Zespół Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie

Logowanie
  • Gminny Turniej Unihokeja

    Dnia 26.10.2018 r. w hali sportowej Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich odbył się Gminny Turniej Unihokeja Dziewcząt i Chłopców.  W turnieju udział wzięły również nasze drużyny. Grano systemem każdy z każdym, pomimo poprawnego występu nie udało się naszym drużynom stanąć na podium. Gratulujemy.

  • Wojewódzkie sukcesy!

    Uczniowie naszej szkoły wiosną tego roku wzięli udział w II Gminnym Konkursie Tematycznym pn. „Taką stworzę Ojczyznę, o jakiej nauczy mnie rodzina”, zorganizowanym przez Urząd Gminy oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w ramach obchodów XX Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny,  którym przyświecało hasło "Rodzina – Dom – Ojczyzna”.  Uczniowie przygotowali prace plastyczne, graficzne i literackie. Już na szczeblu gminnym osiągnęli duże sukcesy. Ale to nie był koniec zmagań. Prace zostały przekazane do etapu wojewódzkiego.

    W piątek, 26 października w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyło się uroczyste podsumowanie XX Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny,  gdzie ogłoszono wyniki  konkursu na szczeblu wojewódzkim.

    Bardzo nam miło, że  wśród zwycięzców  znaleźli  się uczniowie naszej szkoły.

    Nagrody w XV Wojewódzkim Konkursie Literackim pn.: "Dom rodzinny ostoją Ojczyzny"  przyznano: Mikołajowi  Zalewskiemu (kl. VI SP),  Małgorzacie Bączek, Paulinie Kądzielewskiej i  Karolinie Kowalewskiej (kl. III G).

    Zaś laureatami XV Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego i Grafiki Komputerowej pn.: „Rodzina i dom fundamentem Ojczyzny” zostali: Arkadiusz Kremski (kl. VIII SP)  i Zuzanna Marchlewska (kl. III G).

    Serdecznie gratulujemy!!!

    Źródło zdjęć: http://gminanml.pl

  • Spotkanie z górnikiem - OTK trwa :)

    Ogólnopolski Tydzień Kariery trochę się w naszej szkole przedłużył smiley  Jak widać tydzień jest zbyt krótki, aby przyjąć w szkole tylu znamienitych gości. 26 października uczniów klasy I SP odwiedził Pan Adam Przybyszewski, emerytowany górnik i podzielił się z dziećmi wiedzą na temat swojej pracy pod ziemią. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak wygląda kopalnia, jakie pracują tam maszyny oraz jakie zagrożenia związane są z pracą pod ziemią. Gość ubrany był w strój galowy. Uczniowie poznali jego symbolikę (elementy munduru i ich nazewnictwo, kolory pióropuszy na czako) oraz barwy górnicze. Uczniowie serdecznie podziękowali gościowi za tak intersujące spotkanie.

  • Spotkanie z dietetykiem

    W dniu 25.10.2018r. na auli szkoły odbyło się 2- godzinne spotkanie z dietetykiem dr Danutą Rochon – Szmejchel z Poradni „Dandiete” w Nowym Mieście Lubawskim na temat „Wpływ jedzenia na sprawność myślenia”. Szkolenie dotyczyło zasad zdrowego żywienia: znaczenia doboru składników w diecie, regularności posiłków. Pani dietetyk zwróciła uwagę na duże zapotrzebowanie energetyczne mózgu i  na  związek między odżywianiem a sprawnością intelektualną młodych ludzi. Został  przygotowany  i zaprezentowany  talerz zdrowego obiadu. Uczestnicy spotkania usłyszeli zalecenia do stosowania w życiu codziennym. Wielu uczniów stwierdziło, że spotkanie im się podobało, głównie ze względu ciekawą formę przekazu i duży zasób informacji.

    W taki sposób Ogólnopolski Tydzień Kariery trwa w naszej szkole nieco dłużej ;)

  • Szybka nauka słówek

    Zaczął się nowy rok szkolny, a wraz z nim wiele ciekawych zajęć związanych z nauką języka angielskiego. Od początku października każdy chętny uczeń klasy IV-VI  może poznawać nowe słownictwo uczestnicząc  w konkursie ,,Szybka nauka słówek”.

    Konkurs podzielony został na cztery etapy :

    I – Shopping   

    II – Animals   

    III – House and friends

    IV – Travel

    Zapraszamy każdego ucznia do codziennego poznawania nowego słownictwa, które znajduje się na tablicy magnetycznej (III piętro szkoły). Konkurs ma na celu wyłanianie talentów  językowych oraz rozbudzanie ciekawości poznawczej i twórczego działania uczniów. Pierwszy etap rozstrzygnie test leksykalny, który odbędzie się 06.11.2018r. Życzymy powodzenia!

  • Gminny Turniej Unihokeja

    Dnia 24.10.2018r. w hali sportowej Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie rozegrany został Gminny Turniej Unihokeja Dziewcząt i Chłopców rocznika 2006 i młodszych. W turnieju brały drużyny z naszej szkoły, które pomimo dobrej gry uplasowały się: chłopcy na IV miejscu,  natomiast dziewczęta na III miejscu. Gratulujemy!!!  

  • Śmieciowe Stworki

    Doskonale wiemy, że październik jest miesiącem oszczędzania. Doskonale też wiemy, że oszczędzać można nie tylko pieniądze. W związku z tym uczniowie klasy III SP eksperymentowali z surowcami wtórnymi. Rozmawiali na temat problemu rosnącej ilości odpadów, zaśmiecania środowiska oraz konieczności recyklingu. Utrwalili również zasady segregowania śmieci.

    Ze zgromadzonych odpadów dzieci miały za zadanie wykonać różnego rodzaju "śmieciowe stworki". Temat wywołał wiele emocji, a pomysłów nie brakowało.

    Teraz Śmieciowe Stworki  stanowią fantastyczną dekorację klasy.

  • Zbiórka elektrośmieci zakończona sukcesem!

    Z początkiem bieżącego roku szkolnego  nasza szkoła  przystąpiła do akcji „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci” w ramach projektu ekologiczno – edukacyjnego „Szkole pomagamy i Świat oczyszczamy” który miał na celu zachęcenie dzieci i młodzieży w wieku szkolnym do promowania zachowań proekologicznych oraz propagowanie prawidłowego gospodarowania odpadami. W akcji nie było przegranych. Zyskała cała  szkoła!!!

    Jedynym warunkiem była mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!!! Do akcji szkolnej włączyło się wielu uczniów, rodziców i członków społeczności lokalnej.

    W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny (1467 kg) szkoła otrzymała bony wymienne na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych w wysokości 296 zł.

    Wszystkim osobom zaangażowanym w zbiórkę serdecznie dziękujemy!!!

  • Dzień Papieski

    22 października 2018 roku, przeżywaliśmy w naszej szkole kolejny już raz Dzień Papieski, obchodzony w całej Polsce i w środowiskach polonijnych na całym świecie pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”.

    Z tej okazji zagłębialiśmy  się w nauczanie św. Jana Pawła II podczas spotkania  słowno – muzycznego  poświęconego  osobie Jana  Pawła II. Podczas uroczystości mieliśmy okazję uczcić kolejną rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową oraz przypomnieć sobie Osobę Papieża Polaka oraz jego nauczanie. Dialogi przeplatane były  śpiewem, tańcem, archiwalnymi zdjęciami, filmami i wypowiedziami Jana Pawła II.

    Wspólne spotkanie  było  wdzięcznością i łącznością duchową z Ojcem Świętym Janem Pawłem II oraz Jego nauczaniem.

  • Warzywnie i owocowo czyli ZDROWO!

    Jesień to doskonały czas na owocowo-warzywne zbiory oraz kształtowanie u dzieci prawidłowych zasad odżywiania. W minionych dniach w sali „Muchomorków” (ZWP) pojawił się straganik pełen pachnących, świeżych warzyw i owoców. Dzieci poznawały ich nazwy, smaki, dowiedziały się, jaki mają wpływ na zdrowie i dlaczego powinniśmy je spożywać. Na zakończenie tygodnia urządziliśmy w naszej grupie wielką ucztę – mama Kornelki przyniosła do przedszkola wyciskarkę, z pomocą której zrobiliśmy smaczny, zdrowy sok, a dzieciaki samodzielnie wykonały i skonsumowały szaszłyki owocowe! Wszystkie przedszkolaki zgodnie stwierdziły, że to, co zdrowe może być także smaczne!

  • Powiatowy Konkurs MOJA PASJA KLUCZEM DO SUKCESU

    Dnia 19.10.2018r w sali multimedialnego centrum Zespołu Szkół im. C.K. Norwida odbył się  powiatowy konkurs z zakresu doradztwa zawodowego pt. "Moja pasja kluczem do sukcesu".

    Organizatorem konkursu było Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji. Konkurs jak co roku wpisał się w obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.


    Pierwsza kategoria przeznaczona była dla najmłodszych odbiorców działań edukacyjno-zawodowych , a mianowicie przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej. Dzieci wykonywały prace plastyczną „Kim będę w przyszłości”, przedstawiającą  wyobrażenie dziecka/ucznia o swoim przyszłym zawodzie.  W kategorii  dzieci w wieku przedszkolnym uczeń naszej szkoły Mikołaj Szymański zajął  II miejsce. Gratulujemy!!!

     
    W kategorii dla klas VII SP, VIII SP i szkół gimnazjalnych  konkurs przebiegał pod hasłem „Talenty i pasje rozwijamy w rodzinie”.  Drużyna składająca  się z ucznia i członka jego  rodziny miała zadanie zaprezentowanie odkrywania talentu/pasji . 


    W tej kategorii  nasza uczennica Kinga Eliminowska (klasa VIII SP) wraz z mamą podzieliła się pasją rodzinną jaką jest jazda konnai i zajęła III miejsce. Gratulujemy serdecznie!

  • Ogólnopolski Tydzień Kariery

    Trzeci tydzień października (15.10-19.10.2018 r.) przebiegał w naszej szkole pod hasłem szeroko rozumianej kariery, ponieważ przyłączyliśmy się do obchodów  Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. W ubiegłym roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy OTK w naszej szkole.  Działania przez nas podjęte odbiły się dużym echem w społeczności szkolnej i bardzo zainteresowały uczniów. Wobec tego w tym roku postanowiliśmy kontynuować obchody OTK.

    Ogólnopolski Tydzień Kariery jest organizowany  w Polsce od  2009 roku i obejmuje działania mające na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego - wspierania edukacji, zawodu, pracy i kariery. W ramach OTK  można realizować każdą ideę, każdy pomysł, każde działanie na rzecz promocji i rozwoju poradnictwa zawodowego. Tak też było w naszej szkole. Przez ostatni tydzień (ale i wcześniej) działo się WIELE!!!

    Odbyliśmy piękną podróż spotykając się z ciekawymi ludźmi dla których pasja jest pracą, a praca pasją.

    Podróż przez pasje i zawody rozpoczęli najmłodsi uczniowie jeszcze na długo przed oficjalnym rozpoczęciem Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, dając tym samym niezły wstęp do OTK. Maluchy z ZWP zaprosiły rodziców swojego kolegi, którzy podzielili się z dziećmi własnymi pasjami. Pani Ania tworzy prawdziwe hafciarskie dzieła sztuki – obrazy nićmi malowane! Natomiast pan Grzegorz jest pasjonatem historii, miłośnikiem naszego regionu, a w pamięci dzieci pozostanie na zawsze poszukiwaczem skarbów!

    Do wszystkich grup przedszkolnych zawitał przedstawiciel Powiatowej Komendy w Nowym Mieście Lubawskim, który nie tylko przypomniał dzieciakom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, ale także opowiedział, jak zostać policjantem, na czym polega jego praca oraz zademonstrował przeróżne narzędzia (kajdanki, pałkę, alkomat itp.).

    Przedszkolaki gościły u siebie również panią fryzjerkę – mamę Zosi i Jasia. Dzieci miały okazję poznać różne akcesoria fryzjerskie oraz mogły zobaczyć na czym polega praca fryzjera. Dodatkową niespodzianką, było zrobienie świetnych kolorowych fryzur, z których były bardzo zadowolone.  Dzięki temu spotkaniu, dzieci bliżej poznały pracę fryzjera, akcesoria do wykonywania tego zawodu oraz skorzystały z usług fryzjerskich - wszystkie swym wyglądem na pewno zachwyciły swoich rodziców!

    Aby pogłębić wiedzę i przyjrzeć się z bliska pracy krawcowej uczniowie klasy III SP zaprosili panią krawcową. Dzieci zapoznały się z  przyborami potrzebnymi krawcowej do pracy  oraz wyglądem i sposobem działania maszyny do szycia. Dowiedziały się również jakie czynności musi wykonać krawcowa, aby powstało ubranie. Dla wszystkich taka lekcja była ciekawą przygodą.

    Uczniów klasy II SP odwiedził również niecodzienny gość. Był nim technik kryminalistyki z Komendy Powiatowej Policji w Iławie (tata Tymona),  który opowiedział  na czym polega jego praca, w jaki sposób zabezpiecza się ślady, jakich używa się do tego narzędzi. Przedstawił niektóre sposoby zabezpieczania śladów oraz pokazał jak prawidłowo sporządza się dokumentację fotograficzną.

    Starsi uczniowie swoją podróż odbyli uczestnicząc w spotkaniach z ludźmi różnych zawodów i pasji, odkrywając, że warto poszukać swoich talentów i oryginalności i nie bać się odkrywać zdolności które w nich drzemią.

    Uczestniczyli w spotkaniu z doradcą zawodowym, podczas którego dowiedzieli się, iż przy planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej warto uwzględnić swoje zainteresowania, cechy charakteru oraz umiejętności.

    Zorganizowano również spotkania: dla dziewcząt z kosmetyczką, a dla chłopców z motocyklistami – czyli dla każdego coś miłego! Dziewczęta dowiedziały się jak dbać o siebie w okresie dojrzewania, a chłopcy z zapartym tchem słuchali motocyklowych opowieści i z zazdrością w oku podziwiali rumaki na dwóch kołach! 

    Uczniowie mieli również okazję poznać zawód geodety.  Geodeta to bez wątpienia zawód z przyszłością i daje możliwość rozwoju. Geodeci są cenionymi specjalistami w swojej dziedzinie.  Uczniowie oprócz teorii posmakowali również zajęć praktycznych, m.in. odmierzali punkty w terenie, wykorzystując prawdziwe przyrządy geodezyjne. Może któryś z uczniów wybierze w przyszłości ten zawód?

    Dużym zainteresowaniem cieszyło się niecodzienne spotkanie z żołnierzami zawodowymi z Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu oraz 81. Batalionu Obrony Terytorialnej. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali opowieści o pracy żołnierzy, odpowiedzialności i ryzyku, jakie niesie ze sobą taka praca. Ten zawód wymaga ciągłej pracy nad sobą, samodyscypliny, pokonywania słabości, siły charakteru, odwagi i życiowej zaradności.

    Duże zainteresowanie wzbudziło wyposażenie wojskowe. Uczniowie z ochotą przymierzali elementy stroju, smakowali prowiant żołnierski. Okazało się, że poruszona podczas spotkania tematyka wojskowa zainteresowała zarówno chłopców, jak i dziewczęta, które też chciałyby w przyszłości zostać profesjonalnymi żołnierzami, służącymi swojej ojczyźnie.

    Odwiedził nas również kurator sądowy. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega jego niełatwa praca jako przedstawiciela instytucji wspomagającej opiekę i wychowanie uczniów i jak wygląda codzienność w takiej pracy. Spotkanie zwiększyło również świadomość prawną uczniów.

    Każdy z tych zawodów jest inny, ale do każdego z nich potrzeba pasji, żeby go dobrze wykonywać. Ludzi z pasją nie brakowało.  Gościliśmy p. Kamilę (mamę uczniów naszej szkoły), która zaprosiła piątoklasistów na warsztaty z drewnem w roli głównej. Uczniowie najpierw podziwiali drewniane dzieła sztuki, a później sami mogli „podłubać” w drewnie.

    Odwiedził nas również p. Rafał (absolwent naszej szkoły), którego wielką pasją są rowerowe wyprawy.  Nasz gość zwiedził już w ten sposób  prawie cały świat. Podróże to jego życie. Z wielkim entuzjazmem opowiadał o swoich rowerowych przygodach. A było ich wiele!!

    Spotkania z ciekawymi ludźmi pomogły młodzieży poszerzyć horyzonty, rozbudzić świadomość potrzeby poszukiwania i poznawania swoich talentów, kompetencji,  aby odnaleźć swoją drogę i zawód, który wykonywaliby z pasją.

    Przedostatniego dnia OTK nasza szkoła gościła przedstawicieli szkoły średniej. Reprezentanci Zespołu Szkół im. C.K. Norwida z Nowego Miasta Lubawskiego prezentowali ofertę edukacyjną swojej szkoły. Spotkanie miało na celu stworzenie ósmoklasistom i trzecioklasistom warunków do zapoznania się z ofertami kształcenia oraz pomoc w wyborze szkoły.

    Ogólnopolski Tydzień Kariery w naszej szkole był bogaty w działania związane z popularyzowaniem orientacji i poradnictwa zawodowego oraz idei świadomego planowania kariery edukacyjnej i zawodowej.

     Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej pięknej wszechstronnie rozwijającej PODRÓŻY przez pasje i zawody!!!

  • Koralikomania

    W oddziale przedszkolnym dzieciom spodobało się bardzo układanie obrazków z koralików. Wymyślają różne wzory i dobierają różne kolory. Dzieci rozwijają swoja wyobraźnię , ćwiczą cierpliwość , doskonalą sprawność manualną poprzez chwytanie malutkich koralików i układanie ich na podstawkach. Dzieci polecają wszystkim osobom układanie koralików jako dobrą zabawę na długie jesienne wieczory.

  • Dzień Seniora

    Nie brakuje dzisiaj samotności i opuszczenia. Coraz łatwiej wyrzucić nam z pamięci naszych bliskich: rodziców, dziadków. Coraz łatwiej przychodzi nam odciąć się od nich i zapomnieć, że jesteśmy im potrzebni. Choćby po to, by wysłuchać ich opowieści, zobaczyć świat ich oczami, razem z nimi się pośmiać i popłakać…

    Tymczasem nasi starsi bliscy potrzebują żywej osoby gotowej cierpliwie wysłuchać ich pragnień. Każdy z nich ma swoje potrzeby, ale większość potrzebuje niewiele. Kilkanaście czy kilkadziesiąt minut rozmowy może rozświetlić słońcem szarobury świat i tchnąć nowe życie w ludzkie historie. Tacy są seniorzy. Po prostu potrzebują rozmowy!!! To przecież tak niewiele…

  • Przedszkolaki w lesie

    Dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na pieszą wycieczkę do pobliskiego lasu. Na szczęście piękna pogoda dopisała i dzieci mogły przebywać na łonie natury. Głównym celem wycieczki było zapoznanie dzieci roślinnością tam występującą. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrodniczych zbierały "skarby", które pani Jesień zostawiła w lesie. Były to kolorowe liście, szyszki, trochę mchu, suche igły drzew iglastych. Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie. Zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza. Dzieci spędziły  miło czas na świeżym, powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej.

  • Akcja czytelnicza MIRABELKA

    Nasza szkoła weźmie udział w akcji czytelniczej „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy” organizowanej  w ramach oficjalnych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę  niepodległości. Dnia 6 listopada odbędą się w bibliotece warsztaty patriotyczne dla uczniów. Już nie możemy się doczekać!!!

    Celem akcji jest:

    • promocja czytelnictwa;
    •  rozbudzanie zainteresowania historią Polski;
    •  zwiększenie świadomości na temat wydarzeń związanych z wojną;
    • włączenie społeczności do świętowania 100-lecia Niepodległości;
  • Ogólnopolski Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” - eliminacje gminne

    Dnia 18.10.2018r. na obiekcie sportowym Orlik w Bratianie rozegrane zostały eliminacje gminne największego w Polsce Turnieju Piłki Nożnej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.  W turnieju udział wzięły dwie drużyny z naszej szkoły w kategorii U 8 chłopcy i w kategorii U 10 chłopcy. Chłopcy U 8 zajęli drugie miejsce, natomiast U 10 pierwsze miejsce i awansowali do etapu powiatowego,  który rozegrany zostanie wiosną 2019r. Gratulujemy.

  • Konkurs Plastyczny promujący działalność SKO i PKO – etap szkolny i powiatowy

    Uczniowie naszej szkoły licznie wzięli udział w szkolnym konkursie plastycznym promującym działalność SKO i PKO. Konkurs przebiegał w 3. kategoriach:

    •             kategoria I – uczniowie klas I SP i II SP

    •             kategoria II – uczniowie klas III SP i IV SP

    •             kategoria III – uczniowie klas V SP i VI SP

    Tematy prac były następujące:

    • kategoria I – „Oszczędzam, bo marzę o …”
    • kategoria II i III – „Plakat promujący oszczędzanie”

    Na etapie szkolnym zwycięzcami zostali:

    KATEGORIA I:

    I miejsce – Marcel Muszyński (kl. II SP)

    II miejsce – Natasza Jutrzenka – Trzebiatowska (kl. I SP)

    III miejsce – Alicja Mówińska (kl. II SP)

    KATEGORIA II:

    I miejsce – Franciszek Kincel (kl. III SP)

    II miejsce – Jakub Gross (kl. III SP)

    III miejsce – Weronika Czajka (kl. IV a SP)

    KATEGORIA III:

    I miejsce – Julia Mroczyńska (kl. V b SP)

    II miejsce – Mikołaj Zalewski (kl. VI SP)

    Nagrody zostaną wręczone już niebawem,  na apelu dotyczącym oszczędzania.

    Zgodnie z regulaminem, zwycięzcy z każdej kategorii reprezentowali naszą szkołę na szczeblu powiatowym tego konkursu, który odbył się dnia 17.10.2018 r. w  Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Tereszewie. Przez 60 minut uczniowie „tworzyli” prace plastyczne. Wyszło im to znakomicie!!!  Julia Mroczyńska zajęła III miejsce w swojej kategorii, zaś Marcel Muszyński miejsce II. Serdecznie gratulujemy!!!

  • Ślubowanie uczniów kl. I SP

    Jedną z pierwszych chwil w życiu każdego ucznia, na którą czeka z wielkim niepokojem jest rozpoczęcie nauki w klasie pierwszej. Uroczystość ślubowania jest tego najlepszym przykładem.

    W środę, 17 października w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy I. Pierwszoklasiści w obecności kierownika referatu oświaty  nowomiejskiej gminy,  księdza proboszcza,  dyrekcji szkoły oraz wychowawcy,  nauczycieli i rodziców, zostali oficjalnie włączeni do społeczności uczniowskiej Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie.  Wraz z rodzicami złożyli uroczyste śluby, wspólnie przyrzekali być dobrym uczniem i dobrym rodzicem.

    Pierwszoklasiści pokazali czego już zdążyli się nauczyć, prezentując piękną część artystyczną. Rozpoczęli wyśmienitym wykonaniem poloneza, w którym towarzyszyli im uczniowie klasy III G  -  najstarszy rocznik w szkole, ostatni rocznik gimnazjum, a niegdyś również wychowankowie p. Marleny Kłosowskiej. Później były piękne wiersze, piosenki i inne tańce w ich wykonaniu.  Pierwszaki spisały się dzisiaj na medal! Pokazały, że godnie będą reprezentować naszą szkołę.

    W uroczystości wzięli udział też starsi koledzy z klasy II, którzy udzielili młodszym kolegom kilku cennych rad oraz obdarowali upominkami.

    Ten wyjątkowy dzień na pewno zostanie wszystkim na długo w pamięci!

  • Gminny Turniej Piłki Nożnej

    Dnia 16.10.2018r. na obiekcie sportowym Orlik w Bratianie rozegrany został Gminny Turniej Piłki Nożnej chłopców rocznika 2006 i młodsi. W Turnieju wzięło udział pięć drużyn z Gminy Nowe Miasto Lubawskie. Grano systemem każdy z każdym, mimo dobrej postawy nie udało się awansować do dalszego etapu rozgrywek. Gratulujemy postawy.

strona: