Zespół Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie

Logowanie
  • Dzień Samorządności

    14 czerwca 2018 r. rządy w naszej szkole przejął Samorząd Uczniowski. Z rąk pani dyrektor uczniowie przyjęli symboliczny klucz do szkoły i od tej chwili to oni w niej rządzili!!! Nauczyciele stali się uczniami, a uczniowie nauczycielami. „Nowi” nauczyciele prowadzili lekcje zgodnie z obowiązującym planem tego dnia. Nie zapomnieli również o pełnieniu dyżurów. Poradzili sobie wspaniale!!! Tradycją szkoły jest, że w tym dniu mają miejsce wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego na nowy rok szkolny. Tak też było i w tym roku. Komisja wyborcza po żmudnym liczeniu głosów ogłosiła wyniki. Uczniowie na swoich reprezentantów wybrali następujące osoby:

    1. Miłosz S. (kl. VI SP) – Przewodniczący
    2. Bryan M. (kl. IV b SP) – Przewodniczący
    3. Zuzanna O. (kl. VII SP)
    4. Agata L. (kl. II G)
    5. Zuzanna M. (kl. II G)
    6. Oliwia G. (kl. VI SP)
    7. Radosław B. (kl. VII SP)
    8. Natasza Ł. (kl. V SP)
    9. Dominik W. (kl. IV a SP)
    10. Mikołaj Z. (kl. V SP)
    11. Agata K. (kl. IV a SP)
    12. Dorota G. (kl. III b SP)

    Nowa rada już dziś musiała wykonać pierwsze zadanie – wybór swoich opiekunów spośród nauczycieli szkoły. Opiekunami RSU G zostały: p. Sylwia Bączek, p. Katarzyna Markuszewska i p. Dorota Lipska.

    Tego dnia podsumowaliśmy również kampanię „Aktywna Wiosna u Działyńskich”. Głównym jej celem był  promowanie wśród społeczności szkolnej i lokalnej zdrowego trybu życia poprzez codzienny dojazd do szkoły rowerem  lub na hulajnodze, rolkach, wrotkach, deskorolce. Aktywny udział w zabawie pozwolił na zmniejszenie ilości pojazdów w pobliżu szkoły i na terenie wsi, obniżenie poziomu hałasu, emisji spalin oraz poprawi poczucie bezpieczeństwa w rejonie szkoły.

    Akcja ponownie odniosła duży sukces!!! Najbardziej aktywną grupą w kategorii  przedszkolaków okazała się grupa Przedszkola Publicznego, w kategorii klas I – III SP najaktywniejszą klasą została klasa III b, w kategorii klas IV – VI SP najbardziej aktywni byli uczniowie klasy IV a, zaś wśród uczniów kl. VII i gimnazjalistów zwyciężyli siódmoklasiści. Serdecznie wszystkim gratulujemy oraz dziękujemy za wielkie zaangażowanie.

    Na zakończenie spotkania uczniowie oddali władzę na ręce p. dyrektor. Wszystko wróciło do normy!!!

    Dzień minął w miłej i przyjaznej atmosferze.

    Zdjęcia w galerii.

  • Program rządowy DOBRY START

    „1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł. Będą mogli przeznaczyć je na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program „Dobry Start” to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć.

    Wnioski o świadczenie z programu można składać online już od 1 lipca br. Nabór wniosków w formie papierowej rozpocznie się miesiąc później – 1 sierpnia br. Ostateczny termin mija 30 listopada br."

    (źródło: list do dyrektorów szkół) 

    Więcej informacji znajdą Państwo pod linkami:

    Program rządowy DOBRY START

    DOBRY START 

    Dobry_Start_plakat.pdf

     

     

  • Wycieczka do Trójmiasta

    12 czerwca klasa III b odwiedziła Trójmiasto. To pierwsza nasza taka długa podróż, ale bardzo udana. Zwiedzanie zaczęliśmy od Centrum Nauki Eksperyment, gdzie oprócz aktywnego zwiedzania wystawy, uczestniczyliśmy w lekcji przyrody H2O - woda i jej właściwości. Następnie udaliśmy się do Gdyńskiego Akwarium, gdzie mogliśmy podziwiać niesamowite zwierzęta wodne oraz rośliny. Będąc na Skwerku w Gdyni, nie mogliśmy ominąć statku  "Dar Pomorza". Następnie pojechaliśmy na Stadion Energa do Gdańska. Tam z maskotką drużyny Lechia Gdańsk "Arenką"  i przewodnikiem, obejrzeliśmy stadion nie tylko z trybun, ale także od środka. Byliśmy w Muzeum Lechii, salach bankietowych, lożach VIP a także w szatni piłkarzy. Na koniec będąc nad polskim pięknym Bałtykiem, nie wypadło nie zamoczyć choćby stóp, więc mimo chmur pobiegaliśmy po falach. To był bardzo intensywny, ale pełen wrażeń dzień i z pewnością zapadnie nam w pamięci:)

  • Warsztaty makijażu

    Kolejny raz w naszej bibliotece zostały zorganizowane warsztaty makijażu. Tym razem poprowadziła je Pani Paulina Ewertowska, konsultantka firmy Avon. Pani Paulina w sposób profesjonalny przekazała nam swoją wiedzę na temat pielęgnacji twarzy i sztuki malowania twarzy. Wszyscy uczestnicy otrzymali od firmy upominki. Dziękujemy Pani Paulinie za poświęcony czas i super atmosferę!!!

  • Pasowanie na czytelnika

    12 czerwca do biblioteki zawitały dzieci z kl. I wraz z wychowawczynią. Uczniowie przybyli do nas, by poznać bibliotekę i uczestniczyć w akcie pasowania na czytelnika i złożenie ślubowania. Na początku dzieci wysłuchały o co proszą książki czytelników, następnie rozwiązywały zagadki literackie. Wysłuchały też fragmentu książki "Mikołajek na wakacjach" i wykonywały do niej ilustrację. Był też czas na zabawy z chustą. W końcu nastał czas kiedy "pierwszaki" złożyły ślubowanie i Pani Dyrektor, Ewa Przybylska" dokonała uroczystego pasowania na czytelnika. Na koniec wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i książeczki oraz karty czytelnika. Od tej chwili są już pełnoprawnymi czytelnikami! Biblioteka Szkolna i Pedagogiczna dziękuje Agacie i Klaudii  za pomoc w przygotowaniu uroczystości.

  • Program „Pomysłowy rok”

    Uczniowie klasy I w tym roku szkolnym uczestniczyli w programie  „Pomysłowy Rok”, który był zorganizowany przez Fundację Uniwersytet Dzieci. Ideą programu było świętowanie różnych okoliczności, a także podkreślenie wagi różnych dni (np. Dzień Kosmosu). Realizacja programu rozpoczęła się w październiku, a zakończyła w czerwcu. W ciągu całego roku szkolnego zrealizowaliśmy 7 okolicznościowych scenariuszy lekcji (jeden scenariusz w miesiącu do wyboru spośród dwóch). Po każdej realizacji lekcji przesyłaliśmy relację (zdjęcia i  relację). Oprócz tego w marcu, w ramach programu, braliśmy udział w konkursie, którego zostaliśmy laureatami.  Nagrodą dla zwycięzców jest analogowe narzędzie w pudełku do przygotowania i prowadzenia kreatywnych i badawczych lekcji w roku szkolnym 2018/19. Zrealizowaliśmy następujące zajęcia: Czy misia można spotkać w lesie?, Dlaczego świętujemy rodzinnie?, Dlaczego mam katar i boli mnie gardło?, Jak ludzie przeżywają emocje?  Dlaczego jajo jest symbolem Wielkanocy?, Dlaczego możemy rozmawiać przez telefon?,  Czy gwiazdy naprawdę spadają? Na zakończenie programu (po zrealizowaniu wszystkich scenariuszy, udziale w konkursie oraz wypełnieniu krótkiej ankiety) otrzymaliśmy  dyplom dla  klasy i certyfikat dla wychowawcy. Dzięki udziałowi w programie uczniowie:  rozwinęli umiejętność krytycznego i logicznego myślenia, doskonalili umiejętność rozumowania, argumentowania i wnioskowania oraz kształcili ważne kompetencje społeczne. Dzieci z zaangażowaniem i wytrwałością uczestniczyli w zdobywaniu wiedzy poprzez aktywny udział w cyklu wyjątkowych lekcji.

  • IV Festival Piosenki Angielskiej

    W dniu 11 czerwca 2018 r w Szkole Podstawowej w Biskupcu  odbył się IV Festival Piosenki Angielskiej. Inicjatorami  konkursu byli: Sylwia Drzewińska z Zespołu Szkół im Rodu Działyńskich w Bratianie oraz Piotr Szylakowski ze Szkoły Podstawowej w Biskupcu. Konkurs miał na celu zaprezentowanie umiejętności wokalnych i językowych uczniów, propagowanie nauki języków obcych poprzez piosenkę oraz promowanie aktywności twórczej wśród młodzieży.

    Uczestnicy konkursu zaprezentowali  swoje wokalne i językowe umiejętności  w kategoriach:

    • soliści

    • zespoły (maksymalnie 4 - osobowe)

    II miejsce  w kategorii soliści zajęła uczennica naszej szkoły - Agnieszka D. (kl. VII) z  piosenką ,,Diamonds’’ Rihanna. W konkursie udział wzięła również Karolina J. z  klasy V   z piosenką  ,,Sad song’’ Rihanna. 

  • Koncert FULL POWER SPIRIT

    11 czerwca grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w koncercie profilaktycznym pt. „Znajdź pomysł na siebie” w wykonaniu zespołu FULL POWER SPIRIT.
    Zespół FPS powstał w 2001 roku. Na polskiej scenie muzycznej sytuowany jest w nurcie CCM , czyli „współczesnej muzyki chrześcijańskiej”. Podczas koncertów na żywo olbrzymia energia i ekspresja muzyków łączy się z wspaniałym kontaktem z publicznością. Zespół tworzą raperzy: Miras, Picia, Dzyrooo , toruński Dj Ike, wokalistka Olga Szomańska, beat – boxer PRYK i saksofonista Tomek Busławski. W ciągu kilkunastu lat działalności, zespół zagrał ogromną liczbę koncertów w kraju, a także poza granicami Polski.

    Członkowie zespołu  powitali uczestników słowami piosenki „Wojownik”, zachęcając młodych do szukania prawdziwych wartości w życiu. Oferta programu dotyczyła (czasem w żartobliwy sposób) wskazania drogi, która prowadzi do znalezienia wartości, takich jak: szacunek, miłość, akceptacja ... bo, zdaniem artystów, w tych trzech filarach zawiera się „życiowe szczęście”.

    Wskazywali młodzieży z czego należy się cieszyć i za co dziękować, np. za to , że żyjemy, że wreszcie przyszła wiosna, że nie cierpimy głodu jak miliony ludzi na świecie, że nie jesteśmy samotni , że mamy wokół siebie ludzi, którzy nas rozumieją, wspierają i kochają.

    Koncert "Znajdź pomysł na siebie!" był tak skonstruowany, aby zaktywizować wszystkich jego uczestników i zachęcić do mądrego i świadomego przeżywania swojej codzienności. Program artystyczny poparty był też świadectwami z życia artystów i w ten sposób stawał się bardzo wiarygodny, sensowny i prawdziwy.

    Artyści kilkakrotnie podkreślali, że codziennie dokonujemy wyborów – po to dane nam zostały rozum i wolna wola. Musimy jednak nauczyć się ponosić ich konsekwencje. A to wcale nie jest łatwe.

    Niech przesłanie koncertu będzie inspiracją dla młodych ludzi do poszukiwania wartości w życiu i przyczyni się do mądrych wyborów!

  • Czytam sobie w szkole

    Biblioteka Szkolna wraz z  Biblioteką Publiczną  zorganizowała konkurs fotograficzny zatytułowany "Czytam sobie w szkole". Dziś prezentujemy przesłane zdjęcia. Nie było ich dużo, ale wszystkie bardzo nam się podobają!

  • Konkurs na stanowisko Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jamielniku

    Wójt Gminy Nowe Miasto Lubawskie ogłasza konkurs na kandydata na stanowisko Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jamielniku.

    Szczegóły konkursu dostępne są pod linkiem: Konkurs - Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jamielniku

     

  • Kurs wyrównawczy UEFA B

    Dnia 10.06.2018r. nauczyciel wychowania fizycznego mgr Tomasz Harfelder,  po półrocznym  kursie wyrównawczym UEFA B zdał egzamin przed komisją trenerów z WMZPN i otrzymał europejskie uprawnienia do trenowania drużyn na odpowiednim szczeblu rozgrywek w całej Europie.

    Serdecznie gratulujemy!!!

  • II Gminny Konkurs Tematyczny - Rodzina

    10 czerwca 2018 r. na Pikniku Rodzinnym w Gwiździnach miało miejsce podsumowanie II Gminnego Konkursu Tematycznego pn. „Taką stworzę Ojczyznę, o jakiej nauczy mnie Rodzina”.  Wśród laureatów znalazła duża grupa uczniów naszej szkoły. Oto oni:

     

     

     

    Prace plastyczne:

    Kategoria Przedszkolaki:

    • Filip K. (OP) – I miejsce w kategorii 

    Kategoria: klasy 0 – III:

    • Jakub G. (kl. II ) – II miejsce

    Kategoria: klasy VII  – gimnazjum:

    • Arkadiusz K. (kl. VII) – I miejsce
    • Zuzanna M. (kl. II G) – II miejsce
    • Radosław B. (kl. VII) – III miejsce
    • Milena D. (kl. VII) – wyróżnienie

    Prace graficzne:

    • Mikołaj Z. (kl. VII) – I miejsce

    Prace literackie:

    Kategoria: klasy IV – VI:

    • Łukasz G. (kl. V) – III miejsce
    • Wiktoria K. (kl. V) – wyróżnienie

    Kategoria: klasy VII – gimnazjum:

    • Karolina K. (kl. II G) – I miejsce
    • Paulina K. (kl. II G) – wyróżnienie

    Gratulujemy!!!

    źródło zdjęć: http://nowemiasto.wm.pl/ 

  • Noc w szkole

    W ramach współpracy Biblioteki Publicznej z Zespołem Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie zorganizowana została Noc w Bibliotece. W piątek wieczorem do biblioteki przybyli uczniowie klasy V wraz z wychowawczynią. Nockę rozpoczęliśmy od wspólnego ogniska. Następnie były gry i zabawy. Przenieśliśmy się na halę, gdzie rozegrane zostały mecze. Kiedy zaczęło się ściemniać przeszliśmy do auli szkoły. Początkowo wszyscy z zaciekawieniem oglądali mecz Polska - Chile. Później były gry planszowe, dyskoteka i karaoke oraz projekcja filmu "W pustyni i w puszczy". Uczestnicy "nocki" nie myśleli o spaniu, wielu z nich wytrzymało bez snu do samego rana! Rano wszyscy byli zmęczeni, ale też zadowoleni.

  • Jak nie czytam, jak czytam

    8 czerwca przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji czytelniczej pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam!” Ochoczo skorzystaliśmy z tego niestandardowego sposobu promowania czytelnictwa  wśród uczniów i inicjowania mody na czytanie.

    Według badań 62% Polaków nie czyta w ciągu roku ani jednej książki. Badania obejmują jednak osoby powyżej 15 roku życia. Młodzież – wbrew stereotypowi – czyta znacznie więcej, więc zachęcamy ją do pokazania dorosłym, jak powinno się czytać.

    8 czerwca od godz. 10.00 uczniowie z całej Polski pokazali jak czytają! Uczniowie naszej szkoły również. Z ulubionymi książkami nad głowami  formowali się układając napis CZYTAJ w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim - każda klasa tworzyła inną literkę w tych hasłach.

    Mamy nadzieję, że ta ogólnopolska akcja zainicjuje modę na czytanie, na poszukiwanie książek o interesującej tematyce, zachęci do wypożyczania i kupowania nie tylko lektur zaleconych w podstawie programowej.

  • Akcja MADAGASKAR

    Zespół Szkół w Bratianie  zaprasza na spotkanie z Danielem Kasprowiczem poświęcone malgaskiej kulturze i działalności misyjnej na Madagaskarze, które odbędzie się we wtorek 19 czerwca  od godz. 9. 00 w auli szkoły:

    •             2 godz. lekcyjna klasy I – III SP

    •             3 godz. lekcyjna  klasy IV – VI SP

    •             4 godz. lekcyjna klasy VII SP, II G i III G

    Daniel Kasprowicz (ur. w 1990 r.) jest świeckim misjonarzem posługującym na Madagaskarze, absolwentem dietetyki Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, pielgrzymem oraz podróżnikiem. Na Czerwonej Wyspie opiekuje się zarówno chorymi na malarię, tyfus i trąd, jak również zajmuje się niedożywionymi dziećmi i pracą w afrykańskiej stołówce. Dużą część swojej posługi poświęca dzieciom z domu dziecka Kilasymandry.

    Zachęcamy Wszystkich do dobrowolnej darowizny na rzecz dzieci z  Domu Dziecka w Kilasymadry. Pieniądze  wpłacamy do wychowawców do dnia 18 czerwca.

    W dniu spotkania z misjonarzem będzie również możliwość zakupu najnowszej książki jego autorstwa "Hazo Mena. O marzeniach z Czerwonej Wyspy".

  • Bal gimnazjalny

    07 czerwca 2018 roku  uczniowie klas III G zgodnie z naszą szkolną tradycją bawili się na Balu Gimnazjalistów. Było pięknie! Organizacją, jak co roku, zajęli się rodzice oraz wychowawcy. Oczywiście sami uczniowie również zaangażowali się w organizację imprezy. Dziewczęta wyglądały przepięknie - cudne sukienki, makijaże, fryzury. Chłopcy również prezentowali się świetnie!!!

    Gimnazjaliści od samego początku bawili się super!!! W przerwach delektowano się wyśmienitym poczęstunkiem przy zastawionym stole. Impreza trwała do późnych godzin wieczornych.
    Uczestnikom balu było trudno się rozstać!  Atmosfera była naprawdę wspaniała - w końcu to ostatnia wspólna zabawa trzecioklasistów!

    Zdjęcia w galerii.

  • Apel SKO

    Dnia 07 czerwca odbył się apel, podczas którego opiekun SKO – p. Grażyna O. – serdecznie podziękowała wszystkim oszczędzającym uczniom w bieżącym roku szkolnym, zaś w szczególności tym, którzy to robią systematycznie i wytrwale.

    A była to silna, ponad 20 – osobowa grupa. Oto oni:

     1. Filip K.              „O”

     2. Wojciech G.     - klasa I

     3. Zuzanna Z.      - klasa I

     4. Mateusz G.      - klasa II

     5. Barbara J.       - klasa II

     6. Franciszek K.  - klasa II

     7. Seweryn Z.       - klasa II

     8. Nicola L.           - klasa III a

     9. Wiktoria D.      - klasa III b

    10. Katarzyna G.  - klasa III b

    11. Alex J.              - klasa III b

    12. Oliwia K.         - klasa III b

    13. Marta P.          - klasa III b

    14. Julia K.           - klasa IV a

    15. Nikola L.         -  klasa IV a

    16. Martyna E.     - klasa IV b

    17. Michał S.         - klasa IV b

    18. Nadia W.          - klasa IV b

    19. Łukasz G.        - klasa V

    20. Igor J.              - klasa V

    21. Miłosz S.          - klasa V

    22. Marika O.        - klasa VII

  • Podsumowanie zbiórki surowców wtórnych

    Zgodnie z hasłem „Oszczędzamy środowisko, nie oddajemy surowców wtórnych na wysypisko” nasza szkoła po raz kolejny już raz włączyła się w akcję zbiórki surowców wtórnych.

    Zbiórka trwała prawie cały rok szkolny, a podsumowanie i wręczenie nagród dla uczniów najbardziej zaangażowanych w zbiórkę, miało miejsce na apelu. I tak …

    Najlepsi w zbiórce makulatury:

    I miejsce – Łukasz G. – kl. V (3000 kg)

    II miejsce – Mateusz G. – kl. II (2000 kg)

    III miejsce – Błażej G. – OP (1230 kg)

     

    Wyróżnieni w zbiórce makulatury:

    1. Natasza Ł. – kl. V (224,0 kg)

    2. p. Grażyna G. (198,0 kg)

    3. Kornelia K. – kl. III a (142,8 kg)

     

    Łącznie zebrano 7450,0 kg makulatury, za którą otrzymano 1 411,00 zł.

     

    Najlepsi w zbiórce plastikowych nakrętek:

    I miejsce – Kornelia K. – kl. III a (49,3 kg)

    II miejsce – Michał C.  – kl. III a – (36,4 kg)

    III miejsce – Maciej B.    – kl.  I  (24,0 kg)

     

    Wyróżnieni w zbiórce plastikowych nakrętek:

    1. Marta P.  – kl. III b (21,0 kg)

    2. Karolina D. – kl. IV b (18,60 kg)

     

    Razem zebrano 396 kg  plastikowych nakrętek, za które otrzymano   237,60 zł.

     

    Najlepsi w zbiórce baterii:

    I miejsce – Kornelia K. – kl. III a

    II miejsce – Mateusz G. – kl. II

    III miejsce – Aleksandra Meller – kl. IV b

     

    Wyróżnieni w zbiórce baterii:

    1. Marek Sz. – kl. IV a

    2. Wojciech G. – kl. I

    3. Katarzyna G. – kl. III a

     

    W zbiórce surowców wtórnych wyróżniono także 3 – latkę – Hannę Ć.

    Razem zebrano 650 kg baterii, które odebrała od nas firma REBA.

     

     

    Łącznie ze zbiórki surowców wtórnych uzyskano 1648,60 zł.  

     

                                                                     Opiekun SKO:

                                                                     Grażyna Obuchowska

  • XII Gminna Olimpiada „Zerówkowiczów”

    6  czerwca odbyła się w naszej szkole  XII Gminna Olimpiada „Zerówkowiczów”. Do sportowej rywalizacji stanęły dzieci z Oddziałów Przedszkolnych  z 5 szkół gminy nowomiejskiej: Gwiździn, Jamielnika, Skarlina, Tylic i oczywiście Bratiana.

    Uroczystego otwarcia Olimpiady dokonała Dyrektor Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich, p. Ewa Przybylska  po otrzymaniu ognia  olimpijskiego od kapitanów wszystkich drużyn startujących w gminnych zmaganiach sportowych.

    Atmosfera od samego początku była kapitalna!!!

    Po wspólnej rozgrzewce przy muzyce i złożeniu uroczystego ślubowania przez zawodników i sędziów,  przeszliśmy do sportowej rywalizacji. Uczniowie startowali w dziesięciu konkurencjach, m.in. układali wieże z klocków, zbijali kręgle, skakali w dal, oddawali strzał na bramkę, czy pokonywali tory przeszkód. Dodatkową konkurencją była tradycyjnie już konkurencja dla opiekunów drużyn. Wszyscy poradzili sobie wyśmienicie!!!

    Po podsumowaniu punktacji na podium stanęły:

    I miejsce – „Słoneczka” ze Szkoły Podstawowej im. ks. K. Wróblewskiego w Gwiździnach  otrzymując Puchar Wójta Gminy Nowe Miasto Lubawskie

    II miejsce - „Biedronki” z Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie zdobywając Puchar Dyrekcji naszej szkoły

    III miejsce - „Motylki”  ze Społecznej Szkoły Podstawowej im. J. Korczaka w Tylicach zdobywając Puchar Prezesa LZS

    Serdecznie gratulujemy wszystkim drużynom i dziękujemy za udział we wspólnej sportowej zabawie!!!

    Wszystkie drużyny otrzymały podziękowania za udział oraz upominki ufundowane przez Urząd Gminy Nowe Miasto Lubawskie i Radę Rodziców Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich.

    Uroczystego zamknięcia XII Gminnej Olimpiady „Zerówkowiczów” dokonali:  Wójt Gminy Nowe Miasto Lub, p. Tomasz Waruszewski oraz Dyrektor szkoły,  p. Ewa Przybylska, serdecznie gratulując udziału w zabawie i wyrażając podziw dla sportowej postawy małych zawodników.

    Koordynatorami Gminnej Olimpiady były panie: Dorota Oczkowska i Dorota Lipska.

    Zdjęcia w albumie.  

  • Żywa lekcja muzyki

    W poniedziałek (4 czerwca) cała społeczność szkolna uczestniczyła w "Żywej lekcji muzyki". Grupa Edukacyjna Mat z Olsztyna zaprezentowała nam największe przeboje grupy ABBA. Uczniowie dowiedzieli się o historii zespołu, ich twórczości a także ich największych sukcesach muzycznych. To była sentymentalna podróż  (zwłaszcza dla grona pedagogicznego) w piękne lata 70 i 80, kiedy to właśnie przeboje ABBA, królowały na listach przebojów.

strona: