Zespół Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie

Logowanie
  • Gminna Gra Terenowa

    18 maja 2015 roku Zespół Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie zaprosił czteroosobowe drużyny wraz z opiekunem, ze szkół podstawowych z terenu Gminy Nowe Miasto Lubawskie do wzięcia udziału w Gminnej Grze terenowej „ Z przyrodą za pan brat ”...

    Relacja ze spotkania znajduje się w zakładce "Ekologia". Zapraszamy!!!

  • Spotkanie z Miłośnikami Rodu Działyńskich

                14 i 15 maja byliśmy gośćmi Szkoły Podstawowej nr 1 w Kórniku. Zaproszenie do Kórnika otrzymaliśmy kilka tygodni temu, okazało się, że jedna ze szkół przygotowuje uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej Tytusowi Działyńskiemu – patronowi Szkoły Podstawowej nr 1 w Kórniku. Uroczystość ta stała się powodem spotkania przedstawicieli szkół noszących imię Działyńskich. Tu należy przypomnieć, że w Polsce są tylko cztery takie szkoły; trzy położone w okolicach Poznania i nasza.

                W spotkaniu tym uczestniczyły uczennice klasy VI: Estera Orzechowska, Amanda Ziółkowska i Amelka Mioskowska oraz pani dyrektor Ewa Przybylska, panie Dorota Lipska i Joanna Mierzyńska.

                Organizatorzy spotkania przygotowali wiele atrakcji, byliśmy gośćmi na zamku, tam oglądaliśmy zbiory biblioteczne, szukaliśmy Białej Damy. Poznawaliśmy historię miasta, która nierozłącznie wiąże się z członkami rodu Działyńskich. Wieczorem odpoczywaliśmy w centrum rekreacyjnym OAZA, mieszczącym się niedaleko szkoły.

                Pobyt w Kórniku upłynął nam w miłej atmosferze, dzięki pracownikom szkoły, którzy przyjęli nas po królewsku.

                Spotkanie z miłośnikami Rodu Działyńskich zainspirowało nas do zorganizowania spotkania na Warmii i Mazurach. Być może już w niedalekiej przyszłości…

    Zdjęcia w albumie. Zapraszamy!!!

  • Powiatowy Konkurs Matematyczny

    14 maja w naszej szkole odbył się XII Powiatowy Konkurs Matematyczny dla klas I – III SP. Wzięło w nim udział 21 uczniów. Po uroczystym powitaniu przez wicedyrektora Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich, p. Aldonę Wieczerzycką  uczniowie zabrali się za rozwiązywanie zadań konkursowych. Każdy  uczestnik matematycznych zmagań musiał rozwiązać 7 zadań zamkniętych i 3 otwarte w swojej grupie wiekowej. Po zakończeniu konkursu i poczęstunku goście  obejrzeli  przedstawienie w języku angielskim przygotowane przez uczniów naszej szkoły.   Później nadszedł ten  oczekiwany moment przez wszystkich – OGŁOSZENIE WYNIKÓW KONKURSU!!! Oto one:

    w kategorii klas I

     I miejsce zdobyła Rutkowska  Zofia  ze Skarlina

    II miejsce Martyna Groszkowska z Gwiździn

    III Marcelina Fitz z Zajączkowa

    w kategorii klas II

    I miejsce zdobył Krystian Kobylski z Mroczna

    II miejsce Igor Jobs z Bratiana

    III Łużyński Karol z Grodziczna

    w kategorii klas III

    I miejsce zdobył Urbański Arkadiusz Brzozia Lub.

    II miejsce Grzywacz Wiktor z Nowego Miasta Lub.

    III Rogowska Karolina z Jamielnika

    Fundatorem nagród za I i II miejsce było Starostwo Powiatowe.  Słodki upominek dla każdego uczestnika i nagrody za III miejsce ufundowała Rada Rodziców szkoły organizującej konkurs.

    Zdjęcia w albumie. Zapraszamy!!!

  • Akcja TYDZIEŃ DLA ZIEMI

          W bieżącym roku szkolnym włączyliśmy się do akcji ogłoszonej przez WFOŚiGW oraz OCEE. Spośród czterech zaproponowanych działań wybraliśmy i przeprowadziliśmy trzy: Bieg dla Ziemi, Przyroda bez zużytych baterii i Na tropie odnawialnych źródeł energii.

          Akcję Tygodnia dla Ziemi rozpoczęliśmy apelem z okazji Dnia Ziemi pod hasłem „Z energią zmieńmy źródła”. Uczennice klasy szóstej przedstawiły wiadomości  na temat energii wiatru, wody i słońca,   doskonale dobrana muzyka wprowadziła nas w nastrój tychże energii .  Młodsi uczniowie z klas pierwszych przygotowali inscenizację pt. „Wędrówki energooszczędnej żarówki”. Uczniowie przekonywali nas, że Ziemia to piękna kraina i wszyscy musimy o nią dbać. Nie chcemy by Dzień Ziemi (od roku 2009 ten dzień to również Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi) kojarzył się tylko ludziom ze sprzątaniem lasów przez młodzież szkolną. Chcemy,  by  był postrzegany jako coś więcej i promowany nie tylko przez uczniów i ludzi dbających o środowisko, ale także  wśród rządów i przedstawicieli biznesu na całym świecie. Temat ochrony środowiska jest szczególnie bliski całej społeczności szkolnej, a świadomość ekologiczna wśród  niej wzrasta z roku na rok.

         Apelem rozpoczęliśmy „Tydzień dla Ziemi” w naszej szkole. Czekały nas nowe zadania. Udaliśmy się na trop odnawialnych źródeł energii i  przyrody bez zużytych baterii oraz braliśmy udział w biegu dla Ziemi.

    1. Bieg dla Ziemi

     

    Bieg dla Ziemi zorganizowaliśmy na dwóch etapach: brali w nim udział uczniowie z klas I – III szkoły podstawowej i I – III gimnazjum wraz z nauczycielami.  Jako pierwsi swój hołd Matce – Ziemi oddali gimnazjaliści. Trasa wiodła ulicami naszej wsi i mierzyła ok 2 km. Bieg miał formę rekreacyjną. Nie chodziło o bieg do celu, lecz już sam bieg był celem. Taka idea przyświecała 1. Biegowi Na Rzecz Ziemi w Bratianie. Dodatkowo wszyscy uczniowie ubrani byli w kolory Ziemi i łączyła ich malutka flaga dla Matki Ziemi.

    W młodszych klasach bieg przybrał charakter zabawowy. Uczniowie po rozgrzewce przystąpili do biegu, który przebiegał w dwóch etapach. Pierwszy polegał na spokojnym biegu wszystkich uczestników jeden za drugim, drugi był przeznaczony dla chętnych biegaczy. Był to wyścig indywidualny  z dodatkowymi zadaniami.  

    Zarówno gimnazjalistom,  jak i maluchom podczas biegu  towarzyszyły piękne chorągiewki dla naszej Ziemi.

    1. Przyroda bez zużytych baterii

     

    W ramach tego zadania zorganizowaliśmy kampanię edukacyjno – promocyjną pod nazwą „Na tropie baterii”, która składała się z następujących działań:

    • Ogłosiliśmy konkurs zbiórki baterii w klasach, którego rozstrzygnięcie nastąpi w czerwcu;
    •  Uczniowie klasy III zaprojektowali i wykonali ulotki  o zagrożeniach płynących z niewłaściwego składowania baterii. Przede wszystkim zwrócili uwagę na dwie kwestie: 1. Dlaczego baterie są niebezpieczne? 2. Baterie-środowisko-człowiek.  Treść  ulotek informowała iż w bateriach zachodzą skomplikowane procesy chemiczne, w których udział biorą toksyczne pierwiastki i to one właśnie są szczególnie niebezpieczne dla środowiska i zdrowia człowieka. Ulotki były przeznaczone dla społeczności szkolnej, jak i mieszkańców Bratiana.
    • Przeprowadziliśmy happening ulicami wsi pod hasłem „Bądź przyjazny środowisku.” Podczas marszu zachęcaliśmy mieszkańców Bratiana do: korzystania z baterii i akumulatorów wielokrotnie ładowanych, zbierania zużytych baterii i akumulatorów do specjalnych pojemników. Rozdawaliśmy napotkanym przechodniom ulotki oraz puszki do zbierania zużytych baterii i prosiliśmy o zwrot puszki z zebranymi bateriami do szkoły. Zawiesiliśmy na wsi plakat informujący mieszkańców Bratiana o zbiórce baterii w naszej szkole. Ulotki i puszki zostawiliśmy również w sklepie spożywczym u pani Joli z prośbą o ich wystawienie dla klientów.
    • W klasach na każdym szczeblu edukacyjnym na lekcjach wychowawczych odbywały się pogadanki  na temat „Dlaczego baterie są niebezpieczne?” Uczniowie poznali zagrożenia płynące z niewłaściwego postępowania z zużytymi bateriami.
    •  Dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III brały udział w konkursie recytatorskim „Z przyrodą za Pan Brat”. Uczestnicy konkursu poprzez wybór i prezentację wiersza zachęcali do oszczędzania i dbania o środowisko przyrodnicze. Maluchy pokazały swoje zaangażowanie w ochronę środowiska.

     

    1. Na tropie odnawialnych źródeł energii

     

    W ramach tego działania wykonaliśmy szereg zadań:

    • Młody inżynier pod takim hasłem prowadzone są w naszej szkole zajęcia dodatkowe dla uczniów klas IV-VI. Na zajęciach uczniowie rozwijają swoje zainteresowania naukowe. Poznawali źródła energii odnawialnej, budowali roboty z klocków  zasilane energią słoneczną.
    • Inwentaryzacja odnawialnych źródeł energii w naszej miejscowości – energia słoneczna. Uczniowie klasy IIb wykonywali w ramach projektu gimnazjalnego inwentaryzację kolektorów słonecznych w okolicy szkoły. Projekt miał na celu utworzenie bazy mieszkańców, którzy korzystają na terenie Bratiana, Mszanowa i Kaczek  z odnawialnego źródła energii. Chcieliśmy się też dowiedzieć co kierowało osobami, które zdecydowały się na założenie baterii słonecznych i w jakim celu są one założone. Uczniowie przygotowali scenariusz wywiadu z osobami, które zainstalowały urządzenia a następnie podzielili się na grupy i szukali domów z kolektorami słonecznymi. Tam, gdzie zauważyli kolektory starali się przeprowadzić wywiad dotyczący celu i sensu zakładania słonecznych baterii. Wszyscy, którzy założyli baterię słoneczną i zechcieli udzielić krótkiego wywiadu mówili o widocznych oszczędnościach w budżecie domowym oraz swojego zadowolenia z zainstalowanych urządzeń . Większość osób otrzymała dotacje lub pomoc finansową z Banku lub środków Unii Europejskiej. Łącznie w Bratianie, Mszanowie i w Kaczku znaleźliśmy 10 gospodarstw domowych, które korzystają z odnawialnego sposobu ogrzewania wody. Prezentacja znajduje się tutaj: Odnawialne_zrodla_energii-_M._Czarnomski.pps
    • Prezentacja multimedialna o odnawialnych źródłach energii – pokaz przygotowany przez uczniów gimnazjum dla młodszych kolegów. Uczniowie gimnazjum przygotowali dla młodszych kolegów zajęcia pod hasłem "Z energią zmieńmy źródła", które  były poświęcone wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii. W czasie prezentacji multimedialnej uczennica gimnazjum zwróciła szczególną uwagę na biomasę, podała przykłady jej zastosowania i krótko opowiedziała o biogazowni w pobliskim Boleszynie. Inny uczeń przedstawił makietę prezentującą źródła prądu w naszych domach. Zwrócił uwagę na coraz bardziej popularne ogniwa fotowoltaiczne, które wykorzystują promienie słoneczne do produkcji prądu elektrycznego. W podsumowaniu, przedstawiono zalety i wady alternatywnych źródeł energii. Prezentacja znajduje się tutaj: Odnawialne_zrodla_energii_-_P._Gorzewska.ppsx
    • Konkurs plastyczny „Las i jego mieszkańcy – Wypoczynek w lesie”; uczniowie klas I-III brali udział w powiatowym konkursie plastycznym, dzieci w swoich pracach przedstawiły swoje pomysły na rodzinne spędzanie czasu w lesie, zwróciły uwagę na fakt iż wykorzystując naturę jednocześnie oszczędzają energię np. elektryczną.
    • Dzień Czekolady – Doskonale wiemy, że czekolada to również energia! W związku z tym w tym roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy w szkole obchody Dnia Czekolady.  Uczniowie poznali tajniki słodkiego przysmaku, wartości odżywcze  oraz degustowali jej różne rodzaje. Odbył się również minikonkurs szkolny – zadaniem uczniów było dokończenie zdania: „Moja szkoła jest jak czekolada, ponieważ….”. Kreatywność i pomysłowość uczniów przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Poniżej prezentujemy najciekawsze z nich:  Moja szkoła jest jak czekolada, ponieważ … lekcje w niej są jak tabliczki - a jak trafisz na gorzką to się wszystkiego odechciewa;  … życie z nią jest słodkie;  … nauczyciele są słodcy, jak wiśnie w czekoladzie; … tak jak czekolada ma różne nadzienia: czasem pyszne i słodkie, a czasami ma nadzienie gorzkie;  … co za dużo, to niezdrowo.
    • Uczniowie klas I-III brali  udział w cyklu zajęć pod hasłem „Gdy energię oszczędzamy o środowisko i klimat dbamy’’.  Celem  zajęć było wskazanie wiatru, słońca i wody jako źródeł energii przyjaznej środowisku i klimatowi. Dzieci brały udział w wycieczce  do elektrowni wodnej na Kaczku, wykonywały wiatraki z papieru. W grupach tworzyły plakaty o potrzebie oszczędzania energii elektrycznej.
    • Energia w nauce – rozwiązywanie zadań związanych z energią na różnych przedmiotach. Uczniowie podczas „Tygodnia dla Ziemi” rozwiązywali różne zadania związane z energią.

     

    Zdjęcia tutaj:

  • Harce na basenie

    8 maja 2015 roku uczniowie klasy VI wraz z opiekunką Grażyną Zagórską już kolejny raz wybrali się na basen do Iławy, by spędzić aktywnie piątkowe popołudnie. Uczestnicy zajęć doskonalili naukę pływania, relaksowali się i bawili. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na posiłek i harce na placu zabaw z piłeczkami. Czas upłynął szybko na dobrej zabawie i wypoczynku. Uczniowie i opiekunka dziękują rodzicom, którzy poświecili swój czas i zawieźli ich do Iławy.

  • Spotkanie z myśliwym

    Dnia 8 maja 2015 roku  w naszej szkole odbyło się spotkanie z Łowczym Stanicy Henrykiem Nowackim, zorganizowała je nauczycielka przyrody Grażyna Zagórska...

    Relacja ze spotkania znajduje się w zakładce "Ekologia". Zapraszamy!!!

  • Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej

    8 maja 2015 r. w Zespole Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie odbył się I Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej THE ENGLISH SONG CONTEST.

    Konkurs   był skierowany do uczniów klas IV-VI  szkół podstawowych z terenu powiatu nowomiejskiego, a jego celem było promowanie języka angielskiego w praktycznym jego użyciu oraz chęć skonfrontowania dzieci  z ich talentami i umiejętnościami językowymi.

    Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się wyśmienicie!!! Nad przebiegiem konkursu czuwało jury złożone ze specjalistów muzyków i języka angielskiego w składzie: p. Agnieszka Kasprzycka i p. Martyna Sarnowska z  Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim, p. Arkadiusz Petka  z  Centrum Językowego i Biura Tłumaczeń ANGOL oraz p. Tomasz Kawiecki z  Gimnazjum im. Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieście Lubawskim. Jury oceniało występy  solistów zwracając szczególną uwagę na: dobór repertuaru dostosowany do możliwości wokalnych, poprawność językową, technikę wykonania, walory głosowe oraz ogólny wyraz artystyczny.

    Po wysłuchaniu wszystkich uczestników jury udało się na obrady, a czas oczekiwania na nagrody umilały zebranym występy przygotowane przez  uczniów naszej szkoły. Warto dodać również, że nasi uczniowie obecni na widowni byli przebrani za znane postacie rodem z Wielkiej Brytanii. Nie zabrakło zatem pary książęcej: Kate i Williama wraz z córeczką Charlotte Elizabeth Dianą, zespołu rockowego z Liverpoolu The Beatles, Harrego Pottera, Doktora House’a czy Amy Winehouse. Wszyscy świetni się bawili w swoich nowych rolach.

    Zwycięzcami I edycji konkursu zostali:

    I  miejsce -  Weronika Garbicz z Zespołu  Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku (opiekun – p. Andrzej Rzemiński)

    II  miejsce -   Klaudia Dudulska z Zespołu Szkół w Mrocznie (opiekun – p. Beata Sokołowska) 

    III miejsce -    Patrycja Lenckowska ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim (opiekun – p. Lucyna Ben Nasr)  

    Ponadto jury wyróżniło dwie uczestniczki. Wyróżnienia powędrowały do:  Adrianny Ługiewicz ze  Społecznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Tylicach (opiekun – p. Beata Turulska) oraz do Amelii Mioskowskiej z Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie (opiekun – p. Sylwia Drzewińska).

    Nagrodą specjalną ufundowaną przez Centrum Językowe ANGOL  nagrodzona została Klaudia Kendziorska  ze Szkoły Podstawowej w Skarlinie (opiekun – p. Łucja Paturalska).

    Cieszymy się ogromnie, że konkurs  zdobył tak dużą popularność, a jego uczestnicy z powodzeniem mogą promować  naukę języka angielskiego poprzez śpiew i mają możliwość zaprezentowania swojego dorobku wokalnego.

    Cieszy nas również  fakt, że młodzi, utalentowani ludzie właśnie w Bratianie mogą stawiać swoje pierwsze kroki prezentując swój talent muzyczny i umiejętności językowe.

    Nagrody ufundowane zostały przez Starostwo Powiatowe, Urząd Gminy Nowe Miasto Lubawskie, Wydawnictwa: Macmillan i Oxford oraz Centrum Językowe ANGOL.

    Wszystkim uczestnikom konkursu, jak również wszystkim nauczycielom serdecznie dziękujemy za udział, za czas poświęcony na przygotowania, a przede wszystkim za tak wspaniałe występy.

    Mamy nadzieję, że spotkamy się już za rok!

    Koordynatorkami Powiatowego Konkursu  Piosenki Angielskiej THE ENGLISH SONG CONTEST były panie: Sylwia Drzewińska i Katarzyna Markuszewska, nauczycielki języka angielskiego. 

    Zdjęcia w albumie. Zapraszamy!!!

  • Zajęcia odwieszone

    Uwaga! Zajęcia w Oddziale Przedszkolnym (grupa p. Katarzyny Uliasz) zostają odwieszone od dnia 11.05.2015 r.

  • Zajęcia zawieszone!

    Uwaga! Do dnia 8.05.2015 r. (włącznie) zajęcia w Oddziale Przedszkolnym (grupa p. Katarzyny Uliasz) zostają zawieszone z powodu choroby nauczyciela.

  • Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych

    Dnia 6 maja 2015 r.  troje uczniów Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie wzięło udział w obchodach Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych. Byli to: Paulina Wiśniewska, Daniel Dąbrowski i Radosław Preus. Uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę uczestnicząc w licznych konkurencjach sportowych.

    Celem Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych jest uświadomienie społeczeństwu, że osoby mniej sprawne stanowią znaczną jego część oraz wzbudzenie do refleksji nad potrzebami, możliwościami i trudnościami z jakimi borykają się osoby z niepełnosprawnością w sytuacjach życia codziennego.

    Zadaniem tego typu spotkań jest również integracja osób niepełnosprawnych w powiecie nowomiejskim, a także popularyzacja imprez rekreacyjno – sportowych.

     Zdjęcia w albumie. Zapraszamy!!!

  • Zdrowe odżywianie

    Klasa VI w ramach lekcji przyrody przygotowywała sałatkę owocową. Podstawą każdej sałatki są oczywiście owoce, które przyniósł każdy z uczniów...

    Relacja z zajęć znajduje się w zakładce "Ekologia". Zapraszamy!!!

  • Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3-go Maja

    3 maja obchodziliśmy  224. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. To, jak co roku,  doskonała okazja do uroczystego świętowania.  4 maja uczniowie pod kierunkiem p. Julity Bulińskiej i Anny Zatorskiej zaprosili wszystkich na okolicznościowy  apel, który przybliżył ważne historyczne wydarzenia.

    Ciekawą formą przybliżenia  historii tego święta było przywołanie postaci historycznych związanych z Konstytucją 3 Maja, m.in.  króla Stanisława Augusta Poniatowskiego,  czy reformatorów. Uczniowie, którzy wcielili się w te role, wykazali się sporymi umiejętnościami aktorskimi. Przybliżyli nam nie tylko sylwetki wybitnych Polaków, ale i postanowienia Konstytucji 3 Maja, a wszystko rozgrywało się w strojach stylizowanych na te z epoki oświecenia.

    Na zakończenie wszyscy aktorzy zostali nagrodzeni ogromnymi brawami, a pani dyrektor podziękowała uczniom za wspaniały występ.

    Była to wspaniała lekcja patriotyzmu, tak potrzebna , szczególnie młodemu pokoleniu.

    Zdjęcia w albumie. Zapraszamy!!!

  • Mateusz Gurtatowski finalistą!

    Mateusz Gurtatowski, uczeń klasy IIIb zdobył tytuł finalisty w konkursie przedmiotowym z biologii i znalazł się wśród 153 najlepszych uczniów w województwie warmińsko-mazurskim. Otrzymał odpowiednie zaświadczenie i gratulacje nadesłane przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty,  Panią Grażynę Przasnyską.

    Mateusz lubi obcować z przyrodą, obserwować ją, poznawać i fascynować się nią.  Z tych powodów, dalszą edukację wiąże z kierunkami przyrodniczymi.
    Życzymy mu wielu sukcesów.

    Zdjęcia w albumie.

  • Przyrodniczy konkurs recytatorski

    30 kwietnia 2015 r.  najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w przyrodniczym konkursie recytatorskim pt. „Z przyrodą za Pan Brat”....

    Relacja z konkursu znajduje się w zakładce "Ekologia". Zapraszamy!!!

  • Pokaz Tańca Nowoczesnego

    Dnia 29 kwietnia 2015 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca w naszej szkole odbył się pokaz tańca nowoczesnego. Uczniowie poznali proste, podstawowe kroki taneczne, głównie z technik Street, Dance, Disco Dance, Jazz i Hip-hop. Razem z instruktorem przygotowali krótki układ choreograficzny, pełen dynamiki i różnorodności. Instruktor zarażał wszystkich wokół swoją radością i niespożytymi pokładami energii. Dał z siebie wszystko, dzięki czemu uczniowie wyszli z pokazu uśmiechnięci i naładowani pozytywną energią.

    Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że taniec i ruch to zdrowie. Zajęcia taneczne rozwijają: koordynację ruchową, gibkość, dynamikę, siłę oraz wyrabiają pamięć taneczną. Zatem do tańca, nasi mili!!!

    Jesteśmy przekonani, że nasi uczniowie właśnie dziś rozpoczęli swoją wielką przygodę z tańcem. Przynajmniej niektórzy. Wszystkim chętnym i zainteresowanym przypominamy o spotkaniu organizacyjnym, które odbędzie się 5 maja (wtorek) o godz. 17.30 w Gminnym Centrum Kultury w Mszanowie.

    Zajęcia taneczne prowadzi Maciej REMMIC Remiszewski z REMMIC ART UNIVERSITY (http://remmic.pl)

    Zdjęcia w albumie. Zapraszamy!!!

  • XXVII Festiwal Piosenki Harcerskiej

    25.04.2015 r. harcerze 1 Drużyny Harcerskiej „Trzy Dęby” z Bratiana wzięli udział w XXVII Festiwalu Piosenki Harcerskiej zorganizowanym przez komendę nowomiejskiego hufca.

    Nasza drużyna po raz pierwszy brała udział w takich zmaganiach. Tym bardziej cieszy jej ogromny sukces – harcerze zajęli II miejsce!!! Serdecznie gratulujemy!!!

    Zdjęcia w albumie. Zapraszamy! (źródło: http://nowemiasto.wm.pl)

  • Gminny Konkurs Karaoke

    25.04.2015 r. odbył się w Skarlinie VIII Gminny Konkurs Karaoke. Podczas tegorocznego spotkania swoje talenty wokalne zaprezentowało aż 17 śmiałków. Wśród nich znaleźli się również reprezentanci naszej szkoły, którzy wypadli całkiem nieźle. Agnieszka Droma z kl. IV zajęła I miejsce, Aleksandra Rogowska z kl. III zajęła miejsce V, a Marika Nawasielska również z kl. III wróciła z konkursu z miejscem VI. Brawo dziewczęta!!!

    Zdjęcia w galerii (źródło: http://nowemiasto.wm.pl)

  • Gminny Konkurs Ortograficzny

    Dnia 22 kwietnia 2015 roku uczniowie klas I – III brali udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym w Radomnie. Klasę pierwszą reprezentowała Martyna Elminowska, klasę drugą – Zuzanna Kamińska, a klasę trzecią – Wojciech Patalon. Uczniowie pisali dyktando oraz rozwiązywali krzyżówki, rebusy z trudnościami ortograficznymi. Zuzanna Kamińska zajęła III miejsce w kategorii klas drugich. Drużyna naszej szkoły zdobyła ogólnie trzecie miejsce wśród szkół Gminy Nowe Miasto Lub. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

    Zdjęcia w albumie. Zapraszamy!!!

  • Turniej "Jestem sprawny"

    Dnia 21 kwietnia  2015 r. w Szkole Podstawowej w Tereszewie odbyły się II Wojewódzkie Zawody Sportowe Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego kl. I-III „Jestem sprawny na 6”.  Do rywalizacji sportowej przystąpiło 13 drużyn w 6 konkurencjach sprawnościowych: bieg z piłką nożną, piłka w tunelu, unihokej, kozłowanie piłki, skoki kangura i pokonywanie różnych przeszkód. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy II i III w składzie:  Patrycja Błaut, Karolina Grabowska, Xavier Ławicki, Piotr Buńka, Angelika Cieśniewska, Zuzanna Meller, Bartłomiej Świątkowski i Krystian Wiśniewski. Było wiele emocji i wrażeń sportowych.  Nasza reprezentacja zajęła V miejsce i otrzymała wielki puchar i pamiątkowe medale. Serdecznie gratulujemy!!!

    Zdjęcia w albumie. Zapraszamy!

  • Dzień Ziemi

    Dzień Ziemi  w naszej szkole  w tym roku uczciliśmy apelem dla przedszkola i klas I-VI SP, a uczniowie Gimnazjum brali udział wraz z wychowawcami w Biegu dla Ziemi ulicami naszej wsi...

    Relacja z obchodów Dnia Ziemi znajduje się w zakładce "Ekologia". Zapraszamy!!!

strona: