Dnia 09 czerwca 2017 r. uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w apelu szkolnym pod hasłem „Oszczędzanie jest trendy”. Na spotkaniu podsumowano szkolne zbiórki surowców wtórnych.
Zebraliśmy w tym roku rekordową ilość makulatury, aż 8 049,20 kg. Wszystko za sprawą rodziny Gumińskich, którym serdecznie dziękujemy za wielkie zaangażowanie. Wśród nagrodzonych znaleźli się:
I miejsce: Łukasz Gumiński – kl. IV (3 000 kg)
II miejsce: Mateusz Gumiński – kl. I (2 500 kg)
III miejsce: Błażej Gumiński - Przedszkole Publiczne (1 580 kg)
Wyróżnienia:
Zuzanna Meller – kl. V (174 kg)
Wojciech Goździewski – Oddział Przedszkolny (154 kg)
Natasza Ławicka – kl. IV (143 kg)
W tym roku szkolnym zbieraliśmy również plastikowe nakrętki. Wspólnym siłami udało nam się uzbierać 227,33 kg. Wśród najbardziej zaangażowanych uczniów znaleźli się:
I miejsce: Kornelia Kryszkiewicz – kl. II a (47,80 kg)
II miejsce: Aleksandra Meller – kl. III b (33,10 kg)
III miejsce: Oliwia Konopacka – kl. II b (28,83 kg)
Wyróżnienia:
Kacper Preuss – kl. III b (22,20 kg)
Wojciech Patalon – kl. V (13,40 kg)
Alicja Mówińska – Oddział Przedszkolny (10,60 kg)
Nasza szkoła tradycyjnie bierze udział również w zbiórce zużytych baterii. Systematycznie oddaje je do firmy recyklingowej REBA. W roku szkolnym 2016/2017 oddaliśmy ich aż 409 kg. Najbardziej zaangażowani w zbiórkę byli uczniowie klas I – III.
Najwięcej zebrała Kornelia Kryszkiewicz z klasy II a - 143 kg, Ola Meller z klasy III a - 117 kg, Gumiński Mateusz z klasy I - 57 kg i Hania Osmańska z klasy II a 36 kg. Pozostałą ilość inni uczniowie.
Nasza szkoła została nagrodzona w tym roku szkolnym w zbiórce baterii uzyskując tytuł Laureata II Edycji Konkursu Ekologicznego „Edukujemy – Pomagamy” (grupa: „Konkurujemy”, kategoria: szkoła podstawowa). Otrzymaliśmy cały karton niespodzianek! A wśród nich, np. piłki do siatkówki, koszykówki, frisbee czy szachy.
Doceniamy zaangażowanie dzieci w zbiórki surowców wtórnych i nagradzamy, by motywować pozostałych uczniów do działania, uświadamiając płynące korzyści z postaw proekologicznych.
Z roku na rok obserwujemy większe zaangażowanie uczniów w różnego rodzaju zbiórki. Wierzymy, że jest to wynik wzrastającej świadomości dzieci, że odpady można powtórnie wykorzystać, a poza tym chronimy nasze środowisko, którego nikt nam nie dał w prezencie, a jedynie je odziedziczyliśmy. A jeżeli je odziedziczyliśmy to naszym obowiązkiem jest w należytym stanie przekazać je przyszłym pokoleniom.