Zespół Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie

Logowanie
  • Rekolekcje

    W dniach 07.-09. kwietnia uczestniczyliśmy w rekolekcjach wielkopostnych. Nauki rekolekcyjne głosił  Ks. Janusz Rempalski z Chełmna - dyrektor katolickiego gimnazjum i liceum ogólnokształcącego.

    Rekolekcje to sposób poszukiwania Boga przez spotkania inne niż te, z którymi mamy do czynienia na co dzień. Człowiek uczestniczy w rekolekcjach, żeby coś odszukać (często samego siebie), pomodlić się, w czymś się upewnić.  Rekolekcje to takie szukanie drogi do Chrystusa, który jest w ich centrum, podczas codziennej Mszy św. i modlitwy. To szukanie na różne sposoby, także w większej grupie, na czuwaniu, rozważaniach, śpiewie. Choć oczywiście najważniejszego nie da się zrobić wspólnie. Każdy sam, osobiście, musi porozmawiać z Bogiem.

    Zdjęcia w galerii.

  • Konkurs o ssakach

    31 III 2014r. w naszej szkole dla klas 0-III odbył się konkurs wiedzy pod hasłem „Ssaki naszych lasów”. Reprezentanci poszczególnych klas odpowiadali na pytania dotyczące dzika, sarny, wilka i lisa...

    Sprawozdanie z konkursu znajduje się w zakładce "Ekologia". Zapraszamy!

  • Jestem Mistrzem!

    "RÓD DZIAŁYŃSKICH  to jest szkoła

    Nic zastąpić jej nie zdoła

    W swych działaniach nie próżnuje

    I  AKTORÓW wychowuje"

    Tak brzmiał okrzyk wymyślony przez naszych uczniów do udziału w Powiatowym Turnieju  „Jestem Mistrzem” który odbył się 28.03.2014 roku w Zespole Szkół im. C.K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim

    Dziesięć czteroosobowych drużyn szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych rywalizowało o bycie mistrzem turnieju zorganizowanego przez Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji. Nasi uczniowie wybrali zawód aktora. W role wcielili się: Marta Milewska, Nicol Mioskowska, Jacek Soboczyński  i Mateusz Komar.

    Pierwszą konkurencją było nagranie filmiku promującego swoją szkołę, działania doradcze a także wybrany zawód. Nasi uczniowie już na etapie przygotowywania bardzo dobrze się  bawili. Drugą konkurencją była sałatka z pomysłem i pieczywko. Następnie uczniowie ujawnili swoje talenty plastyczne rysując ” karykaturę członka jury”, oraz  tworząc  plakat z elementów Play Mais, była konkurencja „ Jaka  to melodia”, gdzie uczniowie mogli wykazać się znajomością hitów muzycznych, były takie konkurencje jak  „Bieg z tacą”, „Rozmowa kwalifikacyjna„ i jeszcze wiele innych konkurencji.

    Drużyny przyjechały wraz z widownią, która dopingowała a także walczyła o punkty dla swojej drużyny pisząc w humorystyczny sposób z  podanych kilku słów „ List z Wakacji”

    Wypadliśmy bardzo dobrze. Nasza drużyna w Powiatowym Turnieju zajęła  II  miejsce.

    Jacek Soboczyński dostał nagrodę za przebranie i odwagę wystąpienia w pantalonach:)

    Wyróżniono także pedagoga za indywidualizm i przebranie:)

    Nasi uczniowie bardzo dobrze się bawili, wykazali się kreatywnością i wyobraźnią.

    Zdjęcia w galerii.

  • Konkurs czytania ze zrozumieniem

    Dnia 28.03.2014 r. Radosław Bączek - uczeń klasy III brał udział w V Powiatowym Konkursie Czytania ze Zrozumieniem "Czytam i rozumiem"  w Nowym Mieście Lub.

    Zdjęcia w galerii.

  • Pokaz mody!

    28 marca 2014r. o godz. 19.00 w Miejskim Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim odbył się Pokaz Mody „Wiosna 2014”. W pokazie wziął udział nasz uczeń – Brajan Nowakowski wraz ze swoją mamą i maleńką siostrą. Wszyscy uczestnicy wyglądali przepięknie!

    Podczas wieczoru widownia mogła zobaczyć sezonowe „świeżynki”, prezentowane przez dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów , których występ cieszył się gromkimi brawami, gdyż okazjonalnie w role modeli wcielili się uczniowie, nauczyciele, znajomi, sąsiedzi itd. Modni, piękni, pomysłowo uczesani, w odświeżającym makijażu zawładnęli wybiegiem podbijając serca publiczności!!! (źródło: http://mcknml.cba.pl)

    My bijemy szczególne brawa dla Brajana, jego siostry i mamy! Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś zobaczymy ich na wybiegu!!!

    Zdjęcia w galerii. Źródło zdjęć: http://mcknml.cba.pl (fot. M. Sarnowski)

  • Eliminacje gminne BRD 2014

    W piątek  28 marca  2014 r. w Szkole Podstawowej  w Tylicach odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W kunkursie uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu naszej gminy. Szkołę w Bratianie  reprezentowała drużyna gimnazjalna w składzie: Kuciński Michał, Julia Skubaja i Remigiusz Nowakowski oraz drużyna szkoły podstawowej w składzie: Amelia Mioskowska, Karolina Maćkiewicz, Michał Jakubowski oraz Jakub Podlaszewski.  Uczniowie sprawdzili swoją wiedzę i uniejętności dotyczące przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Turniej składał się z dwóch konkurencji: testów pisemnych oraz rowerowego toru przeszkód. Oto końcowe wyniki konkursu:

    SZKOŁY PODSTAWOWE:

    1. SP w Tylicach

    2. SP w Skarlinie

    3. SP w Jamielniku

    4. SP w  Gwiździnach

    5. SP w Radomnie

    6. SP w Bratianie

     

    GIMNAZJA:

    1. Gimnazjum w Bratianie, Michał Kuciński I miejsce indywidualnie w kategorii gimnazjalnej

    2. Gimnazjum w Jamielniku

    Drużyny SP w Tylicach i Gimnazjum w Bratianie będą reprezentować Gminę Nowe Miasto Lubawskie  w eliminacjach powiatowych Turnieju BRD, które odbędą się w Nowym Mieście Lubawskim w MOSIR 11.04.2014r. Zdjęcia w albumie.

  • Dzień Otwarty w ZSZ Kurzętnik

    27.03.2014 r. uczniowie klas III naszego gimnazjum wybrali się do Kurzętnika, aby poznać ofertę kształcenia  proponowaną przez tamtejszy Zespół Szkół Zawodowych.

    Uczniowie zwiedzili cały budynek szkoły. Podziwiali m.in. kuchnię, bibliotekę, siłownię, a nawet szkolny sklepik. Zasięgnęli wiadomości i szkole i jej ofercie kształcenia w specjalnie przygotowanym punkcie informacyjnym. Mieli również możliwość uczestnictwa w pokazach i doświadczeniach prezentowanych przez młodych naukowców z Centrum Nauki Kurzętnik smiley

    Zdjęcia w galerii (źródło zdjęć: archiwum ZSZ Kurzętnik) Zapraszamy!!!

  • Konkurs ortograficzny

    Dnia 26.03.2014 r. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku  odbył się XVI Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Naszą szkołę reprezentowali: Amelia Mioskowska (kl. V), Przemysław Bendyk (kl. VI), Michał Jakubowski (kl. VI), Julia Lewandowska (kl. I b), Michalina Milewska (kl. I a) i Mateusz Czarnomski (kl. I b).  Uczniowie gimnazjum odnieśli wielki  sukces – Michalina Milewska zajęła I m-ce zostając Mistrzem Ortografii Gminy Nowe Miasto Lubawskie, zaś Mateusz Czarnomski zdobył tytuł Wicemistrza zajmując II miejsce w naszej gminie. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy , natomiast laureatom wręczono nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w walce z „ortograficznymi bykami”.

    Zdjęcia w galerii (źródło zdjęć: Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku)            
     

  • Przedszkolaki w bibliotece

    Dnia 26 marca grupa 4-latków z naszego przedszkola odwiedziła Bibliotekę Publiczną. Dzieci zostały zaproszone na zajęcia zorganizowane w ramach cyklu spotkań z czytelnikami. Rok 2014 ogłoszony został bowiem Rokiem Czytelnika w związku z tym, że w maju mija 650 lat ustanowienia zawodu stacjonariusza, czyli pierwowzoru dzisiejszego wydawcy, bibliotekarza i księgarza w jednej osobie.

    Spotkania z przedszkolakami odbywały się pod hasłem „Zostań Małym Czytelnikiem”. Dzieci poznały bibliotekę, jej zadania i funkcję.  Potem rozpoczęły się zabawy z Franklinem. Dzieci uważnie wysłuchały bajki „Franklin gubi się w lesie”. Trafnie odpowiadały na pytania do tekstu. Następnie obejrzały, przebranego za żółwika Franklina, kolegę. Podziwiały jego strój. Później na tej podstawie pokolorowały obrazek z Franklinem. Były też, tak lubiane przez najmłodszych, zabawy z chustą animacyjną. Na zakończenie spotkania, każdy jego uczestnik otrzymał Odznakę Małego Czytelnika oraz upominek - książeczkę.

    Zdjęcia w albumie. Zapraszamy!!!

  • Narodowy Teatr Edukacji i my!

    Dnia 26 marca uczniowie naszej szkoły wybrali się do Miejskiego Ośrodka Kultury w Lubawie, aby tam uczestniczyć w spektaklach w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia.

    Jako pierwsi w duchowej uczcie uczestniczyli najmłodsi uczniowie. Obejrzeli oni bajkę na motywach baśni braci Grimm pt. „Jaś i Małgosia”. Treść widowiska jest znana wszystkim: dużym i małym, ale i tak z wielkim zainteresowaniem śledziliśmy następującą historię:

    „Na skraju lasu, w ubogiej chatce mieszkał drwal ze swoimi dziećmi i ich macochą. Pewnego dnia zła macocha wpadła na pomysł, aby pozbyć się dzieci. Przy kolejnej próbie podstępnej wycieczki po grzyby macocha pozostawiła Jasia i Małgosię samych w lesie. Zdane tylko na siebie dzieci, szukając drogi powrotnej do domu, odkryły zbudowaną z pierników chatkę. Zgłodniałe zbliżyły się do drzwi, w których nagle pojawiła się staruszka. Jak się okazało -to zła czarownica, która podstępem zwabiła gości, tuczyła ich, szykując im nieuchronny koniec. Bohaterom udało się pokonać wszystkie czyhające na nich zagrożenia i przy pomocy dobrego zaklęcia pozbyły się czarownicy. Dzieci szczęśliwie wróciły do domu, gdzie czekał na nie szczęśliwy ojciec.”

    (źródło: http://www.narodowyteatredukacji.pl/repertuar/)

    Jak to w baśniach bywa zło zostało ukarane, a dobro nagrodzone. Całość opowiedziana była żywym uwspółcześnionym językiem, a sceny grozy przeplatały się z sytuacjami pełnymi humoru.

    Dodatkowo pomysłowa, zmieniająca się scenografia, barwne kostiumy, efekty świetlne, wspaniała muzyka spowodowały, że czas spędzony z bohaterami teatralnej opowieści nie był czasem straconym. Gorąco polecamy i zapraszamy innych na wędrówkę po magicznym lesie ścieżką pełną zaskakujących zwrotów akcji - ścieżką teatralnej edukacji.

    Po najmłodszych przyszedł czas na starszych uczniów. Młodzież szkolna obejrzała spektakl pt. „S@motność w tłumie”, który poruszał ważne i aktualne problemy współczesności - pułapki cywilizacji XXI w.

    Lawinowy rozwój techniki, coraz szybsze tempo życia, zmuszają nas do ucieczki w świat wirtualny. Zachowując bezpieczną anonimowość, nie ponosimy ryzyka spotkania się twarzą w twarz z drugim człowiekiem, tym samym pozbawiamy się umiejętności nawiązywania bezpośrednich kontaktów. Normą stało się zawieranie znajomości przez Internet, rozmowy za pomocą klawiatury, sms, zakupy przez telefon itp. O tych wszystkich pułapkach współczesności opowiadał dzisiejszy spektakl. Scenariusz dotykał również powszechnego zjawiska euro sierot, braku porozumienia, kompletnej izolacji oraz konfliktów pokoleniowych. Pokazał różny stosunek młodych ludzi do starszych - od braku szacunku, po  chęć zrozumienia i niesienia pomocy oraz temat szczególnie odczuwany w dzisiejszych czasach - samotność. Bohaterami ,,Samotnych w tłumie” byli ludzie z różnych środowisk, z różnym bagażem życiowym, żyjący w jednej społeczności, a jednak daleko od siebie. Spektakl pokazał, jak zaskakująco splatają się ze sobą odrębne życiorysy bohaterów. Poddane refleksji zostały podstawowe i ponadczasowe wartości: miłość, przyjaźń, odpowiedzialność i nadzieja.” (na podstawie: http://www.narodowyteatredukacji.pl/repertuar/)

    Dzisiejsze obcowanie ze sztuką uznajemy za udane! Zapraszamy do galerii.

  • Powiatowy Konkurs Pożarniczy

    25.03.2014r.  w Biskupcu odbyły się eliminacje powiatowe XXXVII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom”. Z trudnymi zadaniami zmagali się uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.  Naszą szkołę reprezentował Jakub Wadecki z klasy Ia. Jakub w kategorii gimnazjów zajął III miejsce. Gratulujemy!

    Zdjęcia w galerii dzięki uprzejmości p. Iwony Trąpczyńskiej. Zapraszamy!!!

  • Święto Szkoły i Pierwszy Dzień Wiosny

    21 marca 2014r. obchodziliśmy połączone święta: szkoły i wiosny. Przypomnijmy, że Święto Szkoły przypada w dniu 18 marca, ale już od kilku lat łączymy je z radosnym  powitaniem wiosny.

    Cała społeczność uczniowska zebrała się w sali gimnastycznej, w której dziewięć lat temu odbyła się uroczystość oddania do użytku szkoły i nadania imienia Rodu Działyńskich, zaś w 2010r. – nadania szkole sztandaru. Tę historię przypomniała w swoim wystąpieniu pani dyrektor Ewa Przybylska. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu szkoły,  przypomnieniu  historii placówki, działalności Działyńskich na ziemi nowomiejskiej i w Bratianie, złożeniu kwiatów dla Działyńskich  przeszliśmy do mniej oficjalnej części naszej uroczystości – do Wiosennego Pokazu Talentów. 

    Publiczność mogła podziwiać różnorodne talenty przedstawiane na scenie przez dzieci i młodzież. Zaprezentowały się różnorodne talenty: wokalne, taneczne, plastyczne, cyrkowe. Nie zabrakło również gry na instrumentach. W ruch poszły organy, gitara, skrzypce i flażolety. Ależ my mamy utalentowanych uczniów!!!

    Występy komentowała komisja w składzie: p. Marlena Kłosowska, p. Tomasz Harfelder i Błażej Mioskowski. Wypowiedzi Jury były przyjazne i miłe, ale przede wszystkim szczere.  To cenimy sobie najbardziej!

    Po dzisiejszych występach z wielką pewnością możemy przyznać, iż   drzemią w nas wielkie talenty!!! Żałujemy, że nie wszyscy zdolni uczniowie mieli szansę pokazać swoje umiejętności. Ale nic straconego. Mamy nadzieję, że Wiosenny Pokaz Talentów stanie się w naszej szkole tradycją i za rok znów będziemy mogli podziwiać najlepszych. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy wytrwałości w doskonaleniu waszych nieprzeciętnych zdolności!!!

    Druga część naszego spotkania  przebiegła pod znakiem historii. Trzyosobowe zespoły klasowe wzięły udział w szkolnym konkursie wiedzy o patronie naszej szkoły – Rodzie Działyńskich. Mottem przewodnim była myśl „Cudze chwalicie, swego nie znacie” Stanisława Jachowicza, ponieważ wielokrotnie zachwycamy się pięknem innych miast, państw i krain, a jak się okazuje niewiele wiemy o swoich „małych ojczyznach”, które mają bogatą  historię i ciekawe walory przyrodnicze. Celem konkursu było przybliżenie wiedzy na temat Rodu Działyńskich i naszego  regionu.

    Do zadań konkursowych należało m.in.:  rozpoznanie zabytków i charakterystycznych miejsc, znajdujących się na terenie naszej gminy; praca z mapą gminy; uzupełnianie tekstu historycznego; rozwiązanie krzyżówki; układanie puzzli.

    Po podsumowaniu punktacji komisja w składzie: p . dyrektor, Ewa Przybylska, p. Tomasz Harfelder i Basia Bączek ogłosiła wyniki. I miejsce zajęła klasa I b G, II miejsce zdobyła kl. III b G, a miejsce III zajęła klasa VI SP. Wielkie brawa!

    Wejdźmy do galerii, aby przypomnieć momenty tego udanego dnia!!!

  • O pszczołach słów kilka...

    Dnia 20.03.2014 r. uczniowie klasy III SP w ramach zajęć ekologicznych uczestniczyli w spotkaniu z p. Zbigniewem Elminowskim.  W toku prezentacji multimedialnej uczniowie poznali mozolną pracę pszczół. Zajęcia okazały się "żywą lekcją przyrody", rozbudzając dziecięcą ciekawość na temat trybu życia tych pożytecznych owadów.

    Zdjęcia w galerii.

  • Kangur Matematyczny

    20 marca  29 uczniów naszej szkoły zmagało się z zadaniami Międzynarodowego Konkursu ,,Kangur Matematyczny". Uczniowie łamali sobie głowy przez 75 minut i mieli do rozwiązania trudne zadania.  Po rozwiązaniu testu, każdy uczestnik otrzymał breloczek - łamigłówkę. Teraz czekamy na wyniki.

    Zdjęcia w albumie. Zapraszamy!

  • Turniej o Puchar Tymbarku

    Dnia 14.03.2014r. na obiekcie sportowym Orlik w Bratianie rozegrane zostały gminne eliminacje do XIV TURNIEJU „Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU”.

    Sprawozdanie z turnieju w zakładce "Sport". Zapraszamy!!!

  • KOMUNIKAT

           Komunikat dyrektora Zespołu  Szkół w Bratianie w sprawie rekrutacji:

    Dyrektor Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie informuje, że od dnia 03.03. 2014 r. rozpoczęła się rekrutacja do: Zespołu Wychowania Przedszkolnego, Przedszkola Publicznego, Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej, Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum na rok szkolny 2014/2015.

    • Do Zespołu Przedszkolnego przyjmowane będą dzieci  rocznik 2009-2011 (30 miejsc)
    • Do Przedszkola  - rocznik 2009-2010 (25 miejsc)
    • Do oddziału przedszkolnego  - rocznik 2008-2009 (25 miejsc)
    • Do klasy I Szkoły Podstawowej – rocznik 2007-2008 (50 miejsc)
    • Do klasy I gimnazjum – rocznik 2001 (56 miejsc)

     

    Dzieci przyjmowane są na podstawie wniosków rodziców oraz podań wg wzoru podanego przez szkołę. Wnioski są do pobrania w sekretariacie szkoły lub u nauczycieli pracujących z dziećmi. Zapisy do ZWP, Przedszkola, Oddziału Przedszkolnego trwają  do końca marca, do  Szkoły Podstawowej do 15 kwietnia, do Gimnazjum do dnia 16 maja 2014r.

  • Dzień Kobiet

    Jak co roku w naszej szkole płeć męska nie zapomniała o swoich wspaniałych paniach! Świętowanie zaczęło się już w piątek. Od godzin porannych przez szkolny radiowęzeł płynęły piosenki sławiące kobiety, a na korytarzach można było ujrzeć panów przechadzających się po szkole z upominkami i bukietami kwiatów. Atmosfera w szkole była nad wyraz lekka i wesoła. Wszyscy uśmiechali się i spoglądali na siebie przyjaźnie.

    Dzień Kobiet jest doskonałą okazją do okazania paniom, ile znaczą w życiu każdego mężczyzny. Choć niekiedy trudno im się do tego przyznać, to jednak zdają sobie sprawę, że świat bez kobiet byłby smutny, nudny i nijaki.

    W poniedziałek miał miejsce dalszy ciąg świętowania. Chłopcy dalej wręczyli kwiaty i upominki swoim koleżankom. Ach! Jaki świat był wtedy piękny!!! Na godzinie wychowawczej uczniowie wzięli udział w szkolnym apelu poświęconym nikomu innemu, jak każdej kobiecie. 

    Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!!!

    Zdjęcia w galerii.

  • Warsztaty bębniarskie

    4 marca w bibliotece odbyły się warsztaty bębniarskie, w których wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Zajęcia prowadził Jakub Marcfeld, pracownik Kaczego Bagna - Miejsca Inicjatyw Pozytywnych. Warsztaty bębniarskie realizowane były przez Kacze Bagno w ramach projektu PASJONAUTYKA-AKADEMIA LOKALNYCH LIDERÓW ZIEMI LUBAWSKIEJ.
    Projekt ten  jest współfinansowany przez Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

    Młodzież była bardzo zaangażowana w zajęcia, pytała nawet czy warsztaty będą kontynuowane.

    Zdjęcia w galerii.

  • Zimowe Igrzyska Wsi

    22.02.2014 r. w naszej szkole odbyły się X Zimowe Halowe Igrzyska Wsi Gminy Nowe Miasto Lubawskie. Do zawodów stanęły reprezentacje aż piętnastu miejscowości gminy z szesnastu, które na jej terenie się znajdują. Taka sytuacja nie miała miejsca nigdy wcześniej. Tak podziałał chyba jubileusz dziesięciolecia Igrzysk!

    Sportowe zmagania otworzył Wójt Gminy Nowe Miasto Lubawskie - Tomasz Waruszewski. Zmagania miały charakter rekreacyjny. Ok. 300 zawodników stoczyło zaciętą walkę aż w jedenastu konkurencjach, m.in. rzucie beretem, kręglach, szachach, rzutach do kosza i wielu, wielu innych.  Zawodnicy startowali indywidualnie, drużynowo i rodzinnie.
    Po rozegraniu wszystkich konkurencji, oczekiwanie na werdykt jury umilał zespół „Paragon", prezentując sportowcom i zebranej publiczności swój repertuar. Od początku do końca zawodów czynna była kawiarenka prowadzona przez naszą szkołę.

    Bratian w X Zimowych Halowych Igrzyskach Wsi zajął IV miejsce.

    Zdjęcia w galerii.

  • Tydzień Zdrowia

    W dniach 17- 24 luty 2014r. w naszej szkole po raz kolejny odbył się Tydzień Zdrowia, w tym roku pod hasłem „Razem po zdrowie”. W akcji tej bierze udział cała społeczność szkolna  a głównym celem Tygodnia jest rozbudzanie nawyków higienicznego trybu życia. Uczniowie przygotowywali plakaty tematyczne, które następnie były zawieszane na drzwiach gabinetów klasowych; rozwiązywali zespołowo zadania z zakresu zdrowia;  pisali wiersze „Dwa słówka na temat zdrówka”; brali udział w konkurencjach klasowych na lekcjach wychowania fizycznego, a najmłodsi uczniowie tworzyli pyszne, zdrowe i kolorowe kompozycje kanapkowe :)

    Podczas apelu podsumowującym z udziałem gości,  uczniowie prezentowali wyróżnione prace i je omawiali, wysłuchali i obejrzeli doświadczenie” Skrobia i jej znaczenie”, ponadto  usłyszeli informacje na temat indeksu glikemicznego. W klasyfikacji ogólnej zwycięzcami zostały:  klasa V w SP i klasa I b w gimnazjum.

    Zdjęcia w galerii. Zapraszamy!!!

strona: