Zespół Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie

Logowanie
  • Przyrodniczy konkurs recytatorski

    30 kwietnia 2015 r.  najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w przyrodniczym konkursie recytatorskim pt. „Z przyrodą za Pan Brat”....

    Relacja z konkursu znajduje się w zakładce "Ekologia". Zapraszamy!!!

  • Pokaz Tańca Nowoczesnego

    Dnia 29 kwietnia 2015 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca w naszej szkole odbył się pokaz tańca nowoczesnego. Uczniowie poznali proste, podstawowe kroki taneczne, głównie z technik Street, Dance, Disco Dance, Jazz i Hip-hop. Razem z instruktorem przygotowali krótki układ choreograficzny, pełen dynamiki i różnorodności. Instruktor zarażał wszystkich wokół swoją radością i niespożytymi pokładami energii. Dał z siebie wszystko, dzięki czemu uczniowie wyszli z pokazu uśmiechnięci i naładowani pozytywną energią.

    Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że taniec i ruch to zdrowie. Zajęcia taneczne rozwijają: koordynację ruchową, gibkość, dynamikę, siłę oraz wyrabiają pamięć taneczną. Zatem do tańca, nasi mili!!!

    Jesteśmy przekonani, że nasi uczniowie właśnie dziś rozpoczęli swoją wielką przygodę z tańcem. Przynajmniej niektórzy. Wszystkim chętnym i zainteresowanym przypominamy o spotkaniu organizacyjnym, które odbędzie się 5 maja (wtorek) o godz. 17.30 w Gminnym Centrum Kultury w Mszanowie.

    Zajęcia taneczne prowadzi Maciej REMMIC Remiszewski z REMMIC ART UNIVERSITY (http://remmic.pl)

    Zdjęcia w albumie. Zapraszamy!!!

  • XXVII Festiwal Piosenki Harcerskiej

    25.04.2015 r. harcerze 1 Drużyny Harcerskiej „Trzy Dęby” z Bratiana wzięli udział w XXVII Festiwalu Piosenki Harcerskiej zorganizowanym przez komendę nowomiejskiego hufca.

    Nasza drużyna po raz pierwszy brała udział w takich zmaganiach. Tym bardziej cieszy jej ogromny sukces – harcerze zajęli II miejsce!!! Serdecznie gratulujemy!!!

    Zdjęcia w albumie. Zapraszamy! (źródło: http://nowemiasto.wm.pl)

  • Gminny Konkurs Karaoke

    25.04.2015 r. odbył się w Skarlinie VIII Gminny Konkurs Karaoke. Podczas tegorocznego spotkania swoje talenty wokalne zaprezentowało aż 17 śmiałków. Wśród nich znaleźli się również reprezentanci naszej szkoły, którzy wypadli całkiem nieźle. Agnieszka Droma z kl. IV zajęła I miejsce, Aleksandra Rogowska z kl. III zajęła miejsce V, a Marika Nawasielska również z kl. III wróciła z konkursu z miejscem VI. Brawo dziewczęta!!!

    Zdjęcia w galerii (źródło: http://nowemiasto.wm.pl)

  • Gminny Konkurs Ortograficzny

    Dnia 22 kwietnia 2015 roku uczniowie klas I – III brali udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym w Radomnie. Klasę pierwszą reprezentowała Martyna Elminowska, klasę drugą – Zuzanna Kamińska, a klasę trzecią – Wojciech Patalon. Uczniowie pisali dyktando oraz rozwiązywali krzyżówki, rebusy z trudnościami ortograficznymi. Zuzanna Kamińska zajęła III miejsce w kategorii klas drugich. Drużyna naszej szkoły zdobyła ogólnie trzecie miejsce wśród szkół Gminy Nowe Miasto Lub. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

    Zdjęcia w albumie. Zapraszamy!!!

  • Turniej "Jestem sprawny"

    Dnia 21 kwietnia  2015 r. w Szkole Podstawowej w Tereszewie odbyły się II Wojewódzkie Zawody Sportowe Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego kl. I-III „Jestem sprawny na 6”.  Do rywalizacji sportowej przystąpiło 13 drużyn w 6 konkurencjach sprawnościowych: bieg z piłką nożną, piłka w tunelu, unihokej, kozłowanie piłki, skoki kangura i pokonywanie różnych przeszkód. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy II i III w składzie:  Patrycja Błaut, Karolina Grabowska, Xavier Ławicki, Piotr Buńka, Angelika Cieśniewska, Zuzanna Meller, Bartłomiej Świątkowski i Krystian Wiśniewski. Było wiele emocji i wrażeń sportowych.  Nasza reprezentacja zajęła V miejsce i otrzymała wielki puchar i pamiątkowe medale. Serdecznie gratulujemy!!!

    Zdjęcia w albumie. Zapraszamy!

  • Dzień Ziemi

    Dzień Ziemi  w naszej szkole  w tym roku uczciliśmy apelem dla przedszkola i klas I-VI SP, a uczniowie Gimnazjum brali udział wraz z wychowawcami w Biegu dla Ziemi ulicami naszej wsi...

    Relacja z obchodów Dnia Ziemi znajduje się w zakładce "Ekologia". Zapraszamy!!!

  • Dzień Czekolady podsumowany!

    Jak pisaliśmy wcześniej nasza szkoła włączyła się w obchody Dnia Czekolady. W związku z nim został ogłoszony szkolny plebiscyt na najciekawsze dokończenie zdania: „Moja szkoła jest jak czekolada, ponieważ…”. Uczniowie bardzo zaangażowali się w konkurs, za co serdecznie im dziękujemy. Wybraliśmy najoryginalniejsze hasła. Przez tydzień każdy z nas mógł je podziwiać na gazetce szkolnej. Później odbyło się głosowanie. Swoje głosy oddawali przedstawiciele: nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów oraz rodziców. Poniżej prezentujemy 10 najciekawszych haseł:   Moja szkoła jest jak czekolada, ponieważ …

    1  … lekcje w niej są jak tabliczki - a jak trafisz na gorzką to się wszystkiego odechciewa.   (J. Kurlikowski, kl. VI)

    2 … życie z nią jest słodkie.   (J. Lewandowska,  kl. II b G)

    3 … nauczyciele są słodcy, jak wiśnie w czekoladzie.  (B. Olszewski, kl. VI)

    4 … tak jak czekolada ma różne nadzienia: czasem pyszne i słodkie, a czasami ma nadzienie gorzkie.  (A. Zawacka, kl. VI)

    5 … co za dużo, to niezdrowo. (K. Elgert, kl. III a G; K. Kaniecki, kl. III b G)

    6 … ma w sobie to coś, że zawsze mam na nią ochotę. (M. Czarnomski,  kl. II b G)

    7 … każdy miło do niej wraca - tak jak do czekolady.  (M. Kalinowska, kl. III b G)

    8 … mam na nią uczulenie. (J. Zawacka, kl. I a G)

    9 … ma swoje wady i zalety.  Jest zarówno słodka, jak i gorzka. (Kordian  Szczypski, kl. III a G)

    10 … w sklepiku są żelki, mamy słodkie dzieci w przedszkolu i są dobre naleśniki! (W. Samsel, J. Dąbrowska, W. Smyka, J. Wiśniewska,   kl. I b G)

    Wyróżnienie: … łączy ludzi jak MILKA.  (R. Nowakowski,   kl. II b G)

    Autorzy najbardziej oryginalnych haseł zostali nagrodzeni słodkim upominkiem ufundowanym przez Radę Rodziców.

    Zdjęcia w albumie!

  • Egzamin gimnazjalny tuż, tuż...

    Dni  21.04. – 23.04. dla tysięcy gimnazjalistów w całym kraju oznaczają wielkie zmagania z egzaminem gimnazjalnym. Dobrze napisany egzamin to klucz do kolejnych drzwi. To od jego wyników zależeć będzie  dalsza droga nauki.

    Nic, tylko życzyć POWODZENIA!!! Życzymy aby wyniki, które uzyskacie odpowiadały Waszym oczekiwaniom  i dały możliwość realizacji  życiowych planów.
    Nie stresujcie się ... wszystko będzie dobrze! Trzymamy kciuki.

    POŁAMANIA DŁUGOPISÓW!!!

  • Gminne eliminacje Turnieju BRD - Tylice 2015

    17.04.2015 r.

    W Szkole Podstawowej w Tylicach odbył się Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do turnieju przystąpili uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych gminy nowomiejskiej. Rywalizowano w konkurencjach wiedzowych (test) oraz praktycznych (rowerowy tor przeszkód). Najlepsi otrzymali puchary Wójta Gminy Nowe Miasto Lubawskie, które wręczyła P. Turulska. Pozostałym wręczono pamiątkowe dyplomy.

    W konkurencji indywidualnej w gimnazjum statuetki otrzymali uczniowie z naszego gimnazjum: Dawid Koprowski i Gabriel Golder.

    Warto wspomnieć o I miejscu w rozwiązywaniu testów ze znajomości ruchu drogowego dla drużyny SP z Bratiana (indywidualnie Monika Błaut)

    Klasyfikacja końcowa:

    Szkoły podstawowe
    Szkoła Miejsce
    SP Skarlin I
    SP Tylice II
    SP Bratian III
    SP Radomno IV
    SP Gwiździny V
       

    Gimnazja
    Szkoła Miejsce
    ZS Bratian I
    ZS Jamielnik II

     

    Zwycięskie drużyny z Bratiana i Skarlina  będą walczyć dalej, w Mrocznie 29 kwietnia na etapie powiatowym. Powodzenia !

    Zdjęcia.

  • Turniej Jestem Mistrzem

    15.04.2015 r. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku odbył się  IV Powiatowy Turniej "Jestem Mistrzem!” na temat wiedzy i umiejętności przydatnych w planowaniu kariery edukacyjno-zawodowej młodzieży. 

    Turniej zorganizowały powiatowe koordynatorki ds. doradztwa zawodowego w szkołach: Hanna  Karczyńska oraz Iwona Krajewska we współpracy  z Powiatowym Centrum Rozwoju Edukacji w Nowym Mieście Lubawskim i Zespołem  Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku.  
    Główne cele turnieju to upowszechnianie idei doradztwa edukacyjno-zawodowego, rozwijanie zainteresowań uczniów, nauka poprzez zabawę i doświadczenie, rozwijanie kreatywności uczniów w niespodziewanych sytuacjach zadaniowych, propagowanie różnych form aktywności jako alternatywy wobec uzależnień oraz zacieśnienie współpracy szkół  z rodzicami.
    W turnieju wzięło udział dziewięć czteroosobowych drużyn ze szkół naszego powiatu pod opieką pedagogów szkolnych, którzy są liderami Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa. Naszą szkołę reprezentowali: Michalina Milewska, Nicol Mioskowska, Jacek Soboczyński i Bartek Wilbrandt (kl. II a). Drużynie kibicowała 8 - osobowa widownia oraz dwie mamy:                    P. Soboczyńska i P. Milewska. Rodzice po raz pierwszy byli włączeni do tej inicjatywy, nasze mamy chętnie i z zaangażowaniem wzięły udział z konkursie.
    Każda drużyna przebrała  się za przedstawicieli zawodu. Nasi uczniowie wybrali zawód karawaniarz. Prezentując się zatańczyli do utworu „Thriller” M. Jacksona.  Kibice i mamy wspierali ją jako zombie. Uczniowie pozostałych szkół wcielili się w role lekarzy, strażników więziennych, krawców, kominiarzy, stewardess i pilotów, sprzątających, fotografów oraz dziennikarzy. Zmagania drużyn oceniane były przez Jury. Drużyny rywalizowały łącznie w dziesięciu kategoriach. Zawodnicy w szkole przygotowywali przekąski (konkurencja „Coś na ząb”). Nasze „palce” zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie. I chociaż wyglądały ohydnie, były bardzo smaczne. Zajęliśmy IV miejsce i bawiliśmy się świetnie. Dziękuję bardzo naszym uczniom  za aktywność i pomysłowość, a  rodzicom za współpracę i zaangażowanie – Monika Puchniarz.

    Zdjęcia w albumie. Zapraszamy!!!

  • Gminny Konkurs Historyczny

    15 kwietnia odbył się organizowany przez Szkołę Podstawową w Radomnie  Gminny Konkurs Historyczny: "A więc wojna” z okazji 70. rocznicy jej zakończenia. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VI: Amanda Ziółkowska, Amelia Mioskowska i Estera Orzechowska. Zadaniem konkursowym, z którym zmierzyły się nasze dziewczęta było zgromadzenie informacji na temat Bratiana w czasie trwania II wojny światowej. Prace zostały przekazane organizatorce konkursu, pani Wachowiacz - nauczycielce historii w Szkole Podstawowej w Radomnie, która   zaplanowała wystawę prac w swojej placówce. Nagrodą dla wszystkich uczestników konkursu była wspólna wycieczka  na Westerplatte i do Gdyni. Zwiedzaliśmy Muzeum Marynarki Wojennej i statek Zawisza Czarny, znajdujący się w gdyńskim porcie. Dodatkową atrakcją był wstęp do gdyńskiego Centrum Nauki: "Eksperyment". Dziękujemy pani Wachowiacz za żywą lekcję historii. 

    Julita Bulińska

    Zdjęcia w albumie. Zapraszamy!

  • Plac zabaw dla Bratiana!!!

    Gmina Nowe Miasto Lubawskie bierze udział w konkursie „Podwórko NIVEA”, w którym główną nagrodą jest wybudowanie niepowtarzalnego placu zabaw dla dzieci na terenie wskazanym przez gminę.

     Aby wygrać musisz nam pomóc!

    Jako lokalizację konkursową wskazany został Bratian – ul. Sportowa, w miejscu obecnego placu zabaw. O tym, czy „Podwórko NIVEA” powstanie właśnie w tym miejscu, zależeć będzie od mieszkańców naszej gminy i ich wkładu.

     Jak pomóc?

    Wystarczy, że CODZIENNIE od 1 do 30 kwietnia 2015 br. odwiedzać będziesz stronę: http://www.nivea.pl/podworko i oddawać swój głos na „Podwórko NIVEA” zlokalizowane w Bratianie.

    W ramach konkursu przewidziane jest wybudowanie aż 40 stref zabaw dla najmłodszych na terenie Polski. 

    Chcesz by Bratian został jedną z obdarowanych lokalizacji? Pomóż nam zebrać jak największą liczbę głosów!

    (źródło: www.gminanml.pl)

     

  • Dzień Czekolady

    "Naprawdę silny jest ten,
    kto potrafi połamać całą tabliczkę czekolady i zjeść tylko jeden kawałek"

    Gorzka, mleczna a może biała? Na sam dźwięk tych słów robi się przyjemnie, nie bez powodu… 12 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Czekolady – niekwestionowanej królowej słodyczy! Jej smak i aromat znany jest od wieków, dostarcza nam witamin, żelaza, magnezu a przede wszystkim niebiańskiej przyjemności, której nie mogą oprzeć się nawet najwytrwalsi.
    Poniedziałek zatem (13.04.)  w naszej szkole był bardzo słodkim dniem. Samorząd Uczniowski zorganizował "DZIEŃ CZEKOLADY".  Uczniowie poznali tajniki słodkiego przysmaku, wartości odżywcze  oraz degustowali jej różne rodzaje. Odbył się również minikonkurs szkolny – zadaniem uczniów było dokończenie zdania: „Moja szkoła jest jak czekolada, ponieważ….”. Kreatywność i pomysłowość uczniów przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Hasła po prostu są suuuper! Poniżej prezentujemy najciekawsze z nich.  Jeszcze trwa głosowanie, wygraną dziesiątkę podamy w terminie późniejszym.

    Moja szkoła jest jak czekolada, ponieważ…

    … czasem potrafi być gorzka, ale i tak ją lubię. (M. Lipska, kl. III a G, A. Rutecki, kl. III a G)

    … co za dużo, to niezdrowo. (K. Elgert, kl. III a G; K. Kaniecki, kl. III b G)

    … w dużych ilościach szkodzi zdrowiu :)  (B. Osmański, kl. I b G)

    … w sklepiku są słodycze, które psują zęby. (B. Grabowski, kl. V)

    … pachnie i smakuje jak czekolada. (K. Ruczyńska, kl. IV)

    … w dużych ilościach powoduje bóle różnego pochodzenia. Metafen pomoże!(J. Gawiński, kl. I a G)

    … dostarcza mi energii na cały dzień! (E. Marszelewska, kl. III a G)

    … czuję się po niej szczęśliwy. (M. Gałędek, kl. II a G)

    … jest ciągle bardzo zakręcona. (W. Droma, kl. I a G)

    … słodko spędza się w niej czas. (W. Kurlikowska,  kl. II b G)

    … każdy miło do niej wraca - tak jak do czekolady. (M. Kalinowska, kl. III b G)

    … nawet chwila jej rozkoszowania poprawia każdy dzień. (A. Ziółkowska, kl. VI)

    … życie z nią jest słodkie. (J. Lewandowska,  kl. II b G)

    … tak jak czekolada ma różne nadzienia: czasem pyszne i słodkie, a czasami ma nadzienie gorzkie. (A.Zawacka, kl. VI)

    … łączy ludzi jak MILKA. (R. Nowakowski,  kl. II b G)

    … nauczyciele są słodcy,   jak wiśnie w czekoladzie. (B. Olszewski, kl. VI)

    … ma bardzo dobre nadzienie w postaci kolegów. (Sz. Szwechowicz, kl. IV)

    … jest słodka jak nutella o każdej porze roku. (M. Lendzion, kl. II b G)

    … jest jedną z przyjemniejszych chwil  w ciągu dnia. (K. Gorczyca,  kl. II b G)

    … ma w sobie to coś, że zawsze  mam na nią ochotę. (M. Czarnomski,  kl. II b G)

    … nic nie widzi, nic nie słyszy,   ciemna jest (tak na 98%). (S. Karbowska,  kl. II b G)

    … jest najsłodszą szkołą w Polsce. (B. Orzechowski, M. Kraska,  kl. I b G)

    … w sklepiku są żelki, mamy słodkie dzieci  w przedszkolu i są dobre naleśniki! (W. Samsel, j. Dąbrowska, W. Smyka, J. Wiśniewska,   kl. I b G)

    … ułożenie okien przypomina mi tabliczkę czekolady. (N. Mioskowska,   kl. II a G)

    … jest smaczna w każdym kawałku. (B. Wilbrandt,   kl. II a G)

    … może osłodzić życie. (M. Milewska,   kl. II a G)

    … ma nadzienie jak marmoladka. (M. Dreszler,   kl. II a G)

    … lubi ją też Lady Gaga. (A. Godzińska,   kl. V)

    … klasy są jak kostki, a wzorki jak uczniowie.  (K. Zieliński,   kl. V)

    … radość chodzenia do niej równa się radości z jedzenia czekolady. (M. Różyńska,   kl. II b G)

    … każdy ją uwielbia. (K. Skubaja,   kl. VI)

    … nauczyciele są tu najsłodsi na całym świecie. (Ł. Karbowski, T. Koniszewki, W. Bobiński, M. Jobs,   kl. I b G)

    … nigdy nie wiadomo czego można się spodziewać. (A. Granica, kl. III b G)

    … każdy dzień w niej jest jak kostka czekolady –  pełny szczęścia. (A. Wojcieszak, kl. III a G)

    … ma swoje wady i zalety. Jest zarówno słodka, jak i gorzka. (Kordian  Szczypski, kl. III a G)

    … trudno się od niej oderwać. (D. Licznerski, kl. II b G)

    … bez niej nie mogę żyć.  (D. Mówka, kl. III a G)

    … jest w niej tak słodko, jakbym jadł czekoladę. (Kacper Szczypski, kl. III a G)

    … potrafi w smutku rozbawić. (M. Błaut, kl. VI)

    … lekcje w niej są jak tabliczki - a jak trafisz na gorzką to się wszystkiego odechciewa. (J. Kurlikowski, kl. VI)

    … wszystkie dni w szkole są ciemne.   (M. Żuralski, A. Bukowski kl. IV)

    … mam na nią uczulenie.  (J. Zawacka, kl. I a G)

    Szczególne podziękowania składamy Radzie Rodziców za ufundowanie czekolady – królowej słodyczy!!!  Zdjęcia w albumie. Zapraszamy!!!

    Już teraz wszyscy z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczny Dzień Czekolady!

  • Katyń - Smoleńsk

    10 kwietnia 2015 r. uczciliśmy  rocznicę tragicznych wydarzeń,  mających miejsce pod Smoleńskiem w 2010 r. oraz 75. rocznicę wymordowania polskiej ludności przez NKWD w Katyniu, Starobielsku, Kozielsku i Ostaszkowie. W wejściu do szkoły ustawiliśmy poster upamiętniający te wydarzenia i oddaliśmy cześć zmarłym minutą ciszy.  

    Winniśmy pochylać się z szacunkiem nad mogiłami ofiar zbrodni katyńskiej.  Aby pamięć o tej straszliwej zbrodni sprzed lat była żywa w pokoleniach polskiego narodu. Aby zachować pamięć:  o wojsku, które nie poległo, lecz zostało skrytobójczo zamordowane strzałem w tył głowy;  o wymordowaniu polskiej inteligencji: lekarzy, naukowców, artystów, duchownych, dyplomatów. Wydarzenia z 1940 r. zapisane na kartach historii Polski krwią i męczeńską śmiercią Polaków należą do najbardziej dramatycznych.
    Tam, na nieludzkiej ziemi, zabito wiarę, nadzieję, miłość jednym strzałem w tył głowy. Katyń - to prawda przez długie lata okrywana kłamstwem, przemilczana przez mocarstwa, spychana na margines świadomości.

    Tego dnia upamiętniliśmy także ofiary tragedii samolotu prezydenckiego, który rozbił się 10.04.2010 roku o godz. 8.56 pod Smoleńskiem. Delegacja polska udawała się wówczas do Katynia  na obchody 70 – rocznicy zbrodni katyńskiej. Znów zginął „kwiat inteligencji polskiej”.  Na pokładzie był prezydent Lech Kaczyński z małżonką oraz szereg ważnych osobistości państwa polskiego:  Wicemarszałkowie Sejmu i Senatu RP, Podsekretarze Stanu, Szefowie Sztabu Generalnego, Przedstawiciele Rodzin Katyńskich, Przedstawiciele Parlamentu RP, Przedstawiciele Kościołów i Wyznań Religijnych, Przedstawiciele Sił Zbrojnych. Nikt nie przeżył katastrofy. Zginęło 96 osób – 89 pasażerów i 7 członków załogi.

    To był ich ostatni lot.

    Historio, choćbyś była najokrutniejsza w pamięci trwaj!

  • Przedstawienie profilaktyczne

    8.04.2015 r. gościliśmy w naszej szkole „Grupę T” z Torunia,  która wystawiła sztukę pt. „Strach ma wielkie oczy” dla uczniów kl. I-VI SP.

    Pomiędzy rzędami uczniów zgromadzonych na sali gimnastycznej przebiegła... wielka, czerwona biedronka, śmiejąc się, podskakując i robiąc zabawne miny.  Od razu skradła serca publiczności, która przywitała ją gromkim śmiechem i brawami. Spodobał jej się nasz uczeń klasy VI – Kuba :)

    Aktorzy włączali widzów w świat bajki, poprzez dialog i wspólną zabawę. Żywiołowość i duża ekspresja sceniczna oraz kabaretowa dawka humoru dostarczyła widzom wiele pozytywnej energii.

    Sztuka „Strach ma wielkie oczy” była przezabawna, ale dotyczyła przede wszystkim  ważnych problemów szkolnych, z którymi mogą spotkać się i nasi uczniowie. Dobrych rad dotyczących tego, jak należy zachowywać się w trudnych sytuacjach nigdy nie za wiele. Mamy więc nadzieję, że przekazane w tak barwny i kabaretowy sposób zostaną na dłużej w pamięci młodych widzów.

    Przedstawienie sfinansowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mszanowie. Dziękujemy Pani Iwonie Zielińskiej.

    Zdjęcia w galerii. Zapraszamy!!!

     

  • Wielkanoc tuż, tuż ...

    Z okazji Świąt Wielkiej Nocy składamy wszystkim najlepsze życzenia.
    Niech ten szczególny okres będzie dla Was
    okresem zadumy, wyciszenia, wypoczynku
    i prawdziwej radości.                                                                                                                   

    Niech te Święta Wielkanocne będą pełne nadziei i wiary,
    Niech Chrystus Zmartwychwstały przyniesie
    wiosenne kwiaty radości, miłości, spokoju i szczęścia.

    Wszystkiego dobrego!!!

  • Sprawdzian Szóstoklasistów

    Dnia 1 kwietnia uczniowie klas szóstych pisali swój pierwszy poważny egzamin. W tym roku przystąpiło do niego prawie 350 tys. uczniów z całej Polski. Wśród nich jest nasza 18 – osobowa grupka.

    W tym roku egzamin przybrał nową formę i składał się z dwóch części. Pierwsza zawierała zadania z języka polskiego i matematyki. Uczniowie na ich rozwiązanie mieli 80 minut. Po części pierwszej nastąpiła prawie godzinna przerwa. Po niej uczniowie rozpoczęli drugą część sprawdzianu - egzamin z języka obcego, który trwał 45 minut.

    O rezultatach sprawdzianu uczniowie dowiedzą się najpóźniej do 29 maja. Jest to termin, do którego okręgowe komisje egzaminacyjne powinny przesłać wyniki do szkół.

    Zdjęcia w albumie.

  • Sprawdzian Kompetencji Szóstoklasistów

    Już w środę (1 kwietnia) szóstoklasiści w całym kraju sprawdzą swoją wiedzę i umiejętności w Sprawdzianie Kompetencji. Wierzymy, że wiedza, którą zdobyli podczas nauki w szkole podstawowej, pomoże im osiągnąć doskonałe wyniki.

    Życzymy Wam wszystkim powodzenia, skupienia, pewności siebie oraz wiary we własne możliwości! Życzymy także łatwości w korzystaniu z wiedzy, którą przecież już posiedliście! Zadbajcie o to, byście to Wy panowali nad stresem, a nie on nad Wami! Trzymamy kciuki! Mocno! Dacie radę!!!

  • Powiatowy Konkurs Plastyczny

    Dnia 31.03.2015r. w Zespole Szkół im. Przyjaciół Ziemi w Marzęcicach zostały ogłoszone wyniki II Powiatowego Konkursu Plastycznego „Tradycje Wielkanocne”. Prace wykonywano  w dwóch kategoriach:

    • I kategoria – uczniowie klas I – III wykonywali „ Wielkanocnego Baranka”.
    • II kategoria – uczniowie klas IV – VI wykonywali „ Wielkanocną palmę ekologiczną”.

     

    Uczniowie naszej szkoły brali udział w/ w konkursie.

    • I miejsce (kategoria I) zdobyła Angelika Cieśniewska z klasy III

     

    Wyróżnienia otrzymały:

    • Karolina Wilk – klasa III ( kat. I),
    • Estera Orzechowska- klasa VI ( kat. II).

     

    Uczennice otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy!!!

strona: