Zespół Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie

Logowanie
  • Dzień Matki w klasie I i II SP

    Dnia 4 czerwca uczniowie klasy  I i II SP zaprosili swoje mamy na uroczystość z okazji Dnia Matki. Mamy jak zwykle nie zawiodły, zaszczyciły nas swoją obecnością prawie w  100%. Dzieci recytowały pięknie wiersze i śpiewały piosenki. Specjalnie dla swoich mam pokazały różne ich oblicza, czyli role które pełnią w życiu oprócz bycia mamą. Gościnnie wystąpił boys-band MINI BOYS, prezentując swoje doskonałe umiejętności taneczne. Mamy mogły również wykazać się w zorganizowanych dla nich konkursach m.in. kto pierwszy ten lepszy, wieszanie prania, obieranie ziemniaków, skoki przez skakankę czy też wiedzą na temat swojego dziecka. Jak konkursy to i nagrody, a były dość ciekawe np. biżuteria firmy Apart*( łańcuszek ze spinaczy), kolacja w chińskiej restauracji* (woreczek ryżu, 2 pałeczki i świeca), czy też wycieczka* rowerowa 2-osobowa do Kaczku, serwis obiadowy  i inne równie śmieszne nagrody. Na koniec mamy otrzymały własnoręcznie zrobione  przez dzieci prezenty: kwiaty, obrazy ze zdjęciami, laurki, obrazki piaskowe oraz certyfikaty SUPER MAMY. Było miło i sympatycznie.

     Zdjęcia w galerii.

  • 31. rocznica śmierci kard. Stefana Wyszyńskiego

    W związku z przypadającą w tym roku 31. rocznicą śmierci kard. Wyszyńskiego – przywódcy duchowego i męża stanu, zwanego Prymasem Tysiąclecia, uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem katechetki pani Barbary Karbowskiej przygotowali  montaż słowno-muzyczny, który został zaprezentowany 3 czerwca 2012 r. w kościele p/w św. Brata Alberta Chmielowskiego w Bratianie, a 4 czerwca na apelu szkolnym.

    Stefan Wyszyński urodził się w 3 sierpnia 1901 r. w Zuzeli nad Bugiem.

    3 sierpnia 1924 roku we Włocławku został wyświęcony na kapłana. W marcu 1946 r. mianowany biskupem lubelskim, a sakrę biskupią przyjął 12 maja tego samego roku na Jasnej Górze.  W 1948 r. został arcybiskupem gnieźnieńskim i warszawskim oraz Prymasem Polski. W latach 1957–1966 przeprowadził obchody Tysiąclecia Chrztu Polski. W czasie polskiego sierpnia 1980 w trosce o pokój i dobro narodu ustawicznie wzywał do rozwagi i odpowiedzialności. W latach 1980–1981 pośredniczył w rozmowach między władzami PRL a „Solidarnością”.

    Zmarł 28 maja 1981 roku w Domu Arcybiskupów Warszawskich. Jego pogrzeb stał się ogólnonarodową manifestacją.

    Proces beatyfikacyjny kard. Wyszyńskiego rozpoczął się z inicjatywy papieża Jana Pawła II 29 maja 1989 roku. Od tego momentu przysługuje mu tytuł Sługi Bożego. Postulatorem jest obecnie franciszkanin, o. prof. Zbigniew Suchecki. Akta zebrane w toku procesu - łącznie 37 tomów - wraz załącznikami (książkami, artykułami autorstwa kandydata na ołtarze) zostały przekazane do watykańskiej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Trwają prace nad udowodnieniem heroiczności cnót prymasa.  (za: www:niezależna.pl)

    Zdjęcia w galerii.

  • Szkoła w Tylicach nosi imię Janusza Korczaka

    1 czerwca 2012 r. był dniem szczególnym dla Szkoły Podstawowej w Tylicach – jednej z sześciu placówek gminy nowomiejskiej. Tego dnia podczas wielkiej uroczystości szkoła przyjęła imię Janusza Korczaka.

    Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w kościele p.w. Św. Michała Archanioła w Tylicach.   Po mszy koncelebrowanej przez księży pracujących w parafiach na terenie Gminy Nowe Miasto Lub. pod przewodnictwem księdza Dziekana kanonika Zbigniewa Markowskiego, wszyscy uczestnicy przeszli do szkoły.

    Uroczystość zgromadziła wiele wspaniałych osobistości. Byli to m.in.: Piotr Żuchowski – Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Barbara Antczak – Dyrektor  Wydziału Wspomagania Rozwoju Szkół i Placówek Kuratorium Oświaty w Olsztynie, Tomasz Waruszewski - Wójt Gminy Nowe Miasto Lub. z/s w Mszanowie oraz Wójt poprzednich kadencji- Roman Trąpczyński, Roman Biegajski – Przewodniczący Rady Gminy Nowe Miasto Lub. z/s w Mszanowie  i przedstawiciele Rady Gminy, Marcin Buliński – Wicestarosta Powiatu Nowomiejskiego i przedstawiciele Rady Powiatu, Krystyna Danielewska -  Dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty oraz Dyrektorzy zaprzyjaźnionych  szkół i instytucji współpracujących ze szkołą.

    Naszą szkołę na tej doniosłej uroczystości reprezentowała p. Dyrektor Ewa Przybylska.

             „W rozdartym, zmęczonym i wszystkim rozczarowanym świecie rośnie tęsknota za tym, co prawdziwe i czyste. Znowu poszukuje  się dobroci, znowu dobroć jest w cenie. A także dobry, mądry człowiek, któremu można zaufać. Taki jest Korczak”. (Igor Newerly)

    Cieszymy się, że i Państwo zaufali temu dobremu i mądremu człowiekowi. Janusz Korczak, prekursor działań na rzecz praw dziecka, staje się Patronem Państwa szkoły. Gratulujemy serdecznie! Jednocześnie życzymy, aby Państwa placówka nadal kształciła dobrych i mądrych Polaków, a także wskazywała im autorytety, tak potrzebne we współczesnym świecie.

    Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy Obsługi i Administracji oraz Społeczność Uczniowska Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich

    Zdjęcia w albumie.

  • Dzień Dziecka

    1 czerwca  każdego roku uczniowie naszej szkoły świętują. Przecież to ich dzień, dzięki czemu mają szansę spędzić trochę czasu z wychowawcami, przyjaciółmi, nie zapominając, że bawiąc się uczymy. W tym roku dzień ten odbył się pod hasłem: Czytanie nie jest nudne, został przygotowany przez panie: Sylwię Bączek, Ewę Skubaję, Joannę Mierzyńską i Grażynę Tykałowską.  W tym dniu wszyscy brali udział w rozgrywkach sportowych, bo jak mówią nasi wuefiści – Sport to zdrowie.  Oprócz zawodów sportowych każda klasa przystąpiła do rozgrywek o miano Mistrza Pięknego Czytania ze Zrozumieniem. Przedstawiciele klas czytali fragmenty tekstów, a następnie klasa odpowiadała na pytania do tekstu. Konkurs ten odbył się w trzech grupach wiekowych, jako pierwsi zmagali się uczniowie klas IV – VI, następnie najmłodsi uczniowie grupa pięciolatków i sześciolatków oraz klasy I-III – szkoła podstawowa. Na końcu o laur walczyli gimnazjaliści, którzy podeszli do zadań profesjonalnie, z wielkim zaangażowaniem. Dzięki ich postawie konkurs przebiegał bez zastrzeżeń. Tylko tak dalej! W trakcie konkursu czytelniczego odbywał się konkurs plastyczny, zadaniem każdego ucznia było zaprojektowanie okładki swojej ulubionej lektury. Dodatkowo gimnazjaliści tworzyli dzieła malarskie, na podstawie tekstów literackich: były to prace związane z lekturą Syzyfowe prace, Nad Niemnem i Pan Tadeusz.  

    Dodatkiem były lody dla każdego ucznia i pyszna kiełbaska z grilla przygotowana przez nasze mistrzynie gotowania.

    Zdjęcia niebawem:)

  • Targi ginących zawodów

    31 maja 2012 roku klasa II a G  wraz z wychowawczynią panią Ewą Pietrzykowską oraz panią pedagog Aurelią Dembińską udała się na pieszą wycieczkę do Nowego Miasta Lubawskiego.

    Celem wyprawy były „Targi ginących i unikatowych zawodów naszego regionu”, zorganizowane na boisku szkolnym Zespołu Szkół im. Cypriana Kamila Norwida. Tam uzyskaliśmy ciekawe informacje o pracy pszczelarza, stolarza czy kamieniarza. Dowiedzieliśmy się m. in. w jaki sposób kruszy się kamienie oraz jak rozpoznawać poszczególne rodzaje miodów. Dowiedzieliśmy się również czym zajmował się wozak, rogownik, wikliniarz, czy kowal. Były to interesujące prezentacje i miło spędziliśmy czas. Następnym punktem programu były obowiązkowe lody. Potem nie zostało nam już nic innego jak wrócić do szkoły, żeby pochwalić się koleżankom i kolegom zdobytą wiedzą.

    Organizatorem targów był Zespół Wsparcia Doradztwa Edukacyjno-Zawodowego Powiatu Nowomiejskiego z/s w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nowym Mieście Lubawskim.

     

    Zdjęcia w galerii

  • Wycieczki do Parku Linowego

    W dniach 29.05. i 30.05.2012 r. aż 91 uczniów naszej szkoły wzięło udział w wycieczkach szkolnych do Torunia. Głównym punktem programu była świetna zabawa na świeżym powietrzu w Barbarkowym Parku Linowym....

    Sprawozdanie z wycieczek znajduje się w zakładce "Wycieczki". Zapraszamy.

  • Zwycięstwo w konkursie wojewódzkim!

    Po raz kolejny nasza szkoła zdecydowała się wziąć udział w konkursie wojewódzkim pod nazwą „Festiwal Nauki…” organizowanym przez Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej przy W-MODN w Olsztynie. III edycja tego konkursu przebiegała pod hasłem „Festiwal Nauki. Dlaczego tak się dzieje? Czemu to tak działa? Co się stanie, kiedy…? – eksperymenty, doświadczenia i pokazy fizyczne”.

    Przy  organizacji poprzednich edycji zauważyliśmy, że uczniowie chętniej pracują poprzez działanie. Dzięki interesującym doświadczeniom  i eksperymentom dostrzegali oni związek ze swym życiem codziennym. Tegoroczna edycja zachęcała do szukania „fizyki” wokół siebie. Wiadomo, że dzieci charakteryzuje naturalna ciekawość tego, co je otacza. A najlepszym sposobem zaspakajania ciekawości są zabawy, zajęcia i eksperymenty o charakterze badawczym. Dlatego też,  po przeanalizowaniu regulaminu tegorocznego „Festiwalu Nauki…” stworzyliśmy program umożliwiający dzieciom naukę poprzez wszechstronne działanie. Program ten zawierał m.in. organizację przez uczniów gimnazjum interaktywnego pokazu zjawisk fizycznych dla młodszych uczniów, założenie „skrzyni skarbów” w klasie „0”, ogłoszenie konkursów: konkurs „Młodzi Odkrywcy”, konkurs literacki n/t „Fizyka wokół nas”, wizytę Profesora Pytalskiego z Olsztyńskiej Akademii Nauki z wykładem interaktywnym dla dzieci itp.

    „Festiwal Nauki…” w naszej szkole trwał od lutego do kwietnia bieżącego roku. Do 7 maja należało przedstawić sprawozdanie ze swoich działań  wraz z dokumentacją zdjęciową. W ubiegłym tygodniu nastąpiło ogłoszenie wyników. I udało się!!! Zdobyliśmy nagrodę główną!!! Jest to nagroda pieniężna w wysokości 1000 zł, które można wykorzystać na organizację zajęć terenowych dla uczniów naszej szkoły. Konkurs finansowany był  przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

    Rok szkolny 2011/2012 został ogłoszony przez MEN „Rokiem Szkoły z Pasją”. Ma on na celu zapewnienie odpowiedniego do potrzeb i możliwości, rozwoju każdego ucznia. Szkoła to nie tylko lekcje. Szkoła umożliwia również prowadzenie ciekawych działań pozalekcyjnych, współtworzonych przez organizacje pozarządowe” – czytamy na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Zaproponowany przez nas przebieg Festiwalu Nauki był okazją m.in. do rozwijania wśród dzieci pasji poznawania świata i odkrywania reguł nim rządzących poprzez doświadczenia, eksperymenty, prowadzenie bezpośrednich obserwacji, opisywanie obiektów oraz zjawisk fizycznych itp. Mamy nadzieję, że nam się to udało!

    Koordynatorami „Festiwalu Nauki …” były panie: Dorota Oczkowska i Dorota Lipska.

  • Wyniki sprawdzianu szóstoklasisty

    28 maja 2012 roku zostały ogłoszone przez Okręgowe komisje Egzaminacyjne w całym kraju, wyniki sprawdzianu szóstoklasisty. W naszej szkole 3 kwietnia do sprawdzianu kompetencji przystąpiło 22 uczniów. 

    Statystyczny uczeń w kraju uzyskał na sprawdzianie 22,8 pkt. W województwie  warmińsko-mazurskim - 22,1 pkt. A nasi uczniowie uzyskali wynik 23,9 pkt. Oznacza to, że osiągnęliśmy wynik wyższy od uczniów zarówno z naszego województwa, jak i z całego kraju.

    Miło nam również poinformować, że nasza szkoła wynikiem 23,9 pkt zajęła, razem ze Szkołą Podstawową im. Jana Pawła II w Łąkorzu, drugie miejsce w całym powiecie nowomiejskim (na 24 placówki).  Brawo!!! Tak trzymać!!!

    Pierwsze miejsce zajęła szkoła również z Gminy Nowe Miasto Lubawskie - Szkoła Podstawowa w Skarlinie z wynikiem 26,4 pkt. Serdecznie gratulujemy!!!

  • Dzień Wszystkich Mam

    Podarujmy 26 maja naszym Mamom prezenty, upominki, laurki i kwiaty, napiszmy wiersz ale przede wszystkim  złóżmy życzenia na Dzień Matki.
    Wszystkim Mamusiom życzymy dużo szczęścia, wszelkiej pomyślności, zdrowia oraz miłości, a także wyrozumiałości dla swoich pociech.

  • Powiatowe Podchody Ekologiczne

    Dnia 26 maja w sobotę odbyły się VII Powiatowe Podchody Ekologiczne. Udział wzięło sześć 3-osobowych drużyn ze szkół podstawowych naszego powiatu....

    Sprawozdanie znajduje się w zakładce "Ekologia". Zapraszamy!!!

  • MGLZ w Bratianie

    W piątek, 25 maja 2012 r. w Zespole Szkół w Bratianie odbył się finał konkursu matematycznego Międzyszkolna Gimnazjalna Liga Zadaniowa. Od września do maja trwał konkurs internetowy, którego zwycięzcami zostali: 1) Marta Winter z gimnazjum w Kurzętniku, 2) Paweł Szram z gimnazjum w Bielicach i 3) Paweł Marszelewski z gimnazjum w Bratianie. Konkurs ten wyłonił  jednocześnie 12. finalistów.

    Bielice reprezentowali: Paweł Szram, Martin Prass i Marlena Jarmużewska. Grupą opiekowała się p. Ewa Prass.

    Grodziczno reprezentowali: Natalia Dąbrowska, Piotr Kamiński i Magdalena Konicz. Grupą opiekował się p. Waldemar Karpiński.

    Kurzętnik reprezentowali: Marta Winter, Natalia Musiał i Piotr Żuchowski. Opiekunem grupy była p. Emilia Skocka.

    Bratian reprezentowali: Paweł Marszelewski, Basia Bączek i Gosia Szałkowska. Grupą opiekowali się p. Ewa Pietrzykowska i p. Janusz Karkut.

    Finaliści rozwiązywali 20 zadań zamkniętych o różnym stopniu trudności. Mistrzynią MGLZ w roku szkolnym 2011/2012 została Marta Winter z gimnazjum w Kurzętniku, drugie miejsce zajął Marin Prass z gimnazjum w Bielicach, zaś trzecie – Paweł Szram z gimnazjum w Bielicach.

    Zdjęcia w galerii. Zapraszamy!!!

  • Wycieczka 5-latków do Małego Leźna

    W czwartek 24 maja dzieci z grupy 5-latków wybrały się na pierwszą klasową wycieczkę...

    Sprawozdanie z wycieczki znajduje się w zakładce "Wycieczki". Zapraszamy!!!

  • Dzień Matki w przedszkolu

    Dzień Matki to najcieplejsze ze świąt w całym roku. Matka maleńkiego dziecka wzbudza podobne wzruszenie, jak matka staruszka, której dzieci już dorosły. Od dziecka uczymy się szacunku do naszych matek, a miłość, która nas z nimi łączy, to jeden z najpiękniejszych prezentów, jakimi obdarzyła nas natura. Nasi uczniowie nie zapomnieli o swoich mamusiach.  Przedszkolaki już przed tym wielkim Dniem, tzn. 24 maja,  zaprosiły swoje mamy do wspólnego świętowania. Z okazji Dnia Matki przygotowały swoim mamom występ  artystyczny, tj. recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Po występach dzieci rozdały mamom przygotowane przez nie laurki oraz medale. Po części artystycznej wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek.

    Rada Samorządu Uczniowskiego przygotowała specjalnie na ten dzień okolicznościową dekorację w wejściu do szkoły, a uczniowie wystawili wykonane własnoręcznie na zajęciach świetlicowych upominki dla mam, które można było zakupić podczas szkolnego kiermaszu.

    Zdjęcia w galerii.

  • Frekwencja klas - kwiecień 2012

    Najwyższą frekwencję w miesiącu kwietniu w klasach  I-VI szkoły podstawowej osiągnęła klasa VI, natomiast wśród klas gimnazjum najwyższą frekwencję osiągnęli uczniowie klasy III c.

    W nagrodę za najwyższą frekwencję, zgodnie z regulaminem szkolnego programu poprawy frekwencji, uczniowie zwycięskich klas mają prawo do wyboru jednorazowo jednego dnia w kolejnym miesiącu. W tym dniu nie będzie odbywać się indywidualne odpytywanie uczniów oraz niezapowiedziane kartkówki.

    Klasa

    Średnia frekwencja

    Szkoła Podstawowa

    I SP

    90,71 %

    II SP

    91,18 %

    III SP

    91,75 %

    IV SP

    92,90 %

    V SP

    92,20 %

    VI SP

    96,20 %

    Gimnazjum

    I a

    82,90 %

    I b

    86,06 %

    II a

    89,02 %

    II b

    85,54 %

    III a

    89,40 %

    III b

    86,50 %

    III c

    91,56 %

    Uczniom zwycięskich klas serdecznie gratulujemy!!!

  • Rowerowa szkoła!

    Rower powstał 200 lat temu i jest najpopularniejszym pojazdem na świecie. Codziennie używa go ponad miliard ludzi. W naszej szkole znanym rowerzystą jest pan Dariusz Marcinkowski, który i w tym roku nie zawiódł swoich uczniów. Zachęcił drugoklasistów i pierwszoklasistów z Gimnazjum do projektu, który nazwał Rowerowy GPS. Zadaniem uczniów było wybranie trasy wycieczki, przygotowanie profesjonalnej mapy, sporządzenie dokumentacji fotograficznej. W czasie wycieczki, która odbyła się  23 maja, nikt nie próżnował, gdyż na przygotowanej wcześniej mapie trzeba było zaznaczyć wszystkie „niezbędne informacje z trasy”.  Oprócz prac projektowych uczniowie zapoznali się z historią Kościołu w Tylicach, Trzech Dębów, Dworku pana Lamberta i kapliczki znajdującej się w tylickim lesie.  
    Trasa nie była trudna do pokonania, ale tempo jazdy było olimpijskie. Zwłaszcza, że wśród uczestników były nasze kolarki Agata Patalon i Zuzia Skubaja, które już od dłuższego czasu godnie reprezentują naszą szkołę w wyścigach rowerowych.  Dzięki nim w Bratianie kolarstwo stało się popularną i modną dyscypliną.

    Zdjęcia w galerii.

  • Powiatowy Konkurs Ortograficzny

    23 maja odbył się, już po raz dziesiąty, Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla klas I-III SP w Tylicach. Uczniowie, którzy wcześniej okazali się mistrzami w swoich gminach dziś mogli zmierzyć się z bardzo trudnym, pełnym pułapek ortograficznych dyktandem. Naszą szkołę reprezentowała zwyciężczyni gminnych zmagań z ortografią Marlena Bendyk z klasy II. Maluchy, w przerwie między pisaniem a ogłoszeniem wyników mogli podziwiać zdolności cyrkowe uczniów z Tylic czyli CYRK PICCOLO  i piękne przedstawienie grupy teatralnej aż z Krakowa oraz skosztować słodkości.

    Marlena w swojej kategorii, czyli klas II zajęła I miejsce, zdobywając dyplom oraz piękną encyklopedię przyrody. Gratulacje dla małego mistrza ortografii!!!

    Zdjęcia w galerii.

  • Turniej Piłki Nożnej Mini Piłkarska Kadra Czeka

    Dnia 22.05.2012 roku na obiekcie sportowym Orlik w Bratianie rozegrany został Turniej Piłki Nożnej Szkól Podstawowych „Mini Piłkarska Kadra Czeka”...

    Sprawozdanie z turnieju znajduje się w zakladce "Sport". Zapraszamy!!!

  • Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Przedsięwzięcie Uczniowskie IDEA 2012

    Drużyna w składzie: Katarzyna Dembińska, Katarzyna Błaszkowska i Paulina Czarnota pod opieką nauczyciela Gabrieli Wiechowskiej przebywała przez dwa dni ( 20 - 21.05.2012r ) w Konstancinie – Jeziornej w Centrum Animacji Misyjnej księży Pallotynów. Tutaj w Ośrodku spotkało się 20 najlepszych drużyn z całej Polski, które zakwalifikowały się do finału Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Przedsięwzięcie Uczniowskie IDEA 2012.

    Zespół projektowy przed komisją konkursową przedstawiał dokumentację przedsięwzięcia, prezentację multimedialną według otrzymanego szablonu, prezentację graficzną na przygotowanej tablicy, prezentację publiczną przedsięwzięcia.

    Na załączonych zdjęciach (album fotograficzny) można zobaczyć zespół podczas prac związanych z przygotowaniem posteru.

    Pobyt w Konstancinie wypełniony był intensywnymi zajęciami związanymi z występami publicznymi  uczennic. Oprócz tego dziewczęta wraz z opiekunką brały udział w warsztatach z zakresu autoprezentacji, prowadzonymi przez aktorkę Ewę Serwa i wizażystkę. Dziewczęta musiały wykazać się umiejętnością pracy zespołowej, współdziałania, inicjatywnością i kreatywnością . Należało również wykreować się jako osoby przedsiębiorcze, gotowe do skutecznego działania.

    Występ w  Konstancinie poprzedzony był odpowiednimi przygotowaniami, ale warto było – zespół został zauważony i doceniony przez Jury otrzymując wyróżnienie.

    Dziewczęta wraz z opiekunką stwierdziły, że choć występy związane były z niemałymi emocjami i dawką stresu to zyskały duże życiowe doświadczenie i przeżycia, które pozostaną w pamięci na długo.

    Trzeciego dnia uczestnicy konkursu zwiedzali Pałac Prezydencki oraz Muzeum Narodowe w Warszawie.

    Zdjęcia w galerii.

  • Konkurs plastyczny "Dbam o swoje bezpieczeństwo"

    Uczniowie klas I-III SP wzięli udział w powiatowym etapie konkursu plastycznego pod nazwą „Dbam o swoje bezpieczeństwo”. Celem konkursu było m.in. zrozumienie zagrożeń i niebezpieczeństw wynikających z niewłaściwego doboru miejsc zabaw, kształtowanie umiejętności bezpiecznego korzystania z Internetu, utrwalanie właściwych postaw wobec osób nieznanych, rozwijanie wyobraźni i umiejętności przewidywania zagrożeń w domu podczas nieobecności rodziców.
    Konkurs okazał się bardzo interesujący dla dzieci, bowiem (na etapie szkolnym) wzięło w nim udział aż 263 dzieci. Do etapu powiatowego zaś zakwalifikowały się 54 prace plastyczne. Z tej puli wybrano tylko 9 prac, które powędrowały do etapu wojewódzkiego.Finał i ogłoszenie wyników odbędzie 15 czerwca w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie.


    Trzymajmy kciuki zatem za naszych uczniów, których prace zwyciężyły na etapie powiatowym i zawędrowały o szczebel wyżej. A są to Klaudia Skubaja i Paulina Jasieniecka – uczennice klasy III SP.

    Serdecznie gratulujemy!!!

  • IDEA 2012 - Trzymajmy kciuki!!!

    Nasza szkoła posiada kolejny powód do dumy. Właśnie dziś (20maja), trzyosobowa drużyna w składzie: Kasia Dembińska, Paulina Czarnota i Kasia Błaszkowska (uczennice kl. II a G) wraz z opiekunem, Panią Gabrielą Wiechowską, wyruszyły do Konstancina-Jeziornej, by reprezentować szkołę w Ogólnopolskim Konkursie na Najlepsze Przedsięwzięcie Uczniowskie IDEA 2012. Wszyscy dobrze pamiętamy projekt pod nazwą „Co by było, gdyby nie było Marii Skłodowskiej-Curie?”, który dziewczęta realizowały jesienią. Ten właśnie projekt został zgłoszony do ogólnopolskiego konkursu. Okazało się, że podbił serca członków jury i został zakwalifikowany do ścisłego finału, który rozpoczyna się właśnie dziś – 20 maja i trwać będzie do wtorku – 22 maja w Konstancinie-Jeziornej koło Warszawy. Dodać należy, że projekt ten został wybrany spośród 421 przedsięwzięć z całej Polski zgłoszonych do konkursu. Realizatorki przedsięwzięcia wraz z opiekunem przed wyjazdem na finał musiały przygotować wiele konkursowych konkurencji, m.in. scenkę tematyczną, poster, dokumentację pisemną i prezentację multimedialną. To jednak nie wszystko, teraz muszą zaprezentować swój projekt przed komisją i przekonać, że ich przedsięwzięcie jest najlepsze. Trzymajmy więc kciuki za obydwie Kasie i Paulinę, bowiem konkurować będą z dziewiętnastoma innymi drużynami z całej Polski. Życzymy im powodzenia!!!

    Należy też nadmienić, że w Ogólnopolskim Konkursie na Najlepsze Przedsięwzięcie Uczniowskie IDEA, nasza szkoła  już po raz trzeci bierze aktywny udział i osiąga sukcesy. Dwa lata temu projekt „Jesień z jabłkiem” dostał się do półfinałów, natomiast w ubiegłym roku szkolnym projekt „Oszczędzamy energię” znalazł się podobnie jak w tym roku, w ścisłym finale. Gratulujemy smiley

strona: