Zespół Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie

Logowanie
  • Egzamin Ósmoklasisty
  • Wojewódzki Finał Turnieju o Puchar Tymbarku U-12

    10 maja w Iławie odbył się Wojewódzki Finał Turnieju o Puchar Tymbarku w kategorii U-12 dziewcząt i chłopców. W kategorii U-12 dziewcząt  powiat nowomiejski reprezentowała drużyna  naszej szkoły. Młodsze zawodniczki dzień wcześniej przetarły szlaki, a starsze stanęły na 1. miejscu, wygrywając finał wojewódzki! Tym samym zakwalifikowały się do etapu centralnego, który tradycyjnie odbędzie  się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Wielkie gratulacje!

  • Wojewódzki Finał Turnieju o Puchar Tymbarku U-10

    09 maja w Iławie odbył się Wojewódzki Finał Turnieju o Puchar Tymbarku w kategoriach U-8 i U-10 dziewcząt i chłopców. W kategorii U-10 dziewcząt  powiat nowomiejski reprezentowała drużyna  naszej szkoły. I to jak reprezentowała! Dziewczęta zajęły 2. miejsce w finale wojewódzkim!!!

    W fazie grupowej dziewczyny zmierzyły się z: SP w Tolkmicku (10:0) i SP w Idzbarku (7:2)

    W półfinale pokonały wynikiem 6:2 SP 1 w Iławie.  Ostateczni mecz zakończył się wynikiem 8:1 dla drużyny z Korsz. Brawo!!! Ale to nie koniec niespodzianek! Aniela Jakubowska została nagrodzono tytułem Najlepszej Zawodniczki Turnieju! Uwaga! Strzeliła aż 18 bramek!

  • Mediacje rówieśnicze

    W naszej szkole grupa uczniów z klasy 6 i 7 uczestniczy w szkoleniach i warsztatach, które mają im dać umiejętności mediatora rówieśniczego. Mediatora, który w środowisku szkolnym lub pozaszkolnym może pełnić rolę rozjemcy. Ważnym elementem zajęć dla młodzieży  to nauka empatii i rozpoznawanie i umiejętność nazywania uczuć.

    Mediacja to próba doprowadzenia do ugodowego, satysfakcjonującego obie strony rozwiązania konfliktu na drodze dobrowolnych negocjacji prowadzonych przy udziale trzeciej osoby, neutralnej wobec stron i ich konfliktu – czyli mediatora, który wspiera przebieg negocjacji, łagodzi powstające napięcia i pomaga (nie narzucając jednak żadnego rozwiązania) w wypracowaniu porozumienia.

    Jakie sprawy możemy rozwiązywać w drodze mediacji rówieśniczych?
    Znieważanie rówieśników ze względu na ich wygląd, ubranie, pochodzenie czy zachowanie, obrażanie członków rodziny rówieśników, wyśmiewanie się z niepełnosprawności, formy molestowania seksualnego np. wyśmiewanie wyglądu zewnętrznego i w tym oznak rozwoju płciowego, obraźliwe napisy na tablicy czy ścianach, filmowanie i rozpowszechnianie osób w sytuacjach intymnych (np. w toalecie, szatni itp.), kradzieże i chowanie cudzych przedmiotów, wyśmiewanie się np. za błędy popełnione na lekcjach, czy mniejsze zdolności, niszczenie mienia, odrzucanie tj. nie dopuszczanie do zabawy w grupie, bójki, kłótnie i inne nieporozumienia między rówieśnikami.

    Co zyskuje szkoła?
    Obniżenie poziomu negatywnych emocji i stresu wśród uczniów i kadry, szybsze uzyskanie naprawienia szkody materialnej, kształtowanie postawy dialogu, polubowne rozwiązanie konfliktu w sposób rzeczowy bez agresji, brak zaangażowania policji i sądu rodzinnego.

    Co zyskuje uczeń?
    Zapewnienie współdecydowania we własnej sprawie i o sobie, naprawienie krzywdy oraz zadośćuczynienie zgodne z potrzebami pokrzywdzonego, wyjście „z twarzą” z sytuacji trudnej dla sprawcy, doprowadzenie do przyjęcia odpowiedzialności za własne czyny, niski poziom powrotu do zachowań agresywnych.

    Zajęcia prowadzi  pan Andrzej Andrzejewski, mediator z Centrum Dialogu Obywatelskiego i Mediacji, prezes Stowarzyszenia Profesjonalnych Mediatorów Gospodarczych.

  • Uruchom serce bliźniemu

    07 maja uczniowie z naszej szkoły: Nadia Orzechowska, Maciej Buńka i Wojciech Goździewski wzięli udział w wojewódzkim konkursie z zakresu ratowania życia pod hasłem "Uruchom serce bliźniemu". Konkurs współorganizował  Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie, a jego pomysłodawcą był lekarz specjalista medycyny ratunkowej Rakesh Jalali.  Patronat nad projektem objął Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki. Konkurs miał na celu zwróci uwagę młodzieży na wartość pomagania innym w sytuacjach zagrożenia życia. Każdy może nieść pomoc bliźniemu w potrzebie. W konkursie wzięło udział 192 uczniów z 64 szkół województwa warmińsko-mazurskiego.

  • Matura!
  • Majówka
  • Brzechwolandia

    W piątek, 26 kwietnia uczniowie klas III a i III b wybrali się do Kinoteatru Harmonia, by wziąć udział w przedstawienie teatralnym  w wykonaniu aktorów z teatru z Wrocławia pt. „Brzechwolandia” . Aktorzy w teatralno-muzycznym przedstawieniu, pokazali najsłynniejsze wiersze autorstwa J. Brzechwy, zachęcając najmłodszych do zapoznania się z twórczością poety. Po spektaklu uczniowie udali się na pyszne lody, skorzystali również z placu zabaw, a następnie spacerkiem wrócili do szkoły.

  • Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"

    Dnia 26 kwietnia 2024 r. w Kurzętniku odbyły się  Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom", w których nasi uczniowie osiągnęli znaczące sukcesy!

    W turnieju wzięło udział 21 uczniów reprezentujących różne grupy wiekowe gmin powiatu nowomiejskiego: szkoła podstawowa klasy I-IV, szkoła podstawowa klasy V-VIII i szkoły ponadpodstawowe. Naszą szkołę reprezentowała trójka uczniów:

    * Kornelia Wójcik z klasy 3, która zajęła trzecie miejsce w swojej grupie wiekowej, wykazując się imponującą wiedzą jak na swój młody wiek.
    * Nadia Orzechowska z klasy 6, która z sukcesem przeszła eliminacje i zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego!
    * Maciej Bloch z klasy 6, który otarł się o awans, zajmując wysokie drugie miejsce w swojej grupie wiekowej.

    Gratulujemy wszystkim uczestnikom! Jesteśmy dumni z Waszych osiągnięć i życzymy powodzenia Nadii w dalszych etapach konkursu. Eliminacje wojewódzkie odbędą się w Olsztynie już 24 maja bieżącego roku. 

    Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" (OTWP) to coroczny konkurs, którego celem jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat:

    * Zapobiegania pożarom: Uczestnicy zdobywają wiedzę na temat przyczyn powstawania pożarów, sposobów ich unikania oraz zasad postępowania w przypadku wystąpienia zagrożenia.
    * Działania służb ratowniczych: Turniej przybliża młodym ludziom pracę strażaków, ich wyposażenie i techniki gaszenia pożarów.
    * Bezpieczeństwa przeciwpożarowego: Uczniowie poznają przepisy przeciwpożarowe, zasady ewakuacji oraz sposoby udzielania pierwszej pomocy.

    Konkurs składa się z kilku etapów: szkolnego, gminnego, powiatowego, wojewódzkiego i ogólnopolskiego. Uczestnicy rozwiązują testy wiedzy, a także wykazują się umiejętnościami praktycznymi.

    OTWP to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim doskonała okazja do zdobycia cennej wiedzy i umiejętności, które mogą przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa w życiu codziennym. 

    Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w kolejnych edycjach OTWP!

  • Powiatowe obchody kwietnia - miesiąca wiedzy na temat autyzmu

    Kwiecień to miesiąc, w którym szczególnie solidaryzujemy się z osobami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz ich rodzinami. 2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu po to, aby propagować wśród społeczeństw wiedzę na temat funkcjonowania osób ze spektrum autyzmu. Należy wiedzieć, że autyzm jest jednym z najbardziej tajemniczych zaburzeń rozwojowych, na które cierpi coraz więcej ludzi na całym świecie.

    Dnia 25 kwietnia uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli udział w POWIATOWYCH OBCHODACH KWIETNIA MIESIĄCA WIEDZY NA TEMAT AUTYZMU, które odbyły się w Kinoteatrze Harmonia i zostały zorganizowane przez pracowników Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji w Nowym Mieście Lubawskim. Podczas obchodów towarzyszyła nam dobra zabawa, którą zapewnili nam swoimi występami uczniowie różnych szkół. Tego dnia w Kinoteatrze królował kolor niebieski, z którym utożsamia się właśnie osoby z autyzmem. Celem naszego spotkania była przede wszystkim integracja, wspólna zabawa i ukazanie, że jesteśmy różni, ale każdy z nas jest niezwykle ważny i ma swoje miejsce w społeczeństwie. Organizatorom serdecznie dziękujemy za możliwość udziału w tym wydarzeniu.

  • Gminny Konkurs Historyczny

    25 kwietnia w Szkole Podstawowej w Radomnie odbył się XI Gminny Konkurs Historyczny. W tym roku, ze względu na 20. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej,  przyświecało mu hasło "Jesteśmy Europejczykami - zjednoczeni w różnorodności".

    W konkursie wzięły udział 3-osobowe drużyny ze wszystkich szkół gminy nowomiejskiej. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 7: Marcelina Mówińska, Oliwia Mówińska i Zuzanna Zamyłka.  Uczniowie mieli do wykonania kilka niełatwych zadań, m.in.  rozwiązywali test dotyczący historii UE, czy  prezentowali przygotowany wcześniej plakat przedstawiający wybrane państwo unii.

    Rywalizacja była bardzo wyrównana, wszystkie drużyny wykazały się ogromną wiedzą w zakresie UE.  

     

  • Tymbark - eliminacje powiatowe

    25 kwietnia odbyły się kolejne eliminacje piłkarskie o puchar TYMBARKU, na szczeblu powiatowym w Mrocznie. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy z klas pierwszych oraz dziewczęta z klas trzecich. Jesteśmy bardzo dumni z wyników naszych maluchów. Chłopcy zajęli II miejsce w swojej kategorii, natomiast dziewczynki będą walczyć w etapach wojewódzkich, ponieważ zdobyły I miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale, dyplom oraz puchar dla naszej szkoły. Gratulujemy!!!

  • Dzień Zawodoznawczy

    25 kwietnia uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w XII edycji Dnia Zawodoznawczego organizowanego przesz Szkołę Podstawową w Mrocznie.

    Tego typu spotkania pozwalają młodzieży zapoznać się z ofertami edukacyjnymi szkół ponadpodstawowych, a także zawodowymi prezentowanych przez lokalne firm, zakłady produkcyjne czy instytucje.  

    Na zorganizowanych  około 40 stoiskach można było porozmawiać z wystawcami, którzy  dzielili się z uczniami doświadczeniem zawodowym, mówili o predyspozycjach do wykonywania danego zawodu, potrzebnym wykształceniu i umiejętnościach, a także  ukierunkowywali na wybór szkoły.

    To był bardzo ciekawy dzień! Mamy nadzieję, że pomoże nam w dokonaniu trafnych wyborów w przyszłości.

  • Powiatowy Turniej BRD - Bratian 2024

     Dnia 24.04.2024 r. w naszej szkole odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Oficjalnego otwarcia dokonał Wójt nowomiejskiej gminy, p. Tomasz Waruszewski. Wśród gości znalazły się
    osoby związane z władzami okolicznych gmin powiatu nowomiejskiego oraz przedstawicieli służb mundurowych policji, straży pożarnej i polskiego czerwonego krzyża, którzy jednocześnie byli w składzie sędziowskiej turnieju.

                 W konkursie uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych klas IV-VIII z terenu naszego powiatu. Szkołę w Bratianie  reprezentowała drużyna starsza w składzie: Maciej Buńka, Wojciech Goździewski i Nadia Orzechowska.  Uczniowie sprawdzili swoją wiedzę i umiejętności dotyczące przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Turniej składał się z kilku konkurencji: testów pisemnych (ogólny test wiedzy i test skrzyżowań), rowerowego toru przeszkód, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Oto końcowe wyniki konkursu:

    Grupa I młodsza - klasy IV-V

    Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Brzoziu Lubawskim – I miejsce
    Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim – II miejsce
    Społeczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Tylicach - III miejsce
    Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół w Mrocznie – IV miejsce
    Szkoła Podstawowa im. Wójta Kazimierza Tomaszewskiego w Krotoszynach - V miejsce

    Grupa II starsza - klasy VI-VIII

    Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie – I miejsce
    Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Brzoziu Lubawskim – II miejsce
    Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół w Mrocznie – III miejsce
    Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim – III miejsce
    Szkoła Podstawowa im. Wójta Kazimierza Tomaszewskiego w Krotoszynach - IV miejsce
    Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim – V miejsce
     

    I miejsce indywidualnie w kategorii  Grupa II starsza zajął uczeń naszej szkoły, Wojciech Goździewski  i otrzymał bon na zakupy, ufundowany przez Wójta Gminy Nowe Miasto Lubawskie.  
    Podczas turnieju zebrani mogli podziwiać występy artystyczne i konkursowe naszych uczniów oraz zjeść pyszny obiad w szkolnej stołówce. 
    Między innymi jako zwycięzcy jednej z grup będziemy reprezentować powiat w eliminacjach wojewódzkich w Godkowie 23 maja bieżącego roku. Trzymamy kciuki.

  • Rzepka

    Uczniowie klasy III a realizowali projekt edukacyjny pt. „Tuwim dzieciom”.  Trzecioklasiści zafascynowani poezją Tuwima przygotowali wraz ze swoją wychowawczynią przedstawienie muzyczno-teatralne pt. „Rzepka”.  23 kwietnia na przedstawienie zaprosili przedszkole i klasy I-III.  Aktorzy świetnie się bawili, pokazując kolejne postaci i wraz z dobraną muzyką, pięknymi strojami, doskonale odegrali swoje role.

  • Dzień Ziemi

    Pod hasłem przewodnim tegorocznego Światowego Dnia Ziemi: „Planet vs. Plastics – Planeta kontra Plastik”, w naszej szkole 22.04. odbył się apel przygotowany przez uczniów klasy  1a oraz drugoklasistów pod kierunkiem p. D. Oczkowskiej i A. Wieczerzyckiej. By zwrócić uwagę na konieczność ograniczenia produkcji i wykorzystania tworzyw sztucznych w trosce o zdrowie ludzi i Naszej planety uczniowie wcielili się w postacie bajkowe, które sprzątały las po wizycie niepokornych turystów. Dzieci zachwyciły publiczność wspaniałą grą aktorską i barwnymi strojami. W rytmach wpadającego w ucho rapu „Mam rady na odpady” aktorzy uczyli swoje koleżanki i kolegów właściwej segregacji odpadów. W klasach odbywały się również zajęcia tematyczne.

  • Gminny Turniej CZUJEMY SIĘ BEZPIECZNIE

    W środę, 17 kwietnia dziewczynki z Oddziału Przedszkolnego „Pszczółki” ( Lena , Joanna i Emilia) pod opieką pani Kasi Uliasz wzięły udział w XVI Gminnym Turnieju dla Dzieci Sześcioletnich "Czujemy się bezpiecznie".  Dzieci podczas konkursu musiały wykazać się wiedzą dotyczącą m.in. numerów alarmowych, znaków drogowych, sygnalizacji świetlnej oraz bezpieczeństwa w internecie. Dziewczynki spisały się dzielnie i zajęły III miejsce. Gratulujemy!

  • Gminny Trójbój LA

    16 kwietnia nasza szkoła brała udział w Gminnym Trójboju LA, który tradycyjnie zorganizowany został w Społecznej Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Tylicach. Do sportowych zmagań stanęły wszystkie szkoły z terenu Gminy Nowe Miasto Lubawskie.

    Zawodnicy rywalizowali w biegu na 60 m, rzucie piłeczką palantową oraz skoku w dal. Suma punktów uzyskanych przez poszczególnych zawodników decydowała o końcowej klasyfikacji drużynowej.

    Drużyna chłopców z naszej szkoły zajęła miejsce II, zaś drużyna dziewcząt uplasowała się na czwartej pozycji.

    Dodatkowo tytuł Najlepszego Zawodnika Trójboju powędrował na ręce ucznia naszej szkoły – Alana Nawasielskiego. Brawo!

    Wszystkim drużynom gratulujemy i dziękujemy za zdrową rywalizację!

    Naszą szkołę reprezentowali:

    DRUŻYNA DZIEWCZĄT  - Kornelia Wójcik, Amelia Giedrojć, Zofia Kopowska, Elwira Wiergowska, Aniela Jakubowska

    DRUŻYNA CHŁOPCÓW – Denis Nawasielski, Leon Jakubowski, Jan Wieczerzycki, Jan Kopowski, Alan Nawasielski.

     

  • Młodzi Bohaterowie Bezpieczeństwa

    19-osobowa grupa uczniów z klasy 7 Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie znalazła się                      w gronie laureatów ogólnopolskiego  konkursu edukacyjnego Młodzi Bohaterowie Bezpieczeństwa. Konkurs prowadzony był  w ramach kampanii społecznej Bezpieczna Autostrada, organizowanym przez Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. przy współpracy z Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

    Uczniowie zbudowali  szkolną drużynę Młodych Bohaterów Bezpieczeństwa i z dużym zaangażowaniem zabrali się do realizacji zadania konkursowego, które śmiało można nazwać wyzwaniem edukacyjnym.  Zadanie polegało na opracowaniu  i przeprowadzeniu ciekawych, innowacyjnych i inspirujących  form nauczania koleżanek i kolegów z młodszych klas z zakresu bezpiecznego poruszania się po drogach oraz udzielania pierwszej pomocy.  Bratiańska Drużyna MBB przez miesiąc prowadziła zajęcia wśród  młodszych kolegów z klas I – IV w różnorodnej formie – były zagadki, łamigłówki, kolorowanki, gry, scenki tematyczne, pokazy i ćwiczenia  praktyczne, piosenki, wiersze, filmy edukacyjne, zabawy ruchowe, zajęcia w terenie itd.  Dużo by tu wymieniać! Działania edukacyjne podjęte w ramach konkursu należało przedstawić w formie filmu. W trakcie montażu okazało się, iż zmieszczenie wszystkich naszych działań  w wymaganej  długości materiału filmowego także było niezłym wyzwaniem.  Ale daliśmy radę!

    15 kwietnia zostały ogłoszone wyniki. Zespół Szkół im. Rodu Działyńskich znalazł się w gronie laureatów!!! Warto zaznaczyć, że do konkursu przystąpiło 271 szkół z całej Polski! Tym bardziej jesteśmy dumni z naszego sukcesu! Opiekunem Drużyny MBB była p. Dorota Lipska.

    Co się wiąże z tytułem laureata? Dość sporo atrakcji!

    1. Nagroda dla Szkoły –  to punkt medyczny składający się z apteczki pierwszej pomocy połączonej                   z tablicą (PLEXI), na której umieszczona jest instrukcja pierwszej pomocy do zawieszenia w widocznym i ogólnodostępnym miejscu Szkoły. Wartość nagrody dla jednego laureata: 1.500 zł.

    2. Nagrody indywidualne dla uczniów wchodzących w skład zespołu projektowego danego laureata to vouchery do EMPIK na kwotę 100zł/osobę. Wartość nagrody: 100 zł /osobę.

    3. Nagroda dla miejscowości, w której jest zlokalizowana Szkoła z tytułem laureata to zorganizowanie wydarzenia w ramach kampanii Bezpieczna Autostrada. Podczas wydarzenia (pikniku edukacyjnego) wskazane zostanie, że jest ono organizowane dzięki uzyskaniu tytułu laureata przez Szkołę. Wydarzenie będzie ogólnodostępne, w szczególności dla wszystkich mieszkańców miejscowości laureata. W przypadku uzyskania tytułu laureata przez Szkołę z miejscowości lub wsi o liczbie mieszkańców poniżej 20.000 wydarzenie zostanie zorganizowane w najbliższym w mieście powiatowym o liczbie mieszkańców powyżej 20.000. Wybór ten zostanie dokonany wraz z dyrekcją Szkoły, która uzyskała tytuł laureata (ustalenia są w trakcie realizacji). Informacja o zakresie tematycznym wydarzenia i jego formie znajduje się na stronie internetowej kampanii www.bezpiecznaautostrada.pl. Wartość nagrody: 60.000 zł /wydarzenie.

    4. Dla miejscowości , gdzie będzie realizowane wydarzenie  (ustalenia są w trakcie realizacji)  zostanie także przekazany AED (automatyczny defibrylator wewnętrzny) wraz z kasetą PLEXI umożliwiającą jego montaż. Miejsce montażu zostanie ustalone z władzami miasta i władzami zwycięskiej Szkoły na etapie realizacji. Wartość nagrody: 8.000 zł / AED.

     

    Czekamy zatem na ustalenia, gdzie i kiedy odbędzie się edukacyjny piknik rodzinny promujący bezpieczeństwo na drodze z atrakcjami dla dzieci, młodzieży i dorosłych! Już dziś wszystkich gorąco zapraszamy do udziału we wspólnej zabawie!

    Bratiańska Drużyna MBB serdecznie dziękuje Sklepikowi Szkolnego „Jutrzenka” oraz Radzie Rodziców za wsparcie finansowe, zaś  Ośrodkowi  Szkolenia Kierowców ELKAR  za wsparcie merytoryczne podjętych działań.

    Lista laureatów ogólnopolskiego  konkursu edukacyjnego Młodzi Bohaterowie Bezpieczeństwa wraz z filmami znajduje się na stronie https://bezpiecznaautostrada.pl/lista-zwyciezcow/.

  • Klasowy Konkurs Recytatorski

    12 kwietnia uczniowie klasy III a  przygotowali i wzięli udział w konkursie recytatorskim pt. „Tuwim dzieciom”. Najmłodsi samodzielnie wybrali i pięknie recytowali różne wiersze, byli równocześnie też jurorami dla siebie wzajemnie. Zaproszeni goście:  pani wicedyrektor oraz pani bibliotekarka, również podziwiali i oceniali recytatorskie umiejętności najmłodszych. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodki upominek. Bardzo liczne jury, wybrało 4 laureatów konkursu, którzy otrzymali nagrody książkowe.W klasie III b konkurs odbył się 18 kwietnia. Wyłoniono 5 laureatów. To była super przygoda z Tuwimem.

strona: