realizowało projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Rozwój kompetencji kluczowych poprzez sport”. Jego celem głównym było podniesienie wyników nauczania uczniów z przedmiotów objętych projektem oraz przygotowanie do radzenia sobie ze zjawiskami patologicznymi, obniżającymi możliwości edukacyjne. Istotne było także dostarczenie atrakcyjnych form edukacji, kształtujących kompetencje kluczowe oraz rozwój prawidłowych postaw społecznych i edukacyjnych. Przez ponad rok uczniowie kształtowali swoje wiadomości i umiejętności w pozalekcyjnych zajęciach dodatkowych, spotykając się w każdy poniedziałek i piątek na dwie godziny dydaktyczne. Oprócz tytułowego sportu, czyli najbardziej lubianych przez uczniów zajęć, uczestnicy projektu korzystali także z bloku zajęć humanistycznych, matematyczno-przyrodniczych, informatycznych, psychologicznych i językowych.
Bywało różnie: wesoło i smutno, lekko i ciężko, leniwie i pracowicie, ciekawie lub „po szkolnemu”. Bywały lekcje takie, jak w szkole, ale i wycieczki, podchody, wystawy, spacery… Grunt, że daliśmy radę, przetrwaliśmy zmęczenie, czy zwykłe ludzkie lenistwo i dotarliśmy do mety. Może zostało nam w głowach trochę wiadomości, trochę nowych umiejętności nabyliśmy, jesteśmy może trochę bardziej mądrzejsi czy rozsądniejsi…
W dniu 21 listopada miało miejsce podsumowanie projektu i jego zakończenie. Po lekcjach wychowawczych na auli szkolnej spotkali się wszyscy uczestnicy projektu oraz prowadzący: p. Aldona Wieczerzycka, p. Sylwia Drzewińska, p. Grażyna Zagórska, p. Magdalena Gross, p. Joanna Mierzyńska, p. Aurelia Dembińska i p. Maciej Dąbrowski.
Kilka słów podsumowujących projekt, a przede wszystkim podziękowania dla najwytrwalszych i najsystematyczniejszych uczestników, skierowała p. Aldona Wieczerzycka – koordynator projektu. Następnie dwie spośród uczennic: Agata Patalon (kl. II a) i Zuzanna Skubaja (kl. II b), zaprezentowały wszystkim swoje rowerowe osiągnięcia (wszak ideą projektu był sport), jako zachętę dla innych i promocję aktywnego trybu życia. Nie zabrakło też prezentacji zdjęć wykonanych podczas realizacji zajęć projektowych, które stanowiły tło do sympatycznych wspomnień.
Końcowym etapem spotkania było wręczenie uczestnikom certyfikatów ukończenia projektu.
Nie zabrakło też słodkiej niespodzianki w postaci pysznych rogalików i rolady, aby zakończyć projekt miłym, optymistycznym akcentem :)
Uczniom życzymy pomyślnych wiatrów w pokonywaniu kolejnych etapów edukacyjnych, a osobom prowadzącym…wiatrów spokojnych ;)
Zdjęcia w galerii. | | | | |
| Człowiek z pasją - spotkanie z p. Rafałem Kitowskim | | | 
Minister Edukacji Narodowej K. Hall ogłosiła rok szkolny 2011/2012 Rokiem Szkoły z Pasją. Rok Szkoły z Pasją ma na celu zapewnienie odpowiedniego do potrzeb i możliwości, rozwoju każdego ucznia. Szkoła to nie tylko lekcje, to również ciekawe działania pozalekcyjne, dzięki którym dzieci i młodzież uczą się zaangażowania, współpracy, aktywności obywatelskiej, wrażliwości na potrzeby innych, wolontariatu lub rozwijają swoje pasje i talenty.
Szkołę z pasją kreują przede wszystkim ludzie, dlatego tak ważne jest podkreślanie roli wszystkich osób zaangażowanych w jej życie. Przyjazną i ciekawą szkołę tworzą nie tylko dyrektor i nauczyciele, ale także rodzice, sami uczniowie i środowisko zewnętrzne, w tym organizacje pozarządowe i jednostki samorządu terytorialnego.
Nasza szkoła również pragnie zaakcentować Rok Szkoły z Pasją. W związku z tym zaprosiliśmy do naszej placówki p. Rafała Kitowskiego, który jest bez wątpienia człowiekiem oddanym bez reszty swojej pasji, czyli podróżom na „dwóch kółkach”.
Pan Rafał mieszka w Mszanowie. Od wielu lat pasjonuje się turystyka rowerową, ale nie tylko. Interesuje się również fotografią oraz grą na gitarze. Wielokrotnie odbywał zarówno kilkuosobowe, jak i samotne wyprawy rowerowe na terytorium Polski oraz za granicami naszego kraju, np. Warmia – Mazury –Suwalszczyzna - Podlasie w roku 2000, Jura Krakowsko-Częstochowska w 2001 r., wyprawa dookoła Tatr w 2002. W 2005 r. odbył sześciomiesięczną wyprawę rowerem dookoła Europy. – Jest to najpiękniejszy fragment mojego życia - jak do tej pory! – mówi p. Rafał.
Podróże p. Rafała:
· 2005 r. - 15 000 km (6 m-cy: 5 V-28 X) - wyprawa rowerowa dookoła Europy
· 2006 r. - 9 500 km (4,5 m-ca: 15 V-25 IX) - wyprawa rowerowa dookoła Skandynawii
· 2007 r. - 5 000 km (3,5 m-ca: 2 IX-26 XI) - wyprawa rowerowa: Skandynawia - Anglia
· 2008 r. - 10 000 km (5 m-cy: 7 VII-7 XII) - wyprawa rowerowa: Wyspy Brytyjskie-Hiszpania
· 2009 r. - 9 700 km (7 m-cy: 22 III-24 X) - przerwana rowerowa podróż przez Afrykę
· 2010/2011 r. – 16 000 km (3 III 2010 – 28 IV 2011) - wyprawa rowerowa: Turcja - Kenia
W kwietniu 2011 r. p. Rafał podążając rowerem do Republiki Południowej Afryki uległ poważnemu wypadkowi - potrąciła go ciężarówka. Dzięki dobrym ludziom, m.in. pochodzącemu z Bratiana a przebywającemu na misji w Kenii - Ojcu Darkowi, szybko został objęty opieką medyczną. Zaistniała sytuacja zmusiła go wówczas do przerwania wyprawy. Obecnie przebywa w domu i poddaje się rehabilitacji. Ale już myśli o kolejnych wyprawach.
Dziś, 21 listopada, p. Rafał z wielkim zapałem i charakterystycznym dla siebie optymistycznym nastawieniem do świata, przedstawił nam historię swoich wypraw rowerowych. Poparł swoje ciekawe opowieści pokazem zdjęć. Cóż to były za widoki! Tylko pozazdrościć!!!
- Przejechałem ponad 93 000 kilometrów – mówił p. Rafał – ale w planach mam jeszcze podróż dookoła świata. Każdy ma jakiegoś „bzika”, moim hobby są wyprawy rowerowe. Chciałbym Was zarazić pasją poznawania świata. Nie bójcie się marzyć i nie bójcie się realizować tych marzeń. Wszystko jest możliwe! Życzę Wam powodzenia w realizacji Waszych marzeń.
- Jest pan człowiekiem z wielką pasją – powiedziała na koniec spotkania p. dyrektor – Mamy nadzieję, że to, co zobaczyliśmy i usłyszeliśmy pozostanie nam na długo w pamięci i że chociaż niektórych z nas udało się dziś zarazić pasją poznawania świata i ludzi. Warto korzystać z tego, co daje życie. Pamiętajcie! Jeżeli pasja wygra, to Ty też będziesz zwycięzcą – zakończyła p. dyrektor.
Dziękujemy Panu Rafałowi za pokazanie nam piękna świata.
Gratulujemy świetnego pomysłu na życie, odwagi i zapału. Cieszymy się, że tacy ludzie jak Pan, pełni pasji i wytrwałości w dążeniu do celu, wyszli z murów naszej szkoły.
Trzymamy kciuki za realizację Pana „rowerowych” pomysłów! Oby Pana „maszyna na dwóch kółkach” już niedługo jęczała z bólu i zmęczenia, a szprychy wołały „dość, dość, dość …”
Powodzenia!!!
Zdjęcia w galerii. | | | | |
| Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej | | | 
Dnia 19.11.2011 roku na hali sportowej Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich rozegrany został halowy turniej piłki nożnej dziewcząt i chłopców szkół podstawowych....
Sprawozdanie z turnieju w zakładce "Sport". | | | | |
| Nie zapomnij o drugim śniadanku! | | | 
„Nie zapomnij o drugim śniadanku!” to hasło akcji „Gazety Olsztyńskiej” i „Gazety Nowomiejskiej”, w ramach której pierwszoklasiści z całego powiatu nowomiejskiego otrzymały śniadaniówki z niespodzianką – słodkim rogalikiem. Akcja z drugim śniadaniem w roli głównej organizowana jest przez "Gazetę Olsztyńską" już od kilku lat. Ma ona na celu przypomnienie, zarówno uczniom, jak i rodzicom, jak ważny jest to posiłek w ciągu dnia.
Przedstawiciele „Gazety Nowomiejskiej” maluchy w naszej szkole odwiedzili 18 listopada 2011 r. Uczniowie bardzo ucieszyli się z upominków.
Zdjęcia w galerii. | | | | |
| Zuzia Skubaja i jej wielka pasja - ROWER!!! | | |
Zuzia Skubaja jest uczennicą II klasy gimnazjum w Zespole Szkół w Bratianie. Ma 14 lat.
Miłość do roweru zaszczepił jej Tata, który kiedyś intensywnie trenował kolarstwo. W latach 90-tych został Drużynowym Mistrzem Polski. Miłość do roweru przetrwała i kiedy na terenie gminy Nowe Miasto Lub. powstała grupa kolarska GKL-AGA TEAM, Tata Zuzi znów zaczął startować w wyścigach kolarskich. Były to głównie to amatorskie wyścigi MTB. W 2010 roku, do grupy dołączyła też Zuzia. W sezonie 2010 wystartowała w kilku wyścigach organizowanych przez Cezarego Zamanę i Czesława Langa oraz w wyścigu MTB u Brata Jana. W 2011 roku Zuzia wyraziła chęć przejścia do licencjonowanego klubu kolarskiego LKK Ziemia Lubawska. Trenerem jej został Jan Leliwa, który dba też o to, by Zuzia miała fundusze na liczne wyjazdy na wyścigi kolarskie, odbywające się w różnych regionach Polski. Zuzia trenuje też pod okiem swego Taty. Pierwszym wyścigiem w jakim wystartowała Zuzia był wyścig zorganizowany w ramach Uczniowskich Klubów Sportowych województwa kujawsko-pomorskiego o Mistrzostwo Województwa kujawsko - pomorskiego MTB. Ten wyścig Zuzia wygrała.
Później rozpoczęła się jej przygoda z kolarstwem szosowym, torowym i przełajowym.
O Zuzi piszą na portalach internetowych. Nazywają ją ''jedną z najbardziej utalentowanych zawodniczek najmłodszego pokolenia w kraju''. Piszą, że ''ma wyjątkową łatwość wygrywania, a z tym się trzeba urodzić''. Uważają Zuzę za ''rewelację sezonu''. (wama-sport.pl)
Od roku 2011 Zuzia będzie ścigała się w kategorii Juniorek Młodszych. Zadebiutowała już w tej kategorii podczas Pucharu Polski w Przełajach w Ełku i Giżycku.
Obecnie Zuzia nie prowadzi intensywnych treningów kolarskich. Jej treningi to ćwiczenia ogólnorozwojowe na sali. Od grudnia treningi te będą intensywniejsze, gdyż Zuza zacznie przygotowania do Mistrzostw Polski w przełajach, które odbędą się 7-8.01.2012 r. w Ełku. W grudniu najprawdopodobniej wystartuje w Pucharze Polski w przełajach w Wydminach.
Na stronie http://www.youtube.com/watch?v=UwWn8jY2z8Q można obejrzeć film z wyścigu kolarskiego. Odbył się on w Wielkim Rychnowie. Wyścig kategorii, w której startowała Zuzia rozpoczyna się w 12.37 minucie. Zuza jedzie w zielono-pomarańczowo-białym stroju.
STARTY ZUZI W MINIONYM SEZONIE - ZESTAWIENIE:
WYKAZ IMPREZ W RAMACH UCZNIOWSKICH KLUBÓW SPORTOWYCH WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO
L.p.
|
Termin
|
Miejsce rozgrywanych wyścigów
|
Osiągnięcia
|
Typ zawodów
|
1
|
19.03.2011
|
Mała Nieszawka – wyścig MTB
|
I miejsce
|
Mistrzostwa Województwa Kujawsko – Pomorskiego MTB
|
2
|
16.04.2011
|
Słup – start wspólny
|
II miejsce
|
…...............
|
3
|
29.04.2011
|
Jabłonowo Pomorskie – start wspólny
|
III miejsce
|
…...............
|
4
|
30.04.2011
|
Świecie n/Osą – start wspólny
|
II miejsce
|
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików
|
5
|
11.06.2011
|
Ciechocin – start wspólny
|
I miejsce
|
Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego
|
6
|
26.06.2011
|
Młyniec – jazda indywidualna na czas
|
II miejsce
|
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików
|
7
|
23.07.2011
|
Bydgoszcz - kryterium
|
I miejsce
|
…..............
|
8
|
31.07.2011
|
Kijewo Królewskie – start wspólny
|
II miejsce
|
…..............
|
9
|
20.08.2011
|
Ciechocinek - kryterium
|
III miejsce
|
Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego
|
10
|
21.08.2011
|
Raciążek – start wspólny
|
II miejsce
|
Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego
|
11
|
27.08.2011
|
Wielkie Rychnowo – start wspólny
|
I miejsce
|
Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego
|
12
|
9.10.2011
|
Lubicz - kryterium
|
II miejsce
|
….............
|
CYKL WYŚCIGÓW NADZIEJE OLIMPIJSKIE
l.p.
|
Termin
|
Miejsce rozgrywanych wyścigów
|
Osiągnięcia
|
1
|
30.04.2011
|
Świecie – start wspólny
|
I miejsce
|
2
|
4.06.2011
|
Jeżewo – jazda indywidualna na czas
|
IV miejsce
|
3
|
5.06.2011
|
Chełmno – start wspólny
|
I miejsce
|
4
|
18.06.2011
|
Raszków – jazda indywidualna na czas
|
VI miejsce
|
5
|
19.06.2011
|
Raszków – start wspólny
|
III miejsce
|
6
|
8.07.2011
|
Kobyla Góra – start wspólny
|
IV miejsce
|
7
|
9.07.2011
|
Ludwików – start wspólny
|
I miejsce
|
8
|
10.07.2011
|
Droszew start wspólny
|
I miejsce
|
9
|
6.08.2011
|
Kraków – start wspólny
(wyścig rozgrywany w ramach Tour de Polonge)
|
II miejsce
|
KLASYFIKACJA KOŃCOWA
NADZIEJE OLIMPIJSKIE
NA SZOSIE ROK 2011 ( pierwsza trójka)
1. Skubaja Zuzanna LKK Ziemia Lubawska 334 punkty
2. Humelt Weronika UKS Koźminianka Koźminek 208 p.
3. Lasek Jagoda KS Społem Ulisse Centra Łódź 197 p.
WYKAZ IMPREZ WARMIŃSKO – MAZURSKIEGO ZWIĄZKU KOLARSKIEGO
L.p.
|
Termin
|
Miejsce rozgrywanych wyścigów
|
Osiągnięcia
|
Typ zawodów
|
1
|
3.05.2011
|
Lubawa - kryterium
|
I miejsce
|
….........
|
2
|
7.05.2011
|
Barczewo – jazda indywidualna na czas
|
II miejsce
|
Mistrzostwa Okręgu
|
3
|
8.05.2011
|
Lutry – start wspólny
|
I miejsce
|
Mistrzostwa Okręgu
|
4
|
10.09.2011
|
Miłki – start wspólny
|
I miejsce
|
Ogólnopolski Wyścig Etapowy
|
5
|
11.09.2011
|
Kamionki – start wspólny
|
I miejsce
|
Ogólnopolski Wyścig Etapowy
|
6
|
17.09.2011
|
Mrągowo - wyścig MTB
|
I miejsce
|
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików
|
7
|
22.10.2011
|
Ełk – wyścig przełajowy
|
IV miejsce
|
Puchar Polski
|
8
|
23.10.2011
|
Giżycko – wyścig przełajowy
|
III miejsce
|
…..........
|
TOR
L.p.
|
Termin
|
Miejsce rozgrywanych wyścigów
|
Osiągnięcia
|
Typ wyścigów
|
1
|
20.09.2011
|
Tor w Pruszkowie – 1000 m.
|
II miejsce
|
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików
|
2
|
20.09.2011
|
Tor w Pruszkowie – 250 m.
|
II miejsce
|
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików
|
3
|
20.09.2011
|
Tor w Pruszkowie - Sprint
|
I miejsce
|
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików
|
4
|
6.11.2011
|
Tor w Pruszkowie – 200 m.
|
IV miejsce
|
Nadzieje Olimpijskie
|
5
|
6.11.2011
|
Tor w Pruszkowie – 1000 m.
|
II miejsce
|
Nadzieje Olimpijskie
|
6
|
7.11.2011
|
Tor w Pruszkowie – wyścig punktowy
|
III miejsce
|
Nadzieje Olimpijskie
|
7
|
7.11.2011
|
Tor w Pruszkowie – sprint w parach
|
I miejsce
|
Nadzieje Olimpijskie
|
MISTRZOSTWA POLSKI LZS
L.p.
|
Termin
|
Miejsce rozgrywanych zawodów
|
Osiągnięcia
|
1
|
28.05.2011
|
Darłowo – jazda indywidualna na czas
|
VII miejsce
|
2
|
29.05.2011
|
Darłowo – start wspólny
|
VII miejsce
|
Ewa Skubaja - mama Zuzi
Gratulujemy Zuzi serdecznie. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!!!
| | | | |
| Spotkanie z rodzicami | | |

„Podstawową siłą pedagogiczną jest dom rodzinny."
Fiodor Dostojewski
Dyrekcja Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich
serdecznie zaprasza na spotkanie z rodzicami,
które odbędzie się we wtorek 15 listopada w godzinach ustalonych przez wychowawców.
Liczymy na Państwa obecność. | | | | |
| 14 listopada siódmym Dniem Czystego Powietrza | | |
„To nie krasnoludki palą śmieci!” – zakrzyknęli podczas dzisiejszego happeningu nasi uczniowie, by podkreślić swoją niewinność i przekonać jak największą ilość mieszkańców Bratiana, że palenie śmieci szkodzi nie tylko zdrowiu, lecz także naszej przyrodzie!
Opis VII Dnia Czystego Powietrza w zakładce "Ekologia".
Zapraszamy!!! | | | | |
| Uwaga!!! Konkurs!!! | | | 
Zapraszamy Gimnazjalistów do udziału w konkursie na najciekawszą prezentację multimedialną na temat: „Źródła i skutki zanieczyszczeń powietrza". Szczegółowy regulamin znajduje się w zakładce EKOZESPOŁY. Zapraszamy!!! | | | | |
| Hubertus | | | 
Od kilku lat nasza szkoła współpracuje z Kołem łowieckim PONOWA, a od ubiegłego roku realizuje program „Myśliwi dzieciom - dzieci zwierzętom”. W ramach realizacji programu podejmujemy szereg działań.
Całość informacji w zakładce "Ekologia". | | | | |
| Spotkanie z historią pod Trzema Dębami | | |

Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze polskie święto narodowe, obchodzone co roku 11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku.
Ten szczególny dzień skłania do refleksji na temat patriotyzmu. Modlitwy za poległych w obronie Ojczyzny zanoszone są w świątyniach w kraju i poza jego granicami. Organizowane są uroczyste apele żołnierskie i harcerskie, pod pomnikami bohaterów narodowych składane są kwiaty i palone są znicze na grobach żołnierzy. My także pamiętamy o poległych w walce o wolność.
Obchody Święta Niepodległości po raz pierwszy w historii odbyły się w tym roku pod Trzema Dębami w lesie tylickim. Dlaczego właśnie w tym miejscu? Oto historia Trzech Dębów:
„Jak mówią mieszkańcy tych stron, owiane są one legendą o zakopanych pod nimi skarbach i ukrytych mogiłach. Na jednym z drzew zawieszona jest kapliczka z wizerunkiem Matki Boskiej. W 1935 roku umieścił ją tam Leon Staszak - uczestnik powstania wielkopolskiego i wielki patriota zawiadujący na przełomie lat 20-tych i 30-tych tylickimi lasami. Kapliczka została poświęcona przez miejscowego księdza, a był to akt dziękczynienia za powrót naszych ziem do Macierzy. Leon Stasiak już nie żyje lecz pozostała legenda i kapliczka, która jest do dnia dzisiejszego celem spacerów i miejscem modlitwy.”
Dziś, po wielu latach, hołd poległym w walce o niepodległość w tym niezwykłym miejscu oddały m.in. poczty sztandarowe, harcerze, uczniowie szkół gminy nowomiejskiej oraz władze lokalne. Proboszcz parafii bratiańskiej, ks. Edward Barański wraz z proboszczem parafii tylickiej, ks. Markiem Lubienieckim poprowadzili modlitwę za ojczyznę oraz poległych w jej obronie. Apel poległych odczytała uczennica z jamielnickiego gimnazjum. W swoim wystąpieniu Krzysztof Kliniewski, pasjonat historii ziemi nowomiejskiej przedstawił krótką historię działań niepodległościowych na naszym terenie, a leśniczy leśnictwa Tylice, Jan Czapliński opowiedział historię kapliczki zawieszonej na drzewie. W części artystycznej wystąpili uczniowie naszej szkoły. Nasi uczniowie wykonali ponadto okolicznościowe biało – czerwone kotyliony dla uczestników spotkania oraz dekorację tego miejsca.
Dzisiejszy dzień był wielkim aktem patriotyzmu.
Zdjęcia w galerii. | | | | |
| Wizytacja kanoniczna Ks. Biskupa Andrzeja Suskiego | | |

10 listopada, związku z wizytacją kanoniczną w parafii p/w Świętego Brata Alberta Chmielowskiego, uczniowie naszej szkoły mieli niebywałą okazję do duchowych spotkań z Księdzem Biskupem Andrzejem Suskim, ordynariuszem diecezji toruńskiej. Młodsi uczniowie uczestniczyli w Nabożeństwie Słowa, gdzie razem z Ks. Biskupem rozmawiali o przyjaźni z Bogiem, po czym otrzymali z Jego rąk błogosławieństwo. Natomiast o godz. 17.00 młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna uczestniczyła w uroczystej Mszy Świętej, podczas której przystąpiła do sakramentu bierzmowania. Bierzmowanie jest to sakrament, w którym Duch Święty udziela się człowiekowi ochrzczonemu jako Dar, jest dopełnieniem i umocnieniem tego, co zostało zapoczątkowane chrztem świętym. Dzieciom i młodzieży w tych ważnych momentach towarzyszyli rodzice, dyrekcja szkoły, katecheci oraz wychowawcy i nauczyciele.
Mamy nadzieję, że spotkanie z Biskupem oraz wspólna z Nim modlitwa przyniesie obfite owoce w życiu każdego z nas.
Zdjęcia ze spotkań w galerii. | | | | |
| Narodowe Święto Niepodległości - szkolna akademia | | |
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości 10 listopada br. wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły obejrzeli inscenizację przygotowaną przez panie: Joannę Mierzyńską, Annę Zatorską, Julitę Połomską, w której wystąpili gimnazjaliści i uczniowie klasy szóstej. Formułą przedstawienia była rozmowa dziadka z wnukiem...o wolności, o niepodległości - wartościach, które ciągle są aktualne i o które wciąż trzeba dbać.
Występ podobał się słuchaczom, bo też i pieśni z tego okresu niosą ogromny ładunek emocjonalny, a nasi artyści tworzący chór byli świetnie przygotowani.
Tak uczymy się historii! Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości!
Zdjęcia w albumie. | | | | |
| Lekcja historii | | |

W bieżącym roku w naszej szkole mocno akcentujemy historię, tradycje i patriotyzm. Wyrazem tego jest uczczenie Święta Niepodległości w wielu wydarzeniach.
10 listopada 2011r. w przededniu narodowego święta uczniowie klas trzecich gimnazjum wzięli udział w spotkaniu z dr. Andrzejem Koreckim – historykiem, autorem wielu książek tworzących serię Biblioteka Nowomiejska. Podczas lekcji historii, którą poprowadził zaproszony gość, a dodajmy - znany już szkolnej młodzieży, mówił o drodze do niepodległości Polaków mieszkających na Ziemi Nowomiejskiej i Lubawskiej. Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała wykładu i obejrzała historyczne zdjęcia Nowego Miasta Lubawskiego i archiwalne dokumenty.
Zapraszamy do galerii. | | | | |
| VI Konkurs Informatyczny BÓBR | | |
Dnia 9 listopada o godz. 12.00 odbył się Ogólnopolski Konkurs Informatyczny BÓBR dla uczniów klas gimnazjalnych, a 10 listopada dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej.
Zwycięzcy etapu szkolnego starli się z pozostałymi konkurentami z całej Polski.
| | | | |
| Wieczornica z okazji Narodowego Święta Niepodległości | | |
9 listopada 2011roku w Zespole Szkół w Bratianie odbyła się uroczysta wieczornica poświęcona 93. rocznicy odzyskania niepodległości. Dziękujemy Wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie do naszej szkoły i przybyli, aby obejrzeć przedstawienie przygotowane dla uczczenia Święta Niepodległości. Uczniowie szkoły przypomnieli historyczne wydarzenia i długą drogę Polaków do wolności. Zebrani wysłuchali pięknych polskich patriotycznych pieśni.
Po występie głos zabrali:dyrektor szkoły- Ewa Przybylska, wójt gminy Nowe Miasto Lubawskie - Tomasz Waruszewski oraz proboszcz parafii w Bratianie – ks. Edward Barański, którzy dziękowali młodzieży i nauczycielom za przygotowanie wieczoru i podkreślali rolę patriotyzmu w kształtowaniu młodego człowieka.
Wieczornica została przygotowana pod kierunkiem pań: Joanny Mierzyńskiej, Julity Połomskiej i Anny Zatorskiej.
Zdjęcia w galerii. | | | | |
| Ogłoszenie | | |

Dyrekcja Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich informuje, iż uległ zmianie termin listopadowego spotkania z rodzicami. Zebranie odbędzie się we wtorek 15 listopada 2011 r.
Serdecznie zapraszamy!!! | | | | |
| Narodowe Święto Niepodległości | | |
Dyrekcja Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich
serdecznie zaprasza
na „Wieczornicę Pamięci” – montaż słowno-muzyczny z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Zapraszamy!!!
· 9.11.2011 r. (środa)
· godz. 18.00
· aula (I piętro)
Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to...klęska.
- Józef Piłsudski | | | | |
| Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego | | | 
Dnia 05.11.2011r. w Domu Rolnika w Skarlinie odbył się Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego Szkół Podstawowych i Gimnazjum...
Zapraszamy do zakładki "Sport". | | | | |
| Rejonowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt | | | 
Dnia 04.11.2011r. na Orliku w Bratianie rozegrany został Rejonowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt.
Zapraszamy do zakładki "Sport". | | | | |
| IV Międzywojewódzki konkurs pieśni i piosenki patriotycznej | | | 
Dnia 04.11.2011r. w Miejskim Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim odbył się IV Międzywojewódzki Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej. W konkursie wzięło udział 51 solistów i solistek oraz 9 zespołów wokalnych. Uczestnicy byli oceniani przez komisję w składzie : Marek Piątkowski, Renata Dąbrowska , Zbigniew Ewertowski. Uczennica naszej szkoły Natalia Bartkowska wyśpiewała III miejsce w kategorii gimnazjum soliści piosenką „Biały Krzyż” Czerwonych Gitar. Gratulujemy gorąco!!! | | | | |
|
|