Zespół Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie

Logowanie
  • WAKACJE!!!

    Za nami kolejny rok ciężkiej, wytrwałej pracy. Gratulujemy wszystkim Wam wytrwałości i konsekwencji w zdobywaniu wiedzy i umiejętności. Przed nami czas swobody i wypoczynku. Wypoczywajcie więc  i gromadźcie siły na nowy rok szkolny. Życzymy Wam bezpiecznego wypoczynku, ogrzanego słońcem; miłych spotkań, trwałych przyjaźni, okazji do uśmiechu, wielu wspaniałych chwil i szczęśliwego powrotu do szkoły.

    Do zobaczenia we wrześniu!

  • Wykaz podręczników na rok szkolny 2018/2019

    Wykaz podręczników na rok szkolny 2018/2019 znajduje się w zakładce "Ważne informacje".

    Wykaz podręczników (2018/19)

     

  • Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

    Kolejny rok szkolny już za nami. Wymarzone wakacje i zasłużony odpoczynek, to marzenie, na które czekaliśmy cały rok! I doczekaliśmy się!!! Dnia 22 czerwca uroczyście pożegnaliśmy rok szkolny 2017/2018. Uroczystość rozpoczęła się  Mszą Św. w parafialnym kościele. Po Mszy św. uczniowie wraz z wychowawcami i rodzicami przeszli do szkoły, aby tam na uroczystym apelu oficjalnie pożegnać mijający rok szkolny. Pani dyrektor wręczyła wyróżnionym uczniom świadectwa i nagrody, życzyła wszystkim wypoczynku prosząc jednocześnie o zachowanie bezpieczeństwa w czasie wakacji.

    Na apelu słowem i piosenką pożegnaliśmy odchodzącą na zasłużoną emeryturę p. Grażynę Gawron.

    Pani Grażynko!

    Życzymy, aby czas emerytury okazał się idealnym momentem na zwolnienie tempa życia. Życzymy odpoczynku, relaksu przy filiżance kawy i dobrej książce. By mogła Pani w pełnym zdrowiu korzystać z piękna świata i w tych wolnych chwilach podróżować, zwiedzać i mieć czas na to, na co brakowało go w czasie pracy.

    Życzymy również,  by łamała Pani  stereotypy i była najfajniejszą, najsprawniejszą, najszczęśliwszą i zdobywającą szczyty EMERYTKĄ!!!

    Po apelu uczniowie udali się na spotkania ze swoimi wychowawcami. Odebrali  cenzurki, wysłuchali ostatnich rad i wskazówek wychowawców, po czym oficjalnie rozpoczęli upragnione wakacje!!!    

    Zdjęcia w albumie.

  • Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 zbliża się wielkimi krokami!!!

    Rok szkolny 2017/2018 zakończymy  22 czerwca (piątek) o godz. 8.20 uroczystą  Mszą święta w kościele pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego. Po mszy wszyscy uczniowie (za sztandarem) przejdą do szkoły, by o godz. 9.00 spotkać się  na sali gimnastycznej i oficjalnie zakończyć ten rok szkolny.

    Autobusy:

    • Tylice - przyjazd uczniów do Kościoła na godz. 8.20
    • Gwiździny - przyjazd uczniów do Kościoła na godz. 8.20

    Odjazd autobusów ze szkoły – ok godz. 10.30.

  • Absolwenci Gimnazjum 2017/2018

    21 czerwca 2018 r. odbyła się uroczystość zakończenia gimnazjum, w której uczestniczyli zaproszeni goście, dyrekcja, grono pedagogiczne oraz uczniowie klas III i ich rodzice. To już tradycja w naszej szkole, że gromadzimy się, aby podsumować trzyletnią naukę i pracę w gimnazjum. Dyrektor szkoły, pani Ewa Przybylska pogratulowała uczniom ich wyników, podziękowała nauczycielom za pracę, a rodzicom życzyła zadowolenia i radości z sukcesów dzieci. Słowa uznania do młodzieży skierowała również pani Sekretarz Gminy Nowe Miasto Lub., Agnieszka Paturalska - Miehlau oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

     

    Uczniowie otrzymali nagrody za wyniki w nauce, za reprezentowanie szkoły w konkursach, a także upominki od kolegów z klasy II, Rady Rodziców oraz władz gminy.  Gimnazjaliści zaprezentowali się tego popołudnia ostatni raz i to w pięknym stylu. Zawsze wiedzieliśmy, że są zdolni, pomysłowi, a ich kreatywność jest wielka!!!

    Powodzenia!

     

    Miłym akcentem podczas uroczystości były ciepłe słowa pożegnania skierowane przez władze gminy i bratiańską część gimnazjalistów w kierunku p. Grażyny Gawron, która kończy pracę w naszej szkole i udaje się na zasłużoną emeryturę. Pani również życzymy POWODZENIA!!!

  • Zakończenie klas III SP

    Powoli rok szkolny 2017/2018 dobiega końca.  Uczniowie klas III  SP wraz z wychowawczyniami postanowili, że I etap edukacji zakończą uroczyście. Zaprosili: dyrekcję szkoły, nauczycieli oraz rodziców na  spotkanie zamykające pierwszy etap nauki w ich życiu, w którym uczyli się stawiać pierwsze kroki w olbrzymi świat nauki.

    Słowem i piosenką podziękowali nauczycielom za trud, serce i wkład w nauczanie i wychowanie, rodzicom zaś za to , że mogą im ufać, że ich rozumieją w trudnych sytuacjach, pocieszają  kiedy jest im smutno , pomagają pokonać wszelkie trudności w nauce, dokładają starań , aby wychować ich na dobrych i uczciwych ludzi.

      Atmosfera była bardzo podniosła! Nie zabrakło łez radości, ale i wzruszeń.

  • Apel - Bezpieczne wakacje

    Dnia 20.06.2018 r.  uczniowie klas I – IV  szkoły podstawowej uczestniczyli w apelu podsumowującym rok szkolny 2017/2019. Na początku spotkania pani dyrektor, Ewa Przybylska przypomniała skrót najważniejszych wydarzeń II semestru, pogratulowała uczniom, którzy zajęli wysokie lokaty w różnorodnych konkursach  na wielu szczeblach, dziękując jednocześnie za godne reprezentowanie naszej szkoły. Później  p. dyrektor przedstawiła wyniki rocznej klasyfikacji uczniów.

    Odbyło się spotkanie z przedstawicielem policji  – st. sierż. Ludmiłą Mroczkowską.  Policjantka poprowadziła pogadankę z uczniami na temat bezpieczeństwa podczas wakacji. Tłumaczyła, że trzeba być bardzo odpowiedzialnym podczas tych dwóch miesięcy wypoczynku.
    My z kolei apelujemy do uczniów, żeby  w wakacje odpoczęli  od komputerów i zabrali się za „aktywny wypoczynek”.

  • Wyniki konkursu „The Big Challenge”

    Przypominamy, że w kwietniu w naszej szkole odbył się konkurs języka angielskiego „The Big Challenge”, który miał formę online i składał się z 45 pytań zgrupowanych według badanych umiejętności. Konkurs adresowany był do uczniów klas V-VI szkoły podstawowej oraz II-III gimnazjum. Pytania testowe sprawdzały wiedzę z zakresu słownictwa, gramatyki, rozumienia tekstu pisanego, rozumienia ze słuchu,  a także ogólną znajomość kultury. Dla każdego poziomu przewidziany był  odrębny zestaw pytań, opracowany zgodnie z zaleceniami programu nauczania języka angielskiego oraz klasyfikacji CEFR. W czerwcu ogłoszono wyniki, które  przedstawiają się następująco:

    w kategorii klas IV –VI:

    • Piotr B.  - I miejsce
    • Magdalena N.  - II miejsce
    • Karolina G.   -  III miejsce

    w kategorii klas gimnazjalnych:

    • Małgorzata B. - I miejsce
    • Oskar D.  - II miejsce
    • Paweł  P.  - III miejsce
    • Kinga K. – III miejsce

    Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział oraz  nagrody pocieszenia -  plakaty, długopisy i naklejki.

  • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu SKO

    Znamy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Bezpieczne wakacje z Żyrafką Lokatką i Pancernikiem Hatepetesem”. Zajęliśmy miejsce na podium oraz zdobyliśmy wyróżnienia:

    II miejsce:

    Zespół Szkół w Bratianie

    Karolina G. kl. V

    Mikołaj Z. kl. V

    Wyróżnienia: 

    Zespół Szkół w Bratianie

    Wiktoria K. kl. V

    Zuzanna K. kl. V

    Natasza Ł. kl. V

    Jakub G. kl. II

    Marika O. kl. VII

    Angelika C. kl. VI

     

     Gratulujemy serdecznie!!!

  • Zapraszamy Rodziców na spotkania organizacyjne!

    Dnia 18.06.2018r.(poniedziałek) o godz. 17.00 w klasie nr 9 b (III piętro, nowy budynek szkoły)

    odbędzie się organizacyjne spotkanie z Rodzicami, których dzieci w roku szkolnym 2018/2019 będą uczęszczać do klasy I szkoły podstawowej. Spotkanie poprowadzi wychowawczyni – p. Marlena Kłosowska.

     

    Dnia 19.06.2018r.(wtorek) o godz. 17.00 w klasach nr 1, 2, 3, 4 (parter, stary budynek szkoły)

    odbędą się organizacyjne spotkania z Rodzicami, których dzieci w roku szkolnym 2018/2019 będą uczęszczać do: Zespołu Wychowania Przedszkolnego, Przedszkola Publicznego i Oddziału Przedszkolnego.

    Spotkania poprowadzą wychowawczynie:

    • p. Anita Ruczyńska – Zespół Wychowania Przedszkolnego A (klasa nr 1)
    • p. Żaneta Sargalska – Zespół Wychowania Przedszkolnego B (klasa nr 2)
    • p. Anna Kremska – Przedszkole Publiczne (klasa nr 3)
    • p. Katarzyna Uliasz – Oddział Przedszkolny (klasa nr 4)
  • Wyniki klasyfikacji rocznej

    Wyniki klasyfikacji rocznej znajdują się w zakładce "Ważne informacje". Zapraszamy!!!

    Klasyfikacja roczna

  • Leon - Ogólnopolski Konkurs Języka angielskiego

    Doskonale wiemy, że 13 marca 2018 r. przeprowadzony  został konkurs  Leon Ogólnopolski Konkurs Języka angielskiego  w szkole podstawowej w klasach I-III. Uczniowie, którzy zajęli miejsca od 1 do 3 otrzymują  dyplomy laureata, a od 4 do 31 miejsca - dyplomy wyróżnienia. W czerwcu ukazały się wyniki, które przedstawiają się następująco:

    Klasa I

    Zuzanna  Z.  (89%)

    Nicola W  (82%)

    Zosia   K.  

    Ewa  E .    

    Klasa  II

    Barbara J.   (69%)

    Lena  B.       

    Maksymilian  M.     

    Franciszek K.

    Jakub  G.  

    KLASA III

    Weronika C. (62%)

    Julia R.           

    Wiktoria D.   

    Maciej K.   

    Zosia W.   

    Marta  P.     

    Olaf  G. 

  • Przodownicy u Wójta

    Dnia 15.06.2018 r. w Urzędzie Gminy w Mszanowie, zgodnie z wieloletnią tradycją, odbyło się spotkanie przedstawicieli władz samorządowych z przodownikami nauki. Na zaproszenie Wójta Gminy, p. Tomasza Waruszewskiego do urzędu zjechali najlepsi uczniowie z sześciu szkół naszej gminy.

    Wyróżnieni uczniowie w nagrodę otrzymali listy gratulacyjne oraz karty upominkowe do zrealizowania w sklepach EMPIK.  Prezentowali swoje największe osiągnięcia oraz dzielili się informacjami o swoich zainteresowaniach, pasjach i różnych sukcesach.

    Naszą szkołę reprezentowali:

    • Szkoła Podstawowa: Maciej B. (kl. I), Jakub G. (kl. II), Olaf G. (kl. III a), Oliwia K. (kl. III b), Marcel K. (kl. IV a), Bogna K. (kl. IV b), Karolina G. (kl. V), Oliwia G. (kl. VI), Kinga G. (kl. VII);

     

    • Gimnazjum: Agata L. (kl. II), Kinga S. (kl. III a), Zuzanna D. (kl. III b)

     

    Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!!!

    Zdjęcia w galerii.

  • Dzień Pustej Klasy

    W piątek, 15 czerwca, nasza szkoła wzięła udział w Międzynarodowym Dniu Pustej Klasy.

    Nazwa święta, zainaugurowanego w 2012 roku przez grupę londyńskich nauczycieli, doskonale oddaje jego jasny i klarowny cel: sprawić, aby klasy były puste. Wszystko po to, aby promować edukację terenową – prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającą formę edukacji na świecie.

    My skorzystaliśmy z zaproszenia przyrody! Uczniowie zatem porzucili tradycyjne podręczniki i zeszyty. Wyszli na świeże powietrze i ucząc się w terenie wspólnie celebrowali ten dzień.

    Wiele ważnych tematów, np. z matematyki,  przyrody, biologii zostało wplecionych w zabawę. Pomysłów na zorganizowanie Dnia Pustej Klasy było mnóstwo!

    Tego dnia wszystkie ławki były puste!  Spotkaliśmy się w naturze!

    Na zakończenie uczniowie zgodnie stwierdzili, że takie lekcje mogłyby być codziennie!

  • Dzień Samorządności

    14 czerwca 2018 r. rządy w naszej szkole przejął Samorząd Uczniowski. Z rąk pani dyrektor uczniowie przyjęli symboliczny klucz do szkoły i od tej chwili to oni w niej rządzili!!! Nauczyciele stali się uczniami, a uczniowie nauczycielami. „Nowi” nauczyciele prowadzili lekcje zgodnie z obowiązującym planem tego dnia. Nie zapomnieli również o pełnieniu dyżurów. Poradzili sobie wspaniale!!! Tradycją szkoły jest, że w tym dniu mają miejsce wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego na nowy rok szkolny. Tak też było i w tym roku. Komisja wyborcza po żmudnym liczeniu głosów ogłosiła wyniki. Uczniowie na swoich reprezentantów wybrali następujące osoby:

    1. Miłosz S. (kl. VI SP) – Przewodniczący
    2. Bryan M. (kl. IV b SP) – Przewodniczący
    3. Zuzanna O. (kl. VII SP)
    4. Agata L. (kl. II G)
    5. Zuzanna M. (kl. II G)
    6. Oliwia G. (kl. VI SP)
    7. Radosław B. (kl. VII SP)
    8. Natasza Ł. (kl. V SP)
    9. Dominik W. (kl. IV a SP)
    10. Mikołaj Z. (kl. V SP)
    11. Agata K. (kl. IV a SP)
    12. Dorota G. (kl. III b SP)

    Nowa rada już dziś musiała wykonać pierwsze zadanie – wybór swoich opiekunów spośród nauczycieli szkoły. Opiekunami RSU G zostały: p. Sylwia Bączek, p. Katarzyna Markuszewska i p. Dorota Lipska.

    Tego dnia podsumowaliśmy również kampanię „Aktywna Wiosna u Działyńskich”. Głównym jej celem był  promowanie wśród społeczności szkolnej i lokalnej zdrowego trybu życia poprzez codzienny dojazd do szkoły rowerem  lub na hulajnodze, rolkach, wrotkach, deskorolce. Aktywny udział w zabawie pozwolił na zmniejszenie ilości pojazdów w pobliżu szkoły i na terenie wsi, obniżenie poziomu hałasu, emisji spalin oraz poprawi poczucie bezpieczeństwa w rejonie szkoły.

    Akcja ponownie odniosła duży sukces!!! Najbardziej aktywną grupą w kategorii  przedszkolaków okazała się grupa Przedszkola Publicznego, w kategorii klas I – III SP najaktywniejszą klasą została klasa III b, w kategorii klas IV – VI SP najbardziej aktywni byli uczniowie klasy IV a, zaś wśród uczniów kl. VII i gimnazjalistów zwyciężyli siódmoklasiści. Serdecznie wszystkim gratulujemy oraz dziękujemy za wielkie zaangażowanie.

    Na zakończenie spotkania uczniowie oddali władzę na ręce p. dyrektor. Wszystko wróciło do normy!!!

    Dzień minął w miłej i przyjaznej atmosferze.

    Zdjęcia w galerii.

  • Program rządowy DOBRY START

    „1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł. Będą mogli przeznaczyć je na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program „Dobry Start” to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć.

    Wnioski o świadczenie z programu można składać online już od 1 lipca br. Nabór wniosków w formie papierowej rozpocznie się miesiąc później – 1 sierpnia br. Ostateczny termin mija 30 listopada br."

    (źródło: list do dyrektorów szkół) 

    Więcej informacji znajdą Państwo pod linkami:

    Program rządowy DOBRY START

    DOBRY START 

    Dobry_Start_plakat.pdf

     

     

  • Wycieczka do Trójmiasta

    12 czerwca klasa III b odwiedziła Trójmiasto. To pierwsza nasza taka długa podróż, ale bardzo udana. Zwiedzanie zaczęliśmy od Centrum Nauki Eksperyment, gdzie oprócz aktywnego zwiedzania wystawy, uczestniczyliśmy w lekcji przyrody H2O - woda i jej właściwości. Następnie udaliśmy się do Gdyńskiego Akwarium, gdzie mogliśmy podziwiać niesamowite zwierzęta wodne oraz rośliny. Będąc na Skwerku w Gdyni, nie mogliśmy ominąć statku  "Dar Pomorza". Następnie pojechaliśmy na Stadion Energa do Gdańska. Tam z maskotką drużyny Lechia Gdańsk "Arenką"  i przewodnikiem, obejrzeliśmy stadion nie tylko z trybun, ale także od środka. Byliśmy w Muzeum Lechii, salach bankietowych, lożach VIP a także w szatni piłkarzy. Na koniec będąc nad polskim pięknym Bałtykiem, nie wypadło nie zamoczyć choćby stóp, więc mimo chmur pobiegaliśmy po falach. To był bardzo intensywny, ale pełen wrażeń dzień i z pewnością zapadnie nam w pamięci:)

  • Warsztaty makijażu

    Kolejny raz w naszej bibliotece zostały zorganizowane warsztaty makijażu. Tym razem poprowadziła je Pani Paulina Ewertowska, konsultantka firmy Avon. Pani Paulina w sposób profesjonalny przekazała nam swoją wiedzę na temat pielęgnacji twarzy i sztuki malowania twarzy. Wszyscy uczestnicy otrzymali od firmy upominki. Dziękujemy Pani Paulinie za poświęcony czas i super atmosferę!!!

  • Pasowanie na czytelnika

    12 czerwca do biblioteki zawitały dzieci z kl. I wraz z wychowawczynią. Uczniowie przybyli do nas, by poznać bibliotekę i uczestniczyć w akcie pasowania na czytelnika i złożenie ślubowania. Na początku dzieci wysłuchały o co proszą książki czytelników, następnie rozwiązywały zagadki literackie. Wysłuchały też fragmentu książki "Mikołajek na wakacjach" i wykonywały do niej ilustrację. Był też czas na zabawy z chustą. W końcu nastał czas kiedy "pierwszaki" złożyły ślubowanie i Pani Dyrektor, Ewa Przybylska" dokonała uroczystego pasowania na czytelnika. Na koniec wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i książeczki oraz karty czytelnika. Od tej chwili są już pełnoprawnymi czytelnikami! Biblioteka Szkolna i Pedagogiczna dziękuje Agacie i Klaudii  za pomoc w przygotowaniu uroczystości.

  • Program „Pomysłowy rok”

    Uczniowie klasy I w tym roku szkolnym uczestniczyli w programie  „Pomysłowy Rok”, który był zorganizowany przez Fundację Uniwersytet Dzieci. Ideą programu było świętowanie różnych okoliczności, a także podkreślenie wagi różnych dni (np. Dzień Kosmosu). Realizacja programu rozpoczęła się w październiku, a zakończyła w czerwcu. W ciągu całego roku szkolnego zrealizowaliśmy 7 okolicznościowych scenariuszy lekcji (jeden scenariusz w miesiącu do wyboru spośród dwóch). Po każdej realizacji lekcji przesyłaliśmy relację (zdjęcia i  relację). Oprócz tego w marcu, w ramach programu, braliśmy udział w konkursie, którego zostaliśmy laureatami.  Nagrodą dla zwycięzców jest analogowe narzędzie w pudełku do przygotowania i prowadzenia kreatywnych i badawczych lekcji w roku szkolnym 2018/19. Zrealizowaliśmy następujące zajęcia: Czy misia można spotkać w lesie?, Dlaczego świętujemy rodzinnie?, Dlaczego mam katar i boli mnie gardło?, Jak ludzie przeżywają emocje?  Dlaczego jajo jest symbolem Wielkanocy?, Dlaczego możemy rozmawiać przez telefon?,  Czy gwiazdy naprawdę spadają? Na zakończenie programu (po zrealizowaniu wszystkich scenariuszy, udziale w konkursie oraz wypełnieniu krótkiej ankiety) otrzymaliśmy  dyplom dla  klasy i certyfikat dla wychowawcy. Dzięki udziałowi w programie uczniowie:  rozwinęli umiejętność krytycznego i logicznego myślenia, doskonalili umiejętność rozumowania, argumentowania i wnioskowania oraz kształcili ważne kompetencje społeczne. Dzieci z zaangażowaniem i wytrwałością uczestniczyli w zdobywaniu wiedzy poprzez aktywny udział w cyklu wyjątkowych lekcji.

strona: