Zespół Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie

Logowanie
  • Turniej Piłki Nożnej "Z podwórka na stadion"

    Dnia 19.04.2018 roku na obiektach sportowych w Iławie odbył się finał wojewódzki Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”. W turnieju uczestniczyli również zawodnicy z Bratiana, którzy grali w kategorii wiekowej U10. Mimo dobrej gry uczniowie zajęli III miejsce w grupie. Warto wspomnieć, iż w imprezie wzięło udział około 1000 dzieci ze szkół z województwa Warmińsko – Mazurskiego. Gratulujemy występu i życzymy powodzenia w przyszłym roku. Zdjęcia w galerii.

  • Egzamin gimnazjalny

    W dniach 18.04 – 20.04. ponad 350 tys. uczniów gimnazjów, w tym uczniowie naszej szkoły, przystąpili do egzaminu gimnazjalnego.  W środę testy sprawdzały  ich wiedzę humanistyczną. W czwartek uczniowie pisali egzamin z wiedzy matematyczno-przyrodniczej, a w piątek - test z języka obcego. Zgodnie z wprowadzaną reformą edukacji od roku szkolnego 2017/2018 rozpoczęło się wygaszanie gimnazjów. Ostatnia sesja egzaminu odbędzie się w 2019 roku.

    Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Wynik egzaminu będzie miał wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadgimnazjalnej. Zatem trzymamy kciuki za Wasze wyniki!!!  

  • Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas I - III

    W tym roku już po raz XVI odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny w Radomnie dla klas I-III. Nasi uczniowie wyłonieni ze swoich klas, również brali w nich udział.  Pierwszą klasę reprezentowała Zuzia Zamyłka, drugą Franciszek Kincel a trzecią Julia Jakubowska. Na podium udało  się stanąć  Frankowi, zajął on 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej. Dziewczynki walczyły dzielnie, dyktanda i testy nie były łatwe. Za rok znowu spróbujemy !!!

  • II Gminny Konkurs Tematyczny pn. „Taką stworzę Ojczyznę, o jakiej nauczy mnie Rodzina”

    W związku ze zbliżającymi się XX Warmińsko-Mazurskimi Dniami Rodziny,  Urząd Gminy Nowe Miasto Lubawskie ogłasza Gminny Konkurs Tematyczny pn. „Taką stworzę Ojczyznę, o jakiej nauczy mnie Rodzina”.  W konkursie mogą wziąć udział: dzieci oddziałów przedszkolnych; dzieci i młodzież szkół: podstawowych, gimnazjalnych i średnich; studenci; osoby dorosłe i seniorzy – jednym słowem wszyscy mieszkańcy gminy!!!

    Uczestnicy mogą przygotować prace: plastyczne (format A3), graficzne (format A4) na temat: „Rodzina i dom fundamentem Ojczyzny” lub literackie (listy, wspomnienia i świadectwa, wiersze i inne; max. 5 stron maszynopisu) na temat: „Dom rodzinny ostoją Ojczyzny”.

    Termin składnia prac to: 19 kwietnia – 18 maja 2018 roku. Należy je pozostawiać bezpośrednio w siedzibie Urzędu Gminy w Punkcie Obsługi Mieszkańca lub przesyłać pocztą tradycyjną wraz z Kartą zgłoszeń . Jeden uczestnik może przekazać maksymalnie 3 prace w różnych formach (plastyczna, graficzna, literacka).

    Uwaga!!! Uczniowie naszej szkoły mogą składać prace (wraz z kartą zgłoszeniową i oświadczeniami) do p. S. Bączek do dnia 16 maja!!!

    Wyniki opublikowane zostaną 1 czerwca 2018 roku na stronie internetowej gminy. Nagrodzenie laureatów nastąpi 10 czerwca 2018 roku podczas Pikniku Rodzinnego w Gwiździnach, organizowanego w ramach  XX Warmińsko – Mazurskich Dni Rodziny. Wydarzenie zostanie uświetnione prezentacją prac konkursowych.

    Regulamin oraz karta zgłoszeniowa wraz z oświadczeniami znajduje się poniżej:

    Regulamin

    Karta zgłoszeniowa wraz z oświadczeniami

  • Powodzenia Gimnazjalisto!!!

    Dni  18.04. – 20.04. dla tysięcy gimnazjalistów w całym kraju oznaczają wielkie zmagania z egzaminem gimnazjalnym. Dobrze napisany egzamin to klucz do kolejnych drzwi. To od jego wyników zależeć będzie  dalsza droga nauki.

    Nic, tylko życzyć POWODZENIA!!! Życzymy aby wyniki, które uzyskacie odpowiadały Waszym oczekiwaniom  i dały możliwość realizacji  życiowych planów.
    Nie stresujcie się ... wszystko będzie dobrze! Trzymamy kciuki.

    POŁAMANIA DŁUGOPISÓW!!!

  • Gorączka Złota

    W myśl słów: „Tylko ten ma serce, kto je ma dla innych”- opiekun Szkolnego Koła PCK p. Gabriela Wiechowska wyróżniła uczniów klasy II: Mateusza Gumińskiego i Amelię Kraska za zaangażowanie i aktywny udział w akcji  „Gorączka Złota”. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Opiekun Szkolnego Koła PCK zachęcała uczniów do kontynuacji udziału w/w akcji.

     

    Przypomnijmy, że akcja polega na zbieraniu złotych monet o nominale 1, 2, 5-groszowych, które po zważeniu i przeliczeniu zostaną przeznaczone dla najbardziej potrzebujących dzieci i młodzieży na dofinansowanie organizacji dla nich  letniego wypoczynku  oraz wyprawki szkolne.

     

    Akcja „Gorączka Złota” oprócz pozyskania środków finansowych, ma także wymiar społeczny. Podczas akcji promowana jest idea wolontariatu – bezinteresownej pomocy drugiej osobie. Warto podkreślić fakt, że większość wolontariuszy to uczniowie, którzy pomagają swoim rówieśnikom!!! Cieszymy się bardzo, że i nasi uczniowie biorą udział w tej akcji.

     

  • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu SKO

    Zespół Szkół w Jasienicy ogłosił wyniki Ogólnopolskiego Konkursu SKO pod hasłem "Wiosenna pocztówka z motywem SKO". Konkurs cieszył się dużym  zainteresowaniem. Nadesłano aż 163 prace z 27 szkół z całej Polski.

    Bardzo nam miło poinformować, że w kategorii klas I – III SP wyróżnienia przyznano uczniom naszej szkoły: Jakubowi z kl. II SP oraz Dorotce z kl. III b SP.

    Serdecznie gratulujemy!!!

  • Powiatowy Happening Ekologiczny

    13 kwietnia grupa uczniów z klasy pierwszej brała udział  XV Powiatowym  Happeningu Ekologicznym w Jamielniku. Tegoroczne hasło spotkania dzieci z klas I-III to: ”Historia zapisana w kamieniach”. Dzieci po przywitaniu przez organizatorów zaprezentowały swoje hasła  promujące ochronę przyrody,  następnie w grupach  udały się na warsztaty.  Każda grupa brała udział w trzech warsztatach. Na jednych dowiedziały się, co to jest recykling i uczyły się praktycznej segregacji śmieci. Na warsztatach plastycznych malowały okazy kamieni przyniesione ze sobą. Dzieci z wielkim zainteresowaniem brały udział w warsztatach paleontologicznych prowadzonych przez dr Pawła Wolniewicza – paleontologa  z Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Pan Paweł w bardzo ciekawy sposób przedstawił uczniom historię naszej planety oraz pokazał, jak szukać skamielin w najbliższym środowisku. Dzieci odkrywały świat dinozaurów poprzez bezpośrednią obserwację skamielin "gołym okiem" i " uzbrojonym w lupy”.  Brały też udział w krótkich warsztatach w przyszkolnym lapidarium. Kulminacją spotkania było posadzenie przy szkolnym lapidarium krzewu upamiętniającego tegoroczne spotkanie. Każda szkoła biorąca udział w happeningu otrzymała nagrody. Jedną z nich był krzew, który posadziliśmy w naszym szkolnym ogrodzie.

    Wszystkim naszym pierwszoklasistom bardzo podobał się udział w tym ekologicznym spotkaniu bo my wiemy, że EKOLOGIA TO DOBRA SPRAWA, SZCZYTNY CEL I DOBRA ZABAWA. MY O PRZYRODĘ ZAWSZE DBAMY, DLATEGO ZIELONĄ FLAGĘ MAMY.

    Organizatorom happeningu serdecznie dziękujemy za zaproszenie i bardzo ciekawe zajęcia.

  • Noc w szkole

    Uczniowie klas II i III b piątkową noc postanowili spędzić w szkole. Spakowali śpiwory, karimaty, smakołyki oraz gry i stawili się o 18.00 w szkole. Nocka była pełna atrakcji, które przygotowały dla nich panie wychowawczynie. Zaczęliśmy od świętowania urodzin, ponieważ aż 3 chłopaków właśnie kończyło 9 lat. Następnie było wiele zabaw integracyjnych oraz zadań m.in. budowle z kartonu. Dużą atrakcją dla dzieci był nocny spacer z latarkami do lasu, oj było trochę strachu.

    Uczniowie wykorzystali również halę do nocnych zabaw sportowych. Po wieczornej toalecie było nocne kino a  ok. godz.  1.00 uczniowie słuchali baśni na dobranoc. Rano o godz. 6.00 była  pobudka, poranna gimnastyka oraz śniadanko. Nocka szybko nam minęła!!! Oj będzie co wspominać:)

  • Konkurs Leon

    Dnia 13.04.2018r uczniowie klas I – III SP wzięli udział w konkursie przedmiotowym z języka angielskiego „Leon”.  Konkurs miał na celu sprawdzenie umiejętności językowych uczniów. Chęć udziału w teście była dobrowolna. Zakres testu dostosowany był  do norm programowych realizowanych w szkołach podstawowych. Uczniowie klas I- III wykazali się wielkim zapałem i entuzjazmem i wykonywali zadania z wielką uwagą. Uczniowie, którzy otrzymają największą liczbę punktów otrzymują dyplom laureata i nagrodę książkową, pozostali uczestnicy językowych zmagań, niezależnie od uzyskanego wyniku, otrzymują dyplom uczestnictwa. Wyniki konkursu dostępne będą dnia 18.06.2018r.

  • Sukces Wojtka!!!

    Wojtek Skubaja,  uczeń klasy III b jest fanem piłki nożnej i niesamowicie zdolnym piłkarzem. To, że gra świetnie wie już cała szkoła. Pokazywał  nam swoje umiejętności na zeszłorocznym pokazie talentów. Wojtek trenuje piłkę w drużynie KS Drwęca w grupie ŻAK. W Pierwszym Wiosennym Turnieju dla zawodników z rocznika 2009, w którym udział wzięło aż 8 drużyn, nasz uczeń zdobył bardzo ważną nagrodę. Wojtek został najlepszym zawodnikiem turnieju i odebrał piękną statuetkę,  no i oczywiście ogromne brawa i wiele pochwał. Trzymaj tak dalej Wojtuś - GRATULUJEMY!!!

  • Powiatowy Konkurs Plastyczny - podsumowanie

    13.04. w Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi  w Marzęcicach odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Zwierzątko, które symbolizuje Wielkanoc”.  Przypomnijmy, że nasze uczennice Agnieszka i Karolina odniosły sukces!   II miejsce w kategorii klas IV – VII zajęła Agnieszka z kl. VIII, zaś wyróżnienie  przyznano jej młodszej siostrze – Karolinie z kl. IV b SP.

    Serdecznie gratulujemy!!!

  • Test Trzecioklasisty

    11 i 12 kwietnia uczniowie klas trzecich przystąpili do pisemnego Testu Trzecioklasisty. Sprawdzian składał się z dwóch części: polonistycznej i matematycznej. Uczniowie tego dnia byli bardzo podekscytowani. W końcu to taki ich pierwszy „mały egzamin”. Po wysiłku umysłowym przyszła pora na relaks i słodką nagrodę!!!

  • Gminne eliminacje Turnieju BRD - Tylice 2018

    W Społecznej Szkole Podstawowej w Tylicach odbył się Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do turnieju przystąpili uczniowie ze szkół podstawowych gminy nowomiejskiej. Rywalizowano w konkurencjach wiedzowych (test) oraz praktycznych (rowerowy tor przeszkód). Najlepsi otrzymali puchary Wójta Gminy Nowe Miasto Lubawskie, które wręczyła Pani Dyrektor E.Wodara i Pan WÓJT T.Waruszewski. Pozostałym wręczono pamiątkowe dyplomy.

    W konkurencji indywidualnej w I i II grupie nagrody otrzymali uczniowie z naszej placówki: Kamil Mędrzycki i Kinga Staszyńska.

    Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

    I grupa (klasy V-VII SP)
    Szkoła Miejsce
    SP Bratian I
    SP Radomno II
    SP Gwiździny III
    SP Skarlin IV
    SP Tylice V
       

    II grupa (II-III Gimnazjum)
    Szkoła Miejsce
    ZS Bratian I
       

     

    Zwycięskie drużyny z Bratiana  będą walczyć dalej, w Bielicach 24 kwietnia na etapie powiatowym. Powodzenia!

    Zdjęcia.

  • Konkurs ,,The Big Challenge’’

    Dnia 11.04. na terenie naszej szkoły odbył się międzynarodowy konkurs ,,The Big Challenge’’  adresowany do uczniów w wieku od 12-16lat. Konkurs powstał we Francji. Jego głównym celem jest motywowanie uczniów  do nauki języka angielskiego poprzez zabawę. Dla naszych uczniów to było doświadczenia oraz weryfikacja zmieniających się umiejętności językowych. W konkursie wzięło udział 560 000 uczniów z Francji ,Hiszpanii, Austrii, Niemiec oraz Polski . Mamy nadzieję, że tegoroczne zmagania w naszej szkole również będą uhonorowane pucharami oraz medalami.

  • Szkolny Konkurs SKO

    Tradycją szkoły jest organizowany rokrocznie konkurs SKO dla uczniów   klas I – III. Każdą klasę reprezentowała trzyosobowa drużyna, która odpowiadała  na pięć losowo wybranych pytań dotyczących historii SKO, monet, banknotów oraz terminów bankowych. Kolejnym etapem konkursu było  liczenie  pieniędzy, układanie puzzli (banknotów) oraz rozwiązywanie  testów. Konkurs wygrała  reprezentacja klasy III b, II miejsce ex – aequo zdobyli uczniowie klas: II,  III a. Trzecie miejsce przypadło  pierwszoklasistom.  Miłym akcentem spotkania było wręczenie dyplomów i nagród rzeczowych wszystkim uczestnikom.

    Gratulujemy zwycięzcom. Tymczasem, do zobaczenia w kolejnej edycji konkursu, ale to dopiero za rok.

  • Gminny Turniej „Czujemy się Bezpiecznie”

    10.04.2018 r. dzieci z naszego Oddziału Przedszkolnego brały udział w Gminnym Turnieju dla Dzieci Sześcioletnich „Czujemy się bezpiecznie”. W szkole w Gwiździnach spotkali się przedstawiciele pięciu Oddziałów Przedszkolnych z naszej gminy: Skarlina, Bratiana, Jamielnika, Tylic i Gwiździn. Naszą szkołę reprezentowali:  Nikol Suszyńska , Maciej Bloch i Ksawery Wiergowski. Dzieci z wielkim zapałem przystąpiły do rozwiązywania zadań konkursowych, wykazały się znajomością numerów alarmowych, wybranych znaków drogowych, zasad przechodzenia przez jezdnię oraz umiejętnością oceny sytuacji bezpiecznej i  niebezpiecznej. Wyniki zmagań przedszkolaków były dla nas bardzo satysfakcjonujące. Drużyna z Bratiana zajęła II miejsce. Uczestnicy  odebrali z rąk pani dyrektor Hanny Błaszkowskiej dyplom i nagrodę.

    Dzieci przygotowywały się do konkursu pod opieką wychowawcy Oddziału Przedszkolnego,  Katarzyny Uliasz.

  • Powiatowy Dzień Świadomości Autyzmu

    10 kwietnia przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w obchodach Powiatowego Dnia Świadomości Autyzmu, który odbył się z inicjatywny Powiatowego  Centrum Rozwoju Edukacji w Nowym Mieście Lub. Patronat honorowy nad tym przedsięwzięciem objęli Starosta Nowomiejski, Andrzej Ochlak i Burmistrz Nowego Miasta,  Józef Blank.
    W happeningu wzięli udział uczniowie z wielu szkół z terenu całego powiatu.  Na znak solidarności z osobami z autyzmem królował kolor niebieski!!!  

    Podczas spotkania nasza szkoła miała swoje przysłowiowe 5 minut! Uczennice: Agata i Julia zaprezentowały widowiskowy taniec z ogniem. Swoim niecodziennym występem podbiły serca publiczności. Ich „wyczyn” można zobaczyć tutaj:  Taniec z ogniem.

    Zapraszamy!!!

    Po części oficjalnej starsi uczniowie przeszli do kina Harmonia, by wziąć udział w projekcji  filmu pt. „Życie animowane”. Był to trudny, ale niezwykle ciepły i poruszający dokument potwierdzający maksymę, że najlepsze scenariusze pisze samo życie. Gdy w wieku trzech lat Owen zaczął tracić zdolność chodzenia i mówienia, a współczesna medycyna nie była w stanie mu pomóc jego przyszłość wyglądała dosyć ponuro. Na ratunek przyszły animacje z wytwórni Walta Disneya, dzięki którym chłopak zaczął stopniowo reagować na bodźce docierające do niego z ekranu telewizora oraz porozumiewać z najbliższą rodziną. Przy pomocy postaci z kreskówek uczył się, jak żyć w prawdziwym świecie. Ten film pokazał, jak trudne jest życie autystów.

     

  • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

    Mając w pamięci Katyń i czyny jego bohaterów nasza szkoła zaangażowała się w obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.  09 kwietnia społeczność szkolna oddała hołd zamordowanym przez NKWD Polakom w 1940 r.  spotykając się przy Dębie Pamięci w parku, nieopodal szkoły.

    Wartę honorową przy Krzyżu Katyńskim pełnili harcerze z 1. Bratiańskiej Drużyny Harcerskiej „Trzy Dęby”.

    Uroczystość miała przypomnieć i pogłębić wiedzę młodzieży na temat tego tragicznego wydarzenia z okresu II wojny światowej, kiedy zgładzono elity narodu polskiego. Bowiem wiosną 1940r., wykonując uchwałę kierownictwa sowieckiej partii komunistycznej z 5.03.1940r., policja  polityczna  –  NKWD  ZSRS  –  wymordowała  blisko  22 tys. obywateli Rzeczypospolitej. Było wśród nich 14,5 tys. jeńców wojennych – oficerów i policjantów – z obozów w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie oraz 7,3 tys. więźniów aresztowanych w okupowanej przez ZSRS wschodniej części Polski.

    Katyń jest wydarzeniem, o którym  powinniśmy pamiętać!

     „I tylko pamięć została po tej katyńskiej nocy... Pamięć nie dała się zgładzić, nie chciała ulec przemocy i woła o sprawiedliwość i prawdę po świecie niesie – prawdę o jeńców tysiącach zgładzonych w katyńskim lesie” (Marian Hemar „Katyń”)

  • "Kącik wędrującej książki" już otwarty!

    05 kwietnia  w naszej szkole otwarta została półka bookcrossingowa. Była to wyjątkowa chwila dla czytelników oraz książek uwolnionych od kurzu i zapomnienia.
    Przypomnijmy, że Bookcrossing to międzynarodowy ruch czytelniczy polegający na nieodpłatnym dzieleniu się książkami, które zostawia się w miejscach publicznych, tak by mogły znaleźć nowych czytelników. To taka biblioteka bez kart i kar za przetrzymywanie książek. U nas znalazła swoje miejsce na korytarzu obok biblioteki. Przedtem jednak w szkole przeprowadziliśmy zbiórkę książek przekonując uczniów, że książki nie lubią być więzione na półkach, kochają podróżować z rąk do rąk. Dzięki tym, którzy postanowili podarować swoim książkom drugie życie, uwolniliśmy kilkadziesiąt książek. Bookcrossing jest świetną formą propagującą
    ideę wymiany książek oraz rozwijającą  zainteresowania  czytelnicze.

    Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa spotka się z uznaniem i zainspiruje innych do działania. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję uwalniania książek. Tych którzy jeszcze nie zdążyli tego zrobić, gorąco namawiamy: Podarujcie książkom drugie życie!

     Zapraszamy do korzystania ze zbiorów biblioteczki i życzymy miłego czytania!!!

strona: