Zespół Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie

Logowanie
  • Dzień Kobiet

    Kobiety?!

    Dawniej ich uroda była natchnieniem dla poetów. Dziś kobiety są ..... jeszcze piękniejsze.Dawniej siedziały w domu i pilnowały ogniska domowego.  Dziś można je spotkać w każdym zawodzie, co oczywiście nie oznacza, że zaniedbują ogniska domowe. I tylko złośliwcy  twierdzą, że: „Od kiedy zjawiła się baba na orbicie, nawet już tam w niebie trudno być aniołem”.

    By wszystkim złośliwościom na temat kobiet zadać kłam, męska część społeczności szkolnej przygotowała apel z okazji Ich marcowego święta. W programie artystycznym na scenie odważnie wystąpili uczniowie klasy III b SP.

    Życzyli przy tym  wszystkim kobietom i kobietkom, by rozlewały swój czar, rozjaśniały mrok oraz promieniały blaskiem swego piękna, czułości i wrażliwości.

    Podczas spotkania chłopcy obdarowali wszystkie Panie na sali słodką czekoladką :) Zaś przez klasowych kolegów wszystkie dziewczęta zostały obdarowane pięknymi kwiatami lub upominkami!!! Serdecznie dziękujemy!!!

    Zdjęcia w albumie.

  • Konkurs Języka Angielskiego LEON

    13 stycznia  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w sesji zimowej Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego "Leon" z języka angielskiego. Dziś mamy wyniki!!!

    Bardzo miło nam poinformować, że nasi uczniowie wypadli bardzo dobrze! 

    I grupa wiekowa:

    • Weronika Czajka 100% - miejsce 1
    • Kornelia Kryszkiewicz 95% - miejsce 3
    • Barbara Jakubowska 87% - miejsce 6
    • Julia Ruczyńska 87% - miejsce 6
    • Lena Bejer 84% - miejsce 7
    • Nicola Jarzembowska 74% - miejsce 11
    • Weronika Podwojewska 66% - miejsce 14

     

    W całej Polsce w tej grupie przystąpiło do konkursu aż 1434 uczniów! Były przyznawane miejsca EX aequo.  

     

    II grupa wiekowa:

    • Remigiusz Czerniak 53% - miejsce 19
    • Tymoteusz Mania 39% - miejsce 24
    • Ola Meller 37% - miejsce 25

     

    W całej Polsce w tej grupie przystąpiło do konkursu aż 1613 uczniów! Również były przyznawane miejsca EX aequo.  

     

    III grupa wiekowa:

    • Bryan Marchlewski 79% - miejsce 9
    • Magdalena Nitka 63% - miejsce 15
    • Łukasz Gumiński 60% - miejsce 16
    • Piotr Buńka 50% - miejsce 20
    • Jakub Giziewski 37% - miejsce 25
    • Kacper Zabłotny 26% - miejsce 26
    • Mikołaj Zalewski 24% - miejsce 30
    • Wiktor Wiśniewski 21% - miejsce 31
    • Kacper Kruszyński 21% - miejsce 31

     

    W całej Polsce w tej grupie przystąpiło do konkursu aż 1484 uczniów! Również były przyznawane miejsca EX aequo. 

     

                                                                                   Koordynator  mgr Sylwia Drzewińska

  • Nocka w szkole

    Czy to możliwe, żeby uczniowie chcieli spędzić całą noc w szkole? Wydaje się to nie do pomyślenia? A jednak.

    Dnia (a właściwie i nocy) 3 marca klasa IIb  wraz z wychowawcą, panią Marleną Kłosowską i opiekunem, panią Anną Kremską spotkała się o godzinie 19:00 w naszej szkole. Po pierwszych okrzykach zachwytu i radości ze spotkania, przystąpiliśmy do przygotowania miejsc do spania. Naszą "sypialnią" była aula szkolna.

    Kiedy materace zostały już napompowane, a śpiwory pięknie ułożone, dowiedzieliśmy się jakie mamy zapasy żywności. Uwierzcie mi, że spokojnie wystarczyłoby tego dla zdecydowanie większej ilości uczniów. No, ale przed nami przecież cała wyczerpująca noc, więc należy to zrozumieć. Zaczęliśmy od zbiórki, na której ustaliliśmy kolejność naszych działań. W programie były m. in. zabawy integracyjne chustą Klanza, gry zespołowe i planszowe, piżamowy pokaz mody. Klasa również, wykonała pracę plastyczną pt. "Moja szkoła", przydzielając zadania poszczególnym zespołom. Uczniowie klasy II to wielbiciele sportu i gimnastyki, dlatego hala dostępna w godzinach nocnych, była świetną rozrywką. Nie zabrakło także kina, wspólnych rozmów i czasu wolnego. Po 24.00 światło zostało zgaszone i wszyscy w ciszy słuchali czytanej przez panią Marlenę bajki. Nie wiadomo czy bajka była  tak nudna, czy to efekt "wyczerpanych baterii", ale po pół godzinie wszyscy spali aż do 6.00 rano. Ranek rozpoczął się wspólną gimnastyką, a następnie sami uczniowie przygotowali sobie śniadanie. Spotkanie dobiegło końca, maluchy same spakowały swoje rzeczy, posprzątały aulę i materace. Ta nocka była  sprawdzianem samodzielności, odwagi także  świetnej integracji klasy. 

    Zdjęcia w albumie.

  • Prezentacja Drużyn KS Finishparkiet - Drwęca

    Dnia 03.03.2017r. w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Mieście Lubawskim odbyła się prezentacja wszystkich drużyn trenujących w powyższym klubie. Zaczęto od najmłodszych drużyn grających w kategorii wiekowej Żak...

    Relacja znajduje się w zakładce "Sport". Zapraszamy!

  • Wycieczka na basen

    3 marca  uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej relaksowali się w aquaparku w Pluskach. Było miło i przyjemnie, a przede wszystkim mokro!!! Czas spędzony na basenie to ...

    Relacja z wyjazdu znajduje się w zakładce "Wycieczki".

  • Gminno - Powiatowy Turniej Unihokeja

    Dnia 02.03.2017 r. na sali sportowej Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie odbył się Gminno-Powiatowy Turniej Unihokeja. W turnieju naszą szkołę reprezentowały dziewczęta z Gimnazjum, które wygrały eliminacje gminne...

    Relacja z turnieju znajduje się w zakładce "Sport". Zapraszamy!

  • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

    1 marca w naszej szkole odbył się  spektakl historyczny poświęcony  "Żołnierzom Wyklętym". To święto tych, którzy po 1944 roku nie zgodzili się, by Polską rządziła komunistyczna władza. Nie złożyli broni. Za tę postawę wielu zapłaciło najwyższą cenę.

    Przedstawienie było kwintesencją niezłomnej postawy patriotycznej, świadectwem męstwa, a przede wszystkim wyrazem hołdu dla Żołnierzy Wyklętych, którzy przelali krew w obronie Ojczyzny. Wymowne i przejmujące sceny apelu na długo pozostaną w pamięci widzów. Wielu zebranym trudno było ukryć wzruszenie. Przedstawienie to niosło ze sobą wyraźne przesłanie, iż dla Żołnierzy Wyklętych Polska była wszystkim i dla Niej poświęcili swoje życie.

    Szkolna uroczystość uświadomiła nam, że powinniśmy jak najdłużej mieć w pamięci bohaterów, którzy "zachowali się jak trzeba...". Jest to nasz obowiązek, bo tylko w ten sposób utrzymywać będziemy naszą tożsamość narodową, a słowa Zbigniewa Herberta: "... jesteśmy mimo wszystko/ stróżami naszych braci/ niewiedza o zaginionych/ podważa realność świata/ musimy zatem wiedzieć/ policzyć dokładnie/ zawołać po imieniu/ opatrzyć na drogę...", powinny stać się mottem dla każdego z nas.

    Apel przygotowali uczniowie klasy VI pod kierunkiem p. Julity Bulińskiej.

    Zdjęcia w albumie.

  • I Powiatowy Konkurs Savoir – Vivre „Etykieta przy stole”

    28.02.2017 w Zespole Szkół Zawodowych w Kurzętniku odbył się I Powiatowy Konkurs Savoir – Vivre „Etykieta przy stole” w którym wzięło udział 9 drużyn reprezentujących Zespoły Szkół w: Bielicach, Bratianie, Jamielniku, Kurzętniku i Sampławie oraz Gimnazja z: Brzozia i Nowego Miasta Lubawskiego. Podczas konkursu obecni byli  również uczniowie ze Szkoły Zawodowej BBS w Wildenhausen przebywający w Polsce na praktykach zawodowych w ramach programu Erasmus+. 

    Młodzież zmagała się z trudnymi zasadami zachowania się przy stole rozwiązując test wiedzy i zadania praktyczne. Na koniec każda drużyna przedstawiła jury przygotowany przez siebie stół wielkanocny.

    Nasza ekipa w składzie: Zuzanna Domżalska, Amelia Mioskowska i Paulina Osmańska  zajęła zaszczytne II miejsce!!! Gratulujemy!!! I miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół w Sampławie, a III miejsce na podium zdobyli uczniowie Gimnazjum im. Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieście Lubawskim. Im również gratulujemy!!!

    Nasze uczennice do konkursu przygotowywały się pod opieką p. Magdaleny Gross. Zdjęcia w albumie. Zapraszamy!!!

  • Tydzień Zdrowia

    W dniach 20 – 27.02.2017r. po raz kolejny odbywał się Tydzień Zdrowia, który miał charakter projektu obejmującego swymi działaniami całą społeczność szkolną. W bieżącym roku treści skupiały się wokół hasła „ Co jeść i czego nie jeść oraz z czego jeść?”. Celem nadrzędnym podejmowanych działań było nabywanie umiejętności dbania o własne zdrowie i zdrowie najbliższych...

    Relacja z Tygodnia Zdrowia znajduje się w zakładce "Ekologia". Zapraszamy!

  • Tłusty Czwartek

    „Powiedział mi Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła” głosi staropolskie przysłowie.

    Tradycja jedzenia pączków na słodko pojawiła się w Polsce w XVI wieku. Dawniej przygotowując te słodkie drożdżowe ciastka do środka niektórych wkładano orzechy i migdały, a osoba, która trafiła akurat na pączek z „niespodzianką” miała cieszyć się szczęściem przez całe życie.

    W naszej szkole nie zapomniano o tradycji Tłustego Czwartku. Przecież to okazja do pączkowego szaleństwa!!! Uczniowie mogli spróbować przepysznych pączków z różanym nadzieniem zakupionych oczywiście  przez Radę Rodziców. Bardzo dziękujemy za słodki poczęstunek.

  • Charytatywne Spotkanie Sportowe w Bratianie

    Dnia 22.02.2017r w sali sportowej Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie miało miejsce  charytatywne spotkanie zawodników zespołu Tedi -Trans (zwycięzcy tegorocznej ligi halowej w Nowym Mieście Lubawskim) z podopiecznymi Domu Dziecka w Pacółtowie...

    Relacja znajduje się w zakładce "Sport". Zapraszamy!!!

  • Lekcja bankowości

    Dnia 21 lutego 2017 r. w klasie III b odbyła się lekcja bankowości. Na zajęcia przyjechała pani Ewa Hincmann – pracownik nowomiejskiego banku PKO. Pani Ewa przygotowała dla uczniów prezentację oraz prowadziła zajęcia praktyczne. Uczniowie oglądali  i sprawdzali zabezpieczenia banknotów widziane gołym okiem  „pod światło”, przez lupę i w specjalnym urządzeniu w promieniach UV.  Uczniowie dowiedzieli się  , iż 10  lutego 2017 r.  został wprowadzony do obiegu  nowy banknot  500 zł, na którym  znajduje się wizerunek  króla  Jana  III Sobieskiego. Na koniec zajęć  uczniowie  otrzymali  upominki, a osoby, które nie posiadają konta  broszurkę dla rodziców, zachęcającą  do  jego  założenia.

    Zdjęcia w albumie.

  • Winter Dance Festiwal

    18 lutego 2017 r. w MOSiR po raz drugi odbyła się Rewia Taneczna Remmic Winter Dance Festiwal. Wzięło w niej udział prawie sześciuset tancerzy. Oprócz pokazów tańca odbyły się również konkursy w różnych kategoriach. Jednym z nich był Rodzinny Maraton Taneczny o Puchar Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego, w którym  wzięła udział Weronika Czajka, uczennica klasy II a, wraz ze swoją mamą Hanną. Panie zajęły wysokie  II miejsce. W nagrodę otrzymały dyplom i puchar ufundowany przez Pana Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego,  rodzinny pobyt w pięciogwiazdkowym Hotelu Anders w Starych Jabłonkach i komplet mebli ufundowanych przez Firmę „Szynaka Meble”. To wielkie osiągnięcie obu Pań, gdyż wzięło w nim udział wiele rodzin, a czas trwania tak długi, że Weronika próbując go określić stwierdziła: "nie wiem, ale długo". Gratulujemy obu Paniom i życzymy dalszych sukcesów na polu artystycznym i nie tylko smiley

    Zdjęcia w albumie.

  • Zimowe Igrzyska Wsi

    W sobotę 18 lutego w naszej szkole obyły się już po raz trzynasty Zimowe Halowe Igrzyska Wsi Gminy Nowe Miasto Lubawskie. Do sportowej rywalizacji stanęli przedstawiciele trzynastu miejscowości z naszej gminy. Zmagania miały charakter sportowy i rekreacyjny. W kilkunastu konkurencjach zawodnicy toczyli zaciętą walkę, rywalizując indywidualnie i drużynowo. 

    W trakcie igrzysk wystąpili Dominika Dąbrowska i Wojciech Wajc, prezentując sportowcom i zebranej publiczności swój repertuar. Przez cały czas trwania igrzysk czynna była kawiarenka prowadzona przez Radę Rodziców działającą w naszej szkoły.

    W sobotnich zmaganiach sportowych nasza wieś zajęła IV miejsce, przed nami znalazła się Tylice, II miejsce zdobyła Nawra, a na pierwszym miejscu  stanęły Gwiździny. Serdecznie gratulujemy!!!

    A oto kto zdobył medal dla Bratiana:

    • Rzut beretem: II miejsce – Paweł Schweig
    • Tenis stołowy: III miejsce – Weronika Bukowska;
    • Warcaby: II miejsce – Roman Szczawiński;
    • Szachy: II miejsce – Tadeusz Jakubowski ;
    • Podnoszenie odważnika: KATEGORIA DO 75 KG: II miejsce – Michał Szwechowicz;
    • Turniej rodzin: II miejsce – Państwo Mędrzyccy;

     

    Zdjęcia w albumie. Zapraszamy.

  • Centrum Nauki Kurzętnik w Bratianie

    W piątek 17 lutego odwiedziła nas grupa Centrum Nauki Kurzętnik pod opieką Pani Małgorzaty Hincman - Mróz oraz Pani Doroty Brozdowskiej z Zespołu Szkół Zawodowych im. Noblistów Polskich w Kurzętniku. Nasi uczniowie mieli okazję zobaczyć wiele ciekawych doświadczeń chemicznych i fizycznych w wykonaniu uczniów z Kurzętnika. Mogli oni również spróbować własnych sił i przeprowadzić pod opieką młodych naukowców kilka doświadczeń. Uczniowie poznali między innymi właściwości niektórych cieczy i ciał stałych. Zobaczyli jak napompować balona za pomocą octu i sody, czy jak zrobić pojazd z balonika, korka i płyty CD. Wszystkie doświadczenia prezentowane przez uczniów z Centrum Nauki Kurzętnik były wykonywane przy użyciu bardzo prostych składników, które każdy zainteresowany znajdzie we własnej kuchni. Uczniowie chętnie uczestniczyli i bawili się jednocześnie ucząc się od starszych kolegów. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał pamiątkowy dyplom uczestnika. Serdecznie dziękujemy za spotkanie z nami.

    Zdjęcia w albumie. Zapraszamy.

  • Bale w Zespole Wychowania Przedszkolnego

    W lutym w Zespole Wychowania Przedszkolnego odbyły się dwa bale karnawałowe. Pierwszym z nich był bal lalek, drugim zaś bal przebierańców. Na obu balach nie zabrakło tańców, zabaw oraz słodkiego poczęstunku.

    Zdjęcia w albumie.

  • Gminny Turniej Unihokeja Dziewcząt i Chłopców SP

    Dnia 14.02.2017r. w sali sportowej Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie rozegrany został Gminny Turniej Unihokeja Dziewcząt i Chłopców Gminy Nowe Miasto Lubawskie...

    Relacja z turnieju znajduje się w zakładce "Sport". Zapraszamy!!!

  • Dzień Babci i Dziadka

    Po feriach 16.02.2017 r. w Oddziale Przedszkolnym odbyło się spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Grupa przedszkolaków przedstawiła swój program artystyczny , w którym pokazała swoje umiejętności muzyczne, taneczne oraz recytatorskie.  Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali  występy swoich milusińskich, a przedszkolaki odważnie i bez tremy  reprezentowały swoje talenty. Dzieci  dla swoich dziadków przygotowały laurki. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek i na wspólną zabawę. Do tańca przygrywała pani Dorota Zabłotna.
    Spotkanie przebiegło w miłej, serdecznej atmosferze, a dziadkowie obiecali, że pojawią się w przedszkolu za rok.

    Zdjęcia w albumie.

  • Bal karnawałowy

    We wtorek 14 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Był to dzień niecierpliwie oczekiwany przez dzieci klas 0 - III. Tego dnia aula szkolna zamieniła się w salę balową. Wcześniej uczniowie z każdej klasy na swoich zajęciach edukacyjnych przygotowali wszelkie elementy, które posłużyły do dekoracji sali. Dzięki temu salę ozdobiły różnokolorowe łańcuchy, serpentyny, balony. Zjawiskowy wygląd, wprowadził dzieci w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy. Dzieci przebrane w kolorowe stroje, wcieliły się w bohaterów znanych bajek, filmów, zwierząt oraz innych znanych bohaterów. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się wyśmienicie! Nauczyciele urozmaicali zabawę ciekawymi konkursami, a zwycięzcy byli nagradzani cukierkami i ciasteczkami. Wybieraliśmy też króla i królową balu. Niestety radosna zabawa musiała się w końcu skończyć.

    Zdjęcia w albumie.

  • Walentynki

    Walentynki są międzynarodowym świętem, które w latach 90. zaczęły być popularne także w Polsce. Katolickim patronem święta o nazwie walentynki jest święty Walenty. Zwyczaj związany ze świętem zakochanych nawiązuje do starożytnego święta rzymskiego zwanego Luperkaliami, które obchodzone jest 14–15 lutego ku czci Junony – rzymskiej bogini kobiet i małżeństwa oraz Fauna – boga przyrody. 

    "DZIEŃ ZAKOCHANYCH" zyskuje sobie w Polsce coraz więcej zwolenników, znalazł również odzwierciedlenie w naszej szkole. Już od samego rana było czuć podekscytowanie wszystkich uczniów oraz atmosferę walentynek.
    Samorząd Uczniowski zorganizował z tej okazji POCZTĘ WALENTYNKOWĄ. Kartek wpłynęło mnóstwo i walentynkowi listonosze mieli co robić. Przechodząc korytarzem szkolnym słychać było rozmowy o tym kto i  ile listów otrzymał.

    Tego dnia w całej szkole było wiele życzliwości i miłych słów.

strona: