Zespół Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie

Logowanie
  • Zapraszamy!!!

  • Powiatowy Konkurs Plastyczny „Rzuć palenie"

    16.11.2017 r. uczennica naszej szkoły – Angelika Cieśniewska wzięła udział w powiatowej konferencji z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia, którą koordynowało Starostwo Powiatowe oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Nowym Mieście Lubawskim.

    W konferencji uczestniczyła młodzież ze szkół wraz z opiekunami, nauczyciele, dyrektorzy szkół, kierownicy jednostek powiatowych, pielęgniarki szkolne. W trakcie konferencji można było wysłuchać prelekcji  na temat szkodliwości palenia papierosów, którą wygłosiła p. Iwona Krajewska, dyrektor Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji.

    Przedstawiono także wyniki powiatowego konkursu plastycznego na projekt autorskiej koszulki o tematyce zachęcającej do rzucania palenia oraz do podejmowania aktywności fizycznej. Nagrodę za zajęcie II miejsca w kategorii klas VI – VII odebrała nasza uczennica, Angelika Cieśniewska. Serdecznie gratulujemy!!!

  • Turniej Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku” - etap gminny

    Dnia 14.11.2017r. w sali sportowej Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie rozegrana została runda wstępna turnieju  „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku” w kategorii wiekowej U12 dziewcząt i chłopców. W turnieju uczestniczyły nasze drużyny. Po wyrównanych pojedynkach dziewczęta zajęły II miejsce natomiast chłopcy IV. Zdjęcia w galerii.

  • Dzień Czystego Powietrza

    14 listopada już po raz kolejny przyłączyliśmy się do obchodów  Dnia Czystego Powietrza. Tradycyjnie zorganizowaliśmy happening drogami naszej miejscowości, podczas którego dzieci głośno manifestowały przeciwko spalaniu śmieci w przydomowych piecach. Głośno wykrzykiwały hasło „Kochasz dzieci – nie pal śmieci”.  Nasze wyjście do mieszkańców miało na celu zachęcenie wszystkich do przyłączenia się do akcji oraz do wspólnego dbania o nasze środowisko. Przyroda to przecież nasze wspólne dobro!

     Zdjęcia w galerii. 

  • Otrzymaliśmy podziękowanie

  • Dzień Niepodległości pod Trzema Dębami

    11 listopada to dla nas, Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Właśnie w tym dniu obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. To właśnie 11 listopada 1918 r., po 123 latach zaborów, nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy.
    Co by się stało, gdyby nie bohaterstwo naszych przodków, którzy walczyli o naszą niepodległość? Dziś prawdopodobnie nie mówilibyśmy w języku polskim; nie moglibyśmy pewnie też demonstrować dumy z naszych narodowych symboli – hymnu, flagi oraz godła państwowego; a wielkie czyny, jakich dokonywali Polacy na przestrzeni wieków, zostałyby zapomniane. Polska mogłaby przepaść na zawsze. Chwała Bogu, że tak się nie stało!

    Dziś, w 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, tradycyjnie spotkaliśmy się w lesie w miejscu zwanym „Trzy Dęby” , aby uczcić to wielkie dla Polski święto.

    Dziś, po wielu latach, hołd poległym w walce o niepodległość w tym niezwykłym miejscu oddały m.in. poczty sztandarowe, harcerze, strażacy,  myśliwi, leśnicy, uczniowie szkół gminy nowomiejskiej oraz władze lokalne. Proboszcz parafii bratiańskiej, ks. kanonik Edward Barański poprowadził  modlitwę za ojczyznę oraz poległych w jej obronie.  Dzisiejszy dzień był wielkim aktem patriotyzmu.

    Zdjęcia w albumie.

  • Dzień Niepodległości

    10 listopada  uczniowie naszej szkoły uczcili Narodowe Święto Niepodległości  uroczystym apelem przygotowanym przez uczniów klas  I - III SP.

    Pamięć minionych dni i dumę z odzyskanej niepodległości przywołały wiersze o tematyce patriotycznej.  Przypomniano ważne wydarzenia historyczne, zaznaczono  również rolę bezimiennych bohaterów walki o niepodległość.

    Apel uświadomił wszystkim uczniom, jak ważna jest Polska - nasza Ojczyzna oraz co w dzisiejszych czasach znaczy słowo: WOLNOŚĆ!

    Tego samego dnia, w godzinach popołudniowych odbyła się w naszej szkole  uroczysta Wieczornica Niepodległościowa poświęcona 99. rocznicy odzyskania  wolności przez Polskę.  Dziękujemy Wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie i przybyli,  aby obejrzeć montaż słowno-muzyczny przygotowany  dla uczczenia tego jak ważnego dla Polski święta.  Cieszymy się, że na widowni zasiedli przedstawiciele wszystkich pokoleń: dziadkowie, rodzice oraz dzieci. Tak uczymy się historii i podkreślamy rolę patriotyzmu w kształtowaniu  młodego człowieka!!! Niezapomnianym  momentem wieczoru był uroczysty koncert w wykonaniu chóru CANTAMUS! Za sprawą członków chóru wy­brzmiały cu­downe pie­śni, również patriotyczne.  Serdecznie dziękujemy za wspaniały i wzruszający  występ, zapewniający niezapomniane wrażenia.

    Zdjęcia w albumie. Zapraszamy!!!

  • Powiatowy Konkurs Plastyczny „Rzuć palenie"

    Nasi uczniowie wzięli udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym pod hasłem „Rzuć palenie”. W tym roku należało wykonać projekt koszulki, zachęcający do aktywności fizycznej i rzucania palenia. Nasi uczniowie „stworzyli” ciekawe projekty. Trzymamy kciuki!!! Wyniki niebawem! Zdjęcia prac w albumie. Zapraszamy!!!

  • Spotkanie z Córkami Miłości Miłosiernej

    8.11.2017 r. Córki Miłości Miłosiernej (Las Hijas del Amor Misericordioso) z Madrytu spotkały się z grupą młodzieży zaangażowanej w szkolny wolontariat oraz tymi, którzy chcieli poznać ten wspaniały charyzmat HAM. Wspólnota zakonna  została założona w 1982 przez jezuitę Ojca Antonio Mansilla i liczy obecnie 54 siostry z różnych stron świata m.in. z  Polski, Meksyku, USA, Francji , Kolumbii. Różne obyczaje, języki, upodobania, ale jedno pragnienie – kochać i służyć drugiemu Miłością Miłosierną.  Siostry opowiadały o historii swojego powołania, dawały świadectwo tego, że życie w ubóstwie, w całkowitym  zawierzeniu się Opatrzności Bożej sprawia, że niczego im nie brakuje.

    Rozradowani i umocnieni tym spotkaniem mówimy iHasta Luego!

  • Gminny Turniej Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”

    Dnia 08.11.2017r. na hali sportowej w Zespole Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie odbyły się  eliminacje gminne do ogólnopolskiego turnieju piłki nożnej „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”. W turnieju uczestniczyły drużyny z Bratiana, Tylic, Jamielnika i Skarlina. Grano w dwóch kategoriach wiekowych U8 i U10 dziewcząt i chłopców systemem każdy z każdym. Nasze drużyny brały udział w każdej kategorii wiekowej zajmując następujące miejsca:

    Dziewczęta  U8                 - II miejsce

    Chłopcy  U8                       - III miejsce

    Dziewczęta  U10               - III miejsce

    Chłopcy  U10                     - I miejsce  i awans do etapu powiatowego

    Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym etapie,  zdjęcia w galerii.

  • Dzień Niepodległości

  • Dzień Zdrowego Śniadania

    8 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Zdrowego Śniadania. Przypominaliśmy, jak ważną rolę pełni ono w codziennej diecie oraz co powinno zawierać, żeby było wartościowe. Pomijanie porannego posiłku to jeden z częstszych błędów żywieniowych. Tłumaczymy go brakiem czasu albo tym, że rano zwyczajnie nie jesteśmy głodni. Takie postępowanie niesie jednak ze sobą konsekwencje: odczuwamy spadek energii, mniejszą zdolność koncentracji, a z upływem godzin pojawia się wilczy apetyt, przez który łatwiej ulegamy niezdrowym pokusom. Organizm pozbawiony zostaje też ważnej porcji witamin i składników odżywczych, niezbędnych do jego prawidłowego funkcjonowania. Dobrze skomponowany poranny posiłek spowoduje, że także w dalszej części dnia łatwiej nam będzie przestrzegać odpowiedniej, pełnowartościowej diety. Pamiętajmy zatem, że śniadanie to dobry start dla organizmu!!! Zgodnie z tym hasłem najmłodsi uczniowie komponowali w tym dniu swoje drugie śniadania. Powstały zdrowe, kolorowe i wartościowe posiłki!!!

  • Kiermasz Zdrowej Żywności

    08 listopada z okazji Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia oraz Dnia Zdrowego Śniadania, odbył się w naszej szkole Kiermasz Zdrowej Żywności. Uczniowie, rodzice, nauczyciele wspólnie promowali zdrowe odżywianie.  Zgodnie z zasadami zdrowego żywienia przygotowali posiłki: szaszłyki owocowe, ciasta  i babeczki marchewkowe, galaretki z owocami  i wiele innych. Mamy nadzieję, że tego typu przedsięwzięcia wpłyną pozytywnie na świadomość żywieniową nas wszystkich! Bo jedząc zdrowo-JESTEŚMY ZDROWI !!! A razem ze zdrowiem łączy się jeszcze coś innego- DOBRE SAMOPOCZUCIE !!!

    Oprócz tego, że było bardzo zdrowo i kolorowo, było też przepysznie!
    Jak zwykle nie zawiedli nasi cudowni rodzice, pomagając w organizacji tej imprezy, za co Samorząd Uczniowski i SKO serdecznie DZIĘKUJE.

     

  • Apel szkolny

    6 listopada podczas apelu szkolnego odbyło się podsumowanie różnorodnych działań szkoły. A było ich w ostatnim czasie bardzo dużo. Między innymi podsumowano działania podjęte w naszej szkole w ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Zdrowia. Wręczono nagrody w szkolnym konkursie plastycznym pod hasłem „Mój wymarzony zawód”.  Przypomnijmy zwycięzców:

    I miejsce w kategorii klas I – III SP: Lena Bejer (kl. II) oraz Jakub Gross (kl. II)

    II miejsce w kategorii klas I – III SP: Oliwia Konopacka (kl. III b) oraz Martyna Zaręba  (kl. III a)

    III miejsce w kategorii klas I – III SP: Dorota Grabowska (kl. III b) i Marta Piątek (kl. III b)

     

    I miejsce w kategorii klas IV – VIII: Karolina Jasieniecka (kl. V)

    II miejsce w kategorii klas IV – VIII: Aleksandra Rogowska (kl. VI)

    III miejsce w kategorii klas IV – VIII: Lena Murawska (kl. V) 

     

    Nagrodzono również Mistrzów Mnożenia w ramach akcji wymień tabliczkę mnożenia na tabliczkę czekolady zorganizowanej z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Mistrzami Mnożenia zostali: Maciej Kitłowski  (kl. III a), Julia Jakubowska (kl. III b), Kacper Staniszewski (kl. IV a), Tymoteusz Mania (kl. IV b), Wiktor Wiśniewski (kl. V), Oliwia Gajda (kl. VI), Karolina Ruczyńska (kl. VII), Małgorzata Bączek (kl. II G), Kinga Staniszewska (kl. III a G), Adrianna Ługiewicz (kl. III b  G). Serdecznie gratulujemy!!!

    Pani dyrektor podsumowała również projekt „Ostatni przejazd drezyną: warsztaty o starej linii kolejowej”  Fundacji Inicjatyw Krajobrazowych „Wybudowania”, który realizowali nasi uczniowie w ubiegłym roku szkolnym. Wręczyła uczestnikom projektu  „Przewodnik”, którymi są współautorami!!!  Super!!! Brawa dla Was!

    Podziękowano również uczniom (i ich rodzicom) za zaangażowanie i godne reprezentowanie szkoły podczas sobotniego Przeglądu Twórczości Uczniów Szkół Gminy Nowe Miasto Lubawskie. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy!!!

  • Wieczornica - ZAPRASZAMY!!!

  • Dzień Postaci z Bajek

    Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy cudowny świat bajek, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. W naszej szkole obchodziliśmy to święto dzień później. Uczniowie klasy III b przygotowali dla swoich młodszych kolegów z przedszkoli zagadki, dotyczące postaci bajkowych. Ich stroje ułatwiały  im odpowiedzi. Przedszkolacy byli zachwyceni strojami kolegów i chętnie brali udział w zabawie. Następnie klasy I-III spotkały się na wspólnym seansie bajkowym, ale zanim uczniowie zobaczyli bajki musieli ułożyć ich tytuły z rozsypanek literowych. W klasach uczniowie rozwiązywali quizy bajkowe, bawili się w kalambury oraz rysowali swoje ulubione postaci z bajki. Nie zabrakło wspólnego śpiewu ze znanego filmu ”Witajcie w naszej bajce”.

    Przedszkolaczki z dwóch grup Zespołu Wychowania Przedszkolnego niezwykle zjawiskowo obchodziły Dzień Postaci z Bajek. Na dzieci od rana czekały przebrane w bajkowe stroje panie, które prowadziły zabawy przy muzyce.  Później również było mnóstwo atrakcji! Przedszkolaki wykonywały bajkowe zadania: dopasowywały zaczarowane rekwizyty do właściwych obrazków, wczuwały się w rolę Kopciuszka i oddzielały fasolę od koralików, przebierały się za wybraną, bajkową postać, ozdabiały cekinami magiczną koronę oraz z zaciekawieniem słuchały opowiadanych przez nauczycielek historii. To był wspaniały dzień!

     

  • Przegląd Twórczości

    W sobotę, 4 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Przeglądzie Twórczości Uczniów Szkół Gminy Nowe Miasto Lubawskie, który zorganizowała Szkoła Podstawowa im. ks. Kazimierza Wróblewskiego w Gwiździnach. Na scenie zaprezentowali się przedstawiciele wszystkich szkół z terenu naszej gminy. Występy były bardzo różnorodne! Nasi uczniowie recytowali, śpiewali, tańczyli (nawet z ogniem!!!), opowiadali o swoich pasjach. Prezentowali  również swoją twórczość plastyczną, florystyczną, fotograficzną i literacką. Na stoisku reprezentującym naszą szkołę  można również było znaleźć  komiksy, gry planszowe, a nawet wyroby kulinarne!

    Wszystkim uczniom (a także ich rodzicom) zaangażowanym w przygotowanie się do udziału w Przeglądzie Twórczości serdecznie dziękujemy!!!

    Gratulujemy również ciekawych występów reprezentantom pozostałych szkół. Zebrani mogli miło i przyjemnie spędzić czas podziwiając  twórczość wszystkich uczniów: i tych młodszych  i tych trochę starszych.

  • Listopadowa zaduma

    Palą się znicze...
    Przypominają,
    Że ktoś odchodzi,
    Inni zostają.

    Pośród cmentarzy
    Cichych uliczek
    Jak wierna pamięć -
    Palą się znicze...

    (Ryszard Przymus "Znicze")

    Pamiętajmy w tym dniu o naszych bliskich
    i o tych, na których grobach nikt nie zapali lampki, nikt nie przyklęknie i nikt nie odmówi modlitwy.

    Pomyślmy... może warto wziąć ze sobą dodatkowy znicz i zapalić go na jakimś zaniedbanym, smutnym, opuszczonym grobie?

  • Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa

    31 października był w naszej szkole dniem poświęconym problematyce bezpieczeństwa cyfrowego w ramach realizacji projektu Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa. Uczniowie klas III – VI SP podczas edukacyjno – informacyjnego spotkania z edukatorem, połączonego z prezentacją filmów, zostali zapoznani z podstawowymi problemami dotyczącymi ich cyberbezpieczeństwa (w tym informacji o tym, gdzie mogą otrzymać pomoc w sytuacjach kryzysowych). Później w zespołach klasowych uczestniczyli w warsztatach, podczas których podejmowano tematykę, m. in. kradzieży tożsamości, logowania się do sieci za pomocą hasła,  szyfrowania korespondencji. Uczniowie sprawdzali również, jak „mocne” są ich hasła oraz uczyli się tworzyć nowe – takie, aby nie były zbyt łatwe do „złamania”.

    Edukator spotkał się również z dyrektorem szkoły i nauczycielami. Podczas  spotkania zaprezentował wzorcowy scenariusz prezentacji na spotkania z rodzicami, film do zaprezentowania rodzicom i broszury do nich adresowane.

    Podstawowym elementem cyfrowego bezpieczeństwa w szkołach jest wiedza i świadomość uczniów, ale także nauczycieli i rodziców na temat możliwych zagrożeń i ryzyka związanego z korzystaniem z Internetu i nowoczesnych narzędzi cyfrowych.  rojekt Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa został wymyślony po to, by skutecznie odpowiedzieć na problemy i wyzwania związane z bezpiecznym korzystaniem z zasobów cyberprzestrzeni w polskich szkołach.

    źródło: https://www.cyfrowobezpieczni.pl/o-projekcie

  • Światowy Dzień Oszczędzania

    Światowy Dzień Oszczędzania przypada 31 października. Święto jest jednym z najstarszych inicjatyw edukacyjnych na świecie, a jej głównymi pomysłodawcami zostali przedstawiciele najprężniej rozwijających się w Europie banków. W czasie odbywającej się konferencji w Mediolanie stwierdzili, iż aby zapewnić stabilny oraz długotrwały rozwój społeczeństw trzeba reklamować ideę oszczędzania. Był wówczas 1929 rok.

    Dzisiaj wielu ekspertów zachęca zwykłych ludzi do systematycznego odkładania choćby małej sumy pieniędzy. Dlaczego? Otóż oszczędzanie zapewnia komfort finansowy. Mając zaoszczędzoną sumę pieniędzy na koncie nie boimy się o swoją przyszłość…

    Dzień ten ma za zadanie wyrobić w młodych ludziach dobre nawyki. Nie trzeba się bowiem ograniczać do jednego sposobu oszczędzania. Ale przecież SKO-wicze wiedzą to doskonale!!!

    W naszej szkole z okazji Dnia Oszczędzania ogłoszono konkurs plastyczny pt. „Oszczędzamy nie tylko pieniądze”. Pomysłów było wiele!!!  Oto wyniki:

    • kategoria klas I – II:

    I miejsce – Marcel Muszyński (kl. I SP)

    II miejsce – Franciszek Kincel (kl. II SP)

    Wyróżnienie: Oliwia Pokojska (kl. I SP), Lena Bejer (kl. II SP)

    • kategoria klas III – V:

    I miejsce – Maciej Kitłowski (kl. III a SP)

    II miejsce – Nikola Lempke (kl. III a SP)

    • kategoria klas VI – VII:

    I miejsce – Maja Dudalska (kl. VI SP)

    II miejsce – Aleksandra Rogowska (kl. VI SP)

     

    Serdecznie gratulujemy!!!

strona: