Zespół Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie

Logowanie
  • Gminny Czwórbój Lekkoatletyczny

    21.04.2016 r. na obiektach sportowych Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku uczniowie szkół z terenu naszej gminy nowomiejskiej rywalizowali ze sobą w Gminnym Czwórboju Lekkoatletycznym...

    Relacja z czwórbóju znajduje się w zakładce "Sport". Zapraszamy!

  • Komórki do zbiórki!!!

    SZANOWNI NAUCZYCIELE, DRODZY UCZNIOWIE ORAZ RODZICE

    W nawiązaniu do międzynarodowej akcji „Dzień Ziemi 2016”  zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w VI edycji ogólnopolskiej akcji ekologicznej pod hasłem: ODDAJ ZUŻYTY TELEFON KOMÓRKOWY!!! WYMYŚL CIEKAWE HASŁO EKOLOGICZNE!!!

    Przypominamy, że zużyte, uszkodzone telefony komórkowe zawierają metale ciężkie takie jak np. ołów oraz kadm i są zagrożeniem dla naszego środowiska naturalnego, szczególnie wody i gleby.

    Mamy nadzieję, że akcja przyczyni się do ugruntowania postaw i nawyków ekologicznych w szkołach  całej Polski, również w naszej placówce, dzięki którym nasza planeta będzie z roku na rok czystsza i bezpieczniejsza.

    Zacznijmy porządkowanie i sprzątanie świata od własnego biurka i otoczenia.

    Zbiórka zużytych, starych telefonów komórkowych bez baterii  jest organizowana przez Samorząd Uczniowski i będzie trwać do 20 maja 2016 r. Stan techniczny telefonów nie ma żadnego znaczenia. Telefon nie musi być sprawny i może być uszkodzony. Telefony oraz  hasła ekologiczne składamy u opiekuna Samorządu Uczniowskiego – p. D. Lipskiej.

    Szkoły które uzyskają najlepsze przeliczniki (relacje) ilości zebranych kg telefonów do ilości uczniów w szkole i dodatkowo zaproponują ciekawe hasło ekologiczne otrzymają atrakcyjne nagrody.

    DOŁĄCZ DO NAS! STAŃ PO ZIELONEJ STRONIE MOCY! KOMÓRKI ODDAJ DO ZBIÓRKI!!!

    Regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej: www.ekophone.pl

  • Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas VI Szkół Podstawowych

    20 kwietnia 2016 roku w Szkole Podstawowej w Tereszewie po raz drugi przeprowadzono Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas VI Szkół Podstawowych. Do matematycznych zmagań przystąpiło dziewięć szkół z powiatu nowomiejskiego : SP Biskupiec, SP Bratian, SP Gwiździny, SP Krotoszyny, SP Marzęcice, SP Montowo, SP nr 1 Nowe Miasto Lubawskie, SP Zajączkowo oraz organizator SP Tereszewo.  

    Naszą szkołę reprezentowała Małgosia Bączek.

    Uczestnicy w czasie 60 minut rozwiązali test zawierający 20 zadań (zadania zamknięte, zadania tzw. krótkiej odpowiedzi oraz zadania otwarte). Pod czujnym okiem komisji, po zaciętej rywalizacji wyłoniono najlepszych matematyków powiatu.

    Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz upominki ufundowane przez Sklepik Szkolny działający w SP w Tereszewie.

    Zdjęcia w albumie (źródło zdjęć: http://www.e-nml.ayz.pl/sp_tereszewo )

  • Gminny Turniej "Czujemy się bezpiecznie"

    Dnia 18 kwietnia br. w Szkole Podstawowej im. ks. K. Wróblewskiego w Gwiździnach odbył się Gminny Turniej dla Dzieci 6-letnich "Czujemy się bezpiecznie" .
    Udział w konkursie wzięły trzyosobowe drużyny z sześciu szkół Gminy Nowe Miasto Lubawskie. Jego celem było przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, poznanie podstawowych znaków drogowych, poszerzenie informacji na temat zagrożeń wynikających z kontaktów z obcymi ludźmi, pokazanie prawidłowych postaw w różnych sytuacjach, a także integrowanie dzieci z różnych szkół i wdrażanie do zdrowej rywalizacji.
    Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała komisja w składzie: policjantka, st. sierżant sztabowy Ludmiła Mroczkowska, pielęgniarka Ewa Gajkowska i naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Gwiździnach, Zdzisław Domżalski.
    Dzieci miały do wykonania sześć zadań dotyczących bezpieczeństwa: dopasować numer telefonu alarmowego i akcesoria strażaka, policjanta i lekarza; rozwiązać zagadki, udzielić odpowiedzi na pytania, układać puzzle.
    Wszystkie drużyny pracowały z wielkim zaangażowaniem i wykazały się dużą wiedzą.
    Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie i otrzymała puchar Wójta Gminy Nowe Miasto Lubawskie. Opiekunem drużyny była Katarzyna Uliasz.

    Serdecznie gratulujemy!!! Zdjęcia w albumie.

  • Gimnazjalisto! Powodzenia!!!

    Dni  18.04. – 20.04. dla tysięcy gimnazjalistów w całym kraju oznaczają wielkie zmagania z egzaminem gimnazjalnym. Dobrze napisany egzamin to klucz do kolejnych drzwi. To od jego wyników zależeć będzie  dalsza droga nauki.

    Nic, tylko życzyć POWODZENIA!!! Życzymy aby wyniki, które uzyskacie odpowiadały Waszym oczekiwaniom  i dały możliwość realizacji  życiowych planów.
    Nie stresujcie się ... wszystko będzie dobrze! Trzymamy kciuki.

    POŁAMANIA DŁUGOPISÓW!!!

  • Koncert uczniów Szkoły Muzycznej

    W piątek 15 kwietnia w naszej szkole gościliśmy uczniów Szkoły Muzycznej z Nowego Miasta Lub. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności na instrumentach: strunowych, dętych i perkusyjnych. Mogliśmy podziwiać pięknie zagrane i znane nam utwory min. na wiolonczeli, skrzypcach, puzonie, trąbkach, akordeonach czy pianinie. Jednak największe brawa otrzymał Miłosz, perkusista, który popisał się swoimi umiejętnościami gry na perkusji. Występ miał zachęcić naszych uczniów do zapisów do szkoły muzycznej. Tuż po koncercie chętnych było wielu.  Miejmy nadzieję, że niedługo nasi uczniowie będą koncertować na szkolnej scenie.

  • Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”

    Dnia 14.04.2016r. na obiektach sportowych Jezioraka Iława rozegrany został Finał Wojewódzki Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”.

    Relacja z turnieju znajduje się w zakładce "Sport". Zapraszamy!!!

  • Spotkanie z energią

    Dnia 13.04.2016 r. uczniowie klasy II b SP uczestniczyli w zajęciach z energią w roli głównej,  które  poprowadził  pan Zbigniew Elminowski, tata Martyny...

    Relacja ze spotkania znajduje się w zakładce "Ekologia". Zapraszamy!!!

  • Dzień Czekolady

    "Naprawdę silny jest ten,
    kto potrafi połamać całą tabliczkę czekolady i zjeść tylko jeden kawałek"

    Gorzka, mleczna a może biała? Na sam dźwięk tych słów robi się przyjemnie, nie bez powodu… 12 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Czekolady – niekwestionowanej królowej słodyczy! Jej smak i aromat znany jest od wieków, dostarcza nam witamin, żelaza, magnezu a przede wszystkim niebiańskiej przyjemności, której nie mogą oprzeć się nawet najwytrwalsi.
    Wtorek zatem w naszej szkole był bardzo słodkim dniem. Samorząd Uczniowski zorganizował "DZIEŃ CZEKOLADY".  Uczniowie poznali tajniki słodkiego przysmaku, wartości odżywcze  oraz degustowali jej różne rodzaje. Ponadto grupa taneczna zapraszała wszystkich chętnych uczniów do tańca! Jakiego? Oczywiście czekoladowego!!!

    Szczególne podziękowania składamy Radzie Rodziców za ufundowanie królowej słodyczy!!!

    Już teraz wszyscy z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczny Dzień Czekolady!

    Zdjęcia w albumie. Zapraszamy!!!

  • Powiatowy Konkurs Ortograficzny

    12 kwietnia reprezentanci naszej szkoły odbyli wycieczkę do Grodziczna, aby tam powalczyć „O Złote Pióro Starosty”, byli to laureaci zmagań gminnych: Szymon Szwechowicz, Marlena Bendyk, Michalina Milewska i Mateusz Czarnomski. Dyktando okazało się bardzo trudne i bardzo długie, ale to nie przeszkodziło Szymonowi Szwechowiczowi zająć II miejsca w kategorii szkół podstawowych.

    Gratulujemy!!!

  • Projekt "Szlakiem wybudowań"

    W kwietniu uczniowie pierwszych i drugich klas gimnazjum uczestniczyli w Projekcie „Szlakiem wybudowań. Młodzieżowe krajoznawstwo regionalne.” współfinansowane przez Urząd Gminy Nowe Miasto Lubawskie. W czasie zajęć tworzyli mini przewodnik po okolicach Nowego Miasta Lubawskiego. Poznawali sekrety nazw lokalnych, poszukiwali historii rodzinnych i wyblakłych oznaczeń na starych mapach. W wyniku tych prac uczniowie stworzyli własne, współczesne historie na temat wybranych miejsc naszego regionu.

    Zachęcamy do lektury przewodnika. Warto!!!

    Współautorzy przewodnika: Amanda Ziółkowska, Wiktoria Smyka „Lipowy Dwór”; Julia Dąbrowska, Jagoda Wiśniewska „Trzy Dęby”; Paulina Jasieniecka, Ewelina Grosz „Ruda Dwór”; Michał Zimnicki, Szymon Bartkowski „Lubumba”; Wiktoria Samsel, Wiktoria Mówińska „Tyliczki”

    Zdjęcia w albumie. Zapraszamy!!!

  • Spektakl - Dziady

    „ ciemno wszędzie, głucho wszędzie...”

    11 kwietnia 2016 roku nasza szkoła gościła aktorów Teatru Młodego Pokolenia w Białymstoku, którzy przedstawili adaptację dramatu Adama Mickiewicza ,,Dziady”, będącą w kanonie lektur szkolnych.

    Trudna lektura zyskała nowe oblicze. Trójka aktorów zmierzyła się z archaicznym tekstem, który nie zachęca do czytania, ale mimo tego okazał się ciekawy dla współczesnego widza. Aktorzy wystąpili w charakterystycznych strojach, które pięknie oddały klimat obrzędu dziadów. Gra w ograniczonym składzie wymagała od nich dużych umiejętności mimicznych, sprawności ruchowej i głosowej.

    Spektakl był bardzo pouczający.

    Wizyta teatru okazała się dla nas pożyteczną lekcją i ciekawym doświadczeniem. Sztuka dała uczniom możliwość podpatrzenia aktorskiego rzemiosła, stanowiła okazję do przypomnienia treści i problematyki książki.

    Zdjęcia w albumie.

  • Katyń 1940 – Pamiętamy...

    W poniedziałek 11 kwietnia spotkaliśmy się w auli szkoły, aby przypomnieć o zbrodni katyńskiej – przeprowadzonej w 1940 roku przez radziecką policję polityczną NKWD na polskich jeńcach wojennych i więźniach na podstawie decyzji Biura Politycznego z 1940 roku. Spotkanie nasze miało charakter refleksyjno - patriotyczny. Uczennica II b – Natalia Beyer – recytowała wiersze nawiązujące do omawianej tematyki, natomiast Patryk Kupniewski przypomniał nam historię wydarzeń w Katyniu. 

    Pamięć poległych uczciliśmy minutą ciszy.

    Zdjęcia w albumie.

  • Festiwal Piosenki Harcerskiej

    9 kwietnia 2016 r. w Nowym Mieście Lubawskim odbył się XXX Festiwal Piosenki Harcerskiej. Na scenie muzycznej wystąpili również harcerze z naszej szkoły – 1. Bratiańska DH „Trzy Dęby” wraz z opiekunką, p. Mariolą Plitt. I wypadli rewelacyjnie! Wyśpiewali sobie drugie miejsce!!! Serdecznie gratulujemy! Zdjęcia w albumie (autor zdjęć: Grażyna Jonowska; źródło zdjęć: http://nowemiasto.wm.pl/)

  • Programy profilaktyczne

    W piątek, 8 kwietnia dwie grupy uczniów naszej szkoły realizowały programy profilaktyczne. Jedna z nich  brała udział w Programie „Debata” przeznaczonym dla młodzieży, u której w większości nie nastąpiła jeszcze inicjacja alkoholowa i narkotykowa. Program ma zatem charakter uprzedzający. Jego zadaniem jest zapobieganie przedwczesnemu używaniu alkoholu i zażywaniu narkotyków, towarzyszącym temu konsekwencjom oraz promowanie postawy trzeźwości. Spotkanie służyło przyjrzeniu się przekonaniom normatywnym młodzieży i próbie ich modyfikacji. Program „Debata” pozwala zmniejszyć ryzyko przedwczesnej inicjacji narkotykowej i alkoholowej wśród młodzieży, uświadamia zagrożenia wynikające z korzystania ze środków zmieniających świadomość.

    Druga grupa uczestniczyła w programie profilaktycznym pt. „Smak życia, czyli debata o dopalaczach”. Celem programu jest dostarczenie młodym ludziom podstawowych, rzetelnych i prawdziwych informacji na temat „dopalaczy” oraz zagrożeń wynikających z ich używania, a w konsekwencji zwiększenia ostrożności i zmniejszenia otwartości na kontakty z tymi produktami.

  • Spektakl profilaktyczny pt. "Mniam mniam"

    7 kwietnia 2016 roku do naszej szkoły zawitali sympatyczni i zabawni artyści z toruńskiej Grupy T ze spektaklem profilaktycznym pt. ,,Mniam Mniam”. Już po nazwie można się domyślać, iż przedstawienie dotyczyło głównie zdrowego odżywiania. Poruszony był problem uzależnienia od żywności typu: fast food, słodycze, chipsy itp.

    Aktorzy w humorystycznym stylu kilkakrotnie podkreślali, iż: ,,jesteś tym co jesz”. Odbiorcy usłyszeli, iż prawidłowo wykształcone nawyki dietetyczne zapewniają właściwy rozwój fizyczny oraz intelektualny każdego człowieka. Sposób żywienia wpływa na koncentrację, zapamiętywanie, zdolność uczenia się, a tym samym na lepsze wyniki  w nauce.

    Główni bohaterowie: Wanda i Kazik myszkowali w szkolnym sklepiku wypełnionym niezdrową żywnością, jednak pewnego dnia odnaleźli tam tajemniczą księgę, która miała moc wyczarowania niebiańsko zdrowych, dobrych i kolorowych potraw. W ich przygotowaniu pomagał Doktor Klepka, Wacław Kichacz (wywąchujący zdrową żywność) oraz Magda Seler. Nasi uczniowie również zostali zaangażowani do przygotowania hitu ze zdrowych składników. To zabawne przedstawienie przekazało dużą porcję walorów edukacyjnych oraz dobrej zabawy.

     Miejmy nadzieję, iż nasi szkolni widzowie zrozumieli jak istotnie wpływa na człowieka sposób odżywiania. A w pamięci pozostaną im słowa: ,,JESTEŚ TYM, CO JESZ”.

    Zdjęcia w albumie. Zapraszamy!!!

  • Powiatowy Turniej SKO

    Dnia 6 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej w Tereszewie odbył się XI Powiatowy Turniej SKO dla klas I – III. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Macie j Kitłowski  z klasy I a, Remigiusz Czerniak – kl.  II b oraz Natasza Ławicka z klasy III. Uczestnicy turnieju rozwiązywali krzyżówki, rebusy, zadania matematyczne oraz odpowiadali na losowo wybrane pytania  związane z SKO i PKO.  Nie zabrakło również testu sprawnościowego i zabawy plastycznej.

    Drużyna naszej szkoły okazała się najlepsza  i zdobyła I miejsce.  W nagrodę  uczniowie  otrzymali  ciekawe gry planszowe i dyplom. Serdecznie gratulujemy!!!

    Zdjęcia w albumie. Zapraszamy!!!

  • Sprawdzian szóstoklasisty

    Już we wtorek  (5 kwietnia) szóstoklasiści w całym kraju sprawdzą swoją wiedzę i umiejętności w Sprawdzianie Kompetencji. Wierzymy, że wiedza, którą zdobyli podczas nauki w szkole podstawowej, pomoże im osiągnąć doskonałe wyniki.

    Życzymy Wam wszystkim powodzenia, skupienia, pewności siebie oraz wiary we własne możliwości! Życzymy także łatwości w korzystaniu z wiedzy, którą przecież już posiedliście! Zadbajcie o to, byście to Wy panowali nad stresem, a nie on nad Wami! Trzymamy kciuki! Mocno!

  • Jan Długosz

    „Każdy tyle dłużen swojej ojczyźnie, na ile go stać przy jego zdolnościach i siłach” Tymi słowami rozpoczęliśmy nasze poniedziałkowe spotkanie na temat Jana Długosza – najwybitniejszego kronikarza w dziejach historii - Ojca historiografii – który jako pierwszy podsumował sprawy Królestwa Polskiego od chwili jego powstania do czasów mu współczesnych. Jednocześnie podjął się  pierwszych ocen i sądów dziejów Polski.

    Uczniowie klasy II b gimnazjum (Jagoda Wiśniewska i Krystian Nawasielski)  krótko ukazali czasy panowania Kazimierza Jagiellończyka – gdyż z dworem tego króla był związany Długosz, później przedstawili życie i twórczość Długosza, a następnie zaprosili przedstawicieli klas do testu podsumowującego. Pytania do testu ułożyła Julia Dąbrowska (II b).

    Zdjęcia w albumie.

  • Wesołych Świąt!

    Składamy życzenia radosnych Świąt Wielkanocnych wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny i wiarą w sens życia. Pogody w sercu i radości płynącej z faktu  Zmartwychwstania Pańskiego oraz smacznego Święconego w gronie najbliższych osób. Wesołych Świąt!!!

strona: