Zespół Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie

Logowanie
  • Wojewódzkie Grunwaldzkie Biegi Przełajowe

    Dnia 29.05.2018r. na polach Grunwaldu rozegrane zostały Wojewódzkie Grunwaldzkie Biegi Przełajowe w powyższych zawodach udział wzięli uczniowie naszej szkoły, W klasach podstawowych stratowali: Bogna Kłodawska, Kacper Zabłotny, Bryan Marchlewski, Kacper Dreszler, Karolina Ruczyńska;  z gimnazjum -  Adrianna Ługiewicz i Amelia Kucińska. Wszyscy nasi zawodnicy zaprezentowali się z dobrej strony, jednakże na podium stanęły tylko uczennice gimnazjum: Adrianna Ługiewicz zajęła I miejsce, a Amelia Kucińska miejsce II.

    Gratulujemy sukcesów!!!

  • Wycieczka - Olsztyn, Olsztynek

    Klasa I, II i III a SP w tym roku wybrały się na wycieczkę do Olsztynka i Olsztyna. W naszym pięknym kraju jest tyle ciekawych miejsc, że jak to jest powiedziane „za krótko żyjemy, byśmy mogli wszystko to zobaczyć”.  Najpierw w Olsztynku zachwyciliśmy się „cudeńkami” ze szkła: zwierzętami,  kwiatami, figurkami, wazonami, świecznikami.   Panowie artyści przedstawili nam naocznie etapy powstawania tych wyrobów zarówno artystycznych jak i użytkowych. Kształty,  kolory i wykonanie zachwyciłoby najwybredniejsze gusta. W Olsztynie natomiast w Planetarium dowiedzieliśmy się więcej na temat – Co słychać w Kosmosie? Po zajęciach z astronomem dzieci stwierdziły, że „nie wiedziały, że dzieje się tam aż tak wiele”. W Warmiolandii natomiast prawie cztero - godzinny pobyt z programem edukacyjno – rekreacyjnym był dla dzieci wielką frajdą. Korzystanie z wieku atrakcji sprawiło dzieciom wiele przyjemności. Wielka konstrukcja z licznymi labiryntami, auta akumulatorowe, megazjeżdżalnie  zrobiły na dzieciach ogromne wrażenie. Zajęcia Ryzyk – Fizyk, czyli spotkanie z Szalonym Profesorem także wzbudziły zainteresowanie. Za najciekawszy eksperyment uznały szybki sposób otrzymywania pasty do zębów dla słoni. Reasumując dzieci uznały, że na wycieczce było „super”.

  • Powiatowy Turniej JESTEM MISTRZEM

    Już po raz kolejny wzięliśmy udział w Powiatowym Konkursie „Jestem Mistrzem!". Tym razem młodzież pojechała z panią Sylwią B. Nasza drużyna - Aleksandra D. (kl. III b), Amelia M. (kl. III a), Klaudia S. (kl. III b)  i Paweł P. (kl. III a) - reprezentowała trochę zapomniany już, ale bardzo ciekawy zawód pszczelarza. W konkursie brało udział 9 drużyn z całego powiatu. Pojawiły się różne ciekawe profesje np. masarz, rolnik, malarz, aktor, kelner....Każda drużyna przygotowała hasło-okrzyk związane z zawodem oraz szkołą, w której się uczy. Później każda grupa uczniów przedstawiła scenkę, aby zapoznać widzów ze swoim wybranym zawodem. A potem rozwiązał się worek z różnymi zadaniami, były to zadania drużynowe, trudne, ale bardzo ciekawe. W konkursie zajęliśmy II miejsce. Świetnie się bawiliśmy. Dziękujemy pani Kamili Sz., która razem z Zuzią Sz. (kl. II) przygotowały pyszną i pięknie wyglądającą sałatkę oraz naszej publiczności - Agacie L. (kl. II), Zuzi M. (kl. II) , Darii K. (kl. II).

  • Piknik Rodzinny

    W sobotę 26 maja, w naszej szkole zapanowała rodzinna i radosna atmosfera. Mieszkańcy Bratiana (i pobliskich okolic) spotkali się na Pikniku Rodzinnym pod hasłem „Miłość w rodzinie nigdy nie zginie”.

    Na gości czekało mnóstwo niespodzianek. Na scenie przez cały czas odbywały się pokazy talentów naszych dzieci: wokalne, taneczne, aktorskie. Wszystkie występy tematycznie związane były z Dniem Matki i Dniem Ojca. Uczniowie zaprezentowali się wyśmienicie! Za swoje występy otrzymywali gromkie brawa. Rodzicom zaś, dumnym i zachwyconym, nie raz  ze wzruszenia zakręciła się w oku łezka. Cóż więcej potrzeba do szczęścia…

    Niecodzienną atrakcją był dmuchany plac zabaw i trampolina. W trakcie imprezy można było bezpłatnie skorzystać z bogatego menu szkolnej kawiarenki. Amatorów ciasta, kawy, soku, smażonych kiełbasek, swojskiego chleba ze smalcem było mnóstwo.  Można było również zjeść watę cukrową oraz popcorn. 

    Oblężenie przeżył wóz strażacki. Można było z bliska obejrzeć i dotknąć sprzęt strażacki służący ratowaniu życia i mienia ludzi. Największą atrakcją dla dzieci była możliwość wejścia do wozu i choć przez chwilę poczucia tej magicznej „strażackiej” adrenaliny! Dużą popularnością cieszył się również przygotowany przez strażaków pokaz ich trudnej pracy - byliśmy świadkami symulacji dość poważnego wypadku komunikacyjnego. Służby ratownicze działały jak w zegarku, wzbudzając duże zainteresowanie zebranych „świadków” zdarzenia!

    Nie zabrakło również konkurencji rodzinnych. Był m.in. konkurs napełniania wodą butelki, ozdabianie twarzy kolorowymi piegami, czy wycinanie jak najdłuższego papierowego węża. Były również konkurencje sportowe – rodziny pokonywały sprawnościowy tor przeszkód.  Wszyscy uczestnicy spisali się na medal. Nie ważna była rywalizacja, tylko dobra zabawa, uśmiechy, a przede wszystkim wspólnie i miło spędzony czas.

    Przez cały czas działało stoisko pierwszej pomocy, zdrowej żywności, punkt biblioteczny oraz rodzinna FOTOBUDKA. Jednym słowem – dla każdego coś miłego!!!

    Na piknikowej scenie wystąpił również zespół „Sami Swoi” z pobliskich Tylic z repertuarem nawiązującym do głównego tematu dzisiejszego dnia.

    Na zakończenie uczestnicy spotkania poddali się harcom tanecznym w rytm belgijki! Najpierw była nauka tego tańca integracyjnego,  a potem jego piękne wykonanie!!! Brawa dla wszystkich.

    Dzisiejsze spotkanie miało na celu promowanie wartości rodzinnych, aktywizację i integrację środowiska lokalnego. Liczne atrakcje i  miła atmosfera sprawiły, iż wszyscy uczestnicy pikniku świetnie się bawili.

    Piknik został zorganizowany w ramach obchodów Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny. Organizatorami byli: Rada Sołecka, Radni Gminy Nowe Miasto Lub,  OSP Bratian,  Rada Rodziców, Gminne Centrum Kultury, Ośrodek Pomocy Społecznej, Zespół Szkół im. Rodu Działyńskich.

    Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie tego rodzinnego popołudnia!

    Zdjęcia w albumie. Zapraszamy!

  • Festiwal Nauki w Radomnie

    25 maja uczniowie klasy VII mieli możliwość wzięcia udziału w I Gali Szkolnego Festiwalu Nauki w Radomnie. W programie spotkania znajdowały się następujące atrakcje:

    • Quiz wiedzy ogólnej, w którym 3-osoby zespół naszej szkoły w klasyfikacji końcowej zajął III miejsce
    • Sąd ornitologiczny – przedstawienie przygotowane przez uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Radomnie
    • Wykład z pokazem pt. „Spotkanie z jutrem” prowadzony przez popularyzatora nauki Wiktora Niedzickiego.

    To było bardzo ciekawe spotkanie z nauką!

  • Klauzula informacyjna RODO

    Klauzula informacyjna RODO znajduje się w zakładce WAŻNE INFORMACJE.

  • Powiatowy Sejmik Ekologiczny

    24.05.2018 r. już po raz szesnasty  uczniowie naszej szkoły brali  udział w „ Powiatowym Sejmiku Ekologicznym” w Nowym Mieście Lubawskim.  Uczestnicy tego spotkania  propagują  działania dotyczące ochrony  naturalnego środowiska człowieka, wymieniają się doświadczeniami w zakresie ochrony  otaczającej przyrody.  Sejmik ma charakter  konkursu: w tym roku wielkim osiągnięciem było uzyskanie przez Małgosię Bączek (klasa II gimnazjum)  I miejsca w kategorii Prezentacja „Dlaczego transport ekologiczny?”. Nasz zespół uplasował się na II miejscu, wysokie miejsca zdobyły również: Zuzia Marchlewska  II miejsce za pracę plastyczną  „Zwierzęta i rośliny drapieżne  naszego województwa”,   Agnieszka Droma  III miejsce za zdjęcia w kategorii „ Fauna województwa warmińsko – mazurskiego”.

  • Międzyszkolny Konkurs Historyczny

    23 maja 2018 roku w Z.S. im. C.K. Norwida po raz szósty odbył się Międzyszkolny Konkurs Historyczny „Polska Piastów” dla uczniów szkół gimnazjalnych powiatu nowomiejskiego. Do konkursu przystąpiło 5 placówek z Kurzętnika, Bratiana, Jamielnika, Bielic oraz Nowego Miasta Lubawskiego. Uczniowie rozwiązywali test składający się z 20 pytań.

    Drugie miejsce w konkursie zdobył uczennica naszej szkoły – Kinga S. (kl. III a). Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy - dyplomy. Pani dyrektor wręczyła podziękowania dla nauczycieli, opiekunów startujących w konkursie uczniów. Następnie uczestnicy i organizatorzy uwiecznili swoje spotkanie tradycyjnym, pamiątkowym zdjęciem.

    źródło:  http://www.norwid.eu/

  • Nowomiejskie Dni Młodzieży

    23.05.2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kolejnych już Nowomiejskich Dniach Młodzieży. Spotkanie nazywane Małą Lednicą odbyło się na terenie dawnego klasztoru oo. Franciszkanów Reformatów w Łąkach Bratiańskich.

  • Gminny Konkurs Matematyczny

    22 maja 2018 r.  w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Matematyczny dla klas IV – VII. Oprócz uczniów naszej szkoły gościliśmy również kolegów z Gwiździn, Radomna, Skarlina i Tylic.

    Zadaniem uczestników było wykazanie się dużą wiedzą matematyczną i sprawnością rachunkową.

    Klasyfikacja wygląda następująco:

    Kategoria – klasy IV

    I miejsce – Martyna Groszkowska (SP Gwiździny)

    II miejsce – Zofia Rutkowska (SP Skarlin)

    III miejsce – Wiktor Górzyński (SP Radomno)

    Kategoria – klasy V

    I miejsce – Wiktoria Ewertowska (SP Radomno)

    II miejsce – Natasza Ławicka (SP Bratian)

    III miejsce – Krzysztof Kamiński (SP Skarlin)

    Kategoria – klasy VI

    I miejsce – Małgorzata Pietrzykowska (SP Skarlin)

    II miejsce – Oliwia Cabaj (SP Radomno)

    III miejsce – Jacek Wiśniewski (SP Gwiździny)

    Kategoria – klasy VII

    I miejsce – Miłosz Bednarczyk (SP Gwiździny)

    II miejsce – Klaudia Kendziorska (SP Skarlin)

    III miejsce – Sebastian Ewertowski (SP Radomno)

    Każdy uczestnik konkursu otrzymał łamigłówkę zręcznościową, a zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy.

    Serdecznie gratulujemy!

    Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom: Gminie Nowe Miasto Lubawskie z/s w Mszanowie, Spółdzielni  Uczniowskiej i Radzie Rodziców.

  • Wojewódzki Konkurs Wiedzy Ekonomicznej

    22 maja 2018 r. przedstawiciele naszej szkoły: Oliwia G., Radosław B., Miłosz S. wzięli udział w XV Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Ekonomicznej Szkolnych Kas Oszczędności Szkół Podstawowych organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Tereszewie.

    Zadaniem uczestników było wykazanie się dużą wiedzą z ekonomii!!! Na uczestników czekały puchary, nagrody i upominki.

    Nasi przedstawiciele zajęli V miejsce!!! Serdecznie gratulujemy! A Miłosz znalazł się w pierwszej 10-tce w kategorii indywidualnej. Brawo!!!

    Źródło zdjęć: https://www.szkolneblogi.pl/blogi/szkola-podstawowa-im-kawalerow-orderu-usmiechu-w-tereszewie/

  • Warsztaty z technologiem żywności

    Od początku roku szkolnego 2017/2018 nasza szkoła realizuje "Program dla szkół", który zastąpił realizowane dotychczas przez ARR programy "Owoce i warzywa w szkole" oraz "Mleko w szkole". W programie uczestniczą dzieci uczęszczające do klas I- V SP.

    Celem programu jest promowanie wśród dzieci zdrowej diety, bogatej w owoce i warzywa oraz produkty mleczne. W jego ramach dzieci bezpłatnie otrzymują owoce, warzywa i soki oraz mleko i produkty mleczne oraz biorą udział w działaniach edukacyjnych mających poprawić ich wiedzę na temat zdrowych nawyków żywieniowych, pochodzenia żywności i rolnictwa oraz przeciwdziałania marnotrawieniu żywności.

    22 maja uczniowie klas I – V uczestniczyli w warsztatach przeprowadzonych przez technologa żywności pod hasłem „Dla każdego coś dobrego, czyli lekcja o piramidzie zdrowego odżywiania”.

    Prowadząca zaprezentowała „Piramidę Żywienia”  zwracając szczególną uwagę na jej podstawę, którą stanowi aktywność ruchowa. Omówiła również wpływ zdrowego odżywiania i prowadzenia aktywnego stylu życia na kondycję fizyczną.

  • Lekcja o zdrowym odżywianiu

    Uczniowie klasy II  brali udział w lekcji prowadzonej przez nauczyciela biologii i uczennice kl. III gim., poświęconej właściwemu i racjonalnemu żywieniu. Hasłem przewodnim było: „Nie wystarczy jeść, należy się odżywiać”. Uczestnicy spotkania poznali aktualną piramidę zdrowego żywienia i aktywności fizycznej. Zwrócono uwagę na działania sprzyjające utrzymaniu zdrowych i mocnych zębów. Uczniowie obserwowali, a następnie brali udział  w doświadczeniach, pokazujących szkodliwy wpływ słodkich napojów, a zwłaszcza coca-coli (w doświadczeniach wykorzystano jajka). Napoje te powodują wypłukiwanie wapnia i fosforu z zębów i niszczą  szkliwo. W ramach przekąsek (dojadania między posiłkami) bardzo ważne są warzywa, dające uczucie sytości  i ogólnie korzystnie wpływające  na stan zdrowia.

    Na koniec zajęć uczniowie degustowali jabłka w myśl powiedzenia: „ Kto codziennie jabłko jada, tego lekarz rzadko bada”.

  • XV Otwarty Amatorski Bieg Tylicki

    Społeczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Tylicach oraz Gminne Zrzeszenie LZS Nowe Miasto Lub. z/s w Mszanowie serdecznie zaprasza w niedzielę 27 maja 2018 r. o godz.16.00 do Tylic na XV edycję Otwartego Amatorskiego Biegu Tylickiego!!!


    W zawodach uczestniczyć mogą wszyscy chętni: dzieci, młodzież i dorośli.

    Uczestnicy będą mieli do wybory trzy długości tras: 1000 metrów (klasy I-IV,
    rocznik 2007-2010), 2000 metrów (kasy V-VII, rocznik 2004-2006) oraz głównej
    3600 metrów.

    Dla najlepszych zawodników przewidywane są puchary i medale.

    Wszyscy startujący w zawodach, którzy pokonają wybrany dystans wezmą
    udział w losowaniu nagród rzeczowych.

    Zapisy od godz. 15.00, a zbiórka zawodników o godz.15 30 na boisku sportowym
    przy Społecznej Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Tylicach.

     

  • Zapraszamy na Piknik!!!

  • Blog SKO - laureatem kwietnia!!!

    Z wielką radością informujemy, że prowadzony przez naszą szkołę Blog SKO został laureatem kwietnia w ogólnopolskim konkursie SKO Blog Miesiąca organizowanym przez Powszechną Kasę Oszczędności Bank Polski Spółkę Akcyjną!!! Konkurs ma charakter edukacyjny. Jego celem jest w szczególności propagowanie idei oszczędzania i przedsiębiorczości w ramach założeń SKO. Ponadto w każdym miesiącu komisja zwraca uwagę na realizację tematów przewodnich – w każdym miesiącu temat ten jest inny. W kwietniu szczególny nacisk położono na ekologię.

    Działania ekologiczne w naszej szkole są już od wielu lat potęgą! Dbamy o środowisko i w różnorodny sposób edukujemy kolejne pokolenia dzieci oraz  społeczność lokalną.

    Bardzo nam miło, iż komisja doceniła naszą działalność!!! Dzięki temu znaleźliśmy się w gronie 5 laureatów miesiąca kwietnia z terenu całej Polski. Już nie możemy doczekać się przesyłki, w której będą nagrody dla szkoły w postaci bonów podarunkowych o wartości 1000 zł!!!

    Serdecznie dziękujemy!!! Obiecujemy również, że dalej będziemy wytrwale prowadzić Blog SKO.  

    Zapraszamy do odwiedzania i oddawania głosów na nasz Blog: https://www.szkolneblogi.pl/blogi/zs-bratian/

  • Rusza Aktywna Wiosna u Działyńskich!!!

    Głównym celem kampanii jest  promowanie wśród społeczności szkolnej  i lokalnej zdrowego trybu życia poprzez codzienny dojazd do szkoły rowerem  luba na hulajnodze, rolkach, wrotkach, deskorolce). Aktywny udział w zabawie pozwoli na zmniejszenie ilości pojazdów w pobliżu szkoły i na terenie wsi, obniżenie poziomu hałasu, emisji spalin oraz poprawi poczucie bezpieczeństwa w rejonie szkoły.

    Zasady kampanii są bardzo proste, a zabawa trwa przez trzy tygodnie  -   od 21.05. do 08.06. Kampania dotyczy uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

    Przebieg kampanii: Każdy uczeń, który w trakcie trwania kampanii przyjedzie do szkoły na rowerze, deskorolce, hulajnodze lub na rolkach/wrotkach, deskorolce zgłasza ten fakt swojemu wychowawcy, który odnotowuje jego udział w akcji na liście klasowej. Kampania zakłada rywalizację w formie zabawy na poziomie klasowym. Najaktywniejsza klasa  zostanie nagrodzona:

    • najbardziej „aktywna” klasa  – o wyniku klasy decydują: ilość indywidualnych przyjazdów uczniów i ich wychowawców na w/w środkach transportu;

    Ponadto w kampanii zostaną nagrodzeni:

    •  najbardziej „aktywny” nauczyciel, pracownik szkoły  - przyjazd  do szkoły  na rowerze, rolkach itd. 
    • najbardziej „aktywny” rodic/opiekun dziecka  - przyjazd rodzica do szkoły  na rowerze, rolkach itd.  uczeń zgłasza swojemu wychowawcy

       

      PODSUMOWANIE KAMPANII ODBĘDZIE SIĘ 14. 06. 2018 r.

    PODCZAS APELU Z OKAZJI DNIA SAMORZĄDNOŚCI

     

  • XV Powiatowy Konkurs Matematyczny

    18 maja w naszej szkole odbył się XV Powiatowy Konkurs Matematyczny Dla Klas I-III SP. Wzięli w nim udział najlepsi matematycy klas I-III gmin powiatu nowomiejskiego i Nowego Miasta.  Z zadaniami zmagało się 19 uczniów. Naszą szkołę w kategorii klas III reprezentowała Marta Piątek. Po podsumowaniu wyników okazało się, że Marta zajęła II miejsce. Wszyscy uczestnicy, którzy zajęli miejsca o I do III oprócz dyplomów otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy słodki upominek. Nagrody ufundowała Rada Rodziców naszej szkoły.

  • Wycieczka w Pieniny

    14 maja kolejna 40 - osobowa grupa uczniów naszej szkoły wyruszyła na 5-dniową wycieczkę w Pieniny!!!

    Najpierw zwiedziliśmy Kraków, m.in. Wawel, Trakt Królewski i Sukiennice. Później udaliśmy się do Białego Dunajca, gdzie w  pensjonacie „Borowy” pomieszkiwaliśmy przez kilka dni. Pani Bożenka, jak zwykle przywitała nas tam bardzo serdecznie J

    Drugi dzień spędziliśmy prawie w całości poza granicami naszego państwa. Byliśmy w Słowacji!!! Tam, m. in. spacerowaliśmy 600 – metrową ścieżką w koronach drzew (i do tego w lekkim deszczu) znajdującą się w samym sercu pięknego lasu Doliny Bachledzkiej w Tatrach Bielskich. Na wieży znajdującej się na wysokości 32 metrów czekało nas nie lada wyzwanie. Obejrzyjcie zdjęcia, a zobaczycie, o czym mowa. Wielu z nas pokonało swoje lęki i słabości.

    Po spacerze czekał na nas spływ Dunajcem. Niektórzy nieco obawiali się tego punktu programu (tak jak na poprzedniej wycieczce), ale okazało się, że zupełnie niepotrzebnie. Flisacy zadbali o to, aby każdy uczestnik miał dobry humor – podczas drogi opowiadali różne ciekawostki i kawały. W połowie spływu wyszło piękne słońce, które towarzyszyło nam już do końca dnia. W Szczawnicy w nagrodę posililiśmy się lodami, goframi i zakupiliśmy szereg pamiątek.

    Trzeciego dnia zdobywaliśmy Trzy Korony. I oczywiście zdobyliśmy je!!! Widoki z tarasu na tzw. „Wysokiej Kaśce” były warte naszego wysiłku. Zdobyliśmy przy tym również nowe doświadczenia. 

      Kolejnego dnia wycieczki pojechaliśmy do Zakopanego. Zaczęliśmy od marszu na Gubałówkę. Podziwialiśmy piękne widoki i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Z Gubałówki zjechaliśmy kolejką i udaliśmy się na Krupówki. Była to też atrakcja, bo na co dzień nie można się poruszać takim środkiem lokomocji. Na Krupówkach mogliśmy nabyć pamiątki z gór. Obowiązkowo trzeba było wybrać coś dla siebie i dla swoich bliskich.

    Wielką atrakcją tego dnia był wjazd wyciągiem krzesełkowym na sam szczyt Wielkiej Krokwi!!! Rzut oka znad rozbiegu pozwolił nam wyobrazić sobie co czują przed skokiem zawodnicy siedzący na belce startowej (np. podczas zawodów Pucharu Świata).

    To był ostatni punkt programu zwiedzania Zakopanego. Pożegnaliśmy się z zimową stolicą Polski i wyruszyliśmy w dalszą drogę - na basen termalny do Chochołowa. Kąpaliśmy się i korzystaliśmy ze wszystkich atrakcji parku wodnego. Ogromną popularnością cieszyły się różnego rodzaju zjeżdżalnie. To była niezła zabawa i wielki zastrzyk adrenaliny!!!

     W piątek podziwialiśmy widoki Ojcowskiego Parku Narodowego. Zwiedziliśmy  Muzeum i Zamek w Pieskowej Skale oraz podziwialiśmy Maczugę Herkulesa.  Piątek to też dzień powrotu do domu. Droga powrotna mijała im w dobrych humorach, każdy rozmawiał o wycieczce i czekał na spotkanie z rodziną. 

  • Konkurs recytatorski PRZYRODA MOJEJ MAŁEJ OJCZYZNY

    W dniach 09 i 10 maja odbywał się w naszej szkole konkurs recytatorski pod hasłem „Przyroda mojej małej Ojczyzny”. Celem tegoż konkursu było zainteresowanie najmłodszych uczniów poezją, w tym poezją o tematyce patriotycznej i przyrodniczej, promowanie sztuki żywego słowa w środowisku szkolnym oraz rozwijanie uzdolnień twórczych i nauka bądź doskonalenie umiejętności recytatorskich.

     Zmagania z poezją przebiegały w trzech kategoriach:

    • Zespół Wychowania Przedszkolnego A i B
    • Przedszkole Publiczne i Oddział Przedszkolny
    • Klasy I – III SP

    Wszyscy uczniowie przepięknie zaprezentowali się na scenie. Komisje miały trudny orzech do zgryzienia. Musiały jednak wyłonić laureatów – takie były założenia konkursu. Oto wyniki:

    • kategoria: Zespół Wychowania Przedszkolnego A i B:

     

    I miejsce – Magdalena Skwara (ZWP A)

    II miejsce – Jan Kopowski (ZWP B)

    III miejsce – Julia Lendzion (ZWP B)

     

    Wyróżnienia: Leon Jakubowski (ZWP A), Aniela Jakubowska (ZWP B)

     

    • kategoria: Przedszkole Publiczne i Oddział Przedszkolny:

     

    I miejsce – Maciej Bloch (OP)

    II miejsce – Zuzanna Brzezicka (OP)

    III miejsce – Lena Jakubowska (PP), Ksawery Wiergowski (OP), Alicja Jarzembowska (OP)

     

    • kategoria: klasy I – III SP:

     

     I miejsce – Lena Bejer (kl. II), Julia Ruczyńska (kl. III a)

     II miejsce – Weronika Czajka (kl. III a)

     III miejsce – Weronika Podwojewska (kl. III a)

     

    Wyróżnienia: Zofia Kłosowska (kl. I), Kacper Dreszler (kl. III b)

     

    Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!

     

    Podczas apelu wręczono również wyróżnienia wraz z niespodziankami, jakie nasi uczniowie: Dorotka z kl. III b i Kuba z kl. II, zdobyli w Ogólnopolskim Konkursie SKO pod hasłem „Wiosenna pocztówka z motywem SKO” organizowanym przez Zespół Szkół w Jasienicy.

    Brawa!!!

strona: