Zespół Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie

Logowanie
  • Piknik rowerowy

    W ramach akcji „Aktywna Wiosna u Działyńskich”  pierwszaki wraz rodzicami i  wychowawczynią wybrali się na piknik rowerowy ścieżką w naszej miejscowości. Początek spotkania był bardzo ciekawy, specjalnie dla nas przyjechał pan Robert Szaj z Obserwatorium Astronomicznego w Truszczynach ze swoim teleskopem, dzieci i rodzice mogli obserwować słońce oraz usłyszeć kilka informacji o tej niesamowitej gwieździe. A ponieważ pogoda nam dopisała, mogliśmy doskonale ujrzeć Słońce z bliska. Następnie cały peleton przejechał na przystań rowerową do Radomna. Po pikniku i nabraniu sił wróciliśmy do Bratiana. To była super wyprawa integracyjna i rekreacyjna, dodamy że bez żadnych kolizji, maluchy  już doskonale jeżdżą na rowerach.

  • Wizyta w banku

    06 czerwca 2019 r. uczniowie klasy III, a wśród nich silna grupa SKO-wiczów, wybrali się na wycieczkę do nowomiejskiego Oddziału Banku PKO.

    Dzięki wizycie mieli okazję zobaczyć jak wygląda praca w Banku, a także obejrzeć stanowiska pracy bankowców.  Z ciekawością zwiedzali wszystkie pomieszczenia. Mechanizm i zasada działania bankomatu również nie są już dla nich tajemnicą.

    Na koniec spotkania dzieci otrzymały bankowe prezenty i… słodko podziękowały pracownikom Banku, którzy odkryli przed nimi trochę bankowej tajemnicy…

    Po bardzo ciekawej i interesującej lekcji bankowości dzieci udały się na lody oraz na plac zabaw. Do domu wróciły bogatsze o zdobytą wiedzę i nowe doświadczenia. 

  • Abilimpiada

    05.06.2019 r. w Warsztatach Terapii Zajęciowej odbyła się Abilimpiada. 100 osób niepełnosprawnych prezentowało swoje zdolności. W kategorii haft nasza uczennica Paulina Wiśniewska zajęła II miejsce. Gratulujemy!!!

  • XIII Gminna Olimpiada „Zerówkowiczów”

    5  czerwca odbyła się w naszej szkole  XIII Gminna Olimpiada „Zerówkowiczów”. Do sportowej rywalizacji stanęły dzieci z Oddziałów Przedszkolnych lub Dzieci Sześcioletnie z kl. I z 5 szkół gminy nowomiejskiej: Gwiździn, Jamielnika, Skarlina, Tylic i oczywiście Bratiana.

    Uroczystego otwarcia Olimpiady dokonała Dyrektor Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich, p. Ewa Przybylska  po otrzymaniu ognia  olimpijskiego od kapitanów wszystkich drużyn startujących w gminnych zmaganiach sportowych.

    Atmosfera od samego początku była kapitalna!!!

    Po wspólnej rozgrzewce przy muzyce i złożeniu uroczystego ślubowania przez zawodników i sędziów,  przeszliśmy do sportowej rywalizacji. Uczniowie startowali w dziesięciu konkurencjach, m.in. układali wieże z klocków, zbijali kręgle, skakali w dal, oddawali strzał na bramkę, czy pokonywali tory przeszkód. Dodatkową konkurencją była tradycyjnie już konkurencja dla opiekunów drużyn. Wszyscy poradzili sobie wyśmienicie!!!

    Po podsumowaniu punktacji na podium stanęły:

    I miejsce – „Koty” ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jamielniku otrzymując Puchar Wójta Gminy Nowe Miasto Lubawskie

    II miejsce „Rybki” ze Szkoły Podstawowej w Skarlinie zdobywając Puchar Dyrekcji naszej szkoły

    III miejsce - „Słoneczka” ze Szkoły Podstawowej im. ks. K. Wróblewskiego w Gwiździnach  zdobywając Puchar Prezesa LZS

    Serdecznie gratulujemy wszystkim drużynom i dziękujemy za udział we wspólnej sportowej zabawie!!!

    Wszystkie drużyny otrzymały podziękowania za udział oraz upominki ufundowane przez Urząd Gminy Nowe Miasto Lubawskie i Szkolną Kasę Oszczędności.

    Uroczystego zamknięcia XIII Gminnej Olimpiady „Zerówkowiczów” dokonali:  Dyrektor Gminnego Centrum Kultury, p. Michał Wróblewski oraz Dyrektor szkoły,  p. Ewa Przybylska, serdecznie gratulując udziału w zabawie i wyrażając podziw dla sportowej postawy małych zawodników.

    Koordynatorami Gminnej Olimpiady były panie: Dorota Oczkowska i Dorota Lipska.

  • Warsztaty dla Rodziców

    Informujemy, że dnia  06.06.2019 r. (czwartek)  o godz. 15.30 w sali nr 13  odbędą się warsztaty dla rodziców dotyczące:  wspierania edukacji i rozwoju dzieci, umiejętnego  reagowania  na problemy oraz motywowania dzieci do rozwijania pasji i zainteresowań. Serdecznie zapraszamy!!!

  • Wielka mapa Polski

    Uczniowie klasy II przestąpili do akcji „Wielka mapa Polski” zorganizowanej przez Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne. Po zapisaniu do akcji otrzymaliśmy Wielką mapę Polski.  Akcja ma na celu ogólnopolską wymianę pocztówkową pomiędzy klasami, dzięki której wspólnie z uczniami rozpoczęliśmy wielką przygodę. Akcja ma walor edukacyjny, ponieważ raz w tygodniu na stronie WSiP udostępniane są specjalnie przygotowane materiały edukacyjne: filmy, zdjęcia, pokazy slajdów, artykuły, ciekawostki, które pozwalają poznawać wszystkie zakątki kraju, poza tym dzieci uczą się, jak poprawnie adresować i pisać pocztówki. Otrzymane pocztówki przypinamy na tablicę. Otrzymaliśmy od WSiP adresy klas partnerskich w innych częściach Polski, do których wysyłaliśmy pocztówki.

  • Przyroda z klasą - projekt w klasie II

    W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klasy II brali udział w projekcie edukacyjnym „Przyroda z klasą”. Projekt zakładał realizację 8 lekcji na podstawie scenariuszy z serwisu www.scenariuszelekcji.edu.pl – część z nich była powiązana z zestawem edukacyjnym "Czy wiesz, jak żyje jeż?". Projekt trwał od początku września do 16 maja. Zostały zrealizowane następujące zajęcia: Co to znaczy, że rośliny żyją?, Gdzie mieszkają jeże?, Czy samochody przeszkadzają zwierzętom?, Jak chronić wodę przed zanieczyszczeniami?, Kto będzie głodny, gdy znikną dżdżownice?,  Czy teatr można zmieścić w pudełku?, Do czego zwierzęta wykorzystują ślinę? Biorąc udział w projekcie, uczniowie rozwijali umiejętność krytycznego myślenia, obserwacji i wnioskowania. Poznali gry dydaktyczne oraz zabawy ruchowe, które pozwoliły w aktywny i ciekawy sposób przyswajać wiedzę.  Poznali prawa panujące w naturze oraz przekonali się, jaki na nią ma wpływ człowiek.  Prowadzili proste obserwacje przyrodnicze, wykonywali doświadczenia, tworzyli notatki i samodzielnie wyciągali wnioski. Poznali wiele gatunków roślin i zwierząt, dowiedzieli się, jak chronić przyrodę. Poprzez te zajęcia dzieci odkrywały tajemnice przyrody i stwierdziły, iż jest ona fascynująca i należy ją szanować.

  • III Gminny Konkurs Tematyczny „Małżeństwo - dobre relacje- silna rodzina” - WYNIKI!!!

    Znamy zwycięzców III Gminnego Konkursu Tematycznego pod hasłem „Małżeństwo - dobre relacje- silna rodzina”. Wśród nich są nasi uczniowie!!!

    Konkurs plastyczny i grafiki komputerowej pod nazwą: „Dobre relacje w mojej rodzinie”:

    • dzieci oddziałów przedszkolnych:

    Wyróżnienie – Agata Goździewska (Przedszkole Publiczne)

     

    • dzieci szkół podstawowych klas 0-III:

    I miejsce – Natasza Jutrzenka – Trzebiatowska (kl. I)

     

    • uczniowie szkół podstawowych klas IV-VI:

    II miejsce – Magdalena Fabińska ( kl. VI)

    III miejsce – Mikołaj Zalewski (kl. VI)

     

    • uczniowie szkół podstawowych klas VII-VIII oraz szkół gimnazjalnych:

    II miejsce – Maja Dudalska (kl. VII)

    Wyróżnienie –Oliwia Rzymek (kl. III G)

     

    Konkurs literacki pod nazwą: „Kochające się małżeństwo – szczęśliwa rodzina”:

    • uczniowie szkół podstawowych klas IV-VI:

    I miejsce – Kinga Kowalewska (kl. VI)

    II miejsce – Jakub Wolski (kl. VI)

    III miejsce – Patrycja Błaut (kl. VI)

    Wyróżnienie – Magdalena Fabińska (kl. VI)

     

    • uczniowie szkół podstawowych klas VII-VIII oraz szkół gimnazjalnych:

    Wyróżnienie – Oliwia Gajda (kl. VII)

     

    Nagrodzenie laureatów nastąpi 8 czerwca 2019 roku podczas Pikniku Rodzinnego w Pacółtowie, organizowanego w ramach  XXI Warmińsko – Mazurskich Dni Rodziny, który rozpoczyna się o godzinie 15.00. Serdecznie zapraszamy!!!

  • Piknik Rodzinny

    W sobotę,  01 czerwca, w naszej szkole zapanowała rodzinna i radosna atmosfera. Mieszkańcy Bratiana (i pobliskich okolic) spotkali się na Pikniku Rodzinnym pod hasłem „Miłość - dobre relacje - silna rodzina".

    Na gości czekało mnóstwo niespodzianek. Na scenie przez cały czas odbywały się pokazy talentów naszych dzieci: wokalne, taneczne, aktorskie. Wszystkie występy tematycznie związane były z Dniem Matki, Dniem Ojca i oczywiście Dniem Dziecka. Uczniowie zaprezentowali się wyśmienicie! Za swoje występy otrzymywali gromkie brawa. Rodzicom zaś, dumnym i zachwyconym, nie raz  ze wzruszenia zakręciła się w oku łezka. Cóż więcej potrzeba do szczęścia…

    Niecodzienną atrakcją był dmuchany plac zabaw i trampolina. W trakcie imprezy można było bezpłatnie skorzystać z bogatego menu szkolnej kawiarenki. Amatorów ciasta, kawy, soku, smażonych kiełbasek, swojskiego chleba ze smalcem było mnóstwo.  

    Oblężenie przeżył wóz strażacki. Można było z bliska obejrzeć i dotknąć sprzęt strażacki służący ratowaniu życia i mienia ludzi. Największą atrakcją dla dzieci była możliwość wejścia do wozu i choć przez chwilę poczucia tej magicznej „strażackiej” adrenaliny!

    Nie zabrakło również konkurencji rodzinnych, w tym również sportowych.  Wszyscy uczestnicy spisali się na medal. Nie ważna była rywalizacja, tylko dobra zabawa, uśmiechy, a przede wszystkim wspólnie i miło spędzony czas. Przez cały czas działała rodzinna FOTOBUDKA. Jednym słowem – dla każdego coś miłego!!!

    Dzisiejsze spotkanie miało na celu promowanie wartości rodzinnych, aktywizację i integrację środowiska lokalnego. Liczne atrakcje i  miła atmosfera sprawiły, iż wszyscy uczestnicy pikniku świetnie się bawili.

    Piknik został zorganizowany w ramach obchodów Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny. Organizatorami byli: Rada Sołecka, Radni Gminy Nowe Miasto Lub,  OSP Bratian,  Rada Rodziców, Gminne Centrum Kultury, Ośrodek Pomocy Społecznej, Zespół Szkół im. Rodu Działyńskich.

    Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie tego rodzinnego popołudnia!

  • Dzień eksperymentów

    30 i 31 maja w klasie II  odbył się pokaz  eksperymentów i doświadczeń, które były przygotowane i wykonane przez każdego ucznia. Pierwszego dnia królowały „wulkany”, ale każdy był pokazany w innej odsłonie. Drugiego zaś olej i woda i fakt, że oliwa zawsze na wierzch wypływa. Wszystkie eksperymenty powiodły się, dzieci były bardzo dumne ze swoich pokazów. Podczas zajęć panowała przyjazna atmosfera, uczniowie pomagali sobie, każdy, choć przez chwilę poczuł się małym naukowcem. Każdy mały ekspert opowiadał co robi i starał się wytłumaczyć wynik doświadczenia. Dzień eksperymentów uważamy za ciekawy i warty powtórzenia.

  • Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania

    30 maja odbył się Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania dla klas I-III w szkole w Tereszewie. Nasi uczniowie również wzięli w nim udział. Klasę druga reprezentowała Zosia Kłosowska a III Basia Jakubowska. Zadaniem uczestników było przeczytać tekst z wybranej literatury w określonym regulaminem czasie. Do konkursu przystąpiło aż 16 "lektorów", próbując popisać się tą niezwykle trudną umiejętnością zwłaszcza dla najmłodszych. W tym roku wielu uczniów wybrało fragmenty lektury "Puc, Bursztyn i goście" oraz bajkę "Kot w butach". Dziewczynki pięknie czytały,  Zosi udało się zdobyć II miejsce w swojej kategorii wiekowej. Gratulujemy!!!

  • Wycieczka do Torunia

    29 maja najmłodsi uczniowie z klas I-III byli na wycieczce w Toruniu. Zaczęli od warsztatów i zabaw z chemią. Dzieci mogły same doświadczać i eksperymentować przygotowując molekularną kuchnię, powstał m.in. makaron czy kawior. Następnie odwiedzili Dom Legend, gdzie wysłuchali opowieści o rycerzach, a w szczególności ich strojach i zwyczajach. Po pysznym obiedzie i deserze, całe pokłady energii mogły wyładować w Parku Trampolin Jump Arena. Pogoda dopisała, zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciły do domu.

  • Bierzmowanie

    28 maja młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna z naszej parafii oraz parafii pw.  Św. Michała Archanioła w Tylicach uczestniczyła w uroczystej Mszy Świętej, podczas której Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel  udzielił im sakramentu bierzmowania. Bierzmowanie jest to sakrament, w którym Duch Święty udziela się człowiekowi ochrzczonemu jako Dar;  jest dopełnieniem i umocnieniem tego, co zostało zapoczątkowane chrztem. Jest sakramentem dojrzałości chrześcijańskiej.

    - Drodzy młodzi przyjaciele!  – tymi słowami i z ciepłym uśmiechem  rozpoczął  Ksiądz Biskup słowo  do młodzieży. Zwrócił uwagę, iż w dzisiejszym świecie, w którym coraz bardziej liczy się „mieć”,  warto troszczyć się o „być”, aby w oparciu o Boga dobrze radzić sobie w życiu.

    Mamy nadzieję, że spotkanie z Biskupem oraz wspólna z Nim modlitwa przyniesie obfite owoce w życiu przyjmujących sakrament bierzmowania.

    Zdjęcia w albumie.

  • Piknik Rodzinny - zapraszamy!!!
  • Akcja "Puszka dla głodnego brzuszka"
  • Warsztaty dla rodziców

    Szanowni rodzice,

    W dniu 30.05.2019r. o godz. 15.30 w sali nr 13 odbędzie się kolejne spotkanie w ramach projektu unijnego dla rodziców. Temat warsztatów: "Jak przygotować ucznia i rodzica do wzmożonego wysiłku dziecka. Indywidualizacja na zajęciach." Zachęcamy do udziału!

  • Konkurs na stanowisko Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jamielniku

    Wójt Gminy Nowe Miasto Lubawskie ogłasza konkurs na stanowisko DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ im. Jana Pawła II w Jamielniku.
     
    Szczegółowe informacje dostępne są w poniższym linku: http://bip.gminanml.pl/wakaty/111/45/Dyrektor_Szkoly_Podstawowej_im__Jana_Pawla_II_w_Jamielniku/ 

  • Wycieczka: Bieszczady - Węgry

    W dniach 20-24 maja 2019 r. społeczność uczniowska Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie uczestniczyła w wycieczce szkolnej w Bieszczady z jednodniowym „wypadem” na Węgry zorganizowaną przez Biuro Turystyczne „Tramp”. Pomysł na wycieczki ze zwiedzaniem najpiękniejszych zakątków Polski (i nie tylko)  uważamy za znakomity. Wycieczka miała dobrze opracowany program, którego realizacja dostarczała nam mnóstwo atrakcji  a  „Pałac Olszanica”  zapewniał przyzwoity standard na kilka dni pobytu.

    Pierwszego dnia wycieczki wpadliśmy z popołudniową wizytą do Kazimierza Dolnego. To miasto zachwyciło nas swoim urokiem. Rynek, Kościół farny, ruiny zamku sprawiły, że poczuliśmy smak wycieczki, zaś piękna panorama Kazimierza utwierdziła nas w przekonaniu, że warto było tu przyjechać. „Posileni” pięknym widokiem ruszyliśmy w dalszą drogę. Do celu, tzn. do pensjonatu w Olszanicy dojechaliśmy późnym wieczorem. Wiedzieliśmy, że trzeba dobrze się wyspać, bo kolejne dni wymagały dużego wysiłku, ale niestety sen nikomu nie przychodził tak łatwo :)

    Następnego dnia mieliśmy wejść na Połoninę Wetlińską (1228 m n.p.m.), która jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Bieszczadach. Niestety trzeba było zmienić plany ze względów pogodowych.  Góry przede wszystkim uczą pokory, więc nie narzekaliśmy tylko zrealizowaliśmy plan B. Byliśmy na to przygotowani! Wyruszyliśmy na podbój Małej Obwodnicy Bieszczadzkiej i Soliny! Zapora solińska jest jedną z największych atrakcji turystycznych tej miejscowości,  a także całych Bieszczadów w ich granicach turystycznych (a już na pewno dla tych, którzy nie przepadają za wyprawami w góry).  Po wejściu na zaporę otworzył się piękny widok zalewu otoczonego soczystą zielenią – widok naprawdę piękny, nawet oglądany w strużkach deszczu :)  Później odwiedziliśmy Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie „Knieja” w Nowosiółkach. Ekspozycja prezentowała dzieje łowiectwa w terenie, rolę myśliwych w prawidłowo prowadzonej racjonalnej gospodarce łowieckiej, galerię zdjęć, oraz przedstawicieli bieszczadzkiej fauny. Podziwialiśmy liczne trofea myśliwskie (nie tylko z Polski). Okolice muzeum też nam się spodobały – byliśmy w końcu w rzadko zamieszkanych górach. Tutaj naprawdę rządzi przyroda! Będąc w Bieszczadach nie można nie zaplanować zwiedzania jakże charakterystycznych i ważnych kulturowo dla tego regionu obiektów sakralnych jakimi są cerkwie. Największe skupisko zachowanych i użytkowanych do dziś cerkwi (głównie jako kościoły) znajduje się na odcinku obwodnicy pomiędzy Ustrzykami Górnymi a Ustrzykami Dolnymi. My odwiedziliśmy cerkwie w Górzance i Równi. Te budowle zrobiły na nas duże wrażenie. Na naszych terenach takich nie zobaczymy.

    Kolejny dzień wymagał od nas wielkich sił – zdobycie  szczytu  Tarnicy (1346 m. n.m.p.). W drodze pogoda zmieniała nam się z minuty na minutę. Na początku nawet świeciło słonko, ale idąc w górę spotkał nas deszcz, mgła i silny wiatr. Tyle błota dawno nie widzieliśmy! Na szczycie było bardzo zimno i strasznie wiało. Szybko robiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia przy żelaznym krzyżu ustawionym w 1987 r., upamiętniającym – wraz z wmurowaną tablicą – pobyt ks. Karola Wojtyły 5.07.1954 r. i zziębnięci ruszaliśmy w drogę powrotną. Daliśmy radę!!! Pokonaliśmy zmęczenie!!! Czekała nas ostatnia noc w Olszanicy.

    W czwartkowy poranek z dobrymi humorami wyruszyliśmy na podbój Węgier! Po kilkugodzinnej jeździe oddaliśmy się w pełni zabawom wodnym w kompleksie basenów termalnych Barlangfurdo położonym  na obrzeżach miasta Miszkolc (Miskolc - Tapolca). Kompleks wbudowany został w naturalne zbocze górskie i wewnątrz kąpaliśmy  się w naturalnych jaskiniach!!! Kąpiele w naturalnym labiryncie skalnym to oryginalna atrakcja na skalę światową.  Można było poczuć się jak grotołaz. Zarówno korytarze jak i wnętrza jaskiń były oświetlone, więc  nie pływaliśmy w ciemnościach. W jednej z nich światełka migoczą co chwilę zmieniając kolory, a nawet gasząc się na parę sekund co powoduje głośne „uuuuuuu” kąpiących się osób wzmacniane przez echo. W jednej grocie czekają na nas naturalne wodospady, a w innej bicze wodne. Moc atrakcji!  Miejsce naprawdę niesamowite!  

    Po zakwaterowaniu w hotelu LIDO i pysznej węgierskiej obiadokolacji czekała nas ostatnia wycieczkowa nocka. Dopiero co wycieczka się rozpoczynała, a tu już nadchodził ostatni dzień.

    Z samego rana wyruszyliśmy w drogę powrotną w drogę do domu. Po drodze wstąpiliśmy do dobrze znanego nam „Borowego Dworu” w Białym Dunajcu, gdzie jak zwykle p. Bożenka ugościła nas po królewsku! Kupiliśmy jeszcze świeżutkie oscypki i obraliśmy kierunek dom. Na miejsce dojechaliśmy późną nocą. Ale warto było!!!

    Pilotem wycieczki była Pani Danka, która perfekcyjnie wywiązywała się ze swojej roli i bardzo jej za to dziękujemy. Natomiast nad bezpieczną podróżą czuwali nasi niezawodni kierowcy. Podróż w takim towarzystwie to duża przyjemność i mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mieli okazję                        się spotkać.

    Opiekę nad wycieczkowiczami sprawowali: Aldona Wieczerzycka, Dorota Lipska, Sylwia Bączek, Joanna Mierzyńska, Tomasz Harfelder, Maciej Dąbrowski.

    Dokąd jedziemy w przyszłym roku??? Czekamy na propozycje!

  • XXI Gminne Spotkania Samorządowe

    23 maja 2019 roku reprezentanci naszej szkoły brali udział w XXI Gminnych Spotkaniach Samorządowych.

    Tematem przewodnim tegorocznych Spotkań był "hejt" czyli tzw. mowa nienawiści w sieci. Samorządowcy szkolni przy wsparciu dorosłych szukali przyczyn tego problemu oraz wspólnie poszukiwali sposobów skutecznej walki z nim. Samorządy wykonały projekt plakatu pod tytułem: "Nie dla hejtu". W związku ze zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego samorządowcy podjęli również  temat postawy obywatelskiej. Kolejny raz okazało się, że Spotkania Samorządowe przynoszą wiele korzyści dla ich uczestników i pokazują, że młodzi potrafią wspólnie rozwiązywać problemy.

    Źródło:  https://spgwizdziny.edupage.org/

     

  • Gminna Gala Młodych Talentów

    17 maja 2019 r.  w Szkole Podstawowej im. ks. Kazimierza Wróblewskiego w Gwiździnach odbyła się I Gminna Gala Młodych Talentów, na której swoje umiejętności zaprezentowali m.in. uczniowie naszej szkoły wyłonieni podczas pierwszego etapu przeglądu. Uroczystość otworzył swoim przemówieniem Wójt Gminy Nowe Miasto Lubawskie – pan Tomasz Waruszewski, który podkreślił, że sam talent w życiu nie wystarczy, trzeba wykazać się jeszcze pracowitością i determinacją w dążeniu do celu – dopiero wówczas sukces będzie możliwy. Reprezentanci bratiańskiej szkoły zaskoczyli publiczność różnorodnością swoich zamiłowań, pasji, a także wysokim poziomem umiejętności. Na scenie mogliśmy podziwiać popisy wokalne, instrumentalne, oratorskie oraz taneczne, ale nie mniejszym zainteresowaniem cieszyło się stoisko z wyeksponowanymi rysunkami, fotografiami oraz rękodziełem. Wszystkim uczestnikom gali serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

    (źródło zdjęć  - https://nowemiasto.dlawas.info/)

     

strona: