Zespół Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie

Logowanie
  • Dyskoteka andrzejkowa

    26 listopada odbyła się dyskoteka andrzejkowa dla uczniów klas IV – VI SP. Imprezę poprowadził p. Beyer – tata Blanki, uczennicy klasy IV, za co serdecznie dziękujemy!!! Wszyscy  bawili się znakomicie!!! Mamy nadzieję, że kolejne dyskoteki będą równie udane! Już czekamy na nie z niecierpliwością.

    Zdjęcia w albumie. Zapraszamy!!!

  • Światowy Dzień Pluszowego Misia

    „Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanką przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!"

    Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i młodzieży w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic.
    Czy święto Misia jest potrzebne? „Oczywiście, że tak!” - odpowiadają zgodnie mali i duzi. W naszej szkole również uczciliśmy to Wielkie Misiowe Święto!!! 25 listopada uczniowie przynieśli ze sobą do szkoły swoje ulubione pluszowe misie. Misiaki towarzyszyły im wszędzie: w klasie podczas lekcji i na korytarzach podczas przerw. Było miło i kolorowo, a przede wszystkim misiowo.

    Zdjęcia w galerii. Zapraszamy!!!

  • Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

    W tym roku po raz kolejny przyłączyliśmy się do obchodów Światowego Dnia  Życzliwości i Pozdrowień.  Uśmiech, miłe słowo, pomocny gest i świat od razu staje się piękniejszy! Tak niewiele trzeba, aby znaleźć się wśród życzliwych.  W poniedziałek 23 listopada namawialiśmy do tego gorąco!!!  W dobrych nastrojach z samego rana spotkaliśmy się razem na szkolnym apelu, wysłuchaliśmy historii tego święta, obejrzeliśmy materiał filmowy pokazujący, jak czasami naprawdę niewiele trzeba, aby znaleźć się w gronie osób życzliwych.  Podczas piosenki Zbigniewa Wodeckiego „Nauczmy się żyć obok siebie”  złapaliśmy się wszyscy za ręce i stworzyliśmy Szkolny Łańcuch Życzliwości. Ponadto klasy przygotowały listki  z  pozdrowieniami lub życzeniami, które zostały zawieszone na Drzewku Życzliwości znajdującym się  w wejściu głównym szkoły.  

    Wszyscy w tym dniu - uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły - byli ubrani na żółto lub posiadali element garderoby w tym kolorze, ponieważ żółty  to kolor radości i optymizmu.

    Człowiek życzliwy to osoba nastawiona przychylnie i przyjaźnie, dobra i serdeczna. Żeby być człowiekiem życzliwym wystarczy dzielić się z innymi ludźmi uśmiechem i dobrymi słowami.  Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Każdy dzień powinien być pełen życzliwości, uśmiechu i wzajemnej sympatii, a nie tylko ten  jeden kalendarzowy. Uprzejmość jest zawsze na miejscu!!! Jak powiedział nasz uczeń – Nikodem Bukowski z klasy II a SP – życzliwym trzeba być do końca życia! Zgadzamy się z nim całkowicie!

    Zdjęcia w galerii.

  • ZMIANA PLANU LEKCJI

    Uwaga! Plan lekcji obowiązujący od 23.11.2015 r. znajduje się w zakładce "O szkole".

  • Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

    20 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Dzień ten został ustawiony przez Sejm w roku ubiegłym z okazji 25-lecia uchwalenia przez ONZ Konwencji o Prawach Dziecka, czyli ich swoistej światowej konstytucji. Inspiracją dla twórców tego dokumentu były myśli i postawa wielkiego Polaka – Janusza Korczaka,  który jako pierwszy nawoływał do podmiotowego traktowania dziecka. Polska podpisała tą międzynarodową umowę w roku 1991 r.

    W Dniu Praw Dziecka w naszej szkole królował kolor niebieski, jako symbol wartości, o które należy walczyć – wszyscy przyszliśmy w  tym dniu ubrani właśnie w tym kolorze. W całej szkole zawisły sentencje znanych ludzi mówiące o ważnej pozycji dziecka w społeczeństwie, a na lekcjach odbywały się pogadanki o prawach dziecka.  Ponadto każda klasa ozdobiła drzwi wejściowe do swojej sali plakatem obrazującym wybrane prawa. Prace były świetne!!!

    Dzień Praw Dziecka został podsumowany  apelem szkolnym w dniu 23 listopada. Uczniowie mieli okazję usystematyzować swoją wiedzę o prawach dziecka, zaznajomić się również z ich genezą oraz przypomnieć sobie postać Janusza Korczaka. Wszystko poparte było słowem, obrazem i piosenką, przez co skuteczniej można było dotrzeć do odbiorców. A oto właśnie chodziło!

    Cała Polska świętowała ten szczególny dzień podejmując wiele ciekawych inicjatyw z myślą o najmłodszych. My też!!! Celem tych spotkań było propagowanie wiedzy o prawach dziecka i edukacji na ten temat. Skłaniając się do refleksji i dyskusji w kontekście praw dziecka warto pamiętać o ich codziennym przestrzeganiu, ponieważ wpływają one na rozwój i kształtowanie osobowości u dziecka.  Dziecko powinno znać swoje prawa, rozumieć je i świadomie z nich korzystać. 

    - Prawa dziecka to nie jest jakiś przywilej, który dzieciom się należy, jeśli są grzeczne, one im się należą, bo są dziećmi, są ludźmi - przekonuje Rzecznik Praw Dziecka, Marek Michalak. My to doskonale wiemy!!!

    Zdjęcia w albumie.

  • Dzień Czystego Powietrza

    13 listopada już po raz kolejny przyłączyliśmy się do obchodów  Dnia Czystego Powietrza...

    Relacja z akcji znajduje się w zakładce "Ekologia". Zapraszamy!!!

  • Powiatowy Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego

    Dnia 19.11.2015r. w sali sportowej Zespołu Szkół w Nowym Grodzicznie rozegrany został Powiatowy Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego...

    Relacja z turnieju znajduje się w zakładce "Sport". Zapraszamy!!!

  • Festiwal Piosenki Patriotycznej

    W Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim odbyła się VIII edycja Międzywojewódzkiego Festiwalu Piosenki Patriotycznej. W konkursie udział wzięli uczniowie naszej szkoły: Natalia Beyer (klasa II b), Jagoda Wiśniewska (klasa II a) oraz Jakub Podlaszewski (klasa II b). Jak podkreśla przewodnicząca jury, Katarzyna Olęcka poziom występów młodzieży był bardzo wysoki. W tym roku konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Uczniowie naszej szkoły  wrócili zadowoleni,  pełni nowych doświadczeń  i wrażeń.

    Zdjęcia w albumie. Zapraszamy!!!

     

  • Spotkanie przy Trzech Dębach

    11 listopada to dla nas, Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Właśnie w tym dniu obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. To właśnie 11 listopada 1918 r., po 123 latach zaborów, nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy.
    Co by się stało, gdyby nie bohaterstwo naszych przodków, którzy walczyli o naszą niepodległość? Dziś prawdopodobnie nie mówilibyśmy w języku polskim; nie moglibyśmy pewnie też demonstrować dumy z naszych narodowych symboli – hymnu, flagi oraz godła państwowego; a wielkie czyny, jakich dokonywali Polacy na przestrzeni wieków, zostałyby zapomniane. Polska mogłaby przepaść na zawsze. Chwała Bogu, że tak się nie stało!

    Dziś, w 97. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, tradycyjnie spotkaliśmy się w lesie w miejscu zwanym „Trzy Dęby” , aby uczcić to wielkie dla Polski święto.

    Dziś, po wielu latach, hołd poległym w walce o niepodległość w tym niezwykłym miejscu oddały m.in. poczty sztandarowe, harcerze, strażacy,  myśliwi, leśnicy, uczniowie szkół gminy nowomiejskiej oraz władze lokalne. Proboszcz parafii bratiańskiej, ks. kanonik Edward Barański poprowadziŁ modlitwę za ojczyznę oraz poległych w jej obronie.  Dzisiejszy dzień był wielkim aktem patriotyzmu.

  • Narodowe Święto Niepodległości

    Dnia 10 listopada odbyły się w naszej szkole dwa uroczyste  apele z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Jako pierwsi hołd swojej ojczyźnie oddali uczniowie Szkoły Podstawowej. Część artystyczna rozpoczęli  wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Uczniowie klas II SP, pod kierunkiem p. Doroty Oczkowskiej przybliżyli historię naszego kraju –  czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła z mapy świata. Treści przedstawione w przedstawieniu miały dorosłych pobudzić do refleksji, a dzieciom zapaść w umysły i serca i pozostać zadatkiem odczuwania Ojczyzny. Apel przybrał formę „Koncertu dla Polski” – każda klasa oddała cześć ojczyźnie odśpiewaniem  niepodległościowej pieśni oraz złożeniem specjalnie napisanych na te okazję  życzeń dla swojego kraju.

    Ponadto w ramach przygotowań do Święta Niepodległości uczniowie klas I-III SP oraz dzieci z przedszkola publicznego i  oddziału przedszkolnego brały udział w konkursie plastycznym nt.  „Ja w mojej Ojczyźnie". Z każdej klasy została nagrodzona 1 osoba, nagrodzeni otrzymali dyplomy i skromne upominki. Oto wyniki:

    Przedszkole Publiczne - Błażej Świątkowski

    Oddział Przedszkolny - Barbara Jakubowska

    kl.Ia - Maciej Kitłowski

    kl.Ib - Marta Piątek

    kl.IIa - Nikola Licznerska

    kl.IIb - Martyna Elminowska

    kl.III - Jakub Maćkiewicz

    Prace wszystkich uczniów zostały wyeksponowane na drzwiach każdej z klas.

    Gimnazjaliści również  oddali hołd ojczyźnie, przygotowując apel  poświęcony 97. rocznicy odzyskania niepodległości. Uczniowie przypomnieli historyczne wydarzenia i długą drogę Polaków do wolności. To spotkanie wypełnione pięknymi wierszami , melodiami  i obrazami było okazją do zadumy oraz zastanowienia nad patriotycznymi postawami nas – Polaków.

    Dodatkowo w ramach obchodów Dnia Niepodległości każda klasa przygotowała plakat przedstawiający znaną i ciekawą postać historyczną. Stworzono również Galerię Przeszłości ze starych zdjęć przyniesionych przez uczniów.

    Zdjęcia w galerii. Zapraszamy!!!

  • Patriotyzm

    W dniu 9 listopada  uczniowie  klas IV-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum wzięli udział w apelu, którego tematem przewodnim był patriotyzm. Uczniowie klas III gimnazjum przygotowali prezentację  pt. ”Tytus i Jan Działyńscy -  patriotyzm w czasach zaborów”. Uczniowie obecni na apelu mieli okazję poszerzyć swą wiedzę na temat rodu patronującego naszej szkole. Podsumowując spotkanie uczniowie prowadzący apel przeprowadzili mini quiz, aby sprawdzić czy klasy z uwagą słuchały. Na zakończenie nauczyciel historii ogłosił konkurs, w którym uczniowie mogli wyrazić swój sposób pojmowania pojęcia patriotyzm. Najlepsze prace pochodziły od trzech uczennic klasy I b gimnazjum: Adrianny Ługiewicz, Kingi Kurlikowskiej i Wiktorii Jaskulskiej. Gratulacje dla dziewcząt.

    Zdjęcia w galerii. Zapraszamy!!!

  • Wyjątkowa lekcja muzyki

    Uczniowie klasy V w  ramach lekcji muzyki, której tematem było poznawanie instrumentów strunowych mieli możliwość obejrzenia i posłuchania instrumentu na żywo. Dnia 9 listopada do klasy przyjechał pan Tomasz Kalinowski, muzyk z zamiłowania wraz ze swoja gitarą basową i akustyczną. Muzyk zaprezentował, omówił budowę oraz różnicę pomiędzy tymi instrumentami oraz zagrał kilka utworów, m.in. utwór słynnego gitarzysty Jimiego Hendrixa oraz wiele innych współczesnych. Uczniowie chętnie odgadywali utwory, śpiewali oraz mieli okazję spróbować gry na tych instrumentach. To był ciekawa i wyjątkowa lekcja.

    Zdjęcia w albumie.

  • Konkurs plastyczny „Tajemnice różańca”

    8 listopada został podsumowany konkurs plastyczny pod hasłem „Tajemnice różańca” . Celem konkursu było wprowadzenie w tajemnice wiary przez zapoznanie z tajemnicami różańca świętego, a uczestnikami uczniowie klas III – VI SP oraz I – III G. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, uczniowie wykonali aż 86 prac. Dzięki zastosowaniu różnorodnych technik prace plastyczne były ciekawe i bardzo oryginalne. Prace były oceniane w poszczególnych kategoriach wiekowych. Oto wyniki:

    Szkoła Podstawowa:

    I miejsce – Karolina Jasieniecka (kl. III SP)

    I miejsce – Karolina Grabowska (kl. III SP)

    I miejsce – Oliwia Gajda (kl. IV SP)

    II miejsce – Magdalena Fabińska (kl. III SP)

    II miejsce – Małgorzata Bączek (kl. IV SP)

    III miejsce – Patrycja Błaut (kl. III SP)

    IIII miejsce – Krystian Wiśniewski (kl. IV SP)

    Wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Kijewska (kl. IIII SP), Jakub Giziewski (kl. III SP), Kinga Elminowska (kl. V SP), Weronika Nawrocka (kl. V SP), Martyna Dobracka (kl. VI SP).

    Gimnazjum:

    I miejsce – Agata Wiśniewska (kl. III b G)

    I miejsce – Mateusz Czarnomski (kl. III b G)

    II miejsce – Wiktoria Jaskulska (kl. I b G)

    III miejsce – Weronika Plitt (kl. II a G)

    Wyróżnienia otrzymali: Katarzyna Kłosowska (kl. I b G), Klaudia Fabińska (kl. I b G), Estera Orzechowska (kl. I b G).

    W nagrodę uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, które wręczył ksiądz Proboszcz, Edward Barański podczas niedzielnej mszy świętej.

    Konkurs przygotowała katechetka, pani Barbara Karbowska.

    Zdjęcia w albumie. Zapraszamy!!!

  • Przełajowy Bieg Niepodległości

    7.11.2015 r. odbył się po raz  drugi Przełajowy  Bieg Niepodległości  u Brata Jana. 48 osób postanowiło właśnie w taki sposób świętować 97. rocznicę odzyskania przez Polskę wolności. 

    Trasa biegu wiodła przez tereny leśne w pobliżu bratiańskiego Orlika.  Zawodnicy startowali w następujących kategoriach:

    • Szkoła Podstawowa:  rocznik 2006 i młodsi (do kl III); dziewczęta, chłopcy  – 600m
    • Szkoła Podstawowa:  rocznik 2003 – 2005 (kl IV-VI);  dziewczęta, chłopcy  – 600m
    • Gimnazjum: rocznik 2000 – 2002 (kl. I-III); dziewczęta chłopcy – 2500 m
    • Kategoria Open kobiety;  Kategoria Open mężczyźni – 5000m

    Oto wyniki:

    Kategoria:  rocznik 2006 i młodsi - dziewczęta:

    • I miejsce – Justyna Laskowska – Tylice
    • II miejsce – Agata Osmańska – Tylice
    • III miejsce – Weronika Czajka – Bratian

     

    Kategoria: rocznik 2006 i młodsi - chłopcy:

    • I miejsce – Paweł Lenckowski  – Tylice
    • II miejsce – Piotr Buńka – Bratian
    • III miejsce – Kacper Preuss  – Bratian

     

    Kategoria: rocznik 2003 – 2005 - dziewczęta:

    • I miejsce – Alina Ługiewicz  – Tylice
    • II miejsce – Adrianna Ługiewicz – Tylice
    • III miejsce – Aleksandra Rogowska – Bratian

     

    Kategoria: rocznik 2003 – 2005 - chłopcy:

    • I miejsce – Wojciech Patalon – Bratian
    • II miejsce – Dawid Łątkowski – Lubawa
    • III miejsce – Miłosz Sołtysik – Bratian

     

    Kategoria: rocznik 2000 – 2002 - dziewczęta:

    • I miejsce – Amelia Kucińska – Tylice
    • II miejsce – Monika Pokorska - Pacółtowo

     

    Kategoria: rocznik 2000 – 2002 - chłopcy:

    • I miejsce – Patryk Laskowski – Tylice

     

    Kategoria: Open – Kobiety:

    • I miejsce – Kamila Pawłowska – Marzęcice
    • II miejsce – Ewa Renkel – Nowe Miasto Lubawskie
    • III miejsce – Hanna Czajka – Bratian

     

    Kategoria: Open – Mężczyźni:

    • I miejsce – Mariusz Pawłowski – Kurzętnik
    • II miejsce – Robert Mówiński – Bratian
    • III miejsce – Marcin Knozowski – Lubawa

     

    Wszyscy zawodnicy spisali się na medal! Nie wynik był dziś jednak  najważniejszy, a udział w świętowaniu  odzyskania niepodległości przez Polskę na sportowo!!! Po biegu wszyscy miło spędzili czas przy ognisku, pieczeniu kiełbasek i ciepłej herbacie. Do zobaczenia za rok!!!

    Organizatorami Biegu Niepodległości byli: Gminne Zrzeszenie LZS, Gminne Centrum Kultury oraz  Zespół Szkół im. Rodu Działyńskich.

    Serdecznie podziękowania składamy sponsorom: Firmie GTS GREAT TRADE SOLUTIONS  i prezesowi  Andrzejowi Jędrzejewskiemu, Firmie Wielobranżowej „AGA” Milewski – Patalon, Firmie Komputronik, Radzie Rodziców działającej przy Zespole Szkół im. Rodu Działyńskich oraz Sklepikowi szkolnemu „Jutrzenka”.

    Zdjęcia w galerii. Zapraszamy!!!

  • Rowerowy Rajd Niepodległości

    W ramach obchodów nadchodzącego Święta Niepodległości zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej bezpłatnej imprezie towarzyszącej jaką jest Rowerowy Rajd Niepodległości – Śladami pamięci przez Gminę Nowe Miasto Lubawskie. Regulamin imprezy znajduje się tutaj: http://www.gck-mszanowo.pl/images/Regulamin_Rajdu_Rowerowego_od_Nawry_do_Trzech_Debow2015.pdf

     

     

  • Narodowe Święto Niepodległości

    Tak jak w latach ubiegłych, tak również i w tym roku nowomiejska gmina wraz z Nadleśnictwem Iława organizuje obchody rocznicowe związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Serdecznie zapraszamy!!!

  • Apel SKO

    Dnia 06.11.2015 r. dla uczniów klas 0-III odbył się apel  pn. „SKO uczy nas oszczędności,  gospodarności, zaradności, solidności”. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy II b SP.

    Na apelu podsumowano Szkolny Konkurs Plastyczny promujący działalność SKO. Uczniowie:

    Oliwia Strzyżewska – uczennica klasy II a – zajęła I miejsce  w kategorii klas I-II,

    Adrian Maćkiewicz – uczeń klasy II b – zajął II miejsce w kategorii  klas I – II,

    Oliwia Konopacka – uczennica klasy I b – zajęła III  miejsce w kategorii klas I – II,

    Maja Dudalska – uczennica klasy IV – zajęła I miejsce w kategorii klas III- IV,

    Jakub Maćkiewicz – uczeń klasy III – zajął II miejsce w kategorii klas III – IV,

    Oliwia  Gajda – uczennica  klasy IV – zajęła III miejsce w kategorii klas III – IV,

    Karolina Ruczyńska – uczennica klasy V – zajęła I miejsce w kategorii klas V – VI.

    W/w uczniowie  otrzymali dyplomy i  nagrody rzeczowe  w postaci: skarbonek, opasek odblaskowych i papierowych teczek.

    Opiekun SKO  – Grażyna  Obuchowska  wręczyła  pierwszoklasistom książeczki SKO.  Zachęcała uczniów do systematycznego oszczędzania nie tylko pieniędzy, ale także wody, prądu, przyborów szkolnych.... Ogłosiła konkurs  zbiórki makulatury i plastikowych nakrętek, który będzie trwał do końca  kwietnia 2016 r.

    Zdjęcia w galerii. Zapraszamy!!!

  • Dzień Postaci z Bajek

    5 listopada 2015 r. w Przedszkolu Publicznym odbył się bal z okazji „Święta postaci z bajek.”  W sali zaroiło się od postaci bajkowych. Dzieci wykazały się znajomością bajek odgadując z ilustracji ich tytuły. Wcieliły się w rolę Kopciuszka segregując orzechy i kasztany - wygrała drużyna dziewczynek, ponieważ dokładniej i szybciej wykonała zadanie. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Cała grupa wspaniale się bawiła.

    Zdjęcia w albumie. Zapraszamy!!!

  • Przełajowy Bieg Niepodległości u Brata Jana

    Serdecznie zapraszamy na II Przełajowy Bieg Niepodległości u Brata Jana!!!

    Przełajowy Bieg Niepodległości „U Brata Jana” - Regulamin

    Cel:

    • popularyzacja biegów jako formy aktywnego wypoczynku
    • upamiętnienie 97. rocznicy odzyskania niepodległości

    Organizator:

    • Gmina Nowe Miasto Lubawskie,                        
    • Gminne Centrum Kultury,                           
    • LZS Nowe Miasto Lubawskie,
    • Zespół Szkół im. Rodu Działyńskich.

    Termin i miejsce:

     Bieg rozegrany zostanie 07.11.2015r o godzinie 13.00 na terenie leśnym  przy obiekcie sportowym „Orlik” w Bratianie

    Uczestnictwo i zgłoszenia:

    W zawodach uczestniczyć mogą wszyscy chętni, którzy zgłoszą się do organizatora w dniu zwodów - biuro Orlika w godzinach 12.00-12.50  i nie posiadają żadnych przeciwwskazań  zdrowotnych do udziału ww. imprezie sportowej.

    Uwaga! Ważne!!! - Zawodnicy pobierają u organizatora karty startowe ze swoimi danymi, które przekazują sędziemu na mecie.

    Kategorie wiekowe i dystanse:

    • dziewczęta  SP - rocznik 2006 i młodsze  (kl. I - III SP i młodsze)  - ok.600m – start o godz. 13.00
    • chłopcy SP - rocznik 2006 i młodsi (kl. I – III SP i młodsi) - ok.600m – start o godz. 13.00
    • dziewczęta SP rocznik  2003 i młodsze  (kl. IV – VI SP) - ok.600m – start o godz. 13.15
    • chłopcy SP rocznik 2003 i młodsi (kl. IV – VI SP) - ok.600m – start o godz. 13.15
    • dziewczęta Gimnazjum rocznik 2000 i młodsze (kl. I – III G) - ok.2500m – start o godz. 13.30
    • chłopcy Gimnazjum rocznik 2000 i młodsi (kl. I – III G) - ok.2500m – start o godz. 13.30
    • kategoria  Open kobiety bez ograniczeń wiekowych - ok.5000m – start o godz. 13.30
    • kategoria  Open mężczyźni bez ograniczeń wiekowych - ok.5000m – start o godz. 13.30

     

    Nagrody:

    Uczestnicy, którzy zajmą miejsca 1-3 otrzymają pamiątkowe  medale, a w  kategorii  Open - puchary.

    Sprawy sporne:

    Rozstrzygać będzie komisja sędziowska.    

    Sprawy organizacyjne:

    Organizator zapewnia Uczestnikom obsługę medyczną  na czas trwania Biegu. Organizator jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej  wobec Uczestników Biegu. Nie zapewnia Uczestnikowi jakiegokolwiek ubezpieczenia na życie, zdrowotnego, odpowiedzialności cywilnej z tytułu choroby, wypadku, odniesienia obrażeń, śmierci lub szkód, jakie mogą wystąpić w związku z obecnością lub uczestnictwem Uczestnika w imprezie, oraz nie ponosi z tego tytułu odpowiedzialności. Organizator nie odpowiada za rzeczy wartościowe pozostawione w szatni. Uczestnicy przyjeżdżają na zawody na koszt własny. Osoby niepełnoletnie powinny dostarczyć zgodę na ww. zawody podpisaną przez rodzica/ prawnego opiekuna (wzory zgód można pobrać od nauczycieli w-f uczących w szkołach)                           

    We wszystkich sprawach nieujętych Regulaminem decyduje Organizator Biegu, któremu przysługuje wiążąca  i ostateczna interpretacja  Regulaminu.

  • Dzień Zawodoznawczy

                                                                           „Aby do czegoś dojść, trzeba wyruszyć w drogę” W. Czermak

                    Już od 5 lat na terenie naszego powiatu odbywają się dni zawodoznawcze. Pomysł tej inicjatywy zrodził się w Powiatowym Centrum Rozwoju Edukacji i jest kontynuowany przez pedagogów szkolnych, którzy organizują to przedsięwzięcie co roku w innej szkole. W tym roku tego zadania podjęła się Monika Puchniarz, pedagog szkolny pełniący rolę doradcy zawodowego w  Zespole Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie. 4.11.2015 r. zaprosiła przedstawicieli ponad 20 zawodów, którzy zaprezentowali się młodzieży. Na pytania dotyczące charakteru pracy, ścieżki zawodowej odpowiadały  policjantki, strażak, celnik, lekarz medycyny, lekarz weterynarii, informatyk, fizjoterapeutka, dziennikarz, leśniczy, hydraulik, elektryk, sędzina, kurator zawodowy, ksiądz, trener piłki nożnej, bibliotekarka, pedagog, psycholog, doradca zawodowy, pracownik socjalny oraz marynarz , który cieszył się dużym zainteresowaniem.                                                                  

    Uczniowie mieli też okazję zapoznać się z ofertą lokalnych szkół ponadgimnazjalnych: Zespołu Szkół im. C. K. Norwida, Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku i Zespołu Szkół w Bielicach oraz zadać pytania  przedstawicielom Powiatowego Urzędu Pracy.

    Odbiorcami byli uczniowie Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie oraz Gimnazjum im. Filomatów Nowomiejskich w NML, Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku i Zespołu Szkół w Bielicach. W sumie z tej lekcji z zakresu doradztwa zawodowego skorzystało około 400  uczniów i mamy nadzieję, że pomoże ona w dokonaniu trafnych wyborów w przyszłości.

    Zdjęcia w albumie. Zapraszamy!!!

strona: