Zespół Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie

Logowanie
  • Zimowe scrabble

    We wtorek 26 lutego odbyły się w naszej szkole rozgrywki scrabble. To nie pierwsze spotkanie miłośników słowotwórstwa. Tym razem odbyło się w ramach programu „Scrabble w szkole”. Zadaniem uczniów było ułożenie jak największej ilości słów związanych z zimą. Zawodnicy pracowali 30 minut.

    Klasa

    Uczniowie

    Punkty

     

    KLASA IA

    Weronika Osmańska

    Paulina Gorzewska

    79

    I miejsce

    KLASA IB

    Szymon Twardy

    Mateusz Gurtatowski

    44

     

    Szymon Gajkowski

    Błażej Gumowski

    75

     

    Jakub Puwalski

    Patryk Czarnota

    63

     

    KLASA IIA

    Adrian Rutecki

    Bartłomiej Piotrowski

    121

     

    Oskar Olszewski

    Wojtek Gawiński

    114

     

    KLASA IIB

    Adrianna Szałkowska

    Marta Milewska

    137

     

    Hubert Bukowski

    Michał Kuciński

    138

    I miejsce

    KLASA  IIIA

    Tobiasz Bróździak

    Zuzanna Kozłowska

    81

    I miejsce

    KLASA III B

    Sebastian Dąbrowski

    Sebastian Pawłowski

    79

     

    Zdjęcia w galerii.

  • Tydzień Zdrowia: 25.02. - 4.03.

    Po raz kolejny w naszej szkole odbył się Tydzień Zdrowia, w którym czynny udział brała cała społeczność uczniowska. Podejmowane działania miały zwrócić uwagę na znaczenie aktywności fizycznej w rodzinie  w myśl hasła „Aktywna rodzina to zdrowa  rodzina”.  
    Zwracaliśmy szczególną uwagę na aktywność fizyczną, ale nie zapomnieliśmy również zwrócić uwagi na ważność I i II śniadania, które są najważniejszymi posiłkami w ciągu dnia. Pierwsze śniadanie jadane w domu przed wyjściem do  szkoły daje siłę i moc, a drugie jadane w szkole zapewnia bardziej wydajną pracę ucznia podczas lekcji.
    Podczas Tygodnia Zdrowia uczniowie w zespołach klasowych pod kierunkiem wychowawców i  Rady Samorządu Uczniowskiego  rozwiązywali szereg zadań:

    • tworzyli plakaty tematyczne promujące ruch i aktywność fizyczną oraz prezentujące znaczenie I i II śniadania;
    • rozwiązywali testy i inne zadania na temat  zdrowia;
    • brali udział w konkurencjach sportowych;

    W klasyfikacji ogólnej I miejsce na szczeblu klas IV-VI zajęła klasa VI, a w gimnazjum  klasa III b. Warto dodać, że jak co roku Tydzień Zdrowia rozpoczynał się apelem, również podsumowanie dokonywane jest w postaci apelu, w którym bierze udział duża grupa uczniów. Taka forma przekazu bardziej dociera do każdego z nich.

    W ramach Tygodnia Zdrowia  w naszej szkole najmłodsi uczniowie, czyli klasy 0-III oraz przedszkole, również prowadziło  szereg działań. Uczniowie wykonywali plakaty pod hasłem „Ruch to zdrowie” oraz  brali udział w zmaganiach sportowych.  Wszyscy uczniowie zostali pomieszani i podzieleni,  aby szanse były równe. Uczniowie chętnie sie bawili i pokazywali swoje umiejętności sportowe. Nie typowano zwycięzców, ponieważ liczyła sie dobra zabawa, ruch i gra fair play. Wyróżnienie za najlepszy plakat otrzymała grupa 5-latków. Ci uczniowie zostali nagrodzeni dyplomem i smaczną niespodzianką.

    W ramach Tygodnia Zdrowia odbył się również konkurs indywidualny na prezentację multimedialną i film pod nazwą „Aktywna rodzina”.  Wyróżnienie za najciekawszą prezentację otrzymała Laura Osicka z klasy VI, zaś nagroda za film powędrowała do Agaty Patalon z klasy III a G.

    Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców. Gorąco dziękujemy!!!

    Zdjęcia z Tygodnia Zdrowia w galerii.

  • IX Zimowe Igrzyska Wsi

       

    23 lutego 2013 r. w hali sportowej naszej szkoły odbyły się IX Zimowe Igrzyska Wsi. Do zmagań sportowych stanęli przedstawiciele 14 miejscowości naszej gminy – razem ponad 200 osób. Obecnych przywitał wójt gminy Nowe Miasto Lubawskie, p. Tomasz Waruszewski oraz wicedyrektor naszej szkoły, p. Aldona Wieczerzycka. Wspólnie życzyli zebranych zdrowej rywalizacji i dobrej zabawy.

    Zawodnicy sprawdzali się w 11 różnorodnych konkurencjach, m.in. rzucie do kosza, kręglach, szachach czy rzucie beretem.  Sportowcy z Bratiana zajęli zaszczytne IV miejsce. Gratulujemy!!!

    Zdjęcia w galerii. 

  • Gminny Turniej Unihokeja

    Dnia 22.02.2013 r. na sali sportowej Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie rozegrany został Gminny Turniej Unihokeja.

    Relacja z turnieju znajduje się w zakładce "Sport". Zapraszamy!!!

  • Pierwszaki z zimową wizytą u leśnych zwierząt

    Kiedy pojawiło się więcej śniegu uczniowie klasy I wraz z wychowawcą wybrali się do paśnika...

    Relacja z wyprawy znajduje się w zakładce "Ekologia". Zapraszamy!

  • Moja książka

    W minionych dniach lutego uczniowie klasy "0" ( 5-latki i 6-latki) uczestniczyli w serii zajęć mających na celu rozwijanie zainteresowania książką jako źródłem wiedzy, przeżyć i doświadczeń. Chcąc wdrożyć dzieci do szanowania książek i przygotować je do roli świadomego czytelnika, który potrafi korzystać z biblioteki i czytelni, wychowawczynie zabrały swoich uczniów do szkolnej biblioteki. Podczas zajęć w klasie dzieci wzbogacały wiedzę i słownictwo związane z powstawaniem książek. Podsumowując dany krąg tematyczny, dzieci  wcieliły się w rolę  pisarzy. Same zaprojektowały i stworzyły pierwsze w swoim życiu książeczki, które później z dumą prezentowały swoim kolegom, koleżankom i zaproszonym gościom. Na zakończenie każdy mały autor otrzymał pamiątkowy dyplom.

    „Pamiętajmy, że dzięki książce dziecko komunikuje się ze światem, zdobywa wiedzę, rozwija swoją wyobraźnię i pogłębia wrażliwość.

    Książka jest także źródłem poznania samego siebie, wpływa - w niezaprzeczalny sposób - na rozwój osobowości dziecka. Ale co najważniejsze - to aby książka małemu dziecku kojarzyła się z przyjemnością, a inicjacja literacka rozpoczynała się jak najwcześniej w atmosferze ciepła, intymności i bliskiego kontaktu z przewodnikiem - mamą, tatą również nauczycielką ze szkoły. Należy, więc pamiętać o tym, że zetknięcie dziecka z książką następuje nie tylko w domu czy w szkole. Następuje ono w całym otaczającym je środowisku.

    Książki uczą dzieci czegoś dobrego, pobudzają do refleksji lub śmiechu, doskonalą język, rozwijają wyobraźnię, przynoszą dobre wzorce zachowań - życzliwości, uczciwości, mądrości, odwagi.

    Czytelnictwo, to jeden z podstawowych mierników poziomu intelektualnego człowieka. Czytając książki, człowiek styka się z coraz większą ilością treści kulturowych wpływających na kształtowanie się i wszechstronny rozwój jego osobowości. "Umysł nie jest naczyniem, które należy napełnić, ale ogniem, który trzeba rozniecić" (Plutarch). Idąc za tą myślą, już od pierwszych lat życia dziecka należy „zarazić” dziecko bajką, wierszem. Jeśli nie zetkniemy z książką dziecka już w okresie wczesnego dzieciństwa, w ogóle nie odczuje ono braku książki, a w dorosłym życiu, będzie uboższe o to, co mogłoby zyskać będąc miłośnikiem książki. Przyjemne spotkania z książką u dziecka przedszkolnego przygotowują miejsce dla zainteresowań literaturą w życiu dorosłym.” (E. Jonik „Baśń i bajka w życiu dziecka przedszkolnego).

     

    Zdjęcia w galerii.

     

  • IX Zimowe Igrzyska Wsi

    W sobotę 23 lutego w naszej szkole odbędą się IX Zimowe Igrzyska Wsi. Celem sportowej imprezy jest upowszechnianie sportu i rekreacji wśród mieszkańców wsi, popularyzowanie zdrowego stylu życia i  zasady „fair play” oraz wyłonienie składu reprezentacji naszej gminy na Igrzyska Wojewódzkie.

    Do startu w igrzyskach zapraszamy reprezentacje wszystkich miejscowości Gminy Nowe Miasto Lub. W skład reprezentacji wchodzić mogą osoby na stałe zameldowane lub pracujące na terenie gminy. Jeden zawodnik może startować maksymalnie w dwóch konkurencjach.

     

    Wszystkich chętnych zapraszamy do kibicowania startującym!!!

     

    P R O G R A M   M I N U T O W Y

    IX Zimowych Igrzysk Wsi

    Gminy Nowe Miasto Lubawskie

     

    1445   Odprawa kierowników ekip

    1500   Uroczyste otwarcie Igrzysk

    1515   Rozpoczęcie konkurencji: szachy, warcaby, tenis stołowy

    trójbój samorządowy, wielobój sołectw   

    16 30  Wielobój rodzinny       

    1700   Przeciąganie liny

    1730   Występy dzieci ze szkół Gminy Nowe Miasto Lub.

    1800   Podsumowanie igrzysk, wręczenie medali i pucharów

    1830   Zamknięcie IX Zimowych Igrzysk Wsi Gminy Nowe Miasto

     Lubawskie

    Uwaga!

    Organizatorzy zastrzegają sobie prawo dokonywania korekty programu minutowego w celu dostosowania go do liczby startujących.

    Przez cały czas trwania igrzysk czynna będzie kawiarenka.

     

    Dobrej zabawy i sportowych wrażeń życzą: Organizatorzy

            

    Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie IX Zimowych Igrzysk Wsi w zakładce "Sport". Zapraszamy!!!

     

  • Walentynki

    "DZIEŃ ZAKOCHANYCH" zyskuje sobie w Polsce coraz więcej zwolenników, znalazł również odzwierciedlenie w naszej szkole. Już od samego rana było czuć podekscytowanie wszystkich uczniów i  atmosferę Walentynek.
    Samorząd Uczniowski zorganizował z tej okazji POCZTĘ WALENTYNKOWĄ heartheartheart Kartek wpłynęło mnóstwo i walentynkowi listonosze mieli co robić smiley Przechodząc korytarzem szkolnym słychać było rozmowy o tym kto i ile listów otrzymał.

    Najmłodsi uczniowie  również pamiętali o Walentynkach. Na tę okazję przedszkolaki pięknie udekorowały swoją salę oraz przygotowały walentynki dla tych, których kochają najbardziej, czyli dla swoich rodziców. Ten dzień uczcili również wspólnym przytulaniem!!!

    Tego dnia w całej szkole było wiele życzliwości i miłych słów.

    Zdjęcia w galerii.

  • Hipcio Flipcio

    Dnia 13 lutego 2013 roku dla najmłodszych uczniów naszej szkoły  wystąpił „Prekursor artystyczny” z Krakowa z bajką pt. „O Hipciu Flipciu, wielkim brzuchalu i corocznym afrykańskim balu”.

    Przedstawienie opisywało perypetie grubej Hipci wyśmiewanej przez zebrę i żyrafę. Za swe igraszki zebra straciła język, a morał bajki był taki, że nie należy wyśmiewać się z innych.
    Treści inscenizacji teatralnej przekazały wartości wychowawcze, uczyły tolerancji i koleżeńskości, a także zwróciły uwagę na to, że nikogo nie należy oceniać po wyglądzie, trzeba go najpierw poznać, bo w każdym można dostrzec coś dobrego, innego, niepowtarzalnego.

    W czasie występów dzieci świetnie się bawiły oraz miały okazję aktywnie uczestniczyć w spektaklu jako widz i aktor.

    Melodyjna muzyka, wpadające w ucho liczne piosenki, bajkowa scenografia i żywa zrozumiała nawet dla najmłodszego widza akcja, to najistotniejsze walory przedstawienia.

    Dzieci bawiły się przy rytmach wesołej muzyki oraz z zaciekawieniem wysłuchały opowieści. Była to  piękna historia z dobrym zakończeniem.

     Zdjęcia w galerii.

  • Apel walentynkowy

     

    ,,Zaiste, miłość jest świętym pożarem,
    Iskrą zatloną w ogniach nieśmiertelnych,
    Aniołów dobrem, Wszechmocnego darem,
    Balsamem rajskim dla serc skazitelnych.....”
    Byron ,,Giaur”
     

    Walentynki tuż, tuż zatem Rada Samorządu Uczniowskiego dnia 11 lutego 2013 r. zaprosiła uczniów i nauczycieli naszej szkoły na apel o miłości.

    Miłość, uważana przez większość ludzi za najpiękniejsze uczucie jakie jest w stanie owładnąć człowieka, jest jednym z najczęstszych tematów dzieł praktycznie wszystkich epok. I właśnie dziś mieliśmy okazję wziąć udział w przeglądzie miłosnych wydarzeń, które rozgrywały się na przestrzeni dziejów: od starożytności po czasy współczesne.

    Byliśmy świadkami wielu miłosnych scen: począwszy od opowieści autorstwa Homera, w której miłość Parysa i Heleny doprowadziła do wojny trojańskiej, przez średniowieczną miłość rycerza i damy  oraz renesansowe uniesienia Romea i Julii, aż po czasy współczesne, kiedy w niemalże każdym filmie, książce  znajdziemy wątek miłości.

    Brawa dla naszych aktorów!!! Występ był naprawdę niezły!

    Pierwowzorem Walentynek był zwyczaj obchodzony w starożytnym Rzymie. 14 lutego obchodzony był Dzień Płodności i Macierzyństwa. Z tej okazji każda młoda niezamężna kobieta wrzucała do wielkiego dzbana kartkę ze swoim imieniem. Następnie kawalerowie losowali kartki. Tą, którą wylosował stawała się jego partnerką na świąteczne zabawy, a nie raz i na całe życie.

    Patronem Święta Zakochanych jest Św. Walenty. Żył on w starożytnym Rzymie za panowania cesarza Klaudiusza II Gockiego, który zakazał młodym mężczyznom wchodzenia w związki małżeńskie. Św. Walenty złamał zakaz i potajemnie udzielał ślubów. Został za to wtrącony do więzienia. Tam poznał i uzdrowił ze ślepoty córkę więziennego strażnika a później udzielił jej ślubu. Za ten czyn cesarz skazał go na śmierć. Św. Walenty zostawił na pożegnanie list dla córki strażnika, który podpisał "Od Twojego Walentego".

    Obecnie Dzień Zakochanych obchodzony jest w prawie każdym miejscu na świecie. Wszędzie przybiera bardzo komercyjny charakter (liczne serduszka, kartki, róże). Są jednak pewne różnice, które sprawiają, że Święto w poszczególnych miejscach jest obchodzone w trochę inny, wyjątkowy sposób.

    We Francji zamiast kartek jest zwyczaj wysyłania bukietów kwiatów z zaproszeniem na koncert lub do teatru. Natomiast we Włoszech upowszechnił się zwyczaj kupowanie ukochanej osobie odzieży w czerwonym kolorze. Nieco inaczej Walentynki wyglądają w Japonii. Tam panie obdarowują mężczyzn czekoladkami. Są dwa rodzaje czekoladki "giri-choko" - dawane przyjaciołom i znajomym i czekoladki "Honmei-choko" - dawane tej jednej ukochanej osobie.

    Pod fasadą wszystkich życzeń i upominków kryje się potrzeba miłości. Człowiek chce kochać i być kochanym jest to teza, którą śmiało możemy postawić mieszkańcom wszystkich krajów świata i w każdych czasach. Stwierdzenie jest aktualne dzisiaj, jak i 1000 lat temu. Potrzeba miłości jest na tyle ważne w życiu każdego z nas, że specjalnie z tej okazji został ustanowiony Dzień Zakochanych. Dzień ten ma nam przypominać o tym, co jest w życiu najważniejsze. W dzisiejszych czasach pogoni za pracą, za karierą często miłość i sympatia  schodzi na drugi plan. Zaniedbujemy osoby bliskie (rodzinę, przyjaciół) i często nie mamy dla nich czasu. Taki Dzień jak Walentynki pozwala zastanowić się nad ważnymi wartościami  życiu człowieka: miłością, dobrocią i szacunkiem.

    Zdjęcia z apelu w galerii.

  • Plan lekcji - II semestr

    Plan lekcji na II semestr roku szkolnego 2012/2013 znajduje się w zakładce "O szkole".

  • Zamówienie publiczne

    Dyrektor Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie ogłasza przetarg nieograniczony na dostawę artykułów żywnościowych do kuchni Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie. Termin składania ofert do dnia 31 stycznia 2013 r. do godziny 10.00. Więcej informacji można znaleźć w Ważnych informacjach.

  • Szkolny Konkurs Wiedzy o SKO

    24 stycznia odbył się w naszej szkole Konkurs Wiedzy o SKO dla klas 0-III SP. Do konkursu stanęły 4 drużyny:

    • klasa „0” – Natasza Ławicka, Wiktoria Kijewska, Igor Jobs;
    • klasa I SP – Krystian Wiśniewski, Patryk Malinowski;
    • klasa II SP – Zuzanna Osicka, Karolina Ruczyńska, Szymon Szwechowicz;
    • klasa III SP – Marlena Bendyk, Małgorzata Bączek, Kacper Zieliński;

    Zadania nie należały do najłatwiejszych. Uczniowie musieli odpowiedzieć na ciekawe pytania, np. co to jest bankomat,  jak wygląda moneta o wartości 5 zł, rozwinąć skrót SKO i wiele, wiele innych. Trudność pytań była oczywiście dostosowana do poziomu wiekowego dzieci.  Najmłodsze maluchy (z kl. „0”) miały ponadto za zadanie m.in. ułożyć puzzle – banknoty o wartości 20zł, 50 zł i 100 zł, przejść labirynt, znaleźć różnice między obrazkami, ale również policzyć pieniądze. Dzieci z klas I-III SP musiały także policzyć pieniądze, ale były to już znacznie większe kwoty niż u zerówkowiczów.  Ponadto musiały stawić czoło  niełatwym zadaniom testowym.

    Po podliczeniu punktacji okazało się, iż I miejsce zajęła kl. IISP, II miejsce zdobyli przedstawiciele  kl. „0”, zaś miejsce III zajęli uczniowie kl. III.

    Wszyscy uczestnicy otrzymali serdeczne gratulacje i dyplomy  oraz upominki ufundowane przez PKO.

    Koordynatorką konkursu była p. Grażyna Obuchowska, która od wielu lat opiekuję się Szkolną Kasą Oszczędności w naszej szkole.

    Zdjęcia w galerii.

  • Kolędowa Szansa na Sukces

    22.01.2013 r. w Miejskim Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim odbyła się Kolędowa Szansa na Sukces. Do przeglądu zgłosiło się 19. dzieci z naszego powiatu, w tym dwoje uczniów  naszej szkoły: Agnieszka i Wojciech Droma. Śpiewających oceniało Jury w składzie: Lucyna Suchocka, inspektor w referacie kultury Urzędu Miasta, Żaneta Markowska-Dykre, muzyk specjalista emisji głosu i Andrzej Korecki, kierownik wydziału kultury w Starostwie Powiatowym.

    Miło nam poinformować, iż w kategorii klas I-III SP wyróżnienie wyśpiewała sobie nasza uczennica Agnieszka Droma. Serdecznie gratulujemy!!! W kategorii klas IV-VI SP  swój talent zaprezentował brat Agnieszki, Wojtek. Brawo!
     

    Zarówno Agnieszce, jak i Wojtkowi gorąco dziękujemy za udział w Kolędowej Szansie na Sukces!!! Życzymy dalszych sukcesów na muzycznych scenach.

    Zdjęcia w galerii.
     

  • Bal Karnawałowy

    22 stycznia Rada Samorządu Uczniowskiego wraz z radą Rodziców zorganizowała Bal Karnawałowy dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. W tym dniu nasza aula zamieniła się w bajkowy świat.  Każde dziecko przybyło w przebraniu. Jedni wybrali stój Batmana, drudzy kota. Nie zabrakło u nas też pięknych księżniczek, wróżek, piratów, postaci z bajek czy śmiesznych zwierzątek. Atmosfera od początku do końca była gorąca. Przy ulubionych dźwiękach muzyki tańczono i prezentowano ciekawe stroje.

    Zabawy oraz konkursy ze słodkimi nagrodami cieszyły wszystkie małe buźki. Nikt nie stał smutny, gdy tańczyliśmy „Kaczuchy” czy „Jedzie pociąg z daleka”.  Czas bardzo szybko płynął.  Nie mogło oczywiście zabraknąć konkursu na najoryginalniejsze przebranie. Wśród dziewcząt nagrodzono Zuzannę Osicką z kl. II SP, wśród chłopców - Marcela Kłosowskiego. Przyznano również wyróżnienia, które otrzymali: Pirat – Wojtek Patalon (kl. I SP), Czerwony Kapturek – Rozalia Reis (kl. I SP), Kotek – Kevin Nawasielski (przedszkole) i Szeherezada – Natalia Podwojewska (kl. I SP).  Wygrani i wyróżnieni zostali nagrodzeni słodami podarunkami.

    Na Bal przybył również niecodzienny gość! Był nim Święty Mikołaj!!! Został przywitany przez uczestników wierszem i piosenką. Mikołaj przyniósł dzieciom upominki, za które otrzymał piękne podziękowania.

    Bal dostarczył dzieciom wielu miłych i niezapomnianych wrażeń.

    Zdjęcia w galerii.

  • Dzień Babci i Dziadka

    „Babuniu, Dziadziusiu żyjcie nam sto lat,

    bo my bardzo mocno kochamy Was”.

    Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku. Święto to obchodzimy w styczniu, miesiącu zimowym, pełnym chłodnych, szarych dni, a mimo to urok jaki niesie ze sobą ta okazja wprowadza wszystkich w magiczny nastrój. Tego dnia Babcie i Dziadkowie otrzymują od swoich wnucząt wyjątkowe dowody miłości, sprawiające im ogromną przyjemność. 

    21 stycznia po raz kolejny zostali zaproszeni  do naszej szkoły Babcie i Dziadkowie. Tym razem na uroczystość zaprosiły wnuczęta z grupy 5-latków Oddziału Zerowego oraz z klas:  I i II Szkoły Podstawowej.    

    Były wiersze i piosenki o tematyce związanej z obchodzonym świętem, wspólna zabawa przy muzyce oraz liczne konkursy. Na zakończenie wszystkie wnuczęta głośno odśpiewały „Sto lat” swoim Babciom i Dziadkom oraz wręczyły przygotowane własnoręcznie upominki.

    Radość malowała się na twarzach dzieci i dziadków. Jesteśmy  przekonani, że ten wieczór spędzony w bardzo miłej i rodzinnej atmosferze na długo pozostanie w naszych pamięciach.

    Zdjęcia w galerii.

  • Nareszcie ferie!!!

    Nadeszły upragnione ferie. Czas odpoczynku, relaksu i naładowania akumulatorów na II semestrsmileyJeśli jednak zatęsknilibyście za szkołą to zapraszamy na różnorodne zajęcia. Każdy znajdzie coś dla siebie.

    Propozycje zajęć:

    Lp.

    Propozycje zajęć

    Data / godzina

    Podpis nauczyciela

    1.  

    Dzień Babci i Dziadka

    21.01.2013r. g:16:00

    G. Obuchowska, D. Oczkowska,                       G. Gawron

    1.  

    Spotkanie z książką „Czytam i tworzę”

    21.01.2013r. g: 9:00 – 14:00

    G. Tykałowska

    1.  

    Gry dydaktyczne

    21.01.2013r. g: 10:00 – 12:00

    E. Pietrzykowska

    1.  

    Rozgrywki scrable

    21.01.2013r. g: 10:00 – 12:00

    K. Lewandowska, J. Mierzyńska

    1.  

    „Śpiewać każdy może” koncert

    21.01.2013r. g:10:00 – 12:00

    A. Zatorska

    1.  

    Turniej Halowej Piłki Nożnej

    21.01.2013r. g: 8:30 – 11:30

    T. Harfelder

    1.  

    Zajęcia w ramach projektu

    21.01.2013r. g: 10:00 – 12:00

    B. Karbowska

    1.  

    Zajęcia przygotowujące uczniów do konkursu ekologicznego

    21.01.2013r. g: 13:00 – 15:00

    V. Lewandowska

    1.  

    Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z chemii

    21.01.2013r. g: 12:00 – 14:00

    H. Korszon

    1.  

    Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z matematyki

    21.01.2013r. g: 10:00 – 11:30

    A. Wieczerzycka

    1.  

    Kółko przyrodnicze (projekt)

    21.01.2013r. g: 14:00 – 15:30

    P. Ewertowska

    1.  

    Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z matematyki

    22.01.2013r. g: 10:00 – 11:30

    A. Wieczerzycka

    1.  

    Profesjonalny Turniej Piłkarski

    22.01.2013r. g: 8:30 – 11:30

    T. Harfelder

    1.  

    Bal Karnawałowy

    22.01.2013r. g:11:00 – 13:00

    G. Obuchowska, D. Oczkowska, D. Lipska, M. Kłosowska, A. Ruczyńska

    1.  

    Bajkowe spotkanie, klub ciekawskich

    22.01.2013r. g: 9:00 – 14:00

    G. Tykałowska

    1.  

    Bal karnawałowy

    22.01.20136r. g: 11:00- 13:00

    S. Bączek, E. Pietrzykowska, E.Skubaja

    1.  

    Gry scrabble

    22.01.2013r. g: 10:00 – 12:00

    J. Kasprowicz

    1.  

    Przygotowanie uczniów do konkursu przedmiotowego z biologii

    22.01.2013r. g: 11:00

    G. Wiechowska

    1.  

    Koło nauk ścisłych

    22.01.2013r. g: 10:00 – 10:45

    11:00 – 11:45

    V. Lewandowska

    1.  

    Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z fizyki

    22.01.2013r. g: 12:00 – 12:45

    13:00 – 13:45

    V. Lewandowska

    1.  

    Wsparcie psychologiczne (projekt)

    22.01.2013r. g: 11:00 – 13:00

    13:00 – 15:00

    M. Dreszler

    1.  

    Zajęcia informatyczne

    22,23,24.01.2013r.

    g: 10:00 – 12:00

    L. Chechłowski

    1.  

    Zajęcia terenowe

    23.01.2013r. g: 10:00 – 13:00

    D. Oczkowska, D. Lipska

    1.  

    Zajęcia taneczne

    23.01.2013r. g: 10:30 – 12:00

    S. Drzewińska

    1.  

    Wsparcie psychologiczne

    23.01.2013r. g: 11:00 – 13:00

    M. Dreszler

    1.  

    Przygotowanie uczniów do konkursu języka polskiego

    23,24.01.2013r.

    S. Bączek

    1.  

    Zajęcia edukacyjne z tablicą interaktywną              (j. angielski)

    24.01.2013r. g: 8:45

    M. Dąbrowska

    1.  

    Zajęcia wyrównawcze w ramach Akademii

    24.01.2013r. g: 11:00

    G. Wiechowska

    1.  

    Konkurs Wiedzy SKO

    24.01.2013r. g: 10:30 – 12:00

    G.  Obuchowska, M. Plitt, A. Ruczyńska, G. Gawron, D. Lipska

    1.  

    Zajęcia krajoznawcze Niemcy, Austria, Szwajcaria

    24.01.2013r. g: 11:00 – 13:00

    J. Kordalska

    1.  

    Zajęcia projektowe dla klas I-III

    25.01.2013r. g: 9:00 – 11:15

    G. Gawron, A. Wieczerzycka, G. Obuchowska

    1.  

    Rozgrywki warcabowe

    28.01.2013r. g: 10:00 – 12:00

    A. Kremska, G. Mioskowska

    1.  

    Zajęcia dydaktyczno wyrównawcze z geografii

    30.01.2013r. g: 9:00 – 10:30

    g: 11:00 – 12:30

    M. Przybylski

    (SP Tylice)

     

     

    1.  

    Piłka koszykowa

    01.02.2012r. g: 10:30

    J. Wiśniewski

     

  • Podsumowanie I semestru roku szkolnego 2012/2013

          Dnia 18 stycznia 2013 roku odbył się apel podsumowujący I semestr roku szkolnego 2012/2013. Pani dyrektor, Ewa Przybylska przypomniała najważniejsze wydarzenia I semestru za pomocą licznych fotografii oraz dokonała podsumowania wyników nauczania.

    Uczniowie, którzy osiągnęli średnią powyżej (bądź równą) 4,75 oraz uczniowie ze 100%  i wzorową frekwencją zostali wyczytani na apelu i otrzymali słodkie upominki.

    Na apelu został również podsumowany szkolny konkurs fotograficzny pn. "Barwy jesieni". I miesjce zajęła Arleta Kazimier z kl. II b, wyróżnienia powędrowały do Mileny Markuszewskiej (kl. II b) oraz Marty Kowalewskiej (kl. VI). Gratulujemy!!!

    Wyniki nauczania w I semestrze roku szkolnego 2012/2013 znajdują się w zakładce "Ważne informacje". Zapraszamy!!!

    Zdjęcia z apelu znajdują się w galerii.

  • Dzień Babci i Dziadka

      

    Od wielu już lat w kalendarz uroczystości szkolnych na stałe wpisany jest Dzień Babci i Dziadzia. Uroczystość ta, jest przygotowywana przez najmłodszych uczniów naszej szkoły. Tak również było i w tym roku.

    18.01.2013 roku, dzieci z Zespołu Wychowania Przedszkolnego (3 i 4-latki) oraz dzieci z grupy 6-latków Oddziału Przedszkolnego przedstawiły piękną część artystyczną dla swoich bardzo licznie przybyłych Babć i Dziadziów. Wspaniała publiczność podziwiała i gromko oklaskiwała swoje ukochane wnuki, które pięknie recytowały wiersze i radośnie śpiewały piosenki. Babcie i Dziadkowie nie żałowali pochwał dla swoich wnuków. W dalszej części uroczystości mili goście zostali podjęci słodkim poczęstunkiem, przygotowanym przez rodziców dzieci oraz zaproszeni do zabawy karnawałowej. Tańce przeplatane były pomysłowymi konkursami, w których Dziadkowie i Babcie chętnie brali udział. Śmiechu było przy tym co niemiara!!!

    Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków, jak w tym dniu.

    Dzieci do występu przygotowały i pieczę nad całością uroczystości pełniły panie wychowawczynie: p. Marlena Kłosowska oraz p. Anita Ruczyńska.

    Zdjęcia w galerii.

  • Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek

    16.01.2013 r. Gminne Centrum Kultury w Kurzętniku zorganizowało VI Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastoralek.  

    Do przeglądu zgłosiło się 35 wykonawców z trzynastu szkół podstawowych powiatu nowomiejskiego.
    Z naszej szkoły zaprezentowało się pięć uczennic: Agnieszka Droma (kl. II), Amanda Ziółkowska (kl. IV), Estera Orzechowska (kl. IV), Amelia Mioskowska (kl. IV) i Jagoda Wiśniewska (kl. V).

    Wszyscy uczestnicy Przeglądu otrzymali pamiątkowe dyplomy.

    Na zakończenie organizatorzy zaprosili do wspólnego pamiątkowego zdjęcia i zachęcili do wzięcia udziału w konkursie już za rok.


    Zdjęcia w galerii.

strona: