Zespół Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie

Logowanie
  • Wycieczka do Torunia

    Dnia 20 czerwca przedszkolaki z ZWP wraz z rodzicami wybrały się na wycieczkę do Torunia. Najpierw odwiedziły Kinder Park. Tam jechały ciuchcią, bawiły się na zjeżdżalniach i w wielkiej piaskownicy oraz nurkowały w basenie z piłeczkami. Po zabawie dzieci posiliły się w restauracji McDonald’s. Następnie pojechały do ogrodu zoobotanicznego, gdzie z wielkim zainteresowaniem oglądały zwierzęta i rośliny. Pogoda i humory dopisały.

  • Zbiórka karmy - wielki finał

    Nasza szkoła zorganizowała akcję zbiórki karmy dla bezdomnych zwierząt pod hasłem „Człowieku, podaj łapę”. Przez dwa miesiące uczniowie znosili pyszności dla psów i kotów. Uzbierało się tego aż 95 kg!!! Wszystkim zaangażowanym w zbiórkę serdecznie dziękujemy!

    20 czerwca przekazaliśmy zebraną karmę p. Ewelinie Wyrzykowskiej z Przychodni Weterynaryjnej „Kubuś”, która nakarmi nią bezdomne zwierzaki przebywające w klatkach gminnych.   

  • Uroczystość nadania skwerowi w Mszanowie imienia 2 Pułku Ułanów Grochowskich

    Dnia 20 czerwca w świetlicy wiejskiej w Mszanowie odbyła się uroczysta sesja Rady Gminy Nowe Miasto Lubawskie, w której udział wzięli uczniowie ze wszystkich szkół gminy Nowe Miasto Lubawskie. Podczas sesji zatwierdzano sprawy bieżące. Jednak najważniejszym punktem posiedzenia było uroczyste nadanie skwerowi przy pomniku gen. Adolfa Mikołaja Waraksiewicza w Mszanowie imienia 2 Pułku Ułanów Grochowskich. W uroczystości brali  również udział uczniowie Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie pod opieką pana Macieja Dąbrowskiego i Tomasza Harfelder. Wszyscy uczniowie i opiekunowie  byli ubrani w okolicznościowe koszulki, natomiast harcerze w mundury wyjściowe.

  • Spotkanie profilaktyczne

    19 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji  na temat  bezpiecznych wakacji. Przed nami czas odpoczynku, warto więc wiedzieć, jakie zagrożenia czekają na nas w czasie lata, aby wszyscy mogli wrócić w nowym roku szkolnym zdrowi i wypoczęci.

    Podczas pogadanki powtórzone zostały najważniejsze informacje m.in. numery telefonów alarmowych, zasady  kąpieli wodnych (morze, jezioro, rzeka), skoków do wody. Zwrócili  uwagę na zabawy na wsi, w polu, w lesie (zabezpieczenie przed maszynami  rolniczymi, przed dzikimi zwierzętami), zabawy na budowie i innych niedozwolonych miejscach. Przestrzegali również przed cyberprzemocą.

    Prowadzący apelowali do zebranych, aby  bawić się i odpoczywać  przyjemnie, ale bezpiecznie.

  • Apel - Św. Brat Albert

    19 czerwca 2017 r. uczniowie klasy II b SP zaprosili kolegów na apel szkolny pod hasłem „Być dobry jak chleb”, który przybliżył postać Świętego Brata Alberta Chmielowskiego – patrona naszej parafii.

    Przypomnijmy, że rok 2017  ogłoszony został, zarówno przez Sejm, jak i Episkopat, Rokiem Brata Alberta. Rok rozpoczął się w Boże Narodzenie, 25 grudnia 2016 r. – To okazja do odkrycia na nowo charyzmatu apostoła ubogich – mówią zakonnicy i świeccy naśladujący działalność Adama Chmielowskiego.

    „Wielkość Brata Alberta wyraziła się w tym, że potrafił poruszyć innych, by nie pozostawali obojętni na los najbardziej opuszczonych, wyzwalając ludzką solidarność i dobroczynność” – powiedział kard. Stanisław Dziwisz 25 grudnia w Katedrze na Wawelu podczas Mszy św., która była połączona z rozpoczęciem Roku św. Brata Alberta.

    Św. Brat Albert jest dla współczesnych świadkiem niesienia Ewangelii ubogim. Potrzeba nam takich świadków, aby nasze serca nie stygły, były wciąż i na nowo uwrażliwione na niezliczone biedy ludzkie, abyśmy stale w naszym postępowaniu byli inspirowani „wyobraźnią miłosierdzia”.

    W niedzielę 18 czerwca przedstawienie mieli okazję obejrzeć wierni w bratiańskim kościele.

  • MTB u Brata Jana

    W sobotę, 17 czerwca,  w Bratianie wystartował jubileuszowy, bo X wyścig kolarski "MTB u Brata Jana”. Kolarze amatorzy jak zwykle nie zawiedli. Na starcie stanęło 74. zawodników, którzy ścigali się na trasie wiodącej po traktach i duktach tylickiego lasu. 34. zawodników postanowiło pokonać dystans hobby (13 km - 1 okrążenie), a 40.  zmierzyło się z dystansem mega (52 km -  4 okrążenia).

    Bardzo nam miło, że z roku na rok w naszym  MTB u Brata Jana startuje coraz więcej miłośników dwóch kółek  z pobliskich terenów. Nie zabrakło zatem zawodników np. z Lubawy, Iławy, Brodnicy, Bratiana, Nowego Miasta Lub.W wyścigu startowali również kolarze z bardziej odległych miejscowości:  Bydgoszczy, Olsztyna, Rypina czy Brodnicy. Dla niektórych było to pierwsze zetknięcie z naszym terem, dla innych wręcz przeciwnie – odwiedzają Bratian co roku. Cieszymy się, że aż tyle osób pała miłością do sportu i że po prostu chciało im się „na sportowo” spędzić sobotni dzień.

    Łatwo nie było! Pokonać bratiańską trasę to wielki wysiłek – wie to każdy, kto chociaż raz spróbował się z nią zmierzyć!

    O godz. 16.00 wszyscy spotkali się w hali sportowej Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich na uroczystym podsumowaniu MTB u Brata Jana 2017. Dekoracji zawodników dokonali p. Ewa Przybylska -  dyrektor Zespołu Szkół, p. Tomasz Waruszewski – Wójt Gminy Nowe Miasto Lubawskie oraz  p. Piotr Patalon – główny organizator wyścigu .Wśród uczestników rowerowych zmagań byli również uczniowie naszej szkoły. Oto ich lokaty:

    • Hanna Osmańska – IV miejsce w kategorii HK1 (czas: 01:39:12)
    • Olaf Soboczyński – II miejsce w kategorii HM1 (czas 00:41:11)
    • Łukasz Gumiński – IV miejsce w kategorii HM1 (czas 00:56:29)

     

    Wielkie brawa!!!

    Miłym akcentem był moment wręczania statuetek dla najmłodszego i najstarszego zawodnika. Najmłodszym zawodnikiem okazała się uczennica naszej szkoły – Hanna Osmańska  (rocznik 2009), zaś najstarszym był doskonale nam znany z poprzednich edycji p. Alojzy Zieliński z Bielic (rocznik 1942). Zatem kolejne MTB u Brata Jana przeszło do historii!!!

    Zdjęcia w galerii.

  • Ognisko kl III b

    14 czerwca uczniowie klasy III b SP wraz z rodzicami i wychowawczynią  spotkali się na wspólnym ognisku. W ten sposób zakończyli I etap edukacyjny!

  • Dzień Samorządności

    14 czerwca 2017 r. rządy w naszej szkole przejął Samorząd Uczniowski. Z rąk pani dyrektor uczniowie przyjęli symboliczny klucz do szkoły i od tej chwili to oni w niej rządzili!!! Nauczyciele stali się uczniami, a uczniowie nauczycielami. „Nowi” nauczyciele prowadzili lekcje zgodnie z obowiązującym planem tego dnia. Nie zapomnieli również o pełnieniu dyżurów. Poradzili sobie wspaniale!!! Tradycją szkoły jest, że w tym dniu mają miejsce wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego na nowy rok szkolny. Tak też było i w tym roku. Komisja wyborcza w składzie: Karolina Maćkiewicz, Aleksandra Rogowska, Karolina Ruczyńska oraz Kacper Twardy, po żmudnym liczeniu głosów ogłosiła wyniki. W związku z reformą oświaty w roku szkolnym 2017/2018 będzie działała w szkole tylko jedna Rada Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie na swoich reprezentantów wybrali następujące osoby:

    1. Paulina Osmańska (kl. II a G) – Przewodnicząca
    2. Jakub Licznerski (kl. VI) – Przewodniczący
    3. Monika Błaut (kl. II b G)
    4. Amelia Mioskowska (kl. II a G)
    5. Agata Leśniewska (kl. I G)
    6. Jakub Wilbrandt (kl. I G)
    7. Aleksandra Dąbrowska (kl. II b G)
    8. Miłosz Sołtysik (kl. V)
    9. Agata Kłosowska (kl. III a SP)
    10. Zuzanna Kamińska (kl. IV)
    11. Bryan Marchlewski (kl. III a SP)
    12. Agnieszka Droma (kl. VI)

     

    Nowa rada już dziś musiała wykonać pierwsze zadanie – wybór swoich opiekunów spośród nauczycieli szkoły. Opiekunami RSU G zostały: p. Sylwia Bączek, p. Katarzyna Markuszewska i p. Dorota Lipska.

    Tego dnia podsumowaliśmy również kampanię „Aktywna Wiosna u Działyńskich”. Głównym jej celem był  promowanie wśród społeczności szkolnej i lokalnej zdrowego trybu życia poprzez codzienny dojazd do szkoły rowerem  lub na hulajnodze, rolkach, wrotkach, deskorolce. Aktywny udział w zabawie pozwolił na zmniejszenie ilości pojazdów w pobliżu szkoły i na terenie wsi, obniżenie poziomu hałasu, emisji spalin oraz poprawi poczucie bezpieczeństwa w rejonie szkoły.

    Akcja odniosła wielki sukces!!! W roku ubiegłym nagrodziliśmy 38 osób. W tym roku aż 118!!! Najbardziej aktywną klasą w kategorii klas I – III SP okazała się klasa II b, w kategorii klas IV – VI SP najbardziej aktywni byli uczniowie klasy V, zaś wśród gimnazjalistów zwyciężyli uczniowie klasy II a G. Serdecznie wszystkim gratulujemy oraz dziękujemy za wielkie zaangażowanie. Już myślimy o jesiennej edycji tej kampanii. Co Wy na to?

    Został również podsumowany konkurs z języka angielskiego „The Big Challenge” oraz akcja „Gorączka Złota”. Okazało się, że II miejsce w Rejonowym Konkursie „Na największego zbieracza złota” zdobył uczeń naszej szkoły – Wojciech Patalon z klasy V. Gratulujemy!!!

    Na apelu kończącym Dzień Samorządności cała społeczność szkolna słowem i piosenką pożegnała p. Izabelę Mierzyńską, która postanowiła odejść na emeryturę.

    Na zakończenie spotkania uczniowie oddali władzę na ręce p. dyrektor. Wszystko wróciło do normy!!!

    Dzień minął w miłej i przyjaznej atmosferze.

    Zdjęcia w galerii.

  • Koszulki Kibica wysłane!

    Nasi uczniowie po raz kolejny zabawili się w projektantów. Tym razem tworzyli projekty t-shirtów zagrzewających do kibicowania. Prace zostały zapakowane i wysłane do organizatora Ogólnopolskiego konkursu pod hasłem „Koszulka Kibica”. Trzymamy kciuki i czekamy na wyniki!!!

  • Warsztaty kulinarne

    13 czerwca 2017 r. uczniowie klasy V spędzili pod znakiem kulinariów. Najpierw, korzystając z zaproszenia Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku, wzięli udział w warsztatach kulinarnych. Podzieleni na trzy grupy przygotowywali: tortille, ciasteczka oraz babeczki.  Cóż tam były za emocje... ta pasja i zaangażowanie. A efekt końcowy? Oceńcie sami (zdjęcia w albumie).  Naszym zdaniem wyszło po mistrzowsku! Gotowe tortille i wypieki nie tylko prezentowały się wyśmienicie, ale smakowały wybornie. Uczniowie nie zapomnieli przygotować porcji słodkości dla swojej koleżanki, która odpoczywa w domu po zabiegu operacyjnym. Na bieżąco informowali ją o swoich poczynaniach kuchennych :) Pozdrawiamy Cię Mariko!  Słodkościami poczęstowali również dyrektora tamtejszej szkoły dziękując jednocześnie za tak miłe przyjęcie. Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzone chwile i przepyszną zabawę! Mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy!

    Piątoklasiści nauczyli się tego dnia wielu przydatnych rzeczy. To było cudowne doświadczenie!

    Po słodkościach nadszedł czas na konkrety! Udaliśmy się zatem na pizzę do „Baru u Brata Jana”.  Tam też było przepysznie!!!

    To był wspaniały dzień!

  • Wizyta w bibliotece

    Przedszkolaki z ZWP odwiedziły bibliotekę. Obejrzały regały z książkami i zobaczyły kącik czytelnika, a następnie wybrały książki, które czytaliśmy w klasie. Tym dzieciom, które nie były czytelnikami biblioteki pani Ewa założyła kartę czytelnika. Dzieci uwielbiają słuchać bajek oraz opowiadań i często będą odwiedzać to miejsce. Wizyta w bibliotece sprawiła dzieciom dużo radości.

  • Hodowla fasoli

    Przedszkolaki z ZWP założyły na parapecie ogródek. Na gazie zasiały ziarnka fasoli. Codziennie je podlewały. Wyrosła piękna fasola, którą obserwowały i podziwiały.

    Brawo!!!

  • Wycieczka do Malborka

    Dnia 12 czerwca 2017r. uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej wraz z wychowawczyniami wyruszyli na wycieczkę do Malborka.  W programie wycieczki  był  DINOPARK,  w którym największą atrakcją był park linowy.  Nie wszystkim  udało się  pokonać trasę,  gdyż zaskoczył nas deszcz.  W muzeum skamieniałości dzieci podziwiały eksponaty sprzed milionów lat, oglądały zgromadzoną kolekcję skamieniałości stanowiących szczątki zwierząt i roślin. Dzieci bawiły się doskonale w pomieszczeniu pełnym wiązek laserowych, których należało unikać, poczuły się tam jak tajni agenci. Na ścieżce edukacyjnej spotkały kilkadziesiąt ruchomych dinozaurów, które wśród pięknej zieleni przeprowadziły nas przez poszczególne okresy w dziejach Ziemi. Wspaniale  bawiły się w krainie zabaw . Po obiadku pożegnały park dinozaurów i wyruszyliśmy na dalsze spotkanie z historią na zamek krzyżacki w Malborku.  Pomimo deszczowego rozpoczęcia wyprawy dzieciaki dobrze się bawiły. Do domu wróciły w dobrych humorach i z pamiątkami.  

  • Projekt "Na własne konto" - wręczenie nagród

    Dnia 12.06.2017r. w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie projektu edukacyjnego "Na własne konto" organizowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Dwudziestu uczniów klas II i III gimnazjum pod opieką pani Justyny Kordalskiej pracowało ponad 3 miesiące realizując zagadnienia z przedsiębiorczości i bankowości oraz tworząc plan biznesowy. Gościem honorowym była pani Karolina Trudnowska z Warszawy, która przekazała uczniom nagrody za zajęcie I miejsca w konkursie projektowym modelu biznesowego w lokalnej społeczności. Nasz projekt był najlepszy, a należy podkreślić, iż w konkursie brało udział ponad 30 gmin z całej Polski!

    Każdy uczestnik projektu otrzymał nagrody rzeczowe w kwocie 180 zł, a szkoła otrzymała nagrodę finansową w wysokości 1500 zł, którą Pani Dyrektor przekazała uroczyście Radzie Samorządu Uczniowskiego. W imieniu Wójta Gminy Nowe Miasto Lubawskie, gratulacje uczniom złożyła pani Anna Lenckowska - Kierownik Referatu Oświaty. Do gratulacji przyłączyła się także Rada Rodziców, którą reprezentowała pani Dorota Zabłotna. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, gdyż już drugi raz zostaliśmy laureatami tego konkursu. Jak mówi przysłowie: " Do trzech razy sztuka!" Mamy nadzieję że za dwa lata, znów będziemy mogli spróbować swoich sił w tym projekcie!

  • Gminny konkurs o Rodzinie

    Duża grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w I Gminnym Konkursie pod nazwą „Rodzina. Inspiracje plastyczno – literackie”. Celem konkursu prócz oczywiście rozwijania zainteresowań plastycznych i literackich było m.in. pogłębienie świadomości wartości rodziny, promowanie więzi międzypokoleniowych, czy integracja rodzin.

    Dnia 11.06.2017 r. podczas Pikniku Rodzinnego w Mszanowie zostały wręczone nagrody! Wśród 24 nagród i wyróżnień aż 16 powędrowało na ręce uczniów naszej szkoły. Serdecznie gratulujemy!!!

    Wyniki przedstawiają się następująco:

    PRACE PLASTYCZNE:

    Kategoria PRZEDSZKOLAKI:

    • I miejsce – Patrycja Kowalska, Nadia Orzechowska

     

    Kategoria   KLAS 0 – III SP:

    • III miejsce – Oliwia Karbowska

     

    Kategoria KLAS IV – VI SP:

    • Wyróżnienie – Marika Nawasielska

     

    Kategoria Gimnazjum:

    • I miejsce – Zuzanna Marchlewska
    • II miejsce – Kacper Zieliński
    • III miejsce – Agata Leśniewska
    • Wyróżnienie – Krystian Nawasielski

     

    PRACE LITERACKIE:

    Kategoria   KLAS 0 – III SP:

    • I miejsce – Hanna Osmańska

     

    Kategoria KLAS IV – VI SP:

    • I miejsce – Patrycja Błaut
    • III miejsce – Piotr Buńka
    • Wyróżnienie – Mikołaj Zalewski

     

    Kategoria Gimnazjum:

    • I miejsce – Jakub Podlaszewski
    • II miejsce – Kinga Kaniecka, Weronika Plitt, Natalia Beyer

     

    (źródło zdjęć: https://www.facebook.com/gminanml/ )

  • Dzień Pustej Klasy

    W piątek, 9 czerwca, nasza szkoła wzięła udział w Międzynarodowym Dniu Pustej Klasy. Uczniowie porzucili tradycyjne podręczniki i zeszyty. Wyszli na świeże powietrze i ucząc się w terenie wspólnie celebrowali ten dzień.

    Wiele ważnych tematów, np. z matematyki,  przyrody, biologii zostało wplecionych w zabawę, konkurencje sportowe, było też rozpoznawanie roślin i odpoczywanie wśród pozytywnie oddziałujących na człowieka roślin. Pomysłów na zorganizowanie Dnia Pustej Klasy było mnóstwo!

    Wychowawczynie klasy I gimnazjum zorganizowały ciekawą leśną wycieczkę, podczas której młodzież przypomniała sobie m.in. gatunki drzew nagonasiennych, nazwy krzewów oraz (!) tytuły utworów literackich, z których pochodziły wybrane i odczytane głośno fragmenty opisujące piękno otaczającego nas świata:) Podczas przystanku w stanicy leśnej uczniowie brali udział w konkurencjach wymagających "niezwykłej" sprawności fizycznej (patrz: Album), a potem wszyscy delektowali się smakiem kiełbasek z  ogniska! Chyba wszystkim podobał się DZIEŃ TAKICH LEKCJI!

    Klasy II gimnazjum również miło spędziły czas na świeżym powietrzu. Uczniowie w otoczeniu szkoły poznali zbiornik eutroficzny, zależności pokarmowe na łące i na polu. Zwrócili uwagę na proces tworzenia kompostu jako nawozu organicznego i recykling jako jedną z form utylizacji odpadów. Byli również w lesie, gdzie poznawali naszą rodzinną florę. Przypomnieli sobie życie Św. Franciszka z Asyżu, patrona ekologii, rozwiązywali krzyżówkę na Jego temat. Z wielką radością i satysfakcją wrócili do domu.

    Uczniowie klasy V podczas lekcji matematyki uczniowie podzieleni na dwa zespoły  w ścisłej współpracy zespołowej dokonali pomiaru boiska do gry w piłkę nożną i w koszykówkę. Otrzymane wymiary przeliczali w określonych skalach, a następnie  wykonywali rysunek boiska  na placu szkoły. Po tak wytężonej pracy trochę poleniuchowali na szkolnej murawie obserwując przy tym długą wędrówkę ślimaka, rozegrali mecz klasowy, przygotowali napisy na koszulce dla swojej chorej koleżanki oraz dla ochłody zjedli pyszne lody!

    Uczniowie klasy VI ten czas spędzili na klasowym biwaku w Hartowcu.  Tam również było moc wrażeń!!!

    Maluchy z Przedszkola Publicznego i Oddziału Przedszkolnego Dzień Pustej Klasy spędziły aktywnie na Orliku. Przedszkolaki grały w piłkę oraz w gumę, biegały, bawiły się, puszczały bańki, po czym chłodziły się pysznymi lodami. Do szkoły wróciły zmęczone, ale zadowolone.

    Na zakończenie dnia uczniowie zgodnie stwierdzili, że takie lekcje mogłyby być codziennie!

  • Bal Gimnazjalistów

    09 czerwca 2017 roku  uczniowie klas III G zgodnie z naszą szkolną tradycją bawili się na Balu Gimnazjalistów. Było pięknie! Organizacją, jak co roku, zajęli się rodzice oraz wychowawcy: p. Joanna Mierzyńska  i p. Maciej Dąbrowski.  Oczywiście sami uczniowie również zaangażowali się w organizację imprezy. Dziewczęta wyglądały przepięknie - cudne sukienki, makijaże, fryzury. Chłopcy również prezentowali się świetnie!!!

    Gimnazjaliści od samego początku bawili się super!!! W przerwach delektowano się wyśmienitym poczęstunkiem przy zastawionym stole. Impreza trwała do późnych godzin wieczornych.

    Uczestnikom balu było trudno się rozstać!  Atmosfera była naprawdę wspaniała - w końcu to ostatnia wspólna zabawa trzecioklasistów!

    Zdjęcia w galerii.

  • Apel "Oszczędzanie jest trendy"

              Dnia 09 czerwca 2017 r. uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w apelu szkolnym pod hasłem „Oszczędzanie jest trendy”. Na spotkaniu podsumowano działania Szkolnej Kasy Oszczędności w dobiegającym powoli do końca roku szkolnym. Opiekunka SKO – Grażyna Obuchowska, nagrodziła 20  uczniów,  którzy w ciągu  roku szkolnego 2016/2017 zaoszczędzili najwięcej pieniędzy oraz tych, którzy  oszczędzali  systematycznie. Wśród nich znaleźli się:

    • klasa I: Mateusz Gumiński, Barbara Jakubowska, Franciszek Kincel, Seweryn Zieliński
    • klasa II a: Weronika Czajka, Kornelia Kryszkiewicz, Ada Meler
    • klasa II b: Wiktoria Drzewińska, Alex Jaźwiec, Marta Piątek
    • klasa III a: Julia Kopeć, Nikola Licznerska
    • klasa III b: Martyna Elminowska, Michał Skrzypczak
    • klasa IV: Łukasz Gumiński, Igor Jobs
    • klasa V: Miłosz Sołtysik
    • klasa VI: Marika Ochlak, Jakub Licznerski, Julia Maderska
    • gimnazjum: Paulina Wiśniewska

     

    Podsumowano również szkolne zbiórki surowców wtórnych. Zebraliśmy w tym roku rekordową ilość makulatury, aż 8 049,20 kg. Wszystko za sprawą rodziny Gumińskich, którym serdecznie dziękujemy za wielkie zaangażowanie. Wśród nagrodzonych znaleźli się:

    I miejsce: Łukasz Gumiński – kl. IV  (3 000 kg)

    II miejsce: Mateusz Gumiński – kl. I  (2 500 kg)

    III miejsce: Błażej Gumiński  -  Przedszkole Publiczne (1 580 kg)

    Wyróżnienia:

    Zuzanna Meller – kl. V  (174 kg)

    Wojciech Goździewski – Oddział Przedszkolny (154 kg)

    Natasza Ławicka – kl. IV (143 kg)

    W tym roku szkolnym zbieraliśmy również plastikowe nakrętki. Wspólnym siłami udało nam się uzbierać  227,33 kg. Wśród najbardziej zaangażowanych uczniów znaleźli się:

    I miejsce: Kornelia  Kryszkiewicz – kl. II a (47,80 kg)

    II miejsce:  Aleksandra Meller – kl. III b (33,10 kg)

    III miejsce: Oliwia Konopacka – kl. II b  (28,83 kg)

    Wyróżnienia:

    Kacper Preuss – kl. III b (22,20 kg)

    Wojciech Patalon – kl. V  (13,40 kg)

    Alicja Mówińska – Oddział Przedszkolny (10,60 kg)

    Nasza szkoła tradycyjnie bierze udział również w zbiórce zużytychbaterii. Systematycznie oddaje je do firmy recyklingowej REBA. W roku szkolnym 2016/2017   oddaliśmy  ich aż 409 kg. Najbardziej zaangażowani w zbiórkę byli uczniowie klas I – III.

    Najwięcej  zebrała Kornelia Kryszkiewicz z klasy II a - 143 kg, Ola Meller z klasy III a -  117 kg,  Gumiński Mateusz z klasy I - 57 kg i Hania Osmańska z klasy II a 36 kg.  Pozostałą ilość inni uczniowie.

    Nasza szkoła została nagrodzona w tym roku szkolnym w zbiórce baterii uzyskując tytuł Laureata II Edycji Konkursu Ekologicznego „Edukujemy – Pomagamy” (grupa: „Konkurujemy”, kategoria: szkoła podstawowa). Otrzymaliśmy cały karton niespodzianek! A wśród nich, np. piłki do siatkówki, koszykówki, frisbee czy szachy.

    Doceniamy zaangażowanie dzieci w zbiórki surowców wtórnych i nagradzamy, by motywować pozostałych uczniów do działania,  uświadamiając płynące korzyści z postaw proekologicznych.  

    Z roku na rok obserwujemy większe zaangażowanie uczniów w różnego rodzaju zbiórki. Wierzymy, że jest to wynik wzrastającej świadomości dzieci, że odpady można powtórnie wykorzystać, a poza tym chronimy nasze środowisko, którego nikt nam nie dał w prezencie, a jedynie je odziedziczyliśmy. A jeżeli je odziedziczyliśmy to naszym obowiązkiem jest w należytym stanie przekazać je przyszłym pokoleniom.

    Na końcu spotkania zostali również nagrodzeni uczniowie, którzy brali udział w Ogólnopolskich Konkursach Plastycznych: „Moda z SKO” oraz „Koszulka Kibica”. Przypomnijmy, że w konkursie „Moda z SKO” nasza uczennica – Zosia Wolska, zdobyła nagrodę główną w kategorii klas I – III, zaś Marta Piątek zdobył wyróżnienie!!! Projekty koszulek kibica zaś zostały już zapakowane i wysłane do Warszawy. Czekamy zatem na wyniki. 

    Zdjęcia w albumie. Zapraszamy!!!

  • Wycieczka do Torunia

    W czwartek, 8 czerwca 2017 r.,  dzieci z Przedszkola Publicznego  wraz z klasą II a SP, wybrały się na wycieczkę do Torunia. Uczniowie odwiedzili Centrum Małej Chemii, gdzie samodzielnie wykonywali kolorową, pachnącą kostkę mydła. Następnie w laboratorium dzieci prowadziły doświadczenia na temat "Wiatr i przyroda". Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie wraz z przewodnikiem Ogrodu zoobotanicznego oraz udział w zajęciach edukacyjnych na temat "Nie taki gad straszny". Nie zabrakło też super zabawy na placu zabaw, a także wspólnego zdjęcia przy  Pomniku Mikołaja Kopernika. Na koniec oczywiście upragniony MC Donald. Dzieci wróciły z wycieczki bardzo zmęczone, ale wszystkie atrakcje sprawiły, że szybko  o nim zapomniały.

    Tego samego dnia klasy II b i I SP wraz ze swoimi paniami, pojechały na  wycieczkę również do Torunia. Głównym punktem programu było Centrum Nowoczesności "Młyn Wiedzy". To interaktywne centrum promujące nowoczesną komunikację naukową. Tutaj zwiedzający samodzielnie przeprowadzają doświadczenia, badają zjawiska z różnych dziedzin nauki, poznają prawa przyrody. Na przestrzeni  5 tys. m², na 6 kondygnacjach znajduje się przestrzeń wystawiennicza, pracownie naukowe, sale ekspozycyjne. Wizytówką instytucji jest Wahadło Foucaulta, umożliwiające obserwację zjawiska obrotu Ziemi wokół własnej osi. Sercem toruńskiego eksponatu jest 35-kilogramowa, chromowana kula wypełniona piaskiem, zawieszona na 33-metrowej linie, biegnącej od dachu po parter placówki przez wszystkie kondygnacje. Dzięki temu wahadło jest widoczne z każdego piętra. Uczniowie byli zafascynowani tym,  że sami mogli doświadczać, bawić się i uczyć. Następnym punktem był Toruński Ogród Zoobotaniczny, gdzie spotkaliśmy mnóstwo zwierząt. Na koniec wyprawy dzieci zużyły resztę pokładów energii w Parku Trampolin. Oj tam się dopiero działo.....salta, podskoki i wygibasy. Dzień pełen emocji i wrażeń, uznajemy za bardzooooooo udany.

  • Spotkanie z Rodzicami

    Serdecznie zapraszamy na spotkanie Rodziców, których dzieci w roku szkolnym 2017/2018 będą uczęszczać do: Zespołu Wychowania Przedszkolnego, Przedszkola Publicznego oraz Oddziału Przedszkolnego ("0").

    Spotkanie odbędzie się dnia 19.06.2017 r. (poniedziałek) o godz. 17.00 w auli Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich.

strona: