Zespół Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie

Logowanie
  • Piknik Rodzinny - zapraszamy!!!
  • Akcja "Puszka dla głodnego brzuszka"
  • Warsztaty dla rodziców

    Szanowni rodzice,

    W dniu 30.05.2019r. o godz. 15.30 w sali nr 13 odbędzie się kolejne spotkanie w ramach projektu unijnego dla rodziców. Temat warsztatów: "Jak przygotować ucznia i rodzica do wzmożonego wysiłku dziecka. Indywidualizacja na zajęciach." Zachęcamy do udziału!

  • Konkurs na stanowisko Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jamielniku

    Wójt Gminy Nowe Miasto Lubawskie ogłasza konkurs na stanowisko DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ im. Jana Pawła II w Jamielniku.
     
    Szczegółowe informacje dostępne są w poniższym linku: http://bip.gminanml.pl/wakaty/111/45/Dyrektor_Szkoly_Podstawowej_im__Jana_Pawla_II_w_Jamielniku/ 

  • Wycieczka: Bieszczady - Węgry

    W dniach 20-24 maja 2019 r. społeczność uczniowska Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie uczestniczyła w wycieczce szkolnej w Bieszczady z jednodniowym „wypadem” na Węgry zorganizowaną przez Biuro Turystyczne „Tramp”. Pomysł na wycieczki ze zwiedzaniem najpiękniejszych zakątków Polski (i nie tylko)  uważamy za znakomity. Wycieczka miała dobrze opracowany program, którego realizacja dostarczała nam mnóstwo atrakcji  a  „Pałac Olszanica”  zapewniał przyzwoity standard na kilka dni pobytu.

    Pierwszego dnia wycieczki wpadliśmy z popołudniową wizytą do Kazimierza Dolnego. To miasto zachwyciło nas swoim urokiem. Rynek, Kościół farny, ruiny zamku sprawiły, że poczuliśmy smak wycieczki, zaś piękna panorama Kazimierza utwierdziła nas w przekonaniu, że warto było tu przyjechać. „Posileni” pięknym widokiem ruszyliśmy w dalszą drogę. Do celu, tzn. do pensjonatu w Olszanicy dojechaliśmy późnym wieczorem. Wiedzieliśmy, że trzeba dobrze się wyspać, bo kolejne dni wymagały dużego wysiłku, ale niestety sen nikomu nie przychodził tak łatwo :)

    Następnego dnia mieliśmy wejść na Połoninę Wetlińską (1228 m n.p.m.), która jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Bieszczadach. Niestety trzeba było zmienić plany ze względów pogodowych.  Góry przede wszystkim uczą pokory, więc nie narzekaliśmy tylko zrealizowaliśmy plan B. Byliśmy na to przygotowani! Wyruszyliśmy na podbój Małej Obwodnicy Bieszczadzkiej i Soliny! Zapora solińska jest jedną z największych atrakcji turystycznych tej miejscowości,  a także całych Bieszczadów w ich granicach turystycznych (a już na pewno dla tych, którzy nie przepadają za wyprawami w góry).  Po wejściu na zaporę otworzył się piękny widok zalewu otoczonego soczystą zielenią – widok naprawdę piękny, nawet oglądany w strużkach deszczu :)  Później odwiedziliśmy Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie „Knieja” w Nowosiółkach. Ekspozycja prezentowała dzieje łowiectwa w terenie, rolę myśliwych w prawidłowo prowadzonej racjonalnej gospodarce łowieckiej, galerię zdjęć, oraz przedstawicieli bieszczadzkiej fauny. Podziwialiśmy liczne trofea myśliwskie (nie tylko z Polski). Okolice muzeum też nam się spodobały – byliśmy w końcu w rzadko zamieszkanych górach. Tutaj naprawdę rządzi przyroda! Będąc w Bieszczadach nie można nie zaplanować zwiedzania jakże charakterystycznych i ważnych kulturowo dla tego regionu obiektów sakralnych jakimi są cerkwie. Największe skupisko zachowanych i użytkowanych do dziś cerkwi (głównie jako kościoły) znajduje się na odcinku obwodnicy pomiędzy Ustrzykami Górnymi a Ustrzykami Dolnymi. My odwiedziliśmy cerkwie w Górzance i Równi. Te budowle zrobiły na nas duże wrażenie. Na naszych terenach takich nie zobaczymy.

    Kolejny dzień wymagał od nas wielkich sił – zdobycie  szczytu  Tarnicy (1346 m. n.m.p.). W drodze pogoda zmieniała nam się z minuty na minutę. Na początku nawet świeciło słonko, ale idąc w górę spotkał nas deszcz, mgła i silny wiatr. Tyle błota dawno nie widzieliśmy! Na szczycie było bardzo zimno i strasznie wiało. Szybko robiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia przy żelaznym krzyżu ustawionym w 1987 r., upamiętniającym – wraz z wmurowaną tablicą – pobyt ks. Karola Wojtyły 5.07.1954 r. i zziębnięci ruszaliśmy w drogę powrotną. Daliśmy radę!!! Pokonaliśmy zmęczenie!!! Czekała nas ostatnia noc w Olszanicy.

    W czwartkowy poranek z dobrymi humorami wyruszyliśmy na podbój Węgier! Po kilkugodzinnej jeździe oddaliśmy się w pełni zabawom wodnym w kompleksie basenów termalnych Barlangfurdo położonym  na obrzeżach miasta Miszkolc (Miskolc - Tapolca). Kompleks wbudowany został w naturalne zbocze górskie i wewnątrz kąpaliśmy  się w naturalnych jaskiniach!!! Kąpiele w naturalnym labiryncie skalnym to oryginalna atrakcja na skalę światową.  Można było poczuć się jak grotołaz. Zarówno korytarze jak i wnętrza jaskiń były oświetlone, więc  nie pływaliśmy w ciemnościach. W jednej z nich światełka migoczą co chwilę zmieniając kolory, a nawet gasząc się na parę sekund co powoduje głośne „uuuuuuu” kąpiących się osób wzmacniane przez echo. W jednej grocie czekają na nas naturalne wodospady, a w innej bicze wodne. Moc atrakcji!  Miejsce naprawdę niesamowite!  

    Po zakwaterowaniu w hotelu LIDO i pysznej węgierskiej obiadokolacji czekała nas ostatnia wycieczkowa nocka. Dopiero co wycieczka się rozpoczynała, a tu już nadchodził ostatni dzień.

    Z samego rana wyruszyliśmy w drogę powrotną w drogę do domu. Po drodze wstąpiliśmy do dobrze znanego nam „Borowego Dworu” w Białym Dunajcu, gdzie jak zwykle p. Bożenka ugościła nas po królewsku! Kupiliśmy jeszcze świeżutkie oscypki i obraliśmy kierunek dom. Na miejsce dojechaliśmy późną nocą. Ale warto było!!!

    Pilotem wycieczki była Pani Danka, która perfekcyjnie wywiązywała się ze swojej roli i bardzo jej za to dziękujemy. Natomiast nad bezpieczną podróżą czuwali nasi niezawodni kierowcy. Podróż w takim towarzystwie to duża przyjemność i mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mieli okazję                        się spotkać.

    Opiekę nad wycieczkowiczami sprawowali: Aldona Wieczerzycka, Dorota Lipska, Sylwia Bączek, Joanna Mierzyńska, Tomasz Harfelder, Maciej Dąbrowski.

    Dokąd jedziemy w przyszłym roku??? Czekamy na propozycje!

  • XXI Gminne Spotkania Samorządowe

    23 maja 2019 roku reprezentanci naszej szkoły brali udział w XXI Gminnych Spotkaniach Samorządowych.

    Tematem przewodnim tegorocznych Spotkań był "hejt" czyli tzw. mowa nienawiści w sieci. Samorządowcy szkolni przy wsparciu dorosłych szukali przyczyn tego problemu oraz wspólnie poszukiwali sposobów skutecznej walki z nim. Samorządy wykonały projekt plakatu pod tytułem: "Nie dla hejtu". W związku ze zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego samorządowcy podjęli również  temat postawy obywatelskiej. Kolejny raz okazało się, że Spotkania Samorządowe przynoszą wiele korzyści dla ich uczestników i pokazują, że młodzi potrafią wspólnie rozwiązywać problemy.

    Źródło:  https://spgwizdziny.edupage.org/

     

  • Gminna Gala Młodych Talentów

    17 maja 2019 r.  w Szkole Podstawowej im. ks. Kazimierza Wróblewskiego w Gwiździnach odbyła się I Gminna Gala Młodych Talentów, na której swoje umiejętności zaprezentowali m.in. uczniowie naszej szkoły wyłonieni podczas pierwszego etapu przeglądu. Uroczystość otworzył swoim przemówieniem Wójt Gminy Nowe Miasto Lubawskie – pan Tomasz Waruszewski, który podkreślił, że sam talent w życiu nie wystarczy, trzeba wykazać się jeszcze pracowitością i determinacją w dążeniu do celu – dopiero wówczas sukces będzie możliwy. Reprezentanci bratiańskiej szkoły zaskoczyli publiczność różnorodnością swoich zamiłowań, pasji, a także wysokim poziomem umiejętności. Na scenie mogliśmy podziwiać popisy wokalne, instrumentalne, oratorskie oraz taneczne, ale nie mniejszym zainteresowaniem cieszyło się stoisko z wyeksponowanymi rysunkami, fotografiami oraz rękodziełem. Wszystkim uczestnikom gali serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

    (źródło zdjęć  - https://nowemiasto.dlawas.info/)

     

  • Konkurs SZYBKA NAUKA SŁÓWEK

    17 maja 2019 r. podsumowano kolejny etap szkolnego konkursu  języka angielskiego. Konkurs miał na celu poznanie słownictwa z zakresu ,,TRANSPORT AND TOURISM’’

    Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

    I MIEJSCE -  Łukasz Gumiński (kl. VI)

    II MIEJSCE - Nikodem Bukowski (kl. V a), Piotr Buńka (kl. VI)

    III  MIEJSCE - Bryan Marchlewski (kl. V b)

    IV MIEJSCE - Jacek Kolasiński (kl. V a)              

    Uczestnicy:

    Michalina Nowakowska

    Julia Kopeć

    Wolska Zofia

    Alex Jaźwiec

    Kinga Kowalewska

    Dominik Wiśniewski

    Marek Szymański

    Adam Teska

    Brajan Nowakowski

    Marcel Kłosowski 

    Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe w postaci książek i przyborów szkolnych.

  • Gminny Konkurs Matematyczny dla klas IV – VIII

    16 maja 2019 r.  w naszej szkole odbył się IX Gminny Konkurs Matematyczny dla klas IV – VIII. Oprócz uczniów naszej szkoły gościliśmy również kolegów z Gwiździn, Radomna, Skarlina, Tylic i Jamielnika.

    Zadaniem uczestników było wykazanie się dużą wiedzą matematyczną i sprawnością rachunkową.

    Klasyfikacja wygląda następująco:

    Kategoria – klasy IV

    I miejsce – Kamil Ewertowski (SP Radomno)

    II miejsce – Maciej Kitłowski (ZS Bratian)

    III miejsce – Paulina Arentowicz (SP Gwiździny)

    Kategoria – klasy V

    I miejsce – Martyna Groszkowska (SP Gwiździny)

    II miejsce – Tymoteusz Sternicki (SP Jamielnik)

    III miejsce – Zofia Rutkowska (SP Skarlin)

    Kategoria – klasy VI

    I miejsce – Wiktoria Kijewska (ZS Bratian)

    II miejsce – Wiktoria Ewertowska (SP Radomno)

    III miejsce – Emil Bednarczyk (SP Gwiździny)

    Kategoria – klasy VII

    I miejsce – Alina Ługiewicz (SSP Tylice)

    II miejsce – Małgorzata Pietrzykowska (SP Skarlin)                                                                                  

    III miejsce – Samanta Szpakowska (SP Jamielnik)

    Kategoria – klasy VIII

    I miejsce – Miłosz Bednarczyk (SP Gwiździny)

    II miejsce – Paulina Jastrzębska (SSP Tylice)

    III miejsce – Klaudia Kendziorska (SP Skarlin)

     

    Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy -  pamiątkowe dyplomy.   Serdecznie gratulujemy!

    Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom: Gminie Nowe Miasto Lubawskie z/s w Mszanowie, Spółdzielni  Uczniowskiej „Jutrzenka”.

  • Powiatowy Konkurs Matematyczny dla kl. I-III

    Już po raz XVI w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny dla uczniów klas I-III na szczeblu powiatowym.  W tym roku nazwaliśmy go "Matematyka u Działyńskich".  Z okolicznych gmin: Grodziczno, Kurzętnik, Biskupiec, Nowe Miasto, a także ze szkół nowomiejskich przyjechało do nas aż 30 uczniów. Zmagania z Królową Nauk trwały godzinę, uczniowie rozwiązywali zadania odpowiednie do swojego poziomu nauczania. Po wysiłku umysłowym czekał na nich posiłek, pokaz artystyczny w wykonaniu naszych uczniów oraz zabawa.

    Oto "najlepsi wśród najlepszych":

    • w kategorii klas I: I miejsce - Jacek Marszelewski (Tylice), II miejsce - Ewa Roguska (Mroczno), III miejsce -  Jakub Waruszewski  (Brzozie Lub.)
    • w kategorii klas II:  I miejsce - Andrzej Marel (Łąkorz), II miejsce -  Krystian Kasprzycki (Kurzętnik), III miejsce - Martyna Gronowska (Tereszewo)
    • w kategorii klas III:  Kajetan Gruszczyński (Nowe Miasto Lub.), II miejsce - Agata Zglińska (Jamielnik), III miejsce -  Blanka Roznowska  (Szwarcenowo).

    Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy -  upominki oraz pamiątkowe dyplomy.   Serdecznie gratulujemy!

    Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom: Szkolnej Kasie Oszczędności, Spółdzielni  Uczniowskiej „Jutrzenka” oraz Radzie Rodziców.

  • Gminna Gala Młodych Talentów - etap szkolny

    W naszej szkole odbył szkolny etap  Gminnej Gali Młodych Talentów.  Podczas występów okazało się, że każdy z uczestników posiada swój wyjątkowy talent. Uczniowie  swoje zdolności prezentowali się w następujących kategoriach: muzyka instrumentalna, wokal, taniec, recytacja, plastyka i fotografia.

    Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Zachwycili nie tylko talentem, ale i osobowością.  Jury zdecydowało, że naszą szkołę podczas Gminnej Gali Młodych Talentów będą reprezentować:

    • Natasza Jutrzenka – Trzebiatowska (kl. I) –  wokal
    • Zuzanna Brzezicka (kl. I) – recytacja
    • Wojciech Jarzembowski (kl. II) – fotografia
    • Franciszek Kincel (kl. III) – plastyka
    • Bogna Kłodawska, Nadia Wiśniewska,  Aleksandra Meller, Julia Mroczyńska (kl. V b) – taniec gimnastyczny
    • Amelia Zwolińska (kl. V b) – plastyka
    • Karolina Jasieniecka (kl. VI) – plastyka
    • Patrycja Błaut (kl. VI) – muzyka instrumentalna
    • Natalia Grochocka (kl. VII) – recytacja
    • Agnieszka Droma (kl. VIII) – wokal, muzyka instrumentalna
    • Jakub Licznerski (kl. VIII) – wokal, muzyka instrumentalna
    • Kinga Elminowska (kl. VIII) – plastyka

    Gratulujemy wszystkim, którzy zaprezentowali się na scenie! Za naszych przedstawicieli trzymamy kciuki! Pokażcie,  co potraficie!!!

  • Gminny Konkurs Tematyczny pn. „Małżeństwo – dobre relacje – silna rodzina”

    W ramach XXI Warmińsko – Mazurskich Dni Rodziny, które przebiegają pod hasłem: „Małżeństwo – dobre relacje – silna rodzina” Urząd Gminy Nowe Miasto Lubawskie przy współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej Gminy Nowe Miasto Lubawskie z/s w Mszanowie ogłasza nabór prac do III Gminnego Konkursu Tematycznego pn. „Małżeństwo – dobre relacje – silna rodzina”.

    Informacje o konkursie, regulamin, zgody, metryczki znajdują się na stronie Urzędu Gminy pod adresem:  https://gminanml.pl/PL/3016/749/Mozna_juz_skladac_prace_na_III_Gminny_Konkurs_Tematyczny_pn____Malzenstwo_-_dobre_relacje_-_silna_rodzina/k/

    lub u odpowiedzialnych nauczycieli w naszej szkole:

    1. Konkurs plastyczny i grafiki komputerowej dla ZWP, PP – p. Anna Kremska
    2. Konkurs plastyczny  dla OP i kl. I – III SP  – p. Dorota Oczkowska
    3. Konkurs grafiki komputerowej dla  OP, kl. I – III SP, kl. IV – VI SP, kl. VII  SP – III G  - p. Leszek Chechłowski
    4. Konkurs plastyczny dla kl. IV – VI SP, kl. VII SP – III G  - p. Iwona Podwojewska
    5. Konkurs literacki dla kl. IV – VI SP, kl. VII – III G  - p. J. Kasprowicz

     

    Prace wraz z wymaganą dokumentacją  należy złożyć u poszczególnych nauczycieli do dnia 22 maja 2019 r.

  • Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Stanisława Moniuszki

    10 maja 2019 roku w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Stanisława Moniuszki. Konkurs został zorganizowany w ramach dwusetnej rocznicy urodzin kompozytora i miał na celu zainteresowanie uczniów postacią wielkiego, polskiego kompozytora, ojca opery narodowej. W zmaganiach wzięło udział 9 trzyosobowych drużyn ze szkół podstawowych nowomiejskiego powiatu. Nie zabrakło tam również naszych przedstawicieli. Reprezentowały nas uczennice z klasy VI: Wiktoria Kijewska, Karolina Grabowska oraz Kinga Kowalewska. Dziewczyny w pierwszym etapie  rozwiązywały test, następna  była część słuchowa, w której należało rozpoznać utwory S. Moniuszki. Udało się być nam tuż za podium, czyli IV miejsce, ale otrzymaliśmy wyróżnienie.

  • Święta Majowe - radosny happening

    W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są w Polsce ważne święta.1 maja zapisał się jako Międzynarodowe Święto Pracy; 2 maja został ustanowiony Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej; natomiast 3 maja upamiętniamy kolejną rocznicę wprowadzenia w Polsce Konstytucji z 1791r. Ważnym majowym wydarzeniem jest również Narodowe Święto Zwycięstwa i Wolności (08.05) - upamiętniające zakończenie II wojny światowej w Europie.

    By uczcić zbliżające się święta zorganizowaliśmy patriotyczny happening ulicami Bratiana, który  pokazał, że patriotyzm wcale nie musi być nudny oraz że Polakiem-patriotą jest się tu i teraz!

    Strojem i okrzykami przypominaliśmy o majowych świętach, które powinny być dniami pełnymi radości!!! Zatem radosnego świętowania!!!

  • Wiosenne Sprzątanie Świata

    Akcja wiosennego  „Sprzątanie Świata” każdego roku jest ważnym wydarzeniem w życiu naszej szkoły. Są to różnorodne działania mające na celu edukację, wypoczynek, integrację zespołów klasowych oraz bezpośrednie działania na rzecz środowiska. W tym roku również tak było!  

    Uczniowie  zaangażowali  się w tę akcję i dokładnie wykonali swoje zadanie. Pomagali w pielęgnowaniu i porządkowaniu terenów zielonych wokół szkoły   oraz wyszli poza teren placówki i tradycyjnie sprzątali  pobrzeża ulic i  lasu. Dzięki temu zrobiło się czysto i przyjemnie. Warto dodać, że dnia 26.04.2019 r. duża część społeczności  Bratiana już  wykonała kawał  dobrej roboty  na rzecz środowiska włączając się w działanie zainicjowane przez Wójta Gminy  pod hasłem „Wiosenne Sprzątanie Gminy Nowomiejskiej”.  Zbiórka śmieci odbywała się na lądzie,  ale także i na wodzie, dzięki pomocy OSP Bratian. Razem można zdziałać więcej!!!

  • Plastyczny Konkurs Logopedyczny

    Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji w Nowym Mieście Lubawskim zaprosiło dzieci, obecnie lub w przeszłości objętych opieką logopedyczną   w szkole lub poza szkołą, do Powiatowego Plastycznego Konkursu Logopedycznego.

    Celem konkursu było podnoszenie samooceny dziecka/ucznia; pobudzenie dziecięcej wyobraźni i fantazji; rozbudzenie aktywności dzieci/uczniów; rozwijanie kreatywności; wykorzystanie nabytych w trakcie terapii logopedycznej umiejętności; nauka przez zabawę; zachęcenie dzieci i rodziców do zaangażowania się w terapię logopedyczną;

    Zadaniem było wykonanie pracy plastycznej  ilustrującej  podaną niżej rymowankę:

    Rymowanka wiosenna – autor Karolina Krajewska

    „Przyszła do nas wiosna,

    prezenty nam przyniosła,

    słońce mocno błysnęło,

    lico ślicznie zapłonęło,

    dzieci z uśmiechem biegają,

    wiosnę wesoło witają.”

     

    Konkurs przebiegał w kilku kategoriach. Laureatami etapu szkolnego zostali:

    • II kategoria - dzieci z Oddziałów Przedszkolnych w wieku 5-6 lat:

    I miejsce – Oliwia Kitłowska

    II miejsce – Marcelina Pokojska

    III miejsce – Lena Jakubowska

    Wyróżnienie – Igor Dudalski

     

    •  III kategoria - uczniowie z klas I-III:

    I miejsce – Mateusz Szymański

     

    • IV kategoria - uczniowie z klas IV – VIII:

    I miejsce – Wiktoria Drzewińska

    Serdecznie gratulujemy. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom oraz mały upominek. Sponsorem nagród było SKO. Dziękujemy!!!

    Prace nagrodzonych uczniów zostały przekazane na etap powiatowy. Trzymamy kciuki!!! Powodzenia!!!

  • Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas I – III

    Dnia 26.04.2019r. odbył się XVII Gminny Konkurs Ortograficzny dla  klas I – III w Szkole Podstawowej w Radomnie.

     

    Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Nadia Orzechowska – kl.I, Kamil Podwojewski -  kl. II oraz Franciszek Kincel – z  klasy  trzeciej. Najpierw uczniowie pisali dyktando, a potem rozwiązywali test ortograficzny (zagadki, krzyżówki, uzupełniali luki w wyrazach). Franciszek Kincel zajął III miejsce w kategorii klas trzecich. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci książek i przyborów szkolnych.

  • KOMUNIKAT

    Szanowni Rodzice,

    Informujemy, że od 08.04.2019r. nauczyciele naszej szkoły przystąpią do strajku.
     

    W dniach 08-10 kwietnia 2019r. odbędą się rekolekcje wielkopostne, pomimo akcji strajkowej zapewniamy uczniom w tych dniach opiekę.
     

    Uczniowie kl. VII-VIII SP oraz III Gimnazjum:
    W dniach 08-09 kwietnia 2019r.
    przyjazd i przyjście uczniów do szkoły na godz. 8:30 – zbiórka uczniów przy szatni i sprawdzenie obecności przez wyznaczone osoby do opieki oraz przejście na rekolekcje do kościoła. Po zakończonych rekolekcjach (ok. godz. 10:00) uczniowie idą domu. Autobus na uczniów dojeżdżających czekać będzie  przed kościołem. (Wyjazd autobusów: z Gwiździn godz. 7:50, Tylice godz. 8:00, Mszanowo  godz. 8:15.)

     

    Uczniowie kl. I-VI SP:
    W dniach 08-09 kwietnia 2019r. przyjazd i przyjście uczniów do szkoły  na godz. 10:15, zbiórka przy szatni, sprawdzenie obecności przez wyznaczone osoby do opieki i przejście na rekolekcje do kościoła. Po rekolekcjach (ok. godz. 11:30) uczniowie idą do domu. Autobus na uczniów dojeżdżających czekać będzie  przed kościołem.  (Trasa autobusu: Łąki Bratiańskie  godz. 9:55, Mszanowo godz. 10:05).


    W dniu 10.04.2019r. wszyscy uczniowie uczestniczą w rekolekcjach samodzielnie lub pod opieką rodziców: godz. 9:00 - spowiedź , godz. 10:00 – msza święta. W tym dniu nie ma dojazdu.
     

    W dniach 10,11,12.04.2019r. (środa, czwartek, piątek) egzamin gimnazjalny.  Przyjazd uczniów na godz.  8. 15 (2 autobusy). Odbiór uczniów w dniach 10-11.04.2019r. ok. godz. 12:30-13:00. W dniu 12.04.2019r. (piątek) odbiór uczniów ok. godz. 12:00.
     

    W dniach 15-17.04.2019r. (poniedziałek, wtorek, środa) egzamin ósmoklasisty. Uczniowie przychodzą do szkoły na godz. 8:30. Egzamin trwa od godz. 9:00 do ok. godz. 11:30.
     

    Przypominamy, iż wszystkich uczniów piszących egzamin obowiązuje strój galowy  oraz posiadanie legitymacji szkolnej i potrzebnych przyborów – długopis/ pióro z czarnym tuszem/atramentem, a w przypadku egzaminu z matematyki – linijka.  
     

    W dniach 11-17.04.2019r. pozostali uczniowie mają wolne od zajęć dydaktycznych.
     

    Od 18-23.04.2019r. są ferie wiosenne.

    Spotykamy się wszyscy w dniu 24.04.2019r.

  • Gminny Turniej „CZUJEMY SIĘ BEZPIECZNIE”

    5 kwietnia 2019 r. w Szkole Podstawowej w Skarlinie odbył się Gminny  Turniej dla dzieci sześcioletnich  „CZUJEMY SIĘ BEZPIECZNIE”.
    Zadania były tak skonstruowane, aby uczestnicy usystematyzowali swoją wiedzę dotyczącą  zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, podstawowych znaków drogowych, informacji na temat zagrożeń wynikających z kontaktów z obcymi ludźmi, zabaw w niebezpiecznych miejscach.  Dzieci w trzyosobowych drużynach miały do wykonania 9  różnych  zadań. Spotkanie było również doskonałą okazją  do  integracji  dzieci i zachęcenia  ich do zdrowej rywalizacji.
    Udział w konkursie wzięły dzieci z czterech oddziałów przedszkolnych z gminy nowomiejskiej: Jamielnika, Tylic, Skarlina i Bratiana. Naszą szkołę reprezentowały: Ada Goździewska, Alicja Jarzembowska oraz Oliwia Kitłowska.

    Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało JURY. Członkowie komisji mieli trudne zadanie, ponieważ wszystkie dzieci zachwyciły dużą wiedzą i znajomością zasad bezpieczeństwa.

    Wyniki turnieju:

    I miejsce drużyna ze Skarlina,

    II miejsce ex aequo drużyny z Bratiana i Jamielnika

    III miejsce drużyna z Tylic

    Wszyscy uczestnicy otrzymali  dyplomy oraz upominki ufundowane przez Dyrektora skarlińskiej szkoły.

    (źródło zdjęć: https://spskarlin.edupage.org/album/#gallery/581)

    Film ze spotkania można obejrzeć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=FWXQiRSdf10&feature=youtu.be

strona: